Погляд у минуле… Ч_III

Погляд у минуле… Ч_III

Погляд у минуле… Ч_I: https://svitoch.in.ua/1670-pohlyad-u-mynule-ch-i.h...

Погляд у минуле… Ч_II: https://svitoch.in.ua/1671-pohlyad-u-mynule-ch-ii.html

Погляд у минуле… Ч_IV: https://svitoch.in.ua/1673-pohlyad-u-mynule-ch-iv....


Як я вже зазначав вище, другим вирішальним чинником, який визначає Шлях Людини – її самоактуалізацію, ініціацію і самореалізацію є закладений в неї Творцем соціотип.

Згідно опублікованих в літературі описів соціотипів, я вважаю, що моїм соціотипом є:

Сенсорно-логічний екстраверт (СЛЕ, Генерал)

Вольова, цілеспрямована людина. Уміє зосередити свої сили в потрібний момент. Любить розмірковувати про дисципліну, необхідність виховувати вольовий, цілеспрямований характер. Йому властиві висока працездатність і велика наполегливість, котрі збільшуються пропорційно кількості перепон. У спокійних умовах стає ніби сам не свій, але з появою труднощів пожвавлюється, запалюється. Уміє ризикувати, йти «ва-банк».

Ніколи не йде зразу напролом. Загалом його стратегію можна назвати «методом залізного кільця, що стискається». Силу застосовує лише в разі потреби. Йому властива гнучкість, сміливість, сприймання життя таким, яким воно є.

Не має сумнівів щодо свого права керувати людьми. Уміє і любить брати на себе відповідальність. Вважає, що до людей потрібно ставитись не поблажливо, а вимогливо. Добрий організатор. Підкреслено недемонстративний, враженням, яке справляє на інших, не переймається. Суворо дотримується принципу: «Добре роби свою справу, і гарне про тебе скажуть інші».

Додатковий опис:

Б. Зазвичай, це люди діла. Безжалісні прагматики, чудові організатори, мають широке коло ділових знайомств. Вони легко дратуються, тому схильні уникати ситуацій з напруженими міжособистісними взаєминами. Активно йдуть назустріч життю, з величезним апетитом відкушуючи шматки від пирога задоволень, ризикованих розваг, бойових пригод і спортивних змагань.

В. Це підприємливий і досить відчайдушний тип з широким спектром інтересів. Вони надзвичайно діловиті і люблять тримати руки на кількох горщиках одночасно, заварюючи якомога більше каші, щоб найбільша кількість людей залежала від них і жити було цікавіше. Їхній життєвий стиль відрізняють гнучкість, непередбачуваність і швидкі реакції на вимоги ситуації. Їхні природні нахили мають характер об’єктивності й ухиляння від особистісного. Схильні до прямого, конкретного і безжалісного підходу до життєвих явищ. Чітко розділяють роботу і дім, суспільне й особисте, емоційне й об’єктивне. Особливо ефективно діють в екстремальних ситуаціях. Володіють гострим відчуттям моменту, довіряють тільки теперішньому дню. «Роби, що можеш, а за інше не тривожся. Не берись за справу, мета якої надто віддалена, – це марна трата часу». Їхня сильна сторона – винятковий практицизм у всьому, пов’язаному з трудовою діяльністю. Мають добре чуття на деталі і легко знаходять спільну мову з колегами у всьому, що стосується конкретних особливостей роботи.

***

В той же час, двоє моїх приятелів: Володимир Щербина і Олена Каганець, які знають мене ще з далекого 2000-го, вважають, що моїм соціотипом є:

Інтуїтивно-етичний екстраверт (ІЕЕ, Психолог)

Любить розмірковувати про здібності й таланти людей. Вважає, що людині потрібно говорити про те, до чого в неї хист, що вона робить краще за інших. Якщо помічає у людини якісь здібності, може зробити їй не один комплімент, до того ж в емоційній формі. Здатний захоплюватися талантами співрозмовника, даючи йому цим справжнє задоволення. Приязність, емоційний контакт з усіма – це для нього нормальний стан.

Любить незвичайні події, нові ситуації і цікаві задуми. Його тягне в ті місця, де щось коїться чи затівається. Від нудьги просто хиріє. Любить перебувати в центрі уваги, усім подобатися. Дуже комунікабельний. Легко контактує з людьми і здобуває їхню прихильність.

Мрійливий, має багату уяву. Копітка щоденна праця йому швидко набридає. Часто покладається на свою здатність миттєво імпровізувати, замість того, щоб завчасно підготуватися.

Додатковий опис:

Б. Для них ніщо не відбувається просто так, вони володіють надзвичайним чуттям, яке дозволяє визначати мотиви чужих вчинків, надаючи особливого значення, здавалось би, випадковим словам і вчинкам. Уникають повторів у житті, справжню радість їм дає творчість, нові люди й нові ситуації. Часто володіють великим ентузіазмом, який передається іншим і викликає у них захоплення. З колегами завжди у добрих, дружніх стосунках, їхня присутність зазвичай приносить людям радість. У них багато особистих і телефонних знайомств.

У них є особлива здатність єднати людей, вони часто бувають ініціаторами різного роду зустрічей і конференцій, проте не бажають виступати в ролі відповідальних організаторів-розпорядників. Володіють багатою фантазією, їх більше цікавить, що МОЖЕ бути, ніж те, що вже Є.

Їм важко працювати в системі з жорсткими правилами і стандартними процедурами. Непередбачені зміни в режимі дня і у взаємовідносинах сприяють їхній працездатності, оскільки вони потребують хоч незначної широти вибору можливих альтернатив поведінки.

Вони поєднують у собі теплоту стосунків з людьми і гумор; взагалі, з людьми вони вміють налагоджувати відносини як ніхто інший.

В. Смак до життя у них поєднується з безмежними можливостями і варіантами, які розглядаються з погляду міжособистісної динаміки, а щоденна активність будується так, щоб забезпечити найширший вибір. Їм властиві значні перепади настрою. Вони вносять пожвавлення в будь-яку діяльність, і їхній приклад здатний захопити інших.

Їхня мета полягає в тому, щоб перекласти будь-яке завдання на мову гри, а потім зіграти його так, як це дозволяють їхні творчі здібності і вміння спонукати людей робити те, що треба. Завдяки здатності переконувати вони можуть чудово виконувати основне завдання керівника – робити роботу руками своїх підлеглих – і щоб при цьому підлеглі відчували себе на своєму місці і знали, що від їхніх зусиль залежить успіх. Вони вважають за краще підбадьорювати і надихати підлеглих, а не контролювати кожний їхній крок.

Іншою сильною стороною ІЕЕ є здатність генерувати різні варіанти, якими вони схильні захоплюватись більше, ніж завершенням початої справи.

Мистецтвом спілкування вони володіють повною мірою. Вони завжди намагаються прийти на допомогу і щедрі на похвалу, завжди знаходять час, щоб вислухати людину і сказати їй підбадьорливе слово.

***

Але я з ними не погоджуюсь!


(Далі буде)


Погляд у минуле… Ч_I: https://svitoch.in.ua/1670-pohlyad-u-mynule-ch-i.h...

Погляд у минуле… Ч_II: https://svitoch.in.ua/1671-pohlyad-u-mynule-ch-ii.html

Погляд у минуле… Ч_IV: https://svitoch.in.ua/1673-pohlyad-u-mynule-ch-iv....+1
477
RSS
18:08
+3
Згідно опублікованих в літературі описів соціотипів, я вважаю, що моїм соціотипом є:
Сенсорно-логічний екстраверт (СЛЕ, Генерал)

_здивований Та Ви що?! _здивований
Якщо Ви — ЛСЕ (ESTJ, Генерал, Штірліц) — тоді ми з Вами… соціонічні дуали!!! Бо ЕІІ (INFJ, Гуманіст, Достоєвський) та ЛСЕ в усьому протилежні, а тому складають ідеальну пару, ґрунтовану на взаємному доповненні…
Та ще й два Козероги…
_стежу
Якби ми з Вами взялися за спільну справу… це було б ЩОСЬ!..
_сміюсь
Єдине, що насторожує — Ваші слова: "… я вважаю, що моїм соціотипом є..."
Тут краще не примірювати на себе той чи інший соціотип, а пройти анкетування. В мережі повно таких опитувальників — оберіть для надійності штуки 3 та протестуйтеся! Я сам так робив.
Окрім того, якось мене тестувала професійна лікарка-психіатриня: вона працювала над кандидатською дисертацією, темою якої було дослідження творчих людей. Отож і звернулася до мене, як до українського фантаста, та ще і з книжками! Але результат був той самий: ЕІІ…
_вибачаюсь
Отож спробуйте пройти тести! Рекомендую.
Якби ми з Вами взялися за спільну справу… це було б ЩОСЬ!..


А що заважає нам це зробити!? _пиячимо
В принципі — нічого! _сміюсь Окрім відсутності спільної справи… принаймні поки що…
Ну, й лишається утрусити деякі відмінності в поглядах… Але головне, повторюю — поки що у відсутності спільної справи. А тому поживемо — побачимо! У Козерогів — море терпіння й міцна витримка. Спочатку познайомимося очно, переговоримо… А там, можливо, якась спільна справа і знайдеться!
_пиячимо
Отож спробуйте пройти тести! Рекомендую.


Повернуся з відпочинку, після 15-го, і спробую!
20:19
+2
А де ти, Володимире, збираєшся відпочивати?
21:14 (відредаговано)
+3
Їду в Жукин до приятеля на дачу. Там, до речі, збереглася унікальна хата повоєнного часу…


Я там вже минулого року і фотографував, і записував відео.
18:58
+3
У Козерогів — море терпіння й міцна витримка. Спочатку познайомимося очно, переговоримо… А там, можливо, якась спільна справа і знайдеться!


Все попереду!
20:37 (відредаговано)
+2
Щодо твого соціотипу: теж гадаю, що ти не точний СЛЕ. (ГЕНЕРАЛ). Я колись, начитавшись описання різних соціотипів, і знаючи себе, як залагоджувача різних конфліктів, вважав, що я Миротворець. Однак Олена К., а я її вважаю розумнішою і совіснішою від чоловіка, поспостерігавши кілька років за мною, заявила, що я ніякий не ЕІІ, а є Етико-Сенсорним Екстравертом (ЕСЕ) — ПОПУЛЯРИЗАТОРОМ. В душі я навіть був образився на це, гадав, що заслуговую хочби на ПСИХОЛОГА. Однак цього року таки наважився пройти анкетування. І обидва опитування підтвердили, що я таки ЕСЕ. Комусь треба ж пояснювати те, що для них темний ліс.
В душі я навіть був образився на це, гадав, що заслуговую хочби на ПСИХОЛОГА.

При чім тут образи?! Головне — правдиве визначення соціотипу! Нема «хороших» чи «поганих» людей, всі різні. І чим достовірніша інформація про себе, чим точніше визначені переваги та недоліки (а вони є у всіх) — тим корисніше для справи!
21:15
+3
Анатолію, підкажи, будь ласка, адресу сайтів, де можна протестуватися.
04:17
+3
А ось тут спробуй, Володимире:
www.harmony.com.ua/testtim/
Дякую, Анатолію!

Випадкові Дописи