УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Буває й таке

Буває й таке
Джерело матеріалу:

7 червня 1983 року сталася подія, яку важко оцінити однозначно, оскільки в нії змішалося одночасно кілька дивних і неймовірних факторів.


Біля узбережжя Іспанії йшли навчання НАТО, в яких брали участь і кораблі королівського флоту Великої Британії, в тому числі — авіаносець «Illustrious». З його палуби злетів літак «Сі Харрієр» ZA176с [британський палубний винищувач-бомбардувальник з] вертикальним зльотом і посадкою. Пілотував його військовий пілот Ян Вотсон.

Як потім було встановлено, пілот пройшов лише 75% від необхідної програми підготовки пілотів палубної авіації, але тим не менш, був допущений до польотів в рамках маневрів, що відбувалися. На той час вже була відома проблема літаків цього типу, яка спричиняла раптову втрату радіозв'язку.

Польоти літаків припинені не були, але поки проблему не вирішили, вже досвідчені пілоти проходили додатковий інструктаж щодо дій в подібній ситуації. Наскільки можна судити з описів преси, Вотсон не пройшов навіть обов'язкової програми підготовки, а до цього інструктажу не дійшов тим паче.

В цілому, Вотсон підняв свою машину і виконав частину польотного завдання, коли у літака повністю зник зв'язок з авіаносцем. Простіше кажучи, Вотсон втратив авіаносець, а з урахуванням того, що кожна хвилина забирала з собою паливо, то в такій ситуації у нього просто не було шансів знайти авіаносець наосліп або долетіти до берега і приземлитися десь там.

Паливо закінчувалося, коли Вотсон помітив іспанська контейнеровоз «Alraigo» й ухвалив рішення здійснити посадку просто на контейнери, що стояли на його палубі.

Загалом, коли судно прибуло в порт Санта-Крус, острів Тенеріфе, то подивитися на дивовижне видовище зібралося все місто. Вже потім хтось позбувся своєї посади, хтось дістав покарання за те, що недосвідчений пілот пішов у політ, не маючи уявлення про те, як діяти в разі прояву дефекту, а в той день люди спостерігали картину, яку ніхто до них не бачив і навряд чи побачить після них.

Автор — Anti-Colorados

+4
530
RSS
05:04
+3
Випадок цікавий і курйозний _сміюсь
15:22
+2
Так тут головне, що недосвідчений пілот не втопив літак. Зорієнтувався і посадив літак на корабель. Що не рівно вийшло, то не біда. Врятував літака і сам врятувався. Це геройство.
Та ясен перець, що рівно посадити на контейнери «Харіер» не зміг би ніхто…
_здивований
Це взагалі диво, як той хлопець зорієнтувався. Та й «майданчик» для посадки на контейнеровозі, ясен перець — мініатюрний у порівнянні з авіаносцем. До того ж, літак міг би звалитися за борт одразу після посадки… Та й палива у нього лишалося буквально на 1 хвилину!.. Отож посадку пілот здійснив просто ювелірно!!!
12:05
+1
Це ж треба яка доля! Саме в ту хвилину там був контейнеровоз, це й врятувало життя пілоту. А так посадка на воду, могла б мати трагічне закінчення.
Зрештою, він міг би катапультуватися. Ну, втопив би машину, звісно… Але врятуватися індивідуально — без літака пілот мав усі шанси.

Випадкові Дописи