До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Галопом по Європі

Галопом по Європі

Галопом по Європі

Туристична агенція «Акорд тур» пропонує безліч туристичних маршрутів. Ми скористалися одним із них, п’ятиденним, який включав Краків, Прагу, Відень, Будапешт і Мішкольц. Ночівля у готелях зі сніданком (шведський стіл, скрізь – дуже багатий), і ознайомлююча екскурсія в кожному місті. Інші екскурсії – за додаткову плату. Завдяки ночівлям у готелях сили відновлюються і тур переноситься достатньо легко. Коротко про враження: Якщо раніше казали що «горобець – не птиця, а Польща – на заграниця», то тепер цього сказати не можна. Польща таки заграниця. Перше, що кидається в очі – це дороги з безліччю розв’язок і мостів, огороджених з обох боків сітками, шумопоглинаючими щитами, чистими, викошеними узбіччями, доглянутими полями, доглянутими містами. Відчувається що влада дбає про людей і країну, і не крадуть, як у нас.

Краків – давня столиця польських королів. Гід довго розповідала про становлення Польщі, про зв’язки Польщі і Литви, про одруження королів і їхніх потомків, про триразовий поділ Польщі, і ні слова не сказала про Україну, про війну Хмельницького з Польщею. На моє дуже тверде зауваження з цього приводу вона відповіла, що якщо говорити про Хмельницького – то треба дуже багато часу. Отже: поляки є поляками, і залишаються ними і зараз.

Королівський замок у Кракові

Пам'ятні таблички про жертводавців з вказанням суми, яку вони внесли на відбудову замку.

Прага – вразила великою кількістю туристів. Такого я не бачив навіть у Парижі. Казкові старовинні будівлі, Карлів міст і Влтава неперевершені у своїй красоті. Це треба бачити!

Знаменитий годинник у Празі

Скульптури Карлового мосту

Відень – вражає своїм багатством і розкішшю. Палаци, пам’ятники, скульптури, парки – все бездоганне. Усі старі будівлі зберігаються у первісному вигляді, без заміни вікон і дверей на металопластик.

Розкішний Відень, в якому до революції навчалась вся Галицька інтелігенція

Королівський парк

Будапешт. Тут було дві екскурсії: по Буді і Пешту. Гід – емігрант з України, з Ужгорода. Розказав багато цікавого не тільки про історію Угорщини і Будапешту, а і про україно-угорські проблеми.

Буда 

Вид на Пешт

Будівля Парламенту

Мішкольц. Тут ми насолодилися купанням у підземних термічних купальнях, що було дуже милим прощальним акордом від «Акорд туру».

Джакузі і купальні Мішкольца

Потужні гідромасажні пристрої

+5
122
RSS
19:12
+3
і ні слова не сказала про Україну, про війну Хмельницького з Польщею. На моє дуже тверде зауваження з цього приводу вона відповіла, що якщо говорити про Хмельницького – то треба дуже багато часу. Отже: поляки є поляками, і залишаються ними і зараз.

Для поляків Хмельницький є «сепаром», який відірвав «зелену Україну» від «материнської» Польщі. Для них гіршим злочинцем є, мабуть що, тільки Бандера.

Прага – вразила великою кількістю туристів. Такого я не бачив навіть у Парижі. Казкові старовинні будівлі, Карлів міст і Влтава неперевершені у своїй красоті. Це треба бачити!

Так… Якби не існувало Києва, я би був згоден переїхати саме до Праги. Не знаю… Якщо справді існує реінкарнація — можливо, в якомусь попередньому житті я жив саме в Празі! Бо коли я там був у 1982 році, у мене виникало щось схоже на дежа-вю. Більш ніде я нічого подібного ніколи не відчував…Мішкольц.

Повна назва міста — Мішкольц-Тапольца.

А до Музею марципанів вас не возили, часом?Це я в тому музеї біля марципанового «Парламенту» Угорщини. Бо до самого Парламенту мене не пустили…
Якщо справді існує реінкарнація — можливо, в якомусь попередньому житті я жив саме в Празі! Бо коли я там був у 1982 році, у мене виникало щось схоже на дежа-вю. Більш ніде я нічого подібного ніколи не відчував…

Тоді ви точно раніше жили в Празі. Стан дежа-вю завжди є гарною підказкою.
Тоді ще одна дивна річ зі мною сталася. Щойно мене затвердили в групу на ту поїздку — я пішов до книгарні, знайшов і придбав там два чесько-російські та російсько-чеські словники: один загальний і один технічний (бо ми їхали, власне, по обміну студентами з Брненською вищою технічною школою, і в програмі у нас були ще й дводенні відвідини міжнародної виставки «Fond-Ex»). Десь слів 500 і собі виписав до блокнотика, з них слів 300 чітко вивчив напам'ять, інші 200 пригадував з невеличким напруженням в разі потреби.
_стежу
Цього з головою вистачало, щоб спілкуватися в будь-яких ситуаціях. Бо мова слов'янська, принципи побудови граматики зрозумілі. Краще мене чеською розмовляла тільки Світлана — дочка завкафедрою ливарного виробництва. Але у неї взагалі був мовний талант… По інших предметах їй трохи «дотягували» (в межах 1-1,5 балів), але в аспекті англійської вона справедливо була попереду всієї нашої групи.
_стежу
Отож від Світлани я відставав, звісно, але в межах своїх 300 слів спілкувався вільно. І навіть трохи писав. Й ми зі Світланою виступали «драгоманами» для всієї нашої групи. Потім, вже після поїздки я ще доволі довго пам'ятав вивчене. Наприклад, ми з Оленою вже були одружені (найшвидше, то було літо 1985 року), й до Києва приїхав чеський луна-парк. То коли ми з Оленою пішли туди, я, на її подив, без жодної підготовки спілкувався з чехами, які ті атракціони обслуговували. Нас через це навіть десь безкоштовно прокатали.
_стежу
І що цікаво: наприклад, з польською мовою у мене так не виходило! Хоча, здавалося б, польська мова до української ближча, ніж чеська. Але чеська мені зрозуміліша — от в чім загадка!!! В роботі над «козацьким» циклом доводилося опрацьовувати з іноземних переважно саме польські джерела, але коли ми писали "Шалені шахи", то там довелося й чеські прихопити: адже коли Дмитро Сангушко одружився з Гальшкою Острозькою — вони втекли в чеські землі, де Сангушка і вбили… І знов-таки, з чеськими джерелами у мене було менше проблем, ніж з польськими!

Шалені шахи
Маєте ще одне підтвердження, що в одному з попередніх життів жили в Чехії. Перед новим втіленням душі стирають пам'ять про особисті моменти життя, а от загальні навички залишаються. Тому й народжуються таланти-самородки. Їх ніхто ніколи не вчив, а вони раптом починають малювати, танцювати, грати на музичних інструментах, чи будувати складні механізми…
У мене, час від часу, пробиваються архітектурно-інженерні здібності, я вмію читати схеми й креслення, знаю, як працюють різні машини. В школі я математику не любила, а от з фізики розв'язувала будь-яку задачку не читаючи підручника, мені достатньо було мати формулу і знати, що оозначає кожен символ. Я просто знала, як відбуваються всі фізичні процеси. Напевно, колись я була ремісником, ковалем чи будівельником.
19:32
+3
Гарно написав, друже Миколо. Ніби разом з тобою побував там. А скільки то все коштує?
03:11 (відредаговано)
+3
Пан Микола не відповідає — мабуть, зайнятий… Отож я погуглив на Туристична агенція «Акорд тур» і нагуглив наступне:

96 €

Уикенд в Европе! Краков, Прага, Вена и Будапешт
Четыре экскурсии уже в цене!
Экскурсия в Кракове, Праге, Вене и Будапеште… в цене!
Львов – Краков — Прага – Вена – Будапешт – Львов
4 дней

116 €

Душевный Уикенд Краков, Прага, Вена, Будапешт + Эгер
БЕЗ НОЧНЫХ ПЕРЕЕЗДОВ!
Две ночи в Праге!
В стоимости экскурсии по Праге и Вене!
Львов — Краков* — Прага — Вена — Будапешт* — Эгер — Львов
4 дней

149 €

Наш красивый уикенд!
Без ночных переездов!
Польша – Чехия – Австрия – Венгрия
4 экскурсии — уже в цене!
Львов – Краков – Прага – Вена – Будапешт – Мишкольц-Тапольце – Токай– Львов
5 дней

Отож, вважай, варіанти на автобусну екскурсію протягом 4-5 днів — це 100-150 € з людини. Якщо керуватися описом шановного автора — це ближче до варіанту №3 (150 €): 5 днів, Краков, Прага, Відень, Будапешт, Мішкольц-Тапольца.
_не_знаю
Щоправда, не згаданий Львів. А також нема Токая…
Втім, Львів просто може бути «точкою збирання», звідки автобус виїжджає. До Львова і зі Львова туристи дістаються самостійно. Я саме так і їздив до Угорщини в 2004 році.
_пиячимо
Натомість Токай… ото дуже суттєво! В 2004 році нас в Угорщині завезли в Долину Красунь (це саме біля Егера, згаданого в маршруті №2) — а там суцільні генделики!!! Місцевість має таку назву, бо всім чоловікам, як вип'ють, всі жінки бачаться гарнюнями!..
_сміюсь _пиячимо _сміюсь
То в генделику, куди нас завели, відбулося цікаве змагання: офіціант виніс чималеньку посудину із скляною трубкою внизу, повну вина — і запросив усіх охочих випити з неї! Складність в тому, що вино виливалося з кінчика трубки просто до рота під напором… Виглядає це десь отак:Дві наші туристки спробували — одна обляпалася після третього ж ковтка, друга (бабулька) зробила два десятки ковтків і припинила. А далі сів я і випив усю ту посудину досуха! Наша група дорахувала до ста ковтків, а далі просто збилася…
_пиячимо
Отож я виграв пляшку вина в подарунок. І ще прикупив там діжечку червоного на 3 літри. Не знаю, збрехав мені власник того генделика чи ні… Але він сказав, що я став третім туристом, який випив таким чином усе вино досуха. Мабуть, таки трохи прибрехнув, бо особливо складного там нема нічого — просто треба «моцно» ковтати і встигати при цьому дихати. Якщо дихання не зіб'єш — можеш пити, скільки хочеш! З іншого боку, подивитися на мене прибігали люди із сусідніх генделиків.
_пиячимо
Отож Токай і Долина Красунь (Егер) — це таки дуже суттєво!..
16:44
+3
Дякую, друже Тимуре. Отож за 5 днів десь 4500 гр. За рік можна назбирати. То ти винолюб та ще й рекордсмен!
Литовченко Тимур Іванович. Вікіпедія. Особисте життя:

Улюблені напої — міцна солодка чорна кава, солодке червоне вино і свіже холодне молоко.

Просто коли у мене почалися проблеми з ногами, мені лікар-ортопед заборонив пити вино і порекомендував перейти на горілку. Бо від вина посилено відкладаються солі на суглобах. Отож я й перейшов на горілку та на медовуху. Бо якщо лікар сказав — треба виконувати!
_сміюсь
15:45
+4
Я не згадував про додаткові платні екскурсії. Про них можна прочитати у рекламі «Акорд туру». Дегустація токайських вин також передбачена. А скористалися ми туром «Наш красивий уікенд». Ціна залежить від пори року. Але навіть найвища — 149 євро не є високою, бо, якщо їхати самостійно, то тільки за ночівлю в готелях прийшлось би викласти не менше. А до Львова і зі Львова треба добиратися своїми силами. Як і екскурсії по Львову можна організовувати своїми силами, що я дуже радив би. У Львові є що подивитися. Це — «Маленький Відень», оскільки будувався він в австро-угорські часи.
15:51
+4
Ціна туру — 149 євро. До того треба додати вартість переїзду до Львова і зі Львова. Дуже радив би, друже Анатолію, скористатися цією пропозицією. За одно можна познайомитися зі Львовом, що теж варто зробити всім, хто не бував у Львові.
_чудово Ну що ж, я те саме і припускав! _чудово
20:56
+3
А ще додати вартість харчування, води. Бо сніданок у готелі о 8.00 а добряче прогулявшись містом, над вечір шлунок нагадує про себе, і треба шукати якийсь ресторанчик.
Не обов'язково. Живучи в Будапешті, я вчинив так, як мені порадила дружина: відшукав поруч з готелем міні-маркет, до якого ходили місцеві, і там закупався продуктами. Вийшло бюджетнентко.
_вибачаюсь
21:16
+2
Так можна заощадити, це дійсно, якщо деякий час жити в одному і тому самомому місті. Але якщо щоночі в різних готелях, а вранці бігом на автобус, щоб прямувати в наступну країну, нема часу шукати маркет. А ввечері заселяють пізно, то вже маркети зачинені.
Гарна розповідь про цікаву подорож, але дуже інтенсивну.
15:55
+4
Подорож справді інтенсивна, але завдяки тому що всі ночі ночували у хороших готелях, в яких поселяли нас без всяких затримок, ми встигали відновити свої сили і відпочити. Рекомендую.
21:09
+2
Цікаво, однак мало. Я відкриваючи цей допис, думала: «ну зараз буду читати!» Як завжди у пана Миколи, написано багато та дуже цікаво. А тут лише один абзац. Хотілося б ще. Адже під час подорожі, мабуть, було стільки вражень!
12:41
+1
Насправді це лише реферат опису 5-денної подорожі. І за це, Миколо, спасибі. Ти, Оленко, про свою подорож до Італії зовсім нічого не написала.
Матеріал недарма називається "Галопом по Європі"!!!
_не_знаю
Як возили «галопом», так автор і написав!..
P.S. До речі, можна було б коротенький відеофільм зняти! Ось, наприклад, моє відео про поїздку до Коростеня на літфест «Просто на Покрову — 2017».

Випадкові Дописи