Галопом по Європі

Галопом по Європі

Галопом по Європі

Туристична агенція «Акорд тур» пропонує безліч туристичних маршрутів. Ми скористалися одним із них, п’ятиденним, який включав Краків, Прагу, Відень, Будапешт і Мішкольц. Ночівля у готелях зі сніданком (шведський стіл, скрізь – дуже багатий), і ознайомлююча екскурсія в кожному місті. Інші екскурсії – за додаткову плату. Завдяки ночівлям у готелях сили відновлюються і тур переноситься достатньо легко. Коротко про враження: Якщо раніше казали що «горобець – не птиця, а Польща – на заграниця», то тепер цього сказати не можна. Польща таки заграниця. Перше, що кидається в очі – це дороги з безліччю розв’язок і мостів, огороджених з обох боків сітками, шумопоглинаючими щитами, чистими, викошеними узбіччями, доглянутими полями, доглянутими містами. Відчувається що влада дбає про людей і країну, і не крадуть, як у нас.

Краків – давня столиця польських королів. Гід довго розповідала про становлення Польщі, про зв’язки Польщі і Литви, про одруження королів і їхніх потомків, про триразовий поділ Польщі, і ні слова не сказала про Україну, про війну Хмельницького з Польщею. На моє дуже тверде зауваження з цього приводу вона відповіла, що якщо говорити про Хмельницького – то треба дуже багато часу. Отже: поляки є поляками, і залишаються ними і зараз.

Королівський замок у Кракові

Пам'ятні таблички про жертводавців з вказанням суми, яку вони внесли на відбудову замку.

Прага – вразила великою кількістю туристів. Такого я не бачив навіть у Парижі. Казкові старовинні будівлі, Карлів міст і Влтава неперевершені у своїй красоті. Це треба бачити!

Знаменитий годинник у Празі

Скульптури Карлового мосту

Відень – вражає своїм багатством і розкішшю. Палаци, пам’ятники, скульптури, парки – все бездоганне. Усі старі будівлі зберігаються у первісному вигляді, без заміни вікон і дверей на металопластик.

Розкішний Відень, в якому до революції навчалась вся Галицька інтелігенція

Королівський парк

Будапешт. Тут було дві екскурсії: по Буді і Пешту. Гід – емігрант з України, з Ужгорода. Розказав багато цікавого не тільки про історію Угорщини і Будапешту, а і про україно-угорські проблеми.

Буда 

Вид на Пешт

Будівля Парламенту

Мішкольц. Тут ми насолодилися купанням у підземних термічних купальнях, що було дуже милим прощальним акордом від «Акорд туру».

Джакузі і купальні Мішкольца

Потужні гідромасажні пристрої

+5
428
RSS
19:12
+3
і ні слова не сказала про Україну, про війну Хмельницького з Польщею. На моє дуже тверде зауваження з цього приводу вона відповіла, що якщо говорити про Хмельницького – то треба дуже багато часу. Отже: поляки є поляками, і залишаються ними і зараз.

Для поляків Хмельницький є «сепаром», який відірвав «зелену Україну» від «материнської» Польщі. Для них гіршим злочинцем є, мабуть що, тільки Бандера.

Прага – вразила великою кількістю туристів. Такого я не бачив навіть у Парижі. Казкові старовинні будівлі, Карлів міст і Влтава неперевершені у своїй красоті. Це треба бачити!

Так… Якби не існувало Києва, я би був згоден переїхати саме до Праги. Не знаю… Якщо справді існує реінкарнація — можливо, в якомусь попередньому житті я жив саме в Празі! Бо коли я там був у 1982 році, у мене виникало щось схоже на дежа-вю. Більш ніде я нічого подібного ніколи не відчував…Мішкольц.

Повна назва міста — Мішкольц-Тапольца.

А до Музею марципанів вас не возили, часом?Це я в тому музеї біля марципанового «Парламенту» Угорщини. Бо до самого Парламенту мене не пустили…
Якщо справді існує реінкарнація — можливо, в якомусь попередньому житті я жив саме в Празі! Бо коли я там був у 1982 році, у мене виникало щось схоже на дежа-вю. Більш ніде я нічого подібного ніколи не відчував…

Тоді ви точно раніше жили в Празі. Стан дежа-вю завжди є гарною підказкою.
Тоді ще одна дивна річ зі мною сталася. Щойно мене затвердили в групу на ту поїздку — я пішов до книгарні, знайшов і придбав там два чесько-російські та російсько-чеські словники: один загальний і один технічний (бо ми їхали, власне, по обміну студентами з Брненською вищою технічною школою, і в програмі у нас були ще й дводенні відвідини міжнародної виставки «Fond-Ex»). Десь слів 500 і собі виписав до блокнотика, з них слів 300 чітко вивчив напам'ять, інші 200 пригадував з невеличким напруженням в разі потреби.
_стежу
Цього з головою вистачало, щоб спілкуватися в будь-яких ситуаціях. Бо мова слов'янська, принципи побудови граматики зрозумілі. Краще мене чеською розмовляла тільки Світлана — дочка завкафедрою ливарного виробництва. Але у неї взагалі був мовний талант… По інших предметах їй трохи «дотягували» (в межах 1-1,5 балів), але в аспекті англійської вона справедливо була попереду всієї нашої групи.
_стежу
Отож від Світлани я відставав, звісно, але в межах своїх 300 слів спілкувався вільно. І навіть трохи писав. Й ми зі Світланою виступали «драгоманами» для всієї нашої групи. Потім, вже після поїздки я ще доволі довго пам'ятав вивчене. Наприклад, ми з Оленою вже були одружені (найшвидше, то було літо 1985 року), й до Києва приїхав чеський луна-парк. То коли ми з Оленою пішли туди, я, на її подив, без жодної підготовки спілкувався з чехами, які ті атракціони обслуговували. Нас через це навіть десь безкоштовно прокатали.
_стежу
І що цікаво: наприклад, з польською мовою у мене так не виходило! Хоча, здавалося б, польська мова до української ближча, ніж чеська. Але чеська мені зрозуміліша — от в чім загадка!!! В роботі над «козацьким» циклом доводилося опрацьовувати з іноземних переважно саме польські джерела, але коли ми писали "Шалені шахи", то там довелося й чеські прихопити: адже коли Дмитро Сангушко одружився з Гальшкою Острозькою — вони втекли в чеські землі, де Сангушка і вбили… І знов-таки, з чеськими джерелами у мене було менше проблем, ніж з польськими!

Шалені шахи
Маєте ще одне підтвердження, що в одному з попередніх життів жили в Чехії. Перед новим втіленням душі стирають пам'ять про особисті моменти життя, а от загальні навички залишаються. Тому й народжуються таланти-самородки. Їх ніхто ніколи не вчив, а вони раптом починають малювати, танцювати, грати на музичних інструментах, чи будувати складні механізми…
У мене, час від часу, пробиваються архітектурно-інженерні здібності, я вмію читати схеми й креслення, знаю, як працюють різні машини. В школі я математику не любила, а от з фізики розв'язувала будь-яку задачку не читаючи підручника, мені достатньо було мати формулу і знати, що оозначає кожен символ. Я просто знала, як відбуваються всі фізичні процеси. Напевно, колись я була ремісником, ковалем чи будівельником.
19:32
+3
Гарно написав, друже Миколо. Ніби разом з тобою побував там. А скільки то все коштує?
03:11 (відредаговано)
+3
Пан Микола не відповідає — мабуть, зайнятий… Отож я погуглив на Туристична агенція «Акорд тур» і нагуглив наступне:

96 €

Уикенд в Европе! Краков, Прага, Вена и Будапешт
Четыре экскурсии уже в цене!
Экскурсия в Кракове, Праге, Вене и Будапеште… в цене!
Львов – Краков — Прага – Вена – Будапешт – Львов
4 дней

116 €

Душевный Уикенд Краков, Прага, Вена, Будапешт + Эгер
БЕЗ НОЧНЫХ ПЕРЕЕЗДОВ!
Две ночи в Праге!
В стоимости экскурсии по Праге и Вене!
Львов — Краков* — Прага — Вена — Будапешт* — Эгер — Львов
4 дней

149 €

Наш красивый уикенд!
Без ночных переездов!
Польша – Чехия – Австрия – Венгрия
4 экскурсии — уже в цене!
Львов – Краков – Прага – Вена – Будапешт – Мишкольц-Тапольце – Токай– Львов
5 дней

Отож, вважай, варіанти на автобусну екскурсію протягом 4-5 днів — це 100-150 € з людини. Якщо керуватися описом шановного автора — це ближче до варіанту №3 (150 €): 5 днів, Краков, Прага, Відень, Будапешт, Мішкольц-Тапольца.
_не_знаю
Щоправда, не згаданий Львів. А також нема Токая…
Втім, Львів просто може бути «точкою збирання», звідки автобус виїжджає. До Львова і зі Львова туристи дістаються самостійно. Я саме так і їздив до Угорщини в 2004 році.
_пиячимо
Натомість Токай… ото дуже суттєво! В 2004 році нас в Угорщині завезли в Долину Красунь (це саме біля Егера, згаданого в маршруті №2) — а там суцільні генделики!!! Місцевість має таку назву, бо всім чоловікам, як вип'ють, всі жінки бачаться гарнюнями!..
_сміюсь _пиячимо _сміюсь
То в генделику, куди нас завели, відбулося цікаве змагання: офіціант виніс чималеньку посудину із скляною трубкою внизу, повну вина — і запросив усіх охочих випити з неї! Складність в тому, що вино виливалося з кінчика трубки просто до рота під напором… Виглядає це десь отак:Дві наші туристки спробували — одна обляпалася після третього ж ковтка, друга (бабулька) зробила два десятки ковтків і припинила. А далі сів я і випив усю ту посудину досуха! Наша група дорахувала до ста ковтків, а далі просто збилася…
_пиячимо
Отож я виграв пляшку вина в подарунок. І ще прикупив там діжечку червоного на 3 літри. Не знаю, збрехав мені власник того генделика чи ні… Але він сказав, що я став третім туристом, який випив таким чином усе вино досуха. Мабуть, таки трохи прибрехнув, бо особливо складного там нема нічого — просто треба «моцно» ковтати і встигати при цьому дихати. Якщо дихання не зіб'єш — можеш пити, скільки хочеш! З іншого боку, подивитися на мене прибігали люди із сусідніх генделиків.
_пиячимо
Отож Токай і Долина Красунь (Егер) — це таки дуже суттєво!..
16:44
+3
Дякую, друже Тимуре. Отож за 5 днів десь 4500 гр. За рік можна назбирати. То ти винолюб та ще й рекордсмен!
Литовченко Тимур Іванович. Вікіпедія. Особисте життя:

Улюблені напої — міцна солодка чорна кава, солодке червоне вино і свіже холодне молоко.

Просто коли у мене почалися проблеми з ногами, мені лікар-ортопед заборонив пити вино і порекомендував перейти на горілку. Бо від вина посилено відкладаються солі на суглобах. Отож я й перейшов на горілку та на медовуху. Бо якщо лікар сказав — треба виконувати!
_сміюсь
15:45
+4
Я не згадував про додаткові платні екскурсії. Про них можна прочитати у рекламі «Акорд туру». Дегустація токайських вин також передбачена. А скористалися ми туром «Наш красивий уікенд». Ціна залежить від пори року. Але навіть найвища — 149 євро не є високою, бо, якщо їхати самостійно, то тільки за ночівлю в готелях прийшлось би викласти не менше. А до Львова і зі Львова треба добиратися своїми силами. Як і екскурсії по Львову можна організовувати своїми силами, що я дуже радив би. У Львові є що подивитися. Це — «Маленький Відень», оскільки будувався він в австро-угорські часи.
15:51
+4
Ціна туру — 149 євро. До того треба додати вартість переїзду до Львова і зі Львова. Дуже радив би, друже Анатолію, скористатися цією пропозицією. За одно можна познайомитися зі Львовом, що теж варто зробити всім, хто не бував у Львові.
_чудово Ну що ж, я те саме і припускав! _чудово
20:56
+3
А ще додати вартість харчування, води. Бо сніданок у готелі о 8.00 а добряче прогулявшись містом, над вечір шлунок нагадує про себе, і треба шукати якийсь ресторанчик.
Не обов'язково. Живучи в Будапешті, я вчинив так, як мені порадила дружина: відшукав поруч з готелем міні-маркет, до якого ходили місцеві, і там закупався продуктами. Вийшло бюджетнентко.
_вибачаюсь
21:16
+2
Так можна заощадити, це дійсно, якщо деякий час жити в одному і тому самомому місті. Але якщо щоночі в різних готелях, а вранці бігом на автобус, щоб прямувати в наступну країну, нема часу шукати маркет. А ввечері заселяють пізно, то вже маркети зачинені.
Гарна розповідь про цікаву подорож, але дуже інтенсивну.
15:55
+4
Подорож справді інтенсивна, але завдяки тому що всі ночі ночували у хороших готелях, в яких поселяли нас без всяких затримок, ми встигали відновити свої сили і відпочити. Рекомендую.
21:09
+2
Цікаво, однак мало. Я відкриваючи цей допис, думала: «ну зараз буду читати!» Як завжди у пана Миколи, написано багато та дуже цікаво. А тут лише один абзац. Хотілося б ще. Адже під час подорожі, мабуть, було стільки вражень!
12:41
+1
Насправді це лише реферат опису 5-денної подорожі. І за це, Миколо, спасибі. Ти, Оленко, про свою подорож до Італії зовсім нічого не написала.
Матеріал недарма називається "Галопом по Європі"!!!
_не_знаю
Як возили «галопом», так автор і написав!..
P.S. До речі, можна було б коротенький відеофільм зняти! Ось, наприклад, моє відео про поїздку до Коростеня на літфест «Просто на Покрову — 2017».

Випадкові Дописи