Запахи і ми

Запахи і ми
Джерело матеріалу:

Примітка: для тварин здатність розрізняти запахи має колосальне значення. Люди є значно гіршими «нюхачами» ніж, наприклад, ті ж таки песики, проте різноманітними дослідженнями встановлено, що на різноманітні запахи чутливо реагує не людська свідомість, а саме підсвідомість. Саме на підсвідомому рівні ми миттєво оцінюємо хто (чи що) як пахне — а вже потім, користуючись отриманими з підкірки сигналами, наш розум підбирає раціональні обґрунтування інстинктивних рішень. Отак ми продовжуємо керуватися запахами...


Про що можуть розповісти запахи або як нюх допомагає нам у житті


10 речей, якими ви можете пахнути, хоча не знаєте про це.


Якби раптом людина опинилася перед вибором необхідності втрати одного з «п'яти почуттів», чи є такі, які погодилися б розлучитися зі своїм нюхом? Безумовно, це вкрай корисне почуття, але, все ж, важко порівняти з вмінням бачити, відчувати та чути. Однак, нюх набагато більш потужний орган почуттів, ніж ви можете собі уявити.

Існує неймовірна безліч тонких, підсвідомих речей, які ми просто не змогли б відчувати без допомоги носа.

  • За запахом можна визначити приблизний вік людини

Ви, можливо, знайомі з ідеєю про те, що літні люди не дуже добре пахнуть.

Незалежно від того, чи є це досвід «з перших рук» або просто особливість нашої культури, більшість людей починають приймати «старий запах людини» як факт життя. І, дивним чином, ми не помиляємося.

У дослідженні, в якому людям під пахви помістили прокладки, а потім садистськи дали їх на «нюхове вивчення» іншим людям, фахівці прийшли до висновку, що ми легко відрізняємо індивідів старше 75 років по запаху.

Цікаво, що цей запах не обов'язково поганий. Вчені вважають, що негативні уявлення навколо концепції «запаху старої людини» мають більше спільного зі страхом старості, ніж з негативною реакцією на неприємній аромат чийогось тіла.

  • Людина може прокинутися через запах

З того часу як кава стала одним з найпопулярніших психоактивних речовин у світі, більшість з нас п'ють її регулярно. Однак, згідно з одним дослідженням, щоб домогтися від неї всіх заявлених ефектів, необов'язково її пити. Вивчаючи вплив її аромату на щурів, вчені виявили, що запах кави змушує мозок виробляти білок, який захищає нервові клітини від стресу. Це саме те, що кава робить для нас, коли ми її п'ємо.

  • Ви можете відчувати запах страху

Попри те, що це може звучати як слоган для рекламної кампанії будь-якого фільму, здатність відчувати запах страху — це те, що у людей розвивається насправді в оборонних цілях.

Ми не тільки навчилися визначати запах страху на інших людях, але і починаємо боятися самі після того, як розуміємо, запах чого зараз вловив наш ніс. Еволюційно ця ідея пояснюється тим, що люди, як і всі соціальні тварини, максимально сильні, якщо вони діють в групі. Якщо одна людина настільки охоплена панікою, що вона не може передати свої емоції, її запах (також, як і його мова тіла) передасться всій групі та пошириться всередині неї. Це дозволить діям (або, принаймні, емоціям) інших людей скоординуватися.

В даний час ми не так часто зустрічаємося з хижаками. Але є фільми жахів, що транслюються в кінотеатрах, тому цей принцип працює за старою схемою.


Примітка: колись я публікував на Світочі матеріал на дотичну тему — "Запах нещастя"...


  • Жінки відчувають чоловіче збудження

Чоловіки можуть вважати, що вони дуже добре вміють приховувати свої наміри та стани, але наукові дослідження показали, що їм не просто приховати від жінки своє збудження. Вона може по запаху визначити, наскільки чоловік збуджений, причому робить це жінка не тільки на підсвідомому рівні.

У дослідженнях, в рамках якого жіночий ніс вдихав запах тканини, просоченої потом збуджених чоловіків, було показано, що у жінок активується особлива область мозку, зазвичай пов'язана зі сприйняттям емоцій інших людей.

А що ж на рахунок чоловіків? Як справи йдуть з ними? Грають їхні носи якусь роль? Безумовно, але в чоловічому світі справи йдуть трохи інакше. В той час, як у жінок є певна перевага, коли справа доходить до розпізнавання істинних намірів своїх потенційних сексуальних партнерів, чоловіки мають іншу здатність.

  • Чоловіки відчувають запах овуляції

Якщо вміння чоловіка зрозуміти сексуальне збудження жінки — це суто підсвідома особливість, виявлення часу, коли жінка готова завагітніти, не має нічого спільного з підсвідомістю.

В одному з досліджень вчені виявили, що гетеросексуальні чоловіки при обнюхуванні футболок або жінок, що перебувають у стані овуляції, або жінок дітородного віку, відзначали їх як «більш сексуальних і більш привабливих» у порівнянні з футболками жінок, які не були готові завагітніти. Мабуть, чоловіки можуть визначити цей аромат, вдихаючи аромат одягу, який носили протягом тижня.

  • Ми можемо відчувати сексуальну сумісність

Якщо подивитися на результати різних досліджень на тему сексуальних уподобань залежно від різних запахів тіла, виникає цікава картина: сексуальність насправді виявляється по запаху.

Якщо гетеросексуальному чоловікові дати на вивчення запаху футболки гомо- та гетеросексуальних чоловіків і жінок, то у 100 відсотках випадків він знаходить запах жінки гетеросексуальної набагато приємнішим, ніж запах представника будь-якої іншої групи. Те ж саме вірно і для гомосексуалів, їх приваблює запах таких же, як вони самі.

Хоча висновки навряд чи прозвучать переконливо, але вони дійсно супроводжуються сильною науковою підтримкою. Гомосексуалізм — це справа нейробіології, а не вибір людини.

  • Ми відчуваємо напрям запаху

У нас є здібності шукача, і ми навіть не в курсі про них.

Виявляється, кожна людина народжується з наявністю здатності до «езопової локалізації». Це можливість вказувати початковий напрям запаху без зайвих поворотів головою.

Система працює точно так само, як у випадку з визначенням напряму звуку. Це навичка, якою володіє абсолютно кожен, але про відточуванні якої більшість з нас ніколи не турбувалася.

  • Ми можемо зрозуміти по запаху, як краще скласти іспит або пройти тестування

Все перераховане досі, можливо, було несподіваним, але не особливо корисним відкриттям для вас. Так ось, той, хто хоче насправді поліпшити свій день: ви можете використовувати свій ніс, щоб отримати найвищі оцінки.

Ви напевно знаєте, що запахи можуть відроджувати в пам'яті старі спогади, однак, ви можете не знати, що без нюху, ви, ймовірно, взагалі нічого не зможете згадати. Виявляється, що наш нюх набагато тісніше пов'язаний з пам'яттю, ніж ми можемо собі уявити: він стимулює здатність згадувати ті чи інші речі, а також здатність здійснювати ці речі. Тому наступного разу, коли ви будете щось вивчати, при цьому мазати себе лавандовою олією, не забудьте взяти з собою деяку її кількість, коли підете на тестування.

  • Жінки відчувають, наскільки сексуальний чоловік

Більшість з нас чули про те, що симетрія обличчя є одним з найбільш важливих факторів при людському потязі. Проте, дослідження показують, що симетрія — це не тільки те, що ми бачимо, це також і запах.

У черговому дослідженні на базі пахнущих футболок, вчені виявили, що жінки оцінювали аромат симетричних чоловіків вище, ніж їх несиметричних «колег». Навіть якщо вони ніколи не бачили, не нюхали та не зустрічалися з цими людьми раніше. В основному, сексуальні люди пахнуть сексуально, як, в принципі, і їх одяг.

  • Ми можемо по запаху зрозуміти, наскільки здоровим буде наше потомство

Люди постійно роблять свій вибір сексуального партнера залежно від того, наскільки вони гістосумісні з тією або іншою людиною.

Головний гістосумісний комплекс — це сукупність молекул в організмі, які борються з бактеріями та вірусами. Вибір партнера, чий комплекс відрізняється від нашого, покращує гістосумісний комплекс наших дітей. Це говорить про те, що у них буде більш сильна імунна система, і вони будуть більш стійкі до різних захворювань. Таким чином, ми обираємо партнера з комплексом, протилежним нашому, причому нюх значною мірою є єдиним способом, що допомагає нам зрозуміти цю сумісність.

Найкраща порада молодим людям, охочим знайти партнера для серйозних стосунків: слідуйте за своїм носом.

+3
593
RSS
13:19
+3
Хто б що не казав, а запахи для нас важливі!.. _чудово
Пане Тимуре, перечитайте текст, там є трохи неузгоджень між словами.
Мабуть, чоловіки можуть визначити цей аромат, вдихаючи аромат одягу, який носили протягом тижня.

Вони що, знущаються? Яка нормальна сучасна жінка буде цілий тиждень ходити в одному одязі?
Найкраща порада молодим людям, охочим знайти партнера для серйозних стосунків: слідуйте за своїм носом.

А що робити тим, у кого хронічний риніт чи алергія?
Дзвінко, моя дорогенька! Це не переклад — це передрук (!) з україномовного (!!!) ресурсу UkrMedia. Отож єдине, що я можу — це додати примітки… на свій розсуд… Я подумаю, як це зробити.
_не_знаю
Сорі, я не побачила. Прикро, що україномовні сайти лінуються редагувати гуглівський переклад.
На жаль, так… _шкодую На літредакторах і коректорах намагаються заощаджувати всі, кому не ліньки. Внаслідок цього грамотність інтернет-спільноти занепадає просто катастрофічно!!! Й нікому нічого не доведеш…
06:05
+3
Мені змалечку приємні запахи деревію, полину, кануперу і васильків. А вам, друзі?
Запахии троянди, білої лілії, жасмину, черемхи, свіжоскошеної трави і новорічної ялинки.
Ваніль, кава, бузок, конвалія, квітки шипшини, троянда, акація. А також морське повітря. А також свічки, свіжозрізана деревина, хвоя, смола, клеї «БФ-2» і протакрил — я дуже полюбляв у дитинстві щось майструвати…
_сміюсь
21:37
+2
Обожнюю запах соснового лісу, дощу, та скошеної трави. З квіткових ароматів, віддаю перевагу конвалії. А от в дитинстві, мені чомусь ще подобався запах новозбудованого метро.
Мені теж «запах метро» подобається: так пахне антисептична рідина, якою просочені дерев'яні шпали. Однак довго дихати «повітрям метро» все ж таки важкувато…
17:45
+3
Для мене запахи мають дуже велике значення. Часом зайдеш у ліфт з жінкою,- то з трудом витримаєш запах її тіла і парфумів, поки доїдеш на 8-й поверх. І навпаки: колись на курсах чеської мови я сидів за одним столом з дівчиною, запах тіла якої просто зводив мене з розуму. Я ним впивався, мене незрозуміла сила перетворювала на звіра, тягнула до неї і я нічого з цим не міг вдіяти. І якби не інші обставини, то не відомо чим би це все закінчилося… Запахи — це справжня поезія. Тому не можу ніяк зрозуміти тих жінок і чоловіків, які живуть з курцями. Яка там може бути поезія?..
21:47
+2
Для мене запах, чи не найголовніше відчуття. В першу чергу, я реагую на відчуття запаху. І, наприклад, не дуже добре почуваюся в квартирі, або будинку, де не приємно пахне, або поряд з людиною від якої тхне перегаром.
19:43 (відредаговано)
+2
Неодноразово спостерігав за своєю кішечкою, як вона на запах оцінює їжу:
— спокійно підходить до тарілки і одразу починає їсти;
— підходить до тарілки, з відстані 5-7 см дивиться на їжу і вдихає запах їжі, кілька секунд на прийняття рішення істи/не істи, потім їсть або відходить від тарілки;
— іде до тарілки, на відстані в півметра зупиняється, повертається і дивиться на мене, загрібає задніми лапами в напрямі тарілки і іде геть.

Неодноразово спостерігав за собою, що приймав рішення щось не їсти або не пити (в гостях, на корпоративах), навіть коли всі навколо їдять і від продукту немає ніякого поганого запаху. Але завжди довіряю своєму носу!
19:45
+2
Ніколи не цілувався з жінками, які курять.

Випадкові Дописи