Нічний візит

Нічний візит
Джерело матеріалу:

Смeрть штовхнула двері і ті бeсшумно відкрилися. У будинку було тeмно і лише в дaльній кімнаті горіло світло. Смeрть полегшено зітхнула — нарешті вона виконає свою роботу. Вона ковзнула нaд підлогою і підлeтіла до ліжка.

— Ти спізнилася! — пролунав невдовoлений голос з-за спини.

Смeрть обернулaся. Та, за ким вона прийшла, сиділа в кріслі, одягнена, наче на бал.

— Чому не в ліжку? — нeвдоволено буркнула безноса, — всі порядні люди давно сплять.

Жінкаа усміхнулася.

— Тебе чекала. Негоже довгоочікувану гостю зустрічати, валяючись під ковдрою.

— Це ж я у тебе довгоочікувана! — завила ображена Смерть, — Я ж ганяюся за тобою вже котрий місяць! Але ти ні хвилинки не можеш посидіти спокійно на місці! Що прийду — тебе немає вдома! То на виставку, то в театр покотилася. Одного разу до півночі тебе чекала, як дурепа, а ти, виявляється, до ранку на п'янку якусь змоталася! Чи не соромно в такому-то віці!

— Соромно, — покаялася жінка, — але я не могла пропустити. Там було так весело! Зібралися старі друзі, ми сміялися, веселилися, згадували минуле ...

— А це нічого, що це були поминки за твоєю найкращою подругою? — єхидно уточнила гостя.

— Так що, тепер плакати, чи що? — усміхнулася господиня. — Покійна подруга ненавиділа сльози — від них псується шкіра обличчя.

— Все повинно було бути не так! Ти повинна була прийти з похорону, відчути себе погано, прилягти на ліжко. Я б прийшла, забрала тебе, все було б чинно і благопристойно! Я прийшла вчасно, чекала, турбувалася, а ти в цей час веселилася на поминках!

— Пробач, — зітхнула жінка.

— Я через тебе вибилася з графіка! А я вже сама не молоденька! І у мене, між іншим, теж нерви!

-Хочеш чаю? — це питання збило Смерть з пантелику.

— Що? — перепитала вона.

— Чаю! Ромашкового, сама збирала! І ось тістечко, домашньої випічки! Пригощайся! До речі, хлюпнути тобі коньячку? Дуже заспокоює нерви.

Смерть спробувала чинити опір

— Я не можу, я на роботі не п'ю, — але жінка відмахнулася:

— Не можна так себе заганяти! Ти на себе в дзеркало дивилася? На обличчі явні сліди перевтоми!

Смерть взагалі ніколи не дивилася на себе в дзеркало, тому що це не приносило їй ніякого задоволення.

— Треба себе берегти! Розслаблятися іноді, — продовжувала наставляти господиня, підливаючи чогось тягучого в крихітну чарочку, — ти ж все-таки жінка. На масажик сходи, щоб тобі твої кісточки розім'яли, ванни поприймай. Та й для душі… Слухай, а ти нікуди зараз не поспішаєш?, — несподівано вигукнула вона.

Розімліла під дією напою, Смерть пробурмотіла, що до ранку зовсім вільна.

— Тоді поїхали зі мною! Погуляємо наостанок. Я такий клуб знаю — там до ранку абсолютно чудовий джаз дають! ...

… Вранці, ледве пересуваючи ноги, що гули від божевільних танців, підтримуючи один одного, Смерть і жінка ввалилися в кімнату.

— Фух, в житті так не танцювала! — жінка впала в крісло, — може, хоч після смерті відпочину. Ну що, пішли?

— Обійдешся! — мстиво відповіла їй Смерть, падаючи в інше крісло. — Топати тобі ще цими ногами досить довго. — У відповідь на підняту брову, пояснила — У мене графік! А ти мене знову абсолютно вибила з нього. Так що почекаєш мене, потерпиш. Потопала я за більш дисциплінованими кандидатами в небіжчики ...

Вона важко піднялася, поправила перед дзеркалом плащ і взяла, забуту з вечора косу. Біля самого порогу обернулася.

— Наступного разу я прийду абсолютно несподівано, одного разу, пізно ввечері… Коли, кажеш, в тому клубі знову грає оркестр? ...

+5
346
RSS
23:03 (відредаговано)
+3
Дотепно! А що на це каже астрологія, ВОНА, ота з косою, за графіком приходить? Чи можна їй двері не відчинити, та й не пустити?
В середньовічній астрології є формула для визначення тривалості життя. Раніше вона спрацьовувала дуже чітко. Але сучасні астрологи порівнюють цю формулу з гарантією на холодильник чи пральну машинку. Якщо дверима від холодильника колоти горіхи, а в пральній машинці прати лицарські обладунки, то техніка довго не протягне. А якщо з побутовою технікою обходитися акуратно, то вона, після закінчення гарантії, буде справно працювати ще десятки років.
15:12
+3
Смертьвибилася з графіка. Не подівано і справді дотепно!
18:31
+2
Браво! Справді дуже сподобалось!!!
18:54
+2
Дуже дотепно!

Гарна ідея… Коли прийде смерть — запропонувати їй почаркувати!

Випадкові Дописи