До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Не чекайте на неприємності

Не чекайте на неприємності
Джерело матеріалу:

Японці кажуть: «Не вчи долю поганому».

Боятися — це природно для звичайної людини. Але в очікуванні неприємностей у вашому мозку «крутиться» найгірший сценарій, змушуючи діяти так, немовби це вже доконаний факт. Очікування невдач, страх перед ними можуть стати найбільшими перешкодами на шляху до Успіху.

Давайте спочатку подивимося на свої страхи з точки зору природи Всесвіту. Згадайте: все в цьому світі суть енергія з певною частотою вібрацій. Наприклад, наші очі сприймають світло — електромагнітні коливання певного спектру. Проаналізувавши інформацію, яку сприймають наші органи зору, до того, як вона потрапить в наш мозок, можна переконатися, що ці вібрації не несуть в собі жодного зла, ані ворожості, вони — просто вібрації. Але, сприймаючи їх у своєму мозку, ми говоримо: «Я бачу проблему». Іншими словами, ми сприймаємо високочастотні енергії, що не несуть самі по собі ніяких проблем, таким чином, що вони перетворюються для нас в проблему. Тільки навішуючи ярлики на себе й інших, ви створюєте сприятливі умови для виникнення проблем і страхів. І тоді «Розум переживає, а мозок запам'ятовує», як пише Уайлдер Пенфілд в своїй книзі «Загадка розуму». І ще. Важливо розуміти, що в усьому, що відбувається, немає ні стресу, ані щастя. Людина сама за своїм вибором наділяє події, ситуації або предмети їхнім змістом. «Фактів не існує, є тільки інтерпретації фактів», — сказав колись Ніцше. Говорячи філософською мовою, людина — це суб'єкт, що виробляє інтерпретації, і ці інтерпретації завжди будуть пов'язані з його внутрішнім світом.

Дуже часто ми відчуваємо розчарування з приводу того, що потім виявилося на нашу користь. Знайте, користь є завжди, навіть в невдачах. Парадокс, але у ваших невдачах теж ховається приз — можливість набути досвід, порозумнішати і стати експертом свого життя. «Ніщо реальне не може бути загрозливим, ніщо нереальне не існує. У цьому полягає спокій Бога», — сказано в книзі «Курс чудес ».

Стівен Павлина пише: «Коли ви чуєте, що хтось говорить вам про те, що успіх — це просто, біжіть від нього якнайдалі, тому що вам зараз спробують продати чергову ідею швидкого збагачення. Чесна правда полягає в тому, що це дуже складно — майже неможливо — досягти успіху в чомусь, чим ви досі не займалися. Але це прекрасно. Зрозумійте, що невдача і успіх не є протилежностями. Невдача — це неминуча частина успіху. Коли ви зазнаєте невдачі, це означає, що ви дієте, тому ви робите помилки і навчаєтесь. Успіх приходить природно, тільки-но ви, нарешті, дізнаєтеся, як робити правильні дії».

«Людину непокоять не події, а її погляд на ці події» — сказав 2000 років тому філософ-стоїк Епіктет. Іноді навіть нещасний випадок може слугувати пробудженню до початку нового життя, а місяці, проведені в лікарні — безцінним даром здобуття «справжнього життя», тому що «труднощі створюють можливості».

Вашою філософією має стати розуміння того, що «все, що стається в моєму житті, це найкраще з того, що могло статися». Якщо вважати, що все, що відбувається, робиться, в кінцевому підсумку, для вашої користі, то у вашому житті не залишиться місця для стресу. Якщо ви від самого початку будете впевнені, що все закінчиться для вас добре, ви перестанете відчувати себе утлим човником в безкрайньому океані.

Ось важливий принцип для вашої особистої філософії: моя нинішня ситуація — це саме те, що мені потрібно на даний момент для особистого зростання і розвитку. Іншими словами, кожен аспект вашого сьогоднішнього життя такий, яким він має бути. Кожна складність, з якою ви стикаєтеся, містить в собі сприятливі можливості, які ви можете повернути на свою користь.

Подумайте ще ось про що: люди скаржаться тільки на те, що самі можуть змінити. Адже ж нікому не спадає на думку скаржитися на закон гравітації, навіть якщо відповідно до нього ми виявилися на слизькому асфальті. Парадокс, але скаржимося ми не тим, хто може щось змінити: на начальника — дружині, а на дружину — друзям. Запитайте себе: «Навіщо і чому я весь час віддаю свою дорогоцінну енергію всьому тому, що мені не потрібно?».

Ваш розум щодня прокручує до 60'000 думок. Проаналізуйте, скільки з них присвячено тому, що вам не потрібно? Щоб позбутися такого роду думок, запитуйте себе: «Що мені потрібно?» І переконструюйте їх в намір вирішити проблему і, тим самим видаліть їх зі своєї свідомості.

Коли ми починаємо «реконструювати» власне життя, це нагадує ремонтні роботи при переплануванні квартири. Довкола — хаос, доводиться ухвалювати якісь рішення, мати справу з якимись людьми… Коли в повітрі повно пилу, все зруйновано «на мотлох», важко зберегти ясне бачення перспективи і кінцевої мети. Немає нічого дивного, що в цих умовах ви можете відчувати занепокоєння і питати себе: «А чи вірним шляхом я просуваюсь? Чи не збився я з курсу? Чи варто було все затівати?». Але хаос в природі свідчить про зростання, про початок процесу, про динаміку і зміни. Фізики знають, що система, яка пройшла через хаос, виходить на новий рівень розвитку.

Винороби вам розкажуть, як отримують найвишуканіше вино. Для цього підростаючий виноград піддають «стресу», навмисно зволожуючи ґрунт лише на межі виживання лози. Пройшовши через це випробування, виноград дає найкращий напій.

Мільйони років тому страх сигналізував людині, що вона вийшла із зони комфорту, приводячи в стан готовності «бігти-битися-завмерти». Сьогодні страхи сигналізують про те, що ви повинні бути обачним. Свій страх необхідно усвідомити і прийняти, і звільнитися від нього, запитати себе, який саме образ майбутнього вас лякає? Потім замінити цей образ його позитивною протилежністю. Адже страх ви створили самі, уявляючи якийсь негативний результат в майбутньому.

Всі великі вчителі і мудреці говорили, що ніколи не слід непокоїтися, надривати свої сили, витрачаючи їх на боротьбу. Сенс не в тому, щоб знижувати темп свого життя, потрібно лише заспокоїтися. Опинившись перед складним вибором, перед необхідністю ухвалювати важливі рішення, запитуйте себе: «Яке почуття викликає у мене це рішення? Наскільки вірним воно мені здається? Що підказує моя інтуїція?». Невдахи бояться невдач, тому вони невдахи.
Парадокс в тому, що найбільш успішними стають ті люди, які найбільше зазнають невдач, тому, що вони більше від інших діють! Томас Уотсон-старший, засновник IBM одного разу сказав журналісту: «Якщо ви бажаєте швидко досягти успіху, то повинні удвічі частіше стикатися з невдачами. Успіх лежить по інший від них бік». Успішні люди завжди позитивно ставляться до проблем, вони мають той типом мислення, який називають «орієнтація на рішення». Вони більшу частину часу думають про рішення. Невдахи ж весь час думають про проблеми і труднощі, що виникають. Орієнтуючись на рішення, успішні люди постійно шукають вихід з кризи, спосіб подолати або обійти перешкоду на шляху. Люди, орієнтовані на проблеми, постійно говорять про труднощі, про те, хто або що є причиною цього, як вони нещасливі й як важко їм живеться.

На відміну від них орієнтовані на рішення особистості ставлять запитання: «Що можна зробити?» — І починають усувати перешкоди.

Розвиток людини за суттю дуже просте, і проходить три стадії: — пережитий досвід, — витягування з досвіду уроку, — розвиток, завдяки цьому уроку. Тільки-но ми осягаємо ці уроки, перестаємо звинувачувати інших і беремо повну відповідальність за своє життя на себе, змінюється наше ставлення до себе, ми починаємо вібрувати в довколишній світ по-іншому і притягати у своє життя інші стани. Невдачу треба розглядати, як досвід, витягати з неї урок, ставати мудрішими, коригувати курс і рухатися далі. Розглядайте невдачі, як результат, який можна поліпшити, як зародки чогось кращого. Адже із найкислішого лимону можна зробити лимонад! Одне з правил Успіху проголошує: не має значення, звідки ви прийшли, важливо лише, куди ви йдете.

У фізиці є концепція, відома, як принцип невизначеності Гайзенберга. Говорячи простою мовою, він полягає в тому, що, коли дивишся під іншим кутом на щось, це щось починає змінюватися, немовби підлаштовуючись під спостерігача.

Іншими словами, спостерігаючи щось, ви обов'язково це змінюєте (принагідно зауважу — ось вам і причина того, що ми називаємо «пристрітом»), тобто навіть просто спостерігаючи цей світ, ми змінюємо його, а зміна в ньому відбувається тільки тоді, коли змінюється сам спостерігач, а не те, що спостерігається.

Те, що справедливо по відношенню до субатомних частинок, справедливо і в нашому житті. Коли ви навчитесь дивитися на речі під іншим кутом, вони почнуть змінюватися. Подивіться на подію, що здається на вигляд невдалою під іншим кутом зору, і вам обов'язково відкриються її позитивні сторони.

Майкл Джордан закинув у кошик найбільше м'ячів, але у нього ж перше місце за промахами. Дісней був банкрутом 7 разів, при цьому став лауреатом Оскара 32 рази. Наполеон Хілл, чиї книги зробили мільйонерами тисячі людей, більшу частину життя був банкрутом.

Пам'ятайте, що справжній експерт — це людина, яка зазнала достатньо невдач, щоб досягти успіху. Ставтеся до минулих невдач з почуттям вдячності! Викиньте свій страх на смітник, ухвалюючи рішення, не питайте у нього поради. Його завдання — утримати вас в «зоні комфорту». Візьміть собі за правило: «Роби насамперед те, чого боїшся найбільше!». Якщо попереду майорить страх, — підійдіть до нього ближче, уважно розгляньте його, приголубте його по голівці, подякуйте, і він зникне.

Припиніть непокоїтися з приводу і без приводу. Пам'ятайте: «Занепокоєння — це молитва про те, чого ви не хочете». Занепокоєння є негативна форма постановки цілей. У книзі Іова сказано: «Бо жахливе, чого я жахався, тому спіткало мене; і чого я боявся, те і прийшло до мене».

Не бійтеся помилятися заради свого майбутнього.

«В молитві просили не легкої ноші, але міцних плечей» (Святий Августин).

Бернов Сергій

+1
301
RSS
наші очі сприймають світло — електромагнітні коливання певного спектру. Проаналізувавши інформацію, яку сприймають наші органи зору, до того, як вона потрапить в наш мозок, можна переконатися, що ці вібрації не несуть в собі жодного зла, ані ворожості, вони — просто вібрації. Але, сприймаючи їх у своєму мозку, ми говоримо: «Я бачу проблему». Іншими словами, ми сприймаємо високочастотні енергії, що не несуть самі по собі ніяких проблем, таким чином, що вони перетворюються для нас в проблему.

Адже ж нікому не спадає на думку скаржитися на закон гравітації, навіть якщо відповідно до нього ми виявилися на слизькому асфальті.

Електромагнітні вібрації, які пройшли через мої очі в мозок, не несуть ніякого зла, лише показують, що через 2 метри моя дорога закінчиться прірвою. А сила інерції та закон гравітації спричинять моє падіння. Але це все НЕ проблема.
Якщо проблеми не існує, для чого її вирішувати? Можна довго спостерігати власне падіння і насолоджуватися процесом. Аж до самої смерті. Через три секунди.
Це смерть тіла, але не душі...
І проблеми справді нема: можна ж відійти/від'їхати/відповзти від прірви...
Якщо не закривати очі на реальні проблеми, а реагувати на них відповідно до ситуації, то і тіло довше протягне.
У Жванецького є гарний вислів: «Давайте вирішувати проблеми в міру їх надходження». Ось це добра позиція. Не вигадувати проблему там, де її ще нема, і не заперечувати ту, що вже виникла. А сприймати реальність такою як вона є.
«Давайте вирішувати проблеми в міру їх надходження». Ось це добра позиція.

Завжди так роблю і всім це пропоную!
04:24
+1
Цікава стаття. Помітили вчені й підрахували, що 90% того, чого ми боїмося, не стається.
У нас потенційно перелякане владою суспільство.
Особливо в Росії.
В Україні все ж таки або переляк був в середньому меншим, або ж за роки незалежності люди бодай трохи отямились.
А в еРеФії…
За кілька десятиліть (фактично — майже за століття) радянського комуністичного режиму його ідеологи дуже акуратно видресирували нову історичну спільноту — радянських людей на наявність т.зв. «самоцензури». Отож в сучасній РФ він і запрацював на повну потужність, коли розгорнулася путінська ідеологічна машина! Звідси сумнозвісні 86% підтримки режиму, звідси «Путін — це Росія»… Бо варіантів лише два:

  • Путін — це Росія

  • Путін — це НЕ Росія


Який із цих двох варіантів є вірним — зрозуміло… Якщо даси вірну відповідь — тебе помилують. Якщо ж відповідь буде невірною, тебе у кращому разі піддадуть обструкції, в гіршому — знищать фізично. Можливість перемоги над режимом навіть не розглядається. «Совки» бачать тільки найгіршу перспективу — фізичне знищення. Й панічно бояться цього. Тому масово дають «вірну відповідь». Навіть не припускаючи, що вони бояться… лише своїх страхів…

Випадкові Дописи