Зелен...ий карнавал

Зелен...ий карнавал

Цей матеріал слід було б назвати якось на кшталт «ФСБ атакує Україну». Але ж зрозуміло, що це вже виглядатиме повним трешем і попсує святковий настрій багатьом мої співвітчизникам. А я ж чоловік мирний і незлостивий, тому хай буде назва у святковому стилі. До того ж, написати цей матеріал я міг ще місяць тому — бо розумів, до чого все йде. Але тоді у мене не було б настільки шикарних ілюстрацій, які є зараз… А тепер все відбулося в реалі, на очах у всіх — отож почнемо.


Російський політолог і театральний режисер Сергій Кургінян палкою любов'ю до України не відзначався ніколи. Навпаки, Сергій Ервандович є «лівим патріотом» Росії й великим фанатом відновлення Радянського Союзу. В «нульові» він дуже потужно критикував російського лідера, якого харківські футбольні ультрас колись наречуть ВВХ**лом, а також невтомно сварився з Юлією Латиніною. Але вже десь на середині «потішного» президентства Дмитра Медведєва почав помітно дрейфувати в бік "Єдиної Росії". Принаймні заснований Кургіняном інтелектуально-дискусійний клуб «Змістовна єдність» немовби розчинився в паралельному просторі… Вже з початком Євромайдану цей діяч повною мірою проявився як замшілий путіноїд. Далі він радісно фонтанував через анексію Криму, «РуСССкую весну», співпрацював з ДНР та ЛНР...

Але отой «пізній» Кургінян мене вже не цікавив — бо став одним з багатьох путіноїдів, абсолютно не виділяючись риторикою на загальному тлі. Ніяк не можу сказати того самого про період «нульових» років. Наприклад, в доповіді "Тупик прагматизму", частина 1 якої була оприлюднена на засіданні клубу «Змістовна єдність» 31.05.2007, а частина 2 — 14.06.2007, автор критикував тодішнього українського прем'єр-міністра Януковича з вельми цікавої й несподіваної позиції (цитую у власному перекладі українською):

… вперше в історії останніх століть номінальний «Остап» сьогоднішньої України — тобто Янукович — звернувся за допомогою в критичний момент не до президента Росії й московського патріарха, а до австрійського канцлера і Папи Римського. Відповідно до цього, вперше ж нинішній майдан не включив до свого порядку денного проблему українського федералізму. «Остап» історіософічно анульований. І в цьому жодним чином не винен Янукович (що не означає, що я є його шанувальником).

Невже відвертий фанат «совка» констатував стратегічний програш російсько-імперської ідеї та стратегічну перемогу України?! І це, нагадаю, в 2007 році!..

Природно, я уважно прочитав обидві частини «Тупику прагматизму», зробивши при цьому кілька важливих відкриттів для себе. Серед іншого, Кургінян продемонстрував неабияку обізнаність з методами роботи спецслужб. Зокрема, в його доповіді згадувалася спадщина російського радянського культуролога, філософа, теоретика європейської культури і мистецтва Михайла Бахтіна (1895-1975).

Останній уславився дослідженням творчості Франсуа Рабле, а також запровадив у практику культурології такі поняття, як «поліфонізм», «сміхова культура», «хронотоп», «меніпея», «духовний верх» і «тілесний низ». І головне для нас на даний момент поняття — "карнавалізація" (цитую):

Карнавалізація… означає результат впливу традицій середньовічного карнавалу на культуру і мислення Нового часу. Концепція карнавализації є міждисциплінарною і, крім власне історичної поетики, використовується в рамках таких дисциплін, як філософська естетика, теоретична поетика, філософська і культурна антропологія, етіологія, семіотика тощо.

Карнавальне, за Бахтіним, протистоїть трагічному й епічному. Коли якесь художнє чи (насамперед) життєве явище карнавалізується, це означає його осучаснення, «фамільярний контакт» з цим явищем. В якості другої ознаки карнавалізованого явища Бахтін виділив його амбівалентність — одночасну причетність як до втіленої кінцівки, так і до втіленої незавершеності всього сущого, смерті й воскресіння, поєднання пародійності, що несе в собі заряд розвінчання, з потенціалом оновлення. Третя ознака карнавалізації — «весела відносність»: невідповідність між зовнішнім і внутрішнім, умовами й умовностями сьогодення і передчуттям можливого іншого світопорядку, що ховається за фасадом речей, ролей, поведінок і мови.

Отож в «Тупику прагматизму» Кургінян розглядав «карнавалізацію буття» (за Бахтіним) як… потужну зброю спецслужб, спрямовану на трансформацію соціальної системи! Саме так, не більше й не менше!!! Гадаєте, маячня?.. Попервах може здатися, що справді маячня. Але таке враження розсіюється, якщо звернути увагу на одну неприкметну деталь з біографії Михайла Бахтіна. 

Отже, після Жовтневої революції — а саме, в 1924 році він повернувся до Ленінграда, де проводив домашні диспути та семінари, присвячені філософії релігії, етиці, літературі, психоаналізу Фройда. В грудні 1928 року пройшли масові арешти ленінградської інтелігенції, під які потрапив і Бахнін. В 1929 році йому заочно «впаяли» 5 років Соловецьких таборів, однак за станом здоров'я (множинний остеомієліт) і клопотаннями дружини та друзів, вирок замінили на заслання до Кустанаю. Позбавлений права проживати у великих містах, відмотавши строк заслання, він жив і працював то в Саранську, то на станції Савьолово Калінінської обл. А от до Москви колишній політзасланець повернувся у 1969 році. Вгадайте, хто допоміг у цьому?! Юрій Андропов — тодішній голова КДБ СРСР і майбутній Генсек ЦК КПРС!!! Так-так, саме товариш Андропов особисто розпорядився підшукати літньому філософу й мистецтвознавцю пристойну квартирку — де Бахтін і мешкав до самої смерті. Тоді ж одна за іншою повиходили друком його культорологічні праці...

Гадаєте, це збіг?! Не думаю… Але що ж могло зацікавити тодішнього головного радянського чекіста в мистецтвознавчих працях?! Вчитайтеся уважно в наступні рядки:

З критичної точки зору, бахтінський карнавал — це не просто карнавал, сміх, веселощі, але саме — і насамперед — осміювання, приниження, пародіювання, травестія, профанація, нехай і з прихованим стверджувальним змістом. <...> подібні інтерпретації випливають із самої суті бахтінської концепції, співзвучної радянському атеїзму.

Головна ідея в концепції карнавалу М.Бахтіна, з якою важко погодитися, — це категоричне протиставлення карнавалу офіційному святу і всій системі влади взагалі, як державної, світської, так і церковної. Причому цій опозиції надається ціннісне навантаження: все офіційне оцінюється як застигле, застаріле, віджиле, що несе неправду і насильство; а все карнавальне — це щось нове, живе й вільне.

«Офіційне свято, по суті, дивилося тільки назад, в минуле і цим минулим освячувало наявний в теперішньому лад. Офіційне свято, іноді навіть всупереч своїй ідеї, стверджувало стабільність, незмінність і вічність всього чинного світопорядку: наявної ієрархії, наявнихих релігійних, політичних і моральних цінностей, норм, заборон. Свято було торжеством вже готової, переможної, панівної правди, яка виступала як вічна, незмінна і незаперечна правда».

<...>

«На противагу офіційним святам карнавал тріумфував немов тимчасове звільнення від панівної правди і наявного ладу, тимчасове скасування всіх ієрархічних відносин, привілеїв, норм і заборон. Це було справжнє свято часу, свято становлення, змін і оновлень. Він був ворожий всякому увічненню, завершенню й кінцю».

Тепер зрозуміло, що зацікавило товариша Андропова в роботах Бахтіна?! Очільник всемогутнього КДБ СРСР розумів, що радянська система в тому вигляді, якого вона набула у брежнєвську епоху, не здатна розвиватися. Її треба було зламати, щоб трансформувати у щось нове й більш життєздатне. Отож засобом зламу системи й була обрана співзвучна радянському атеїзму бахтінська «карнавалізація буття» в режимі нон-стоп — «осміювання, приниження, пародіювання, травестія, профанація». І, безумовно, головне — «категоричне протиставлення карнавалу офіційному святу і всій системі влади взагалі»! Недарма ж древні стверджували:

Сміх проникає навіть крізь панцир черепахи!

В «Тупику прагматизму» продемонстровано, як відбувався подібний злам. Відбувався в два етапи через те, що хоча товариш Андропов дорвався до влади у 1982 році, проте протягнув недовго. В 1984 році брежнєвська «стара гвардія» висунула на пост Генсека ЦК КПРС Костянтина Черненка, проте в 1985 році андроповці таки взяли своє остаточно, провівши кандидатуру Михайла Горбачова. І тут, як зазначено другій частині в доповіді Кургіняна:

… карнавалізація в перебудовну і постперебудовну епоху з'їла ідеальне! Озброївшись карнавалом як оргзброєю, суб'єкт (союз антикомуністичної номенклатури і дисидентства) розтоптав субстанцію. Він переміг не тільки свій лад, не тільки своє буття і свою культуру, яку внутрішньо ненавидів. Він переміг будь-яке некарнавальне буття (тобто реальність).

Себто, за Кургіняном, частина радянської номенклатури, яка вже не могла «керувати по-старому», уклала союз із дисидентами, які перебували на еміграції. Відбулося це нібито за активного сприяння спецслужб США, які хотіли побачити модернізований СРСР з «людським» обличчям. Горбачовська Перебудова саме і являла собою бахтінську «карнавалізацію» — «осміювання, приниження, пародіювання, травестію, профанацію» старої радянської традиції. Але «союз антикомуністичної номенклатури і дисидентства» прорахувався: союзники цілилися всього лише в закостенілу систему влади, а поцілили… у весь СРСР в цілому!!! Який не витримав «карнавалізації нон-стоп» і розвалився.

Звісно, як з усією доповіддю Кургіняна «Тупик прагматизму», так і з окремими її положеннями (в т.ч. з інтерпретацією робіт Михайла Бахтіна) можна сперечатися. Та й загалом, чи варто звертати увагу на мудрування ворога самої української ідеї?! Мабуть, все ж таки варто… Бо не викликає сумніву, що сучасна Російська Федерація перебуває під владою цілого чекістського клану, а ВВХ**ло є всього лише «обличчям» цього клану. Так само «Великий Брат» з культового роману Орвелла є лише «обличчям» всесильної Внутрішньої партії — причому неважливо, живий чи ні цей чоловік реально. Або Вождь (Батько) держави-міста Ліберії з к/ф «Еквілібріум» є віртуальним уособленням «Тетраграматону» — і там показано, що Вождь давно помер, однак продовжує існувати його екранний (віртуальний) образ, а голосом Вождя промовляє до народу віце-консул Дюпон. 

А тепер скажіть, з якої ласки ФСБ Росії мінятиме «організаційну зброю», яка вже довела свою ефективність на практиці?! Це як мінімум нелогічно! Отож якщо «карнавалізація» радянського буття допомогла розвалити СРСР, чому б не спробувати «карнавалізацією в режимі нон-стоп» українського буття… розвалити сучасну Україну?! Тим паче, Україну зараз очолив той, хто здатен впоратися з «карнавалізацією» просто ідеально!..

Дуже навіть схоже, що другий етап «карнавалізації» мав місце у вигляді офіційного «міроприємства» на День Незалежності 24 серпня 2019 року. Чому другий?! Бо першим етапом «карнавалізації» стала інавгураційна заява Володимира Зеленського (цитую):

Дорогі українці!

Після моєї перемоги на виборах мій шестирічний син сказав: «Та! По телевізору кажуть, що «Зеленський – президент…» Виходить, що я теж президент?!»

І тоді це прозвучало як жарт, але згодом я зрозумів, що насправді це істина.

Тому що кожен з нас президент. Не 73 відсотки, які за мене голосували, а всі 100 відсотків українців. Це не моя, це наша спільна перемога.

Розумієте?! Під час карнавалу кожен його учасник вдягає маскарадне вбрання, машкару — і всі вмить стають рівними!!! Вже ніхто не бачить, де правитель, де священик, де пан а де холоп — усі однаково рівні!!! Те саме, на думку Зеленського, сталося і в нашій країні: тепер всі 100% українців є президентами!.. Що це було, як не перший етап «тотальної карнавалізації нон-стоп» нашого буття?!

А ось і другий етап:

  • самотній преЗЕдент на звичайній «ораторській» трибуні;

  • але над Майданом вивищується не він, а… Тіна Кароль на даху Консерваторії, яка співає третій куплет вірша Чубинського «Ще не вмерла України...» — що не є, власне, Державним Гімном;

  • на Хрещатику — цілий «парад» блакитно-жовтих фортепіано;

  • а також еклектична суміш оркестрів з екстравагантно вдягненими цивільними реперками;

  • і за усім цим естетичним «вінегретом» спостерігають наші вояки, які не можуть піти проти команди армійського начальства...

То що це таке, як не «карнавалізація» головного державного свята сучасної України — Дня Незалежності?! Отак воно і виглядає — раблезіанське "осміювання, приниження, пародіювання, травестія, профанація" того параду, який за попередні роки вже набув певних усталених рис. Причому співучасниками цього огидного «карнавалу» є «всі 100 відсотків українців» — ви ж не забули інавгураційну промову преЗЕдента?! Головною ж мішенню виступає «українське ідеальне» — сама ідея Незалежної України. Аж надто очевидно, що як «карнавалізація», десакралізація радянського буття вбила СРСР, так і тепер та сама «оргзброя» має остаточно, раз і назавжди осміяти, спаплюжити, розтоптати, вбити українську ідею...

Але не слід також забувати, що слідом за офіційним «міроприємством» відбувся воістину народний захід — самоорганізований Марш Захисників України. Він яскраво продемонстрував, що переважна меншість українців не хочуть брати участь в огидному «карнавалі», таємно інспірованому ФСБ і проплаченому росіянськими нафтодоларами. Кожен з учасників цього народного Маршу, кожен, хто співчуває й солідаризується з цими людьми, з огидою відкидає запропоноване маскарадне вбрання й машкару. Кожен готовий і надалі захищати вітчизну.

І це дозволяє сподіватися, що в «українському питанні» ФСБ вже вкотре прорахувалася.


UPD. До речі, сьогодні 100 днів повноцінного (від моменту інавгурації) преЗЕдентства...

+4
2833
RSS
05:04
+3
Дякую Дзвінкій Сопілкарці, влучний коментар якої допоміг мені остаточно оформити думки, що виникли у мене після перегляду офіційних заходів 24 серпня! Все це й вилилося в мій новий матеріал…
_соромлюсь
Читайте та оцінюйте!
08:12
+4
Скажу, Тимуре, що бути і тобі дослідником роботи спецслужб. Оскільки здогадався про карнавалізацію України. 8 хвилин тривало переспівуванна Гімну! Я вже чекав, що Альона Альона прокаже і Гімн реперською скоромовкою. Але на це ще не наважилися. Справжність Зе проявиться в наступному. Коли Зе зрозуміє, що Московія воює за свою русскую псевдоідентичність , тобто за спадок РУСІ, то
— перезаснує державу з назвою Русь-Україна;
— змінить прапор на жовто-блакитний;
— збагатить державні символи зеленим кольором життя.
Про «карнавалізацію» я почав здогадуватися ще під час інавгураційної промови преЗЕдента — ото коли воно ляпнуло про те, що президентами тепер є «всі 100 відсотків українців». Це ж ніщо інше, як десакралізація влади — але вже згори!!! Майдан десакралізував владу «знизу», продемонструвавши, що Янукович — це не «цар-батюшка», що в разі потреби президента можна і скинути. Але потім Майдан завершився, президентом обрали Порошенка, і десакралізація влади припинилася. Бо так можна і «вихлюпнути з ночов не тільки брудну воду, але й немовля» — себто, зруйнувати саму державу!..
_здивований
Отож тепер через преЗЕдента ФСБ Росії й намагається реанімувати «майданний» процес десакралізації влади — а через це розвалити саму Українську державу! Тому зараз процес десакралізації запущений «згори». Отож після інавгураційної промови я вже приблизно зрозумів, що на нас чекає тотальна «карнавалізація» українського буття. Саме на це були націлені дострокові парламентські вибори: уяви, який карнавал почнеться зараз у Верховній Раді, коли партія «Слуга народу» сформувала монобільшість!.. Отож я й розраховував взяти тайм-аут до вересня: щоб нова ВРУ зробила перші кроки…
_подумай
Однак епопея із скасуванням параду на День Незалежності, а потім з заміною його на осучаснене шоу показала, що на 24 серпня готується ще один етап «карнавалізації»! Я міг би написати такий матеріал наперед, однак вирішив почекати, щоб усі побачили, що таке «карнавал нон-стоп» в масштабі держави. Але все склалося ще краще — бо Марш Захисників України продемонстрував ту суспільну силу, яка не згідна «карнавалізуватися» разом із ЗЕ-фанатами!!! Це надихає. Чесно!
_чудово
Пане Анатолію, ви, напевно, маєте рацію. Міняти кольори і вивіски — це єдине на що спроможний наш теперішній Гарант. Все решта народ зробить САМ.
Ну, чому ж… «Карнавал нон-стоп», ініційований і запущений «згори» та націлений на демонтаж Української держави — це теж реальна справа його рук. Хто краще від шоумена впорається з подібною роботою?..
15:07
+3
О, Дзвінко! Назви і символи — це має величезне значення для розвитку держави. На жаль, на це не спромігся досить далекоглядний Порох.
Порох орієнтувався на розумних і думаючих! В цьому його головна помилка!
17:39 (відредаговано)
+3
До речі, сьогодні — 100 днів… Отож вітаю всіх!!!
18:07
+4
Треба розуміти реальність сьогодення – проти України ведеться жорстока і безжальна війна з боку етнічної олігархії та Росії, з використанням охлосу, проросійського населення та відвертих ворогів нашої держави. Частково вони вже отримали перемогу, поставивши на чолі України свого президента. При цьому вони мають незаперечний демократичний козир – 73% виборців за нього проголосували! Наступний крок – створення своєї більшості у Верховній Раді, що дає другий незаперечний демократичний козир – більшість у ВР обрана демократичним шляхом!

Наскільки далеко ми відкотимося назад — важко передбачити; наскільки буде знову пограбована Україна — важко порахувати!
18:10
+4
Вибори-2019 засвідчили, що за 100 років з населення України не сформувався свідомий етнос. Як і 100 років тому, ми стоїмо перед російської військовою агресією, байдужістю третини населення до державотворчого процесу та зрадою більшістю населення свого етносу і готовністю знову визнати російську окупацію над собою.

Єдиним позитивним моментом є те, що ще залишилося 15% людей, які зуміли вибудувати собі систему пріоритетів, де збереження суверенної держави — вища цінність, ніж наші тимчасові негаразди та приватні образи.
Єдиним позитивним моментом є те, що ще залишилося 15% людей, які зуміли вибудувати собі систему пріоритетів, де збереження суверенної держави — вища цінність, ніж наші тимчасові негаразди та приватні образи.

_добре Таких людей завжди переважна меншість, тому все поки що нормально. _добре
18:13 (відредаговано)
+4
«Ви мусите вірити в щось. Мусите мати хребет. Знати, за що ви готові боротися. А потім мусите розповісти про це світу.

Тверда позиція – це спосіб набути відданих прихильників. Вони звертатимуть увагу інших на вас і захищатимуть вас. Вони поширюватимуть інформацію про вас краще, ніж будь-яка реклама – ширше, глибше і з більшим почуттям.

Тверді переконання мають свою ціну. Ними ви відштовхнете від себе деяких людей. Ці люди звинуватять вас у зарозумілості та зверхності. Таке життя. На кожного, хто любить вас, знайдуться інші, які вас ненавидять.

»И если есть те, кто приходят к тебе,
Найдутся и те, кто прийдет за тобой!"
(«Скованные...», «Наутилус Помпилиас»)

Якщо те, що ви говорите, нікого не зачіпає, можливо, ви недостатньо наполегливо працюєте".
(Джейсон Фрайд і Девід Хайнемайєр Хенссон).
20:47 (відредаговано)
+4
до Москви колишній політзасланець [Михайло Бахтін] повернувся у 1969 році. Вгадайте, хто допоміг у цьому?! Юрій Андропов — тодішній голова КДБ СРСР і майбутній Генсек ЦК КПРС!!! Так-так, саме товариш Андропов особисто розпорядився підшукати літньому філософу й мистецтвознавцю пристойну квартирку — де Бахтін і мешкав до самої смерті. Тоді ж одна за іншою повиходили друком його культорологічні праці...


У Андропова крім філософа Михайла Бахтіна був ще довірений літератор — Юліан Семьонов, який на замовлення голови КДБ СРСР створив цикл романів про чекіста-розвідника М.М. Ісаєва — «Штірліца».
Ага! І ще обгівняв українську діаспору в «Третій карті»…
_шкодую
Отож якщо писати про Юліана Семенова, то окремо. Але там буде занадто «многабукафф», а серед них — багато матюків.
01:30
+3
Зрозуміло. Ідея зміни традицій святкування, на новації — підступна, ба навіть небезпечна, бо змінює світогляд. Однак відбувся Марш ЗУ, то будемо сподіватися, що ці зміни, все ж таки тимчасові.
Ідея зміни традицій святкування, на новації — підступна, ба навіть небезпечна, бо змінює світогляд.

Не в тім річ. Наприклад, теза Зеленського про те, що «кожен з нас президент. Не 73 відсотки, які за мене голосували, а всі 100 відсотків українців», — це не просто «зміна світогляду». Це саме «карнавальний» бахтінський "фамільярний контакт" з державою, уособленою президентом.
Ми вже це проходили. Наприклад, Лютнева 1917 року революція ліквідувала «Табель про ранги» Російської імперії. Тоді почалися солдатські «експерименти». Наприклад, підходить солдат до якогось полковника чи генерала і запитує: «Громадянине полковнику/генерале, дозвольте вогнику?..» — і той давав йому прикурювати. Хоча до революції солдат навіть помріяти про таке не міг! Бо між ними лежала соціальна прірва…
А завершилися всі ці «експерименти» повним розкладанням військових частин. І Російська імперія, яка перебувала в лавах Антанти, не отримала по результатах І Світової війни нічого — хоча війна цю державу розорила і розвалила. Ви хочете, щоб у нас повторилося те саме?!
Аналогічна річ — це коли Тіна Кароль співає третій куплет «Ще не вмерла...» на даху Консерваторії — себто, піднісшися вище президента. Коли оригінально вбрана реперка бігає перед військовим оркестром. Коли на Хрещатику шикуються в дві колони фортепіано… Це шоу!!! Це все красиво і креативно — але це все не для держави, яка воює з небезпечним потужним ворогом!..
Тіна Кароль співає третій куплет «Ще не вмерла...» на даху Консерваторії


Нічого дивного! Тіна Кароль і Володимир Зеленський з одного етносу.
Я теж з цього етносу — і що з того?! _не_знаю Я, тим не менш, тут і з вами усіма…
Ми зараз воюємо, фактично, з росіянськими «ввічливими людьми». Їх що, Тіна Кароль буде зупиняти своїм співом?! Чи 9 військових оркестрів?! Чи реперка?! Чи 2 колони жовто-блакитних фортепіано?!
_здивований
Ні — їх зупинятиме армія!!! То дайте промарширувати Хрещатиком армії!!! Покажіть нашу потужну військову техніку!!! Дайте пройтися окремим загонам наших союзників — як це було в попередні роки…
_шкодую
А вони звели все до шоу… Згадайте, як білоруси плювалися, коли «бацька» Лукашенко влаштував «парад тракторів» та інші подібні «феєрії» на День незалежності Біларусі в 2017 році:


І хоче це було креативно, проте вже в 2018 році такого не було. Бо подібні речі на такому святі… просто недоречні!
09:48 (відредаговано)
+4
Петро Порошенко, при всіх його недоліках і помилках, українець і національно орієнтований політик. Тому при його президентстві День Незалежності відзначався як державне Свято!

[В] «Тупику прагматизму» Кургінян розглядав «карнавалізацію буття» (за Бахтіним) як… потужну зброю спецслужб, спрямовану на трансформацію соціальної системи!


На це і спрямовано «святкування» Дня Незалежності у 2019 році.
Петро Порошенко, при всіх його недоліках і помилках, українець і національно орієнтований політик.

Пане Володимире, ви, здається теж були завсідником «Народного Оглядача», тут, на Світочі, ми пишемо просто НО. То п'ять років тому там дуже активно обговорювалося єврейське походження Порошенка. Тоді, в 2014, навіть на сторінці у Вікіпедії писалося про єврейські корені нового Президента. Шкода, я тоді не зробила скринів цих сторінок, на згадку. Тоді чомусь усі були впевнені, що Порошенко продасть Україну за ще одну шкоколадну фабрику в Росії, от і казали, що він єврей. Ходили жарти про «Шоколадного Зайця».
Але цього не сталося. Завдяки Порошенку, чи ні, Україна вистояла. І про походження Петра Олексійовича перестали говорити. А напередодні нових виборів у Вікіпедії з'явилися статті про старовинний козацький рід Порошенків з Бесарабії.
Зараз ми маємо замість Шоколадного Зайця просто Клоуна. І його походження нам теж не подобається. Але історію пишуть переможці.
Якщо Зеленський втримається на посту до кінця терміну і зробить хоч половину з того, що наобіцяв, то у Вікіпедії буде нова стаття про старовинний козацький рід Зеленських з Дикого Поля.
21:32 (відредаговано)
+3
Пані Дзвінко, в проектах «Перехід-IV» — «Народний Оглядач» я брав участь з 2001-го. Двічі виходив з проектів у зв'язку з ідеологічними і релігійними розбіжностями з паном К. Останній раз я повернувся на НО у лютому 2016-го і покинув НО назавжди 5.07.2019 ( www.ar25.org/article/ya-rozryvayu-stosunky-z-p-igorem-kagancem-i-narodnym-oglyadachem-nazavzhdy.html )

Питання про національні корені Петра Порошенка я досліджував особисто, про що написав і опублікував 10.04.2019 на НО блог: Хто вигадав ФЕЙК про «Вальцмана», або Українське коріння Порошенка // www.ar25.org/article/hto-vygadav-feyk-pro-valcmana-abo-ukrayinske-korinnya-poroshenka.html, який набрав більше 27 тисяч переглядів…

Крім того, тему українських коренів Порошенка я піднімав у фільмі «Чому переміг Порошенко і хто вигадав фейк про «Вальцмана»», який було викладено на Ютубі 11.04.2019: www.youtube.com/watch?v=TWGHsGjIeqc

Додатково, була зроблена спеціальна передача (фрагмент з фільму): «Порошенко українець, фейк про „Вальцмана“ спростовано»: www.youtube.com/watch?v=HuhglKLQnU8

Досліджуючи тему, я передивився багато публікацій і знайшов першоджерело фейку про Порошенко, знайшов родовід і матеріали кримінальної справи його батька.

Можу авторитетно стверджувати, що ФЕЙК «ВАЛЬЦМАН» – продукт російських спецслужб і російських пропагандистів!

P.S.
Я ніколи не мав стосунків з жодною організацією чи комерційною структурою, пов'язаною з Петром Порошенко Моє дослідження мотивувалося інтересом історика спецслужб і пошуком Істини.
В США, звісно, теж «креативний» парад на 4 липня:Але по-перше, США — це наддержава, їм можна. А по-друге, Трамп, при всій його екстравагантності, цього року таки додав до параду проходження військ:І це США, які нікого не бояться й можуть вести одночасно кілька локальних воєн по всьому світу… І все одно найекстравагантніший американський президент продемонстрував усьому світу американську військову техніку і бравих вояків!!! От Вам і символіка Дня Незалежності США — світової наддержави…
09:53 (відредаговано)
+4
В США це давня традиція. Вони і рекламу з'їздів партій провадять в такому стилі.

А в цьому році Трамп, проводячи військовий парад, зробив серйозний натяк Путіну і Китаю.
А наш преЗЕдент навпаки офіційно скасував парад… _шкодую
Причому у мене на ФБ, коли я навпаки топив ЗА парад, навіть деякі військові (?!) казали: не треба зараз парадів, от переможемо РФ — тоді будемо паради влаштовувати… От як їх розуміти?!
А наш преЗЕдент навпаки офіційно скасував парад… _шкодую Причому у мене на ФБ, коли я навпаки топив ЗА парад, навіть деякі військові (?!) казали: не треба зараз парадів, от переможемо РФ — тоді будемо паради влаштовувати… От як їх розуміти?!


Дуже просто, пане Тимуре, ці військові просто підспівують діючому президенту! Вони ж не виступали проти парадів, коли діючим президентом був Порошенко. Типова кон'юктурщина!
То я ж написав в матеріалі:

і за усім цим естетичним «вінегретом» спостерігають наші вояки, які не можуть піти проти команди армійського начальства...
А ви енергетичний рівень тих військових заміряли? Скоріше всього він був нижче 200 балів. При розмові на такі важливі теми, я тепер перевіряю опонентів на рівень енергетики. І відразу стає зрозумілим, чому людина говорить так, а не інакше.
Ага… _чудово Зрозуміло!
08:40
+3
Коли Зе завоює якийсь авторитет в армії і впевниться, що військові не вчинять йому прилюдної обструкції, військовий парад він відновить, але з деякими елементами карнавалу.
Наприклад, з показовими виступами бійців спецназу!
14:11 (відредаговано)
+3
Зараз ми маємо замість Шоколадного Зайця просто Клоуна. І його походження нам теж не подобається. Але історію пишуть переможці. Якщо Зеленський втримається на посту до кінця терміну і зробить хоч половину з того, що наобіцяв, то у Вікіпедії буде нова стаття про старовинний козацький рід Зеленських з Дикого Поля.


Чесно кажучи, мене не цікавить походження Володимира Зеленського! Яка різниця, народився він у сім'ї академіків чи робітників із взуттєвої фабрики. Важливо, яким він є як людина, що обралася на найвищий пост у державі; яким він є як професіонал у сфері державного управління! Ось головні критерії для його оцінки!

Сьогодні у Володимира Зеленського є унікальний шанс на власному прикладі показати, що єврей може патріотом України, дбати про велич Української Держави і благополуччя українського народу. І тоді його ім'я по праву буде вписано великими літерами в Історію нашої Держави.

Але є і інший варіант — на власному прикладі продемонструвати, що єврей дбає тільки про владу і наживу, як, наприклад, Коломойський та інші етнічні олігархи.

Таким чином, вибір залишається за ним!
Сьогодні у Володимира Зеленського є унікальний шанс на власному прикладі показати, що єврей може патріотом України, дбати про велич Української Держави і благополуччя українського народу. І тоді його ім'я по праву буде вписано великими літерами в Історію нашої Держави.

А йому доведеться стати патріотом України, хоче він цього чи ні. В роботу включився егрегор України, а проти нього тепер уже не попреш. Януковичу це ще трохи вдавалося, до пори, до часу. А після Майдану егрегор України виріс і зміцнів, тепер уже він визначає хід подій.
Всі ці наші обговорення наштовхнули мене на одну думку, але вона завелика для коментаря, доведеться статтю написати.
Крім того, пані Дзвінко, включився і фактор впливу США на політику України.
Отож бо! Робити в політиці своєрідні «гамбіти» — це стиль американців. Приховано здавши цьогорічні президентські вибори, що потягнуло програш у виборах парламентських, Порошенко саме продемонстрував отакий «гамбіт». І хоча це припущення на рівні конспірології, проте я не виключаю, що цей «гамбіт» узгоджено з американцями.
_не_знаю
Звісно, нам усім від того непереливки… Однак нашою думкою великі політики закономірно не цікавляться. У них свої критерії вимірювання ситуації.
16:54
+2
А таки напиши,
В роботу включився егрегор України, а проти нього тепер уже не попреш. Януковичу це ще трохи вдавалося, до пори, до часу. А після Майдану егрегор України виріс і зміцнів, тепер уже він визначає хід подій.

Я впаявся в еґреґор Києва ще в 5-річному віці — Ви знаєте, я про це вже писав. Входження до еґреґора України відбулося згодом…
_вибачаюсь
І ось несподіване підтвердження — свіжа новина з Офісу преЗЕдента:
***
Зеленский не будет переезжать с Банковой в Украинский дом — Богдан назвал причины. Подробности читайте на УНИАН
***
А бучу в містичному плані хто здійняв?!
Український дім Зеленського. Мавзолей, балаган, цирк, ринок, ярмарок та офіс. Довідка-розлідування (відео)
«Володя» двічі в квадраті (текст)
Нехай маленька — але все ж таки перемога…
_пиячимо
Нудного Пенса я вже привітав!

Випадкові Дописи