Алкоголь - не виправдання

Алкоголь - не виправдання
Джерело матеріалу:

Що на умі, те і на язиці: психологи підтвердили, що дії п'яних людей не можна виправдати алкогольним сп'янінням


Експерименти з горілкою показали, що навіть у сильно п'яних людей мораль залишається незмінною, але різко падає здатність розуміти інших і контролювати себе.

Практично всім нам доводилося вранці шкодувати про зроблене чи сказане напередодні зопалу, «на п'яну голову». Часом здається, що в нормальному стані ми б так ніколи не вчинили. Однак алкоголь надає пригнічуючу дію на нейрони, насамперед на ті, що залучені в контроль, концентрацію та емпатію, інформує Ukr.Media.

Ми гірше розуміємо інших людей і нерідко гірше з ними контактуємо, однак етичні погляди людини спиртне не змінює: воно лише розгальмовує і «знижує планку» доступного. До таких висновків прийшли автори дослідження, опублікованого в журналі Psychopharmacology. Для цього Кетрін Френсіс (Kathryn Francis) і її колеги з британського Університету Бредфорд провели незвичайний експеримент.

Здоровим дорослим добровольцям психологи давали випити горілки та стежили, як змінюються їхні оцінки та погляди по мірі сп'яніння. Так, піддослідним пред'являли портрети людей, просячи по обличчю вгадати емоції, які переживають ті. Як і можна було очікувати, розуміння погіршувалося тим сильніше, чим більше випив чоловік.

Крім того, вчені досліджували зміни моральних суджень добровольців, задаючи їм стандартні завдання, такі як відома проблема вагонетки, в якій пропонується вирішити складну етичну дилему. На відміну від емпатії, змін у цій області не виявилося: навіть напиваючись, піддослідні в цілому зберігали свої звичайні етичні погляди та норми. І якщо в тій же проблемі вагонетки людина воліла вбити одного, щоб врятувати п'ятьох, то, неабияк випивши спиртного, вона відповідала так само.

Все це, на думку психологів, показує, що даремно ми вважаємо п'яного «зовсім іншою людиною»: особистісні характеристики залишаються незмінними, і межа між добром і злом залишається на звичайному місці. Інша справа, що алкоголь погіршує здатності мозку контролювати себе і свою поведінку — і дає зручне виправдання вранці.

+3
376
RSS
22:15
+2
Алкоголь змінює «планку» допустимого, але не суть людини!
10:32 (відредаговано)
+3
Все це, на думку психологів, показує, що даремно ми вважаємо п'яного «зовсім іншою людиною»: особистісні характеристики залишаються незмінними, і межа між добром і злом залишається на звичайному місці. Інша справа, що алкоголь погіршує здатності мозку контролювати себе і свою поведінку — і дає зручне виправдання вранці.


Цілком погоджуюсь!

Щодо себе, то можу сказати, що в стані сп'яніння я ретельніше контролюю свою поведінку і висловлювання, ніж на тверезу голову. Тобто, після гарного корпоративу чи вечірки я спокійно проходив фейс-контроль в метро (тільки затамувавши подих проходячи повз міліціонера/поліцейського, щоб він не унюхав запах перегару) _підморгування Щодо висловлювань, то в тверезому стані я більш різкий, ніж у стані після чарки-другої. А якщо тверезий і голодний, то можу бути і агресивним. _крутий
100% аналогічно!!!
_цікаво
Найцікавіше, що я спокійно проходив у метро навіть після 0,5 л горілки, й ніхто мене не зупиняв — хоча і чергова по станції, й міліціонер стояли на місці.
_сміюсь
А от коли на тверезу голову — то мене кілька разів менти зупиняли на вході в метро і просили «дихнути». А чому?! То у мене очі червоні, то я надто розслаблений.
Найцікавіше, що я спокійно проходив у метро навіть після 0,5 л горілки,


_браво
13:51
+2
Я не п'яниця, але час-від-часу призволяюся келихом-другим вина або квартою світлого пива. Помічаю, що сп'яніння кладе до ліжка.
14:56
+2
На що конкретно впливає алкоголь (перевірено на собі) так на кількість технічних помилок при написанні текстів на комп'ютері.

Випадкові Дописи