УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Миротворчі пропозиції Адольфа Гітлера 1933-1939 рр. / Частина II.

Миротворчі пропозиції Адольфа Гітлера 1933-1939 рр. / Частина II.

«Гітлер не хотів війни в 1939 році – і, звичайно, глобального конфлікту теж. Він щиро прагне до мирного врегулювання спору з Польщею з приводу статусу німецького міста-держави Данцига, що і стало безпосередньою причиною конфлікту. Щирість свого прагнення до миру в 1939 році, а також його побоювання з приводу нової світової війни, був підтверджений низкою вчених, включаючи видатного британського історика А. Дж. П. Тейлора» — стверджує історик Марк Вебер.Після того, як Англія і Франція оголосили війну, як вони і планували, Німеччині довелося провести блискучу кампанію проти Польщі, після цього Адольф Гітлер знову виступив з мирними словами. Він зробив це незважаючи на те, що Лондон і Париж оголосив війну йому особисто, відчуваючи до нього безмежну ненависть, представляючи цю війну як хрестовий похід проти Німеччини Адольфа Гітлера. В той момент, продемонструвавши неабиякий самоконтроль, в своїй промові 6 жовтня 1939 року він запропонував новий план по створенню миру в Європі:

«На сьогоднішній день найважливішим завданням, на мій погляд, є не тільки створення віри і надії в європейську безпеку, але і створення цієї безпеки.

1. Для цього треба, щоб цілі зовнішньої політики будь-якої Європейського держави були зрозумілими і чіткими. Що стосується Німеччини, то уряд Райху готовий дати вичерпну відповідь з усіх питань своєї зовнішньої політики. Таким чином, варто почати з твердження про те, що Версальський договір застарів і вже не діє – іншими словами, німецький Райх і весь німецький народ, не бачать причин підстав для подальшого дотримання цього договору, крім вимог на належні колоніальні володіння, включаючи, в першу чергу, повернення німецьких колоній.

Ця вимога колоній грунтується не тільки на історичних претензіях Німеччини, але перш за все на її елементарному праві на частку світових ресурсів. Ця вимога не носить форму ультиматуму, і не спирається на силу, а заснована на політичній справедливості і адекватних економічних принципах.

2. Реальне відродження міжнародної торгівлі разом з розширенням торгових зв'язків і комерції передбачає реорганізацію міжнародної економічної системи, іншими словами, виробництва в окремих державах. З метою сприяння обміну товарів, отриманого таким чином, тим не менш, повинна бути заснована нова система ринків і остаточно врегульовані валютні відносини, щоб перешкоди на шляху вільної торгівлі могли бути усунені.

3. Найважливіша умова для реального відродження економічного життя в Європі і за її межами полягає в створенні безумовних гарантій безпеки всіх націй. Ця захищеність визначається не тільки визначенням статусу і становища Європи, але, перш за все, скороченням озброєнь до розумного і економічно допустимого рівня. Невід'ємною частиною цього є почуття безпеки, що створюється законним використанням і застосуванням деяких сучасних видів озброєнь, які могли б використовувати для удару в серце кожної нації, отже, подібна ситуація створює постійне відчуття незахищеності. У своїх попередніх промовах в Райхстазі, я робив пропозиції щодо усунення цієї ситуації. Тоді вони були відхилені, мабуть, з тієї простої причини, що вони були зроблені мною.

Я вважаю, що почуття безпеки не повернеться в Європу. Женевською Конвенцією вдалося заборонити в цивілізованих країнах вбивство поранених, жорстоке поводження з полоненими, бойові дії проти мирних жителів, та інше. І в міру поступового досягнення загального дотримання цих заборон, необхідно було почати регулювати аспекти повітряної війни, використання отруйних газів, підводних човнів і інших видів зброї, а також заборонити військові дії по відношенню до жінок і дітей в цілому.

У війні з Польщею я всіма силами прагнув обмежити повітряну війну тільки нанесенням ударів по військових об'єктах, або щоб зломити опір на шляху до даних об'єктів. Можливо, варто доручити Червоному Хресту скласти угоду про дотримання певних правил при повітряній війні. Тільки при досягненні всього перерахованого вище, на нашому густонаселеному континенті може настати мир, без підозрілості і страху один до одного, дозволить створити умови для реального економічного зростання і процвітання. Я не вірю, що є глави держав в Європі, які не бажають процвітання своїм народам. Але такі бажання можуть бути реалізовані тільки якщо всі народи, які населяють Європу, старанно попрацюють над цим. Щоб забезпечити таку співпрацю, це повинно бути метою всіх, хто щиро прагне забезпечити майбутнє власного народу. Для досягнення цієї великої мети, лідери провідних країн повинні зібратися разом, щоб розробити і прийняти угоду, яка забезпечить їм безпеку і спокій – коротше кажучи, мир. Така конференція не може відбутися без самої ретельної підготовки, тобто без конкретного вирішення кожного спірного моменту. Неможливо проводити таку конференцію, яка повинна визначити долю Європи на багато років вперед, коли йде війна, коли відмобілізувати війська тиснуть. Ці проблеми рано чи пізно доведеться вирішувати, і безсумнівно, було б набагато розумніше вирішити їх зараз, до того, як мільйони людей загинуть, а власність вартістю мільярди доларів буде зруйнована арміями, що б'ються. Продовження нинішнього стану справ на Заході немислимо. Кожен новий день війни скоро буде означати збільшення жертв. Можливо, прийде день, коли Франція почне бомбити [місто] Саарбрюкен. Німецька артилерія, в свою чергу, перетворить [французьке місто] Мюлуз в руїни. Франція прийме відповідні заходи і піддасть бомбардуванням Карлсруе, Німеччина, в свою чергу, відповість вильотами на Страсбург. Тоді французька артилерія відкриє вогонь по Фрайбургу, а німці по Колмар або Селесте. Далекобійна артилерія буде наносити удари все глибше і глибше, руйнування будуть все сильніше і сильніше, а все, що не дістане артилерія, піддасться руйнівним бомбардуванням з повітря. Все це буде дуже цікаво для деяких зарубіжних журналістів, і дуже вигідно для виробників боєприпасів, літаків і інших видів озброєнь, але все це буде жахливо для постраждалих. І ця битва буде не тільки на землі. Війна триватиме і на морі. Сьогодні вже немає недосяжних островів. І національні багатства країн Європи будуть зруйновані снарядами, а сили кожного народу будуть підірвані на полях битв. І одного разу на кордоні між Німеччиною і Францією не залишиться процвітаючих міст, залишаться лише руїни і нескінченні кладовища».

Доля цього звернення була такою ж, як і у всіх попередніх, зроблених Адольфом Гітлером. Його вороги не звернули на нього жодної уваги. Жодної відповіді від них не надійшло. Вони непохитно дотримувалися своїх споконвічних позицій.

Перед лицем цих історичних фактів, чи є необхідність більш детального опису того, чому вони вчинили саме так і не інакше? Вони створили версальську систему, і коли вона опинилася під загрозою, вони розв'язали нову війну, щоб створити нову систему, ще більш жахливу, ніж Версальська.

Закиди і засудження, якими вони сьогодні поливають Адольфа Гітлера і Німеччину, характеризують їх дії і показують справжні наміри.

Вони порушники спокою. Вони ті, хто планують пригнічення інших народів, хто прагне ввергнути Європу в розруху і лиха. Якби це було не так, вони давно б прийняли ті пропозиції, або, принаймні, вже виявили бажання співпрацювати в побудові нової мирної Європи, і таким чином, позбавили б народи від пролиття «крові, сліз і поту».

Світова історія – це світовий суд; і в цьому випадку, як і завжди, коли вона прийме своє рішення, вона винесе справедливий вирок.Список літератури:

Patrick J. Buchanan, Churchill, Hitler and 'The Unnecessary War': How Britain Lost Its Empire and the West Lost the World (New York: Crown, 2008).

Matthew DeFraga, «March 1939: America's Guarantee to Britain,» Ex Post Facto: Journal of the History Students at San Francisco State University. 1998, Vol. VII.

Thomas Fleming, The New Dealers' War: Franklin Roosevelt and the War Within World War II. New York: Basic Books, 2001.

J.F.C. Fuller, A Military History of the Western World. New York: 1987. Vol. 3, esp. pp. 372-375, 411-419.

Germany, Auswärtiges Amt [German Foreign Office]. Documents on the Events Preceding the Outbreak of the War. New York: 1940.

Germany, Auswärtiges Amt [German Foreign Office]. Polnische Dokumente zur Vorgeschichte des Krieges. Erste Folge Berlin: 1940.

Germany, Auswärtiges Amt. Roosevelts Weg in den Krieg: Geheimdokumente zur Kriegspolitik des Präsidenten der Vereinigten Staaten. Berlin: 1943.

Rudolf Hess. Speech of July 8, 1934. “A Veterans Plea for Peace”

Adolf Hitler. Reichstag speech of Dec. 11, 1941 (Hitler’s Declaration of War Against the USA.)

David L. Hoggan. The Forced War: When Peaceful Revision Failed. IHR, 1989.

David Irving, Hitler’s War. Focal Point, 2002.

R.H.S. Stolfi, Hitler: Beyond Evil and Tyranny. Prometheus Books, 2011.
Viktor Suvorov (pseud.), The Chief Culprit: Stalin's Grand Design to Start World War II. Annapolis, Md.: Naval Institute Press, 2008

A.J.P. Taylor, The Origins of the Second World War. New York: 1983.

John Toland, Adolf Hitler. Doubleday & Co., 1976.

Mark Weber, «President Roosevelt's Campaign to Incite War in Europe: The Secret Polish

Documents,» The Journal of Historical Review, Summer 1983 (Vol. 4, No. 2), pp. 135-172.

Mark Weber, «Roosevelt's 'Secret Map' Speech,» The Journal of Historical Review, Spring 1985 (Vol. 6, No. 1), pp. 125-127.

Mark Weber, «The 'Good War' Myth of World War Two.» May 2008.

Giselher Wirsing. Der masslose Kontinent: Roosevelts Kampf um die Weltherrschaft. Jena: 1942.


Фрідріх Стів (Friedrich Stieve; 14 жовтня 1884, Мюнхен, Німеччина – 3 січня 1966, Мюнхен, ФРН) – німецький дипломат, історик і письменник.


Джерела:

FRIEDRICH STIEVE. Hitlers Friedensangebote 1933-1939 / Full text of «Was die Welt nicht wollte — Hitlers Friedensangebote 1933-1939» // ia801403.us.archive.org/31/items/WasDieWeltNichtWollte-HitlersFriedensangebote1933-1939/StieveFriedrich-WasDieWeltNichtWollte-HitlersFriedensangebote1933-1939194018S.Scan.pdf

FRIEDRICH STIEVE. Hitlers Friedensangebote 1933-1939 / Full text of «Was die Welt nicht wollte — Hitlers Friedensangebote 1933-1939» // ia801403.us.archive.org/31/items/WasDieWeltNichtWollte-HitlersFriedensangebote1933-1939/StieveFriedrich-WasDieWeltNichtWollte-HitlersFriedensangebote1933-1939194018S.Scan_text.pdf

FRIEDRICH STIEVE. Hitlers Friedensangebote 1933-1939 / Full text of «Was die Welt nicht wollte — Hitlers Friedensangebote 1933-1939» // archive.org/stream/WasDieWeltNichtWollte-HitlersFriedensangebote1933-1939/StieveFriedrich-WasDieWeltNichtWollte-HitlersFriedensangebote1933-1939194018S.Scan_djvu.txt

Что отверг мир. Миротворческие предложения Адольфа Гитлера 1933-1939 г. Часть 1 / reich-erwacht.livejournal.com/156993.html

Что отверг мир. Миротворческие предложения Адольфа Гитлера 1933-1939 г. Часть 2 / reich-erwacht.livejournal.com/157410.html+1
354
RSS
12:28
+2
І чого ж не прислухалися до Гітлера -миротворця? Може з-за расової теорії?
20:04
+1
Всі проблеми у Версальському мирному договорі!

Англія і Франція загарбали величезні колонії, які раніше належали Німеччині. І віддавати їх не хотіли. Тому вони і балансували на грані війни…

Випадкові Дописи