УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

1 вересня 1939: Прокламація Гітлера для армії

1 вересня 1939: Прокламація Гітлера для армії

Польська держава відмовилася від мирного врегулювання конфлікту, як хотів цього я, і взялася за зброю. Німці в Польщі піддаються кривавому терору і виганяються з їхніх будинків. Кілька випадків порушень кордону, які нестерпні для великої держави, доводять, що Польща не має наміру з повагою ставитися до кордонів Імперії.

Щоб припинити це безумство, у мене немає іншого виходу, крім як відтепер і надалі силі протиставити силу. Німецька армія буде битися за честь і життя відродженої Німеччини без коливань. Я розраховую, що кожен солдат, вірний вічним німецьким військовим традиціям, буде завжди пам'ятати, що він є представником націонал-соціалістичної великої Німеччини.

Хай живе наш народ і наша Імперія!


Навчальний корабель «Шлезвіг-Гольштейн». Його постріли вважаються першими пострілами війни...


Джерело:

Володимир Федько. АДОЛЬФ ГІТЛЕР: Погляд з Третього Тисячоліття (Роман-мозаїка: Дати. Події. Думки. 1889 – 2019). – Київ: Військово-історичне товариство «СПАДЩИНА».+1
303
RSS
15:56
+1
А провокація на радіостанції у Гляйвіці — це ж було насправді?
20:41 (відредаговано)
+1
А провокація на радіостанції у Гляйвіці — це ж було насправді?


Одним з ключових міфів про початок Другої світової войни є легенда про «інцидент Глейвіц», де нібито в головній ролі виступає Рейнхард Гейдріх.

Цю історію повторюють не тільки історики. Вся військова література, всі журналісти від всіх країн, які воювали у Другій світовій війні, твердять про цю версію як причину початку Другої світової війни. У буквальному сенсі у всіх історичних книгах про розвідку, СС, гестапо, в обов'язковому порядку розповідається про цю нацистську провокацію.

Більшість людей, які коли-небудь чули ім'я Гейдріх, машинально згадують «інцидент Глейвіц». Офіційна версія свідчить: «Збройний напад 31 серпня 1939 року загону німецьких диверсантів, переодягнених у польську військову форму, на німецьку радіостанцію в прикордонному місті Глейвіц.

Провокація була організована німецькими спецслужбами згідно з секретним наказом Гітлера, який вимагав створити абсолютно бездоганний привід для початку війни, який затаврував би Польщу як агресора. Безпосереднім виконавцем операції був Науйокс. Керував Гейдріх. З радіостанції, нібито захопленої поляками, прозвучало звернення польською мовою, що закликає поляків «об'єднуватися і бити німців».

1 вересня 1939 року в десятій годині ранку Гітлер виступив по німецькому радіо зі зверненням до рейхстагу і німецькому народу, виправдовуючи почалося вторгнення в Польщу, що вже почалося, нападом, здійсненим польськими регулярними частинами на радіостанцію в Глейвіц.

Всі учасники і виконавці, які залишилися в живих, повинні були дати підписку про нерозголошення таємниці, їм заборонено йти на фронт. Переодягнені «диверсанти» були розстріляні. Так почалася Друга світова війна».

Все це суцільна брехня!

Звідки це з'явилося? Вперше цю історію розповів на Нюрнберзькому процесі сам Науйокс. Документ 2751-PS, який представлений в США 482. Це показання під присягою Альфреда Хельмута Науйокса від 20 листопада 1945 року, які до сьогодні не підтверджені жодним свідченням, жодним документом!

Анатолію, я вже пишу допис на цю тему _посмішка
22:51
+2
Скажіть, будь ласка, яке відношення ця публікація має до тематики сайту?

Пропаганда політичних ідеологій, або їх виправдання, не входять в завдання сайту.
09:54 (відредаговано)
+2
Скажіть, будь ласка, яке відношення ця публікація має до тематики сайту? Пропаганда політичних ідеологій, або їх виправдання, не входять в завдання сайту.


Це не є пропагандою! Якщо ми розглядаємо таку історичну подію, як Друга світова війна, то повинні знайти відповідь на питання: А чому відбулася ця війна? Які сили її підготували і розв'язали? Що відбувалося за лаштунками публічних політичних дій і рішень?

На сьогодні в історичній науці домінує точка зору, нав'язана світу радянською пропагандою та її агентурою в науковому світі Європи!

Розглядаючи початок війни, ми повинні розглядати і офіційну мотивацію керівників держав, які були до цього причетні: Німеччини, Польщі, Великобританії, Франції, СРСР.

Особливістю даного проекту є відсутність будь-яких релігійних чи ідеологічних обмежень. Ми не ділимо людей на «своїх» та «чужих» в залежності від їхніх поглядів, а раді будь-яким новим користувачам, які відчувають потяг до духовного росту та спілкування на теми, які з цим пов'язані.


Якщо Ви вважаєте, що мої історичні дописи «не в темі сайту», то скажіть прямо і я зроблю відповідні висновки.
10:43
+2
Просто знайдеться ще хтось інший, хто почне відстоювати протилежну точку зору, і в результаті Світоч з сайту, який присвячений саморозвитку, перетвориться на політичний/історичний/ідеологічний балаган, при тому що цей сайт має зовсім інші завдання.

Тому не по темі сайту дозволено публікувати тільки авторські матеріали, а не перепублікації чи переклади. Все-таки сайт повинен зберігати свою тематичну направленість.
12:46
+2
Я гадаю, що Володимир не лише подає історичні матеріали, а й оцінює та кометує їх. От цікаво, чи змінили б свою ідеологію і політику Гітлер+, коли б знали катастрофічні наслідки своєї діяльності? І які б це могли бути зміни?
Наскільки я можу судити за опублікованими матеріалами — нічого б не змінилося! Найшвидше, Гітлер разом зі своїм оточенням просто не повірив би в таку перспективу! Він би оголосив подібні попередження "єврейською пропагандою", «марксистським безумством» і чим завгодно ще — але діяв би в такому ж ключі…
_не_знаю
До речі, зараз спливають свідчення, нібито про катастрофу Гітлера попереджали, наприклад, тоді ще молода болгарська пророчиця Вангелія (майбутня Ванга) чи Вольф Мессінґ. І що з того?! Завжди є спокуса піти наперекір долі й вищим силам — на те люди й наділені свободою волі…
_не_знаю
З публікацій пана Володимира випливає, що Гітлер з найближчими поплічниками (а з ними і вся Німеччина) були акуратно затиснуті у доволі вузький «коридор можливостей». Один невірний крок таким «коридором» і війна на два фронти Німеччині була забезпечена! А як там казав чи то Клаузевіц, чи то Бісмарк?! «Війна на два фронти для Німеччини завжди смертельна» — якось так…
_дідько
Отже, стратегічно Гітлер програв ще до початку війни. А тому питання було лише в ціні перемоги над Німеччиною. Для СРСР ця перемога стала воістину пірровою — от в чім річ!.. От як треба розуміти слова пісні: «А значит нам нужна одна победа! Одна на всех, мы за ценой не постоим!» — отож і не постояли… Підірвали економіку СРСР, і він здох за півстоліття…
_соромлюсь
Отож як гадаєш, якби Сталін знав у 1941 році, що в 1991 році СРСР розвалиться — він би планував напасти на Німеччину чи ні?! Сталін би наказав розстрілювати 3 доби через повішення того, хто йому сказав би про таке…
_стежу
Отже, всі діяли в межах історичної необхідності. Просто кожен був затиснутий в своєму «коридорі можливостей». От і все…
З публікацій пана Володимира випливає, що Гітлер з найближчими поплічниками (а з ними і вся Німеччина) були акуратно затиснуті у доволі вузький «коридор можливостей». Один невірний крок таким «коридором» і війна на два фронти Німеччині була забезпечена! А як там казав чи то Клаузевіц, чи то Бісмарк?! «Війна на два фронти для Німеччини завжди смертельна» — якось так…


Гітлер міг би виграти війну, якби українці проявили волю до скинення комуністичного панування! Провідники ПУН, полковник Андрій Мельник і соратники, вбачали в Німеччині ситуаційного союзника в боротьбі з диктатурою Сталіна. А Степан Бандера зіпсував стосунки німецького керівництва з українськими націоналістами. Проголошення «боротьби проти двох окупантів» нанесло велику шкоду, тим більше, що самі бандерівці не дуже й активно воювали, допускали співпрацю з радянськими партизанами. Реальними українськими військовими підрозділами, які воювали з Червоною Армією, були українські допоміжні частини у Вермахті і Дивізія СС «Галичина».
Перепрошую, але це вже "Дефіляда в Москві" Кожелянка.
_не_знаю
Такого бути категорично не могло, бо самих лише ОУН було 3 штуки… А коли декілька гетьманів, то це завжди погано закінчується.
Перед війною ОУН було тільки дві.
ПУН — Андрія Мельника і ОУН(р) Степана Бандери.
Третя ОУН (якщо УГВР вважати окремою організацією) з'явилася тільки вже після початку Німецько-радянської війни.
До речі, в контексті сказаного, згадав одне своє коротеньке оповідання, написане три десятиліття тому… _соромлюсь
Прочитав «чотири притчі». На мій погляд, вживання слова «Бог» все-таки недоречне.
Я в ті роки також розважався написанням пригод Штірліца, Сталіна, Берія… Пошукаю в своєму архіві.
«Чотири зустрічі» _здивований
Щодо «Бога» — то ця алюзія тісно переплетена з іншими алюзіями:
— ангели, архангели, Святий Петро, Георгій Переможець, рай — з одного боку;
— пекло, чорти, пекельна машина — з іншого.
Викинеш один елемент — розсиплються всі інші.
_вибачаюсь
Тому Бог, без варіантів… До речі, головним героєм є зовсім не він!
14:50 (відредаговано)
+1
А у Гітлера не було варіантів!

Великобританія і Франція прагнули війни. Навіть після початку німецького наступу, 2 вересня 1939 року, Гітлер запропонував зупинити свою армію, якщо поляки погодяться провести переговори. Поляки взагалі нічого не відповіли, а Великобританія дала категоричну відмову і 3 вересня оголосили Німеччині війну. Одразу ж війну Німеччині оголосила Франція.

Радянський Союз теж готував напад на Німеччину — «визвольний похід в Європу» влітку 1941-го! І нанести превентивний удар був єдиним варіантом зірвати плани Сталіна.

Про це неодноразово писали і говорили Віктор Суворов і Марк Солонін!
Подивіться інтерв'ю Солоніна від 4.05.2019 «Кисельов. Авторське» Гість Марк Солонін ефір від 4 травня 2019 року (розділ «Відео»).
А у Гітлера не було варіантів!

От бачите, Ви самі ж визнаєте, що робити ставку на союзників-українців — то був не варіант… У Гітлера загалом із союзниками не склалося.
17:02 (відредаговано)
+1
От бачите, Ви самі ж визнаєте, що робити ставку на союзників-українців — то був не варіант… У Гітлера загалом із союзниками не склалося.


Я такого не визнаю!

Я навпаки, вважаю, що Україна могла бути потужним союзником Німеччини в боротьбі проти Московії Сталіна.

Відносно «не склалося»… не погоджуюсь! Список союзників у Третього Райху був великий, але практично всі вони були набагато слабкіші за Райх.

Крім того, головними в цій війні були: а) величезний людський ресурс СРСР, який Сталін гнав на фронт; б) допомога США — ленд-ліз; фактично Америка годувала Червону Армію — подивіться на цифри поставок продовольства; в) злочинні варварські бомбардування британською і американською авіацією німецьких міст, незахищених ПВО.
Україна могла бути потужним союзником Німеччини в боротьбі проти Московії Сталіна.

«Могла би бути, якби...»
Вибачте, але історія не знає, що таке умовний спосіб.
Очевидно, певні умови не склалися, тому й не сталося.
_не_знаю

Відносно «не склалося»… не погоджуюсь!

І все ж таки не склалося. Не тільки тому, що написав вище…

Наприклад, я не можу сказати, що угорці й румуни вирізняються палкою любов'ю одні до інших. Але якщо Угорщина й Румунія є союзниками Німеччини — то це не можна вважати вдалим рішенням. Бо на нагляд за готовими поцапатися союзниками потрібно відволікати сили й увагу.

А погляньте на Японію! Гітлер від початку воював із Францією та Великою Британією. Війну США Німеччина оголосила значно пізніше, розраховуючи, що Японія нападе на східну частину СРСР. Але японці продовжували дотримуватися договору про ненапад з СРСР. Продовжували до того часу, як в 1945 році СРСР, всупереч договору, сам не розгорнув війну проти Японії. Причому за умови, що після ядерних бомбардувань Хіросіми та Нагасакі імператор Хірохіто віддав Квантунській армії наказ стояти на місці й вогню не відкривати… А тут РСЧА з шашками наголо як поперла!..

А візьміть Італію. Ну так, попервах вона з Німеччиною були союзниками. Але ж вже по ходу справи все обернулося війною між ними!!! Отже, вісь «Рим — Берлін — Токіо» десь із 1943 року довела свою повну безпорадність.
_не_знаю

Крім того, головними в цій війні були: а) величезний людський ресурс СРСР, який Сталін гнав на фронт; б) допомога США — ленд-ліз; фактично Америка годувала Червону Армію — подивіться на цифри поставок продовольства; в) злочинні варварські бомбардування британською і американською авіацією німецьких міст, незахищених ПВО.

Я в курсі, не переймайтеся. І про те, що за часів Брежнєва говорили про 20 млн загиблих радянців, а зараз, за часів ВВХ**ла підняли планку до 41 млн — а скільки там реально полягло, вже не порахувати. Знаю про те, що «другим фронтом» радянські солдати називали американську тушонку. Я ще в дитинстві колись марив небо, тому читав мемуари радянських льотчиків і знаю, що таке винищувач «Аерокобра». Я знаю, хто такий Волтер Крісті і як «американські трактори» потрапили до СРСР — читав про це, здається, ще в «Технике — молодежи». Я знаю, чим була ходова частина реактивних мінометів «Катюша». І я знаю, що пережив Курт Воннегут, який написав «Бійню №5». Все це я знаю.
_добре
До речі! До червня 1941 року СРСР гнав до Німеччини стратегічні матеріали ешелонами — оце було потужне надійне джерело постачань! Але і його Гітлер перекрив превентивним ударом 22.06.1941…
20:08 (відредаговано)
+1
«Могла би бути, якби...» Вибачте, але історія не знає, що таке умовний спосіб.


Вибачте. але відмовка що "історія не знає, що таке умовний спосіб" годиться тільки для заангажованих істориків.

У військовій справі, в операціях спецслужб та у бізнесі проробляються всі варіанти розвитку ситуації.

_добре

До червня 1941 року СРСР гнав до Німеччини стратегічні матеріали ешелонами — оце було потужне надійне джерело постачань! Але і його Гітлер перекрив превентивним ударом 22.06.1941…


Сталін гнав до Німеччини… тому, що знав — набагато-набагато більше дасть пограбування Німеччини і Європи! До речі, його розрахунки справдилися. СРСР пограбував і Німеччину і США! І, крім того, вкрав у Америки секрети атомної зброї.
20:20
+1
Але нам потрібно говорити про Україну. А тут, до речі, повний провал історичної науки. У 1918-1920-х Україна мала військову допомогу Австрії, Німеччини, Польщі… І тільки завдяки недолугому керівництву Грушевського-Петлюри-Вінниченка та байдужості основної маси населення, ми отримали програні визвольні змагання, ГУЛАГ, колективізацію і Голодомор. Але це нас нічому не навчило і в 1941-му ми знову не використали шанс. Хоча після виборів-2019 і 73% мене вже це не дивує!
09:02 (відредаговано)
В умовах агресії Росії проти України — гібридної війни, — однією із складових якої є інформаційна війна, публікації на історичну тему мають велике значення для просвіти українців та розвінчання ідеологічних стереотипів, створених і нав’язаних радянською пропагандою.

Як вірно помітив пан Тимур Литовченко, «Перша світова війна була війною за переділ колоній. Країни Антанти справді позбавили колоній Німеччину. Але! Російська імперія вирізнялася тим, що в ній була т.зв. «внутрішня колонізація». І внаслідок Жовтневої революції та більшовицьких воєн утворився СРСР — в основному, в межах Російської імперії. Внаслідок ІІ Світової війни почався масовий світовий процес деколонізації. Однак СРСР пішов проти світового тренду — бо «соцтабір» являв собою пояс «нових старих» колоній Росії…
Вся ця сконструйована система крахнула в 1991 році — рівно через 666 років після створення: адже «собиратель земель русских» Іван Калита сів на Московський стіл в 1325 році, а 1991 — 1325 = 666 рівно!!! Всі назбирані землі розлетілися… Але тепер некоронований сцар ВВХ***о намагається стати новим Іваном Калитою, запустивши процес «собирания земель русских» повторно. От чого не можна допустити!!! Тому маємо розуміти, що таке неоколоніалізм!»

А для того щоб розібратися в цьому явищі необхідно переглянути сфальсифіковану історію Європи і СРСР з огляду на нову інформацію та на нові документи, які стали відомими!
В поверненні до історичної правди величезну роль зіграли такі дослідники історії як Віктор Суворов і Марк Солонін. З українських істориків я можу назвати Павла Гай-Нижника.

Випадкові Дописи