Як уникнути зради в дружбі?

Як уникнути зради в дружбі?
Джерело матеріалу:

Важливо подивитися на своє оточення і зрозуміти, чи дійсно ваші найближчі люди є справжніми друзями, спілкування з якими наповнює і живить, чи багато з них тільки прикидаються друзями? Чи діє він або вона безкорисливо у ваших інтересах або намагається маніпулювати заради власної вигоди, прикриваючись добрими справами?


Виявити приховану загрозу доволі легко — методика діє безвідмовно. Спробуйте в будь-якій ситуації задавати собі уявні запитання: «Мене це спілкування принижує чи піднімає? З якими почуттями я після цього спілкування — мені від цього добре чи зле?»

Енергетичний баланс дружби

У всіх є друзі, подруги, приятелі або родичі, після спілкування з якими ми почуваємося краще, ніж до. Виникає відчуття, що вас люблять, а творчі люди навіть відчувають напад натхнення. Ті, хто більше пов'язаний з питаннями матеріальними, ніж креативними, згадують заряд бадьорості, бажання працювати в задоволення. Саме це і є спілкуванням, яке підносить, наповнює, живить.

Але хороші відносини є рідкістю, значно частіше вами старанно маніпулюють. Причому будь-яка, навіть найбільш м'яка і добре замаскована маніпуляція — це агресія на вашу адресу. Вона шкідлива для вас, змушує гаяти час і сили на користь іншої людини, маніпулятора. Навчіться визначати людей, через яких ви почуваєтеся зле. Вам потрібно зрозуміти, хто краде ваш час і сили, щоб в майбутньому уникати їх або звести спілкування до мінімуму.

Як позбутися токсичних «друзів»

Як цьому можна навчитися? Якщо ви відчуваєте, що вас після розмови «вичавили, як лимон в чай», це означає, що ви перенапружилися під час зустрічі або розмови. У вас три варіанти дій, в залежності від того, наскільки ви можете застосувати ту чи іншу методику.

  • Перший варіант — повністю припинити спілкування.Якщо людина токсична, вона отруює ваше життя, навіщо вам добровільно приймати отруту? Все одно, що ви будете пити денатурат і скаржитися, що погано почуваєтеся. Припиніть пити отруту!
  • Другий варіант — якщо ви працюєте разом або маніпулятором є ваша мама, і ви не можете припинити спілкування, дресуйте свого «опонента» тим, що радо спілкуйтеся позитивно, але нічим не відповідайте на агресію і повністю ігноруйте маніпуляції. Як діяти за методом «дресування»? Добре поводиться людина з вами — ви відкриті для неї й разом проводите час, уважно слухаєте. Погано — повністю ігноруєте. Працює безвідмовно.
  • Третій варіант — ви можете швидко розслаблятися, скидати «локшину з вух», як це роблять професійні психотерапевти або психіатри. Протягом дня через їхні кабінети проходять десятки психічно нездорових людей, і з кожним треба поспілкуватися (робота така). Єдиний спосіб впоратися з емоційним вигоранням — розслаблятися повністю після трудових годин. Різко, негайно, повністю.

Якщо вас використовують для зливу душевного бруду, негативу, поганого настрою, якщо до вас приходить зла, втомлена, ображена на весь світ людина — півгодини виливає душу і, в підсумку, йде підбадьорена і повеселіла, а ви потім почуваєтеся «вичавленим» і не розумієте, як з цим боротися, чи то кави випити, чи смиренно нести «хрест», то важливо усвідомити, що відчуття спустошеності, «вичавлений» — це просто напруга, яку ви зняли з іншої людини і в себе «поклали», увібрали. І резонне запитання: навіщо ви дозволяєте так з собою поводитися?

Вам треба або повністю припиняти спілкуватися з такою людиною, або навколо цього спілкування вибудовувати бар'єр. Щоб не псував наступного разу настрій, вам потрібно або не забирати собі негатив з того, хто його приніс, або навчитися швидко знімати з себе чужу напругу. В будь-якому разі, який би ви не обрали спосіб — почніть практикуватися в його опануванні. Й ваше життя стане набагато приємнішим.

Ольга Юрковська

+2
435
RSS
20:52
+2
Іноді може стати в нагоді…
21:05
+3
Доводилося зустрічатися по життю з енергетичними вампірами!
Але швидко навчився відбивати у них бажання поживитися моєю енергією _сильно_сміюсь
Назва статті трохи не відповідає змісту. А так цікаво. Було б ще цікавіше, якби навели приклади, як психотерапевти відновлюються після сеансів.
22:18 (відредаговано)
+3
Те, що описано в статті, це не дружба, а знайомі швидше. Дружба — це глибокі стосунки, довіра, легкість і відповідальність за друга. А тут радять: ну, якщо ваш друг постійно сумний і п'є вашу кров, помахайте йому хустинкою на прощання. Справжній друг мало того, що втішить (і не буде відчувати, що втомився після цього), так ще й словом і ділом допоможе у вирішенні питань.
Перевірити чи перед вами майбутній друг дуже просто — будьте відкриті з ним. Якщо можете (не відчуваєте дискомфорту), людина розділяє ваші погляди і відкривається у відповідь — залишилась перевірка часом і ділами.
Якщо людинка не моя, це визначається дуже легко. Швидко стає нудно. Не знаю як довго можна змушувати себе спілкуватись з тим, з ким не хочеться, а потім жалітись, що «я втратив сили після спілкування». Це ж себе не поважати, самі винні, що вступили з такою людиною в спілкування! Якщо токсичний знайомий хоче попити вашу кров, а ви на це ніяк не реагуєте, то він піде шукати іншу жертву, все просто)
Є ще прекрасні люди (чуть не янголи), які після спілкування з токсичними малого того, що втихомирюють пристрасті в їх душах, так ще й після того самі відчувають себе краще! Тому все питання у розмірі вашого серденька _ангел
22:54
+3
Дуже складно дружити з жінкою!
Знаю по власному досвіду… _цілуємося
00:27
+2
Ахах)) Ну так, в такій дружбі рано чи пізно хтось в когось закохується)

Випадкові Дописи