Стів Джобс: Монолог про філософію життя

Стів Джобс: Монолог про філософію життя

«Останні 33 роки я щоранку дивився в дзеркало і питав себе: «Якщо сьогодні буде останнім днем в моєму житті, чи буду я робити те, що запланував на сьогодні?… Пам'ять про те, що ти помреш — це найкращий відомий спосіб аби уникнути самообману: ніби тобі є що втрачати. Ви і так нічого не маєте. Немає жодної причини не слідувати поклику серця». (Стів Джобс)


Стівен Пол Джобс (англ. Steven Paul Jobs, Steve Jobs; 24 лютого 1955 — 5 жовтня 2011) — американський підприємець і винахідник.


Я досяг піку успіху в діловому світі, в інших галузях моє життя є сутністю успіху. Однак, крім роботи, у мене мало радості. Зрештою, багатство – це просто факт життя, до якого я звик.

У цей момент, коли я лежу в ліжку хворий і згадую все своє життя, я розумію, що все визнання і багатство, які у мене є, безглузді і позбавлені вищого сенсу перед лицем неминучої смерті.

Ви можете найняти когось, щоб він водив машину для вас, заробляв гроші для вас, але ви не можете нікого найняти на всі ваші гроші, щоб він поніс цю хворобу замість вас.

Можна знайти і купити матеріальні речі. Але є одна річ, яку не можна знайти і купити, коли вона втрачена – не можна купити «життя».

Побалуйте себе добре. І поважайте інших.

Чим старше ми стаємо тим більше ми розумнішаємо, і поступово ми розуміємо, що годинник, який коштує $30 і годинник, який коштує $300, показують один і той же час.

Чи будемо ми носити з собою гаманець, який коштує $30 або гаманець, який коштує $300 – обидва вміщають однакову суму грошей.

Чи будемо ми їздити на автомобілі вартістю $150 000 доларів або на машині вартістю $30 000 доларів, дорога і відстань однакові, і ми досягаємо того ж місця призначення.

Якщо ми вип'ємо пляшку вартістю $300 доларів або вино вартістю $10 доларів, то «кайф» буде однаковим.

У будинку, в якому ми живемо, площею 300 квадратних метрів або 3000 квадратних метрів – ти однаково самотній.

Ваше справжнє внутрішнє щастя виходить не з матеріальних речей цього світу.

Якщо ви летите в салоні першого класу або економ-класу, то якщо літак падає – ти падаєш разом з ним.

Отже… Сподіваюся, ви розумієте, що коли у вас є друзі або хтось, з ким можна поговорити, то це справжнє щастя!

П'ять незаперечних фактів:

1. Не виховуйте своїх дітей, щоб вони були багатими. Виховуйте їх, щоб вони були щасливі. Тому, коли вони виростуть, вони будуть знати цінність речей, а не ціну.

2. Їжте їжу як ліки. В іншому випадку ви повинні їсти свої ліки в якості їжі.

3. Ті, хто вас любить, ніколи не покинуть вас. Навіть якщо у них є 100% причин відмовитися від Вас, він або вона завжди знайде одну причину бути стійким і не залишити Вас.

4. Існує велика різниця між тим, щоб бути людиною і тим, щоб бути людяним.

5. Якщо ви просто хочете йти швидко, йдіть наодинці! Але якщо ви хочете піти далеко, йдіть разом!

Шість кращих лікарів світу:

  • Сонячне світло.
  • Відпочинок.
  • Спортивна зарядка.
  • Дієта.
  • Впевненість в собі.
  • Друзі.

Тримайте їх на всіх етапах життя і насолоджуйтеся здоровим життям.Вибрані цитати:

«Часу нам відпущено не так вже й багато, щоб його витрачати, намагаючись прожити чуже життя. Не довіряйте догмам: не можна жити, спираючись тільки на те, що придумали інші. У жодному випадку чужі думки не повинні приглушувати ваш власний внутрішній голос. І найголовніше – наберіться мужності, щоб слідувати за покликом власного серця і своєї інтуїції».

«Розберіться в собі і зрозумійте, що ж ви любите. Це має такий же прямий стосунок до вашої роботи, як і до вашого особистого життя. Робота займе велику частину вашого життя, і єдиний шлях до самоповаги – робити те, що ви вважаєте вартим великих зусиль. А єдиний спосіб виконати таку роботу – це любити те, чим ви зайняті. Не час розкисати!»

«Краще взяти і винайти завтрашній день, ніж переживати про те, що вчорашній був так собі».

«Для мене не важливо стати найбагатшою людиною на кладовищі. Лягати спати і думати, що сьогодні ти зробив справжнє диво, – ось що для мене важливо».

«Були такі часи, що у мене не було своєї кімнати. Я спав у друзів на підлозі, а для того, щоб купити їжу – здавав пляшки з-під Coca-Cola. Щонеділі я йшов 10 кілометрів пішки для того, щоб раз на тиждень нормально поїсти на благодійному обіді в храмі кришнаїтів. І знаєте що? Це був прекрасний час!».

«Коли мені виповнилося 23 роки, у мене вже було більше ніж мільйон доларів, у 24 роки – понад 10 мільйонів, а в 25 років – понад 100 мільйонів. І все це не має ніякого значення, тому що я ніколи нічого не робив просто заради грошей».

«Моя модель бізнесу – група The Beatles. Четверо хлопців, кожен з яких тримав під контролем погані нахили іншого. Вони врівноважували один одного, і результат виявився більшим, ніж просто сума складових. Таким, на мій погляд, повинен бути бізнес: великі справи не здійснюються поодинці, вони завжди є досягненням команди».

«Не існує успішних людей, які ніколи в житті не допускали помилок. Існують тільки успішні люди, які помилялися, але потім змінили свої плани, ґрунтуючись на минулих невдачах. Я саме один із таких хлопців».

«Я переконаний в тому, що половина того, що відокремлює успішних підприємців від невдах – це наполегливість»

«Я один з небагатьох людей, які знають, що таке – втратити чверть мільярда доларів за рік. І це дуже добре формує особистість»

«Будьте чесними і з собою, і з людьми. Завжди робіть все вчасно, ніколи не здавайтеся, йдіть до своїх цілей, навіть якщо все погано».
+3
619
RSS
13:08
+2
Мені подобається порада: споживайте їжу як ліки. Це означає: зважати на якість і кількість спожитої їжі.
13:10
+2
Володимире, гадаю доречним буде у дописі твоє вступне слово про те, чим відомий цей чоловік і коротка біографічна довідка.
13:53
+2
Якщо ми вип'ємо пляшку вартістю $300 доларів або вино вартістю $10 доларів, то «кайф» буде однаковим.

_здивований При всій повазі до «тата Стіва», тут він жорстоко помилявся! _здивований
13:57
+2
У будинку, в якому ми живемо, площею 300 квадратних метрів або 3000 квадратних метрів – ти однаково самотній.

А тут помилявся ще більше! Його б втиснути в сім'ю з 5-ти людей та в кімнатку 10 кв.м — цікаво, що б він тоді заспівав про «самотність»?!
14:00
+2
Так Джобс же й не говорить про 10 метрів кв.!
10:51
+2
Яка величезна прірва — світоглядна, інтелектуальна і етична, — лежить між мільйонерами/мільярдерами Стівом Джобсом, Біллом Гейтсом та їм подібними і мільйонерами/мільярдерами Березовським, Гусинським, Коломойським і їм подібними!
А що ви хотіли? Вони ж виросли у різних світах. Ментальність інша.
13:53 (відредаговано)
+1
Коли в 2017 році українців, грубо кажучи, відокремили від низки російських веб-ресурсів включно з «Одноклассниками», перервалося моє спілкування з багатьма колишніми співучнями, які лишилися «за парєбріком». Зокрема, спілкування з колишньою однокурсницею, яка проживає в Моніно, завершилося її напівістеричним дописом: «Вы там в своем фашистском Киеве все какие-то ненормальные!!! А вроде бы вместе росли, в детстве одни книжки читали, одни мультики смотрели… Ну почему вы видите мир совершенно не так, как мы?!»
_сміюсь _вибачаюсь _сміюсь
І це написала жінка, яка 6 років навчалася в Київському політехнічному інституті, жила тут, разом з нами!..
_сміюсь _вибачаюсь _сміюсь
Отже, ментальна прірва ледить не лише між мільйонерами/мільярдерами із США та РФ, а навіть між колишніми однокурсниками по КПІ. До речі, один з наших однокурсників загинув в АТО. А ця пані не розуміла, з якого дива він виявився «фашистом, напавшим на руСССкий Донбасс».
16:27 (відредаговано)
+2
Коли в 2017 році українців, грубо кажучи, відокремили низки російських веб-ресурсів включно з «Одноклассниками», перервалося моє спілкування з багатьма колишніми співучнями, які лишилися «за парєбріком».


Ну, це ще якось можна зрозуміти…

А от як зрозуміти розрив стосунків між рідними братами/сестрами, одні з яких по службі/роботі у свій час виїхали в Росію, а другі — залишилися в Україні. І от зросійщені родичі розривають стосунки з українськими, стверджуючи причиною «фашизм» українських!

Я це знаю не з чуток, а від своїх приятелів, у яких таке трапилося!
Пхе! Я подібні приклади теж знаю. І що з того?.. _ні Іноді добрі друзяки бувають ріднішими й роблять для тебе більше, ніж рідні по крові люди. Отож мене не дивують навіть приклади розриву стосунків з рідними людьми.

Випадкові Дописи