Що потрібно знати для управління людьми

Що потрібно знати для управління людьми
Джерело матеріалу:

Сучасне суспільство влаштоване так, що одна людина завжди розглядає іншу з точки зору: «здобич» той чи «перешкода». Іншими словами, оцінка завжди йде на двох рівнях: що можна у вас взяти і наскільки ви небезпечні.


У першому випадку оцінюються ваші ресурси: здоров'я, час, гроші, навички, зв'язки, знайомства. І робиться висновок про те, чи варто мати з вами справу, чи ви «нічого цінного» собою не являєте.

У другому випадку йде аналіз того, наскільки сильно ви здатні нашкодити. Не взагалі, а вставши на шляху чужих планів, що йдуть урозріз з вашими. Якщо ви слабенька — по вашій голові пройдуть не замислюючись. Зімнуть, як травинку. Якщо ви сильна — спробують чемно обійти і навіть, можливо, в чомусь дотримати і ваші інтереси також.

З точки зору влади й управління людьми, значення мають три параметри: психологічний вік, внутрішня сила й етичність.

Про психологічний вік я дуже докладно розповідаю практично на кожному своєму вебінарі — наприклад, можете послухати тут.

Коротенько зазначу, що в біологічно дорослому віці люди як завгодно довго можуть залишатися абсолютно інфантильними, перебуваючи психологічно на стадії розвитку дитини, підлітка або юнака. Перехід в дорослість і зрілість у 80% населення планети протягом життя так ніколи і не відбувається.

Тому спілкуватися і будувати відносини з людьми, орієнтуючись на їхній фактичний вік, абсолютно безглуздо. Оскільки, наприклад, 60-річна тітонька може до самої смерті залишитися всередині маленькою примхливою дівчинкою. А агресивний дрібний бізнесмен, найшвидше, психологічно виявиться «крутим» підлітком, який не награвся в дитинстві в «реального пацана».

Взаємодіяти з людьми має сенс, орієнтуючись насамперед на їхній психологічний вік і внутрішню етичність.

Діти

З глибоко інфантильними, надмірно емоційними людьми краще ніяких справ не мати зовсім — вони можуть підвести в будь-який момент. Навіть не тому, що вони погані, а просто тому, що їхня «внутрішня ємність» занадто мала. Вони не здатні глибоко зрозуміти чужу позицію. Якщо потрібно заспокоїти таку людину, просто «дайте цукерку» — похваліть, подаруйте щось, голосно розкажіть оточуючим, наскільки ця людина прекрасна.

Підлітки

Психологічні підлітки бувають двох типів — «соціально бажані» та «круті». Для обох характерні надмірна орієнтація на чужу думку, пошук готових рішень. Їм найспокійніше з чіткими алгоритмами, інструкціями та дедлайнами. Якщо ви керівник, вам необхідно це враховувати, щоб не вимагати від таких людей більше, ніж вони в принципі здатні дати. Психологічним підліткам необхідно надавати недвозначні інструкції і плани, детально розписувати технічні завдання. Оскільки, якщо щось може бути зрозуміло і зроблено не так, воно буде зрозуміло і зроблено ними не так.

Марно кричати, які всі навколо тупі й нікчемні. Розробіть інструкції, чіткіше прописуйте розпорядження, запровадите проміжні точки контролю і ставте терміни виконання з великим запасом — підлітки не вміють розраховувати час і в потрібний момент перемикатися з другорядних завдань для виконання головних. Тому робити акцент на пріоритетних завданнях теж час від часу необхідно.

Зрозуміло, керувати психологічними підлітками — нелегке і досить нудне заняття, але вони обійдуться вам значно дешевше, ніж багато психологічних юнаків та дорослих людей. У плані управління емоційним станом психологічних підлітків завжди потрібно пам'ятати — для них вкрай важливо, «а що скажуть люди». Вони весь час шукають якихось зовнішніх критеріїв, наскільки вони гарні чи погані. І тут ви можете або надати їм ці об'єктивні критерії, за допомогою яких вони дійсно зможуть «рости» у своїй справі, або маніпулювати ними за допомогою фраз «ти у нас найкращий», «ти наша зірка». Зважаючи які у вас цілі — етичні або не дуже.

Юнаки

Якщо ви берете на роботу або в партнери психологічного юнака, враховуйте, що йому має бути з вами цікаво. У нього є потреба «відчувати загальну місію» і «бути носієм ідеї».

Перша ознака юнаків — любов до планування, схем, таблиць. Упорядкування інформації в голові, на папері та в комп'ютерних файлах доставляє їм особливий кайф. Це те, що Карлос Кастанеда називав потягом до «ясності». У разі, якщо ваші цінності збігаються — прекрасно. Юнак буде працювати, не особливо думаючи про оплату, весь час, поки продовжує «горіти ідеєю». Але щойно пристрасть до ідеї втрачена, його майже неможливо стимулювати ні грішми, ані вмовляннями.

Якщо його захопила нова ідея, яка йде врозріз з вашими інтересами або інтересами організації, вважайте, юнака ви вже втратили як повноцінного співробітника. Він буде «косячити», зривати терміни, потайки або не зовсім потайки віддаючись вивченню якихось своїх нових смислів.

При співпраці з психологічним юнаком в будь-якому разі готуйтеся до маси слів і мінімуму практичної діяльності. Юнаки прекрасні як генератори ідей. Якщо у вас є можливість тримати у відділі співробітника виключно в якості креативника і винахідника, то, якщо рівень його інтелектуального розвитку високий, це цілком може мати економічний сенс.

Дорослі

Коли ви маєте справу з психологічно дорослими людьми, дуже важливо дивитися, наскільки вони етичні. 

Визначити, що перед вами доросла етична людина, нескладно. Найчастіше вона не впадає в емоції і завжди діє чітко і в інтересах справи. У відносинах дотримується рівноцінного обміну або обміну з перевищенням. Він ухвалює рішення, виходячи з концепції «виграш — виграш».

Для нього важливо не почуватися винним. Такій людині легше переплатити і просто заробити ще більше, ніж скрупульозно вираховувати, хто і наскільки її обдурив. З тими людьми, яеі втратили довіру, він просто перестає мати справу. Але якщо відчує, що облудник становить небезпеку для оточуючих, то не посоромиться вивести його на чисту воду привселюдно.

Доросла неетична людина — як правило, холоднокровний маніпулятор і в якомусь сенсі хижак. Він схильний діяти виключно в своїх інтересах і «кине» вас або підімне під себе, якщо ви випадково опинитеся на його шляху. Всі так звані рейдерські захоплення і примусові взаємопоглинання компаній відбуваються з ініціативи та під керівництвом подібних людей.

Неетичних дорослих одразу видають брехня, брудні маніпуляції та подвійні стандарти. Вони полюбляють грати чужими емоціями, тиснути на почуття провини, викликати відчуття нікчемності й неповноцінності — наприклад, у співробітників, щоб платити їм якнайменше.

Такі люди дуже легко обіцяють багато, а потім вдало «забувають» обіцянки або у них раптом виникають «обставини непереборної сили». В принципі, будь-яка брехня може розглядатися як ознака неетичність і недовіри до життя — будьте уважні до оточуючих, та й до себе.

Підсумки взаємодії з дорослими неетичними людьми залежатимуть від особистої сили — їхньої і вашої. Є люди, які буквально «тиснуть полем» — настільки велика їхня внутрішня негативна міць. У таких ситуаціях доцільно вчасно дистанціюватися, щоб не потрапити під чужі жорна. Ну, а якщо вас вже розглядають як «перешкоду», то необхідно зосередитися на зміцненні своєї фактичної особистої сили і впливовості.

Важливо не забувати при необхідність демонструвати особисту силу. Тварини для цього встають на повен зріст і грізно гарчать. У людей демонстрація виглядає дещо елегантніше, але сенс той самий. Не показуйте страху і лякайте гранично потужно й агресивно, як ніби у вас за спиною легіон воїнів. На жаль, неетичні люди розуміють тільки мову сили, і намагатися цивілізовано домовлятися з ними сенсу практично немає — все одно обдурять, якщо вважатимуть вас слабким.


Отже, підіб'ємо підсумок. Поки всі ці соціальні «сутички» і «перемоги» в стосунках з людьми ще мають для вас значення, необхідно дотримуватися основних моментів:

  • враховуйте психологічний вік;
  • взаємодійте на основі обміну з перевищенням з етичними людьми;
  • зрощує особисту силу;
  • від неетичних людей тримайтеся подалі та при необхідності навчіться їх сильно лякати.

А потім, коли настане психологічна зрілість, всі ці «ігри» просто перестануть вас чіпати. На перший план вийде реалізація власних цінностей і місії в рамках цього життя. Ви припините намагатися управляти людьми, і найважливішим стане ваше внутрішнє відчуття єдності зі світом. Але найближчим часом це нікому з нас не загрожує.

Ольга Юрковська,
психолог, бізнес-консультант

+5
567
RSS
03:37
+3
Ще граф Монте-Крісто ділив усіх людей на тих, від кого графові щось потрібно, і тих, кому щось потрібно від графа… _вибачаюсь Отож ідея, в принципі, не нова.
09:26
+5
в біологічно дорослому віці люди як завгодно довго можуть залишатися абсолютно інфантильними, перебуваючи психологічно на стадії розвитку дитини, підлітка або юнака. Перехід в дорослість і зрілість у 80% населення планети протягом життя так ніколи і не відбувається.


Приклад: поведінка українського електорату під час виборів 2019 року.
Доросла неетична людина — як правило, холоднокровний маніпулятор і в якомусь сенсі хижак. Він схильний діяти виключно в своїх інтересах і «кине» вас або підімне під себе, якщо ви випадково опинитеся на його шляху. Всі так звані рейдерські захоплення і примусові взаємопоглинання компаній відбуваються з ініціативи та під керівництвом подібних людей.

На жаль, неетичні люди розуміють тільки мову сили, і намагатися цивілізовано домовлятися з ними сенсу практично немає — все одно обдурять, якщо вважатимуть вас слабким.

Як гарно все описано. Тепер зрозуміло, чому ніякі цивілізовані методи не діють на Росію.
20:04
+4
Бо неетичні московити створили неетичну державу. А чи взагалі держава може бути етичною?
Бо неетичні московити створили неетичну державу. А чи взагалі держава може бути етичною?


Може, але для Громадян!
23:57
+1
Перші два абзаци мені сподобались, дякую за них)
Кхм-кхм… Перепрошую, я можливо не вірно зрозуміла багато чого в статті… Тут зазначається, що юнаки чи підлітки не можуть займати керівних посад, я правильно зрозуміла?
А агресивний дрібний бізнесмен, найшвидше, психологічно виявиться «крутим» підлітком, який не награвся в дитинстві в «реального пацана».

А яка тут різниця між підлітком і описаним в статті неетичним дорослим? В холоднокровності дорослого?
Так само етичний дорослий може горіти ідеями як юнак чи юнак може бути етичним, не підводити шефа, а просто звільнитись і горіти ідеями чи шукати себе далі. Питання етики чи емоційності до поняття дорослого чи дитини тут не дуже підходить, як на мене. Маленькі діти бувають такими етичними, що вах-вах! Вважаю, що тут або є мозок і співпереживання оточуючим, або нема _посміхаюсь
Так, і сама стаття загалом не дуже етична _жартую
Загалом-то, запитувати треба було б авторку статті — Ольгу ЮрковськуПані живе в ОАЕ, іноді приїжджає до Європи (мабуть, до Москви _соромлюсь чи до СПб...), виховує трьох дітей. І багато працює в мережі. Отож поспілкуйткся з нею! _соромлюсь

Я ж припускаю, що «підліток» або «юнак» можуть займати керівні посади — просто результати діяльності «юнака» чи «підлітка» на займаній позиції будуть не такими, як результати «дорослого»…
_ні

А загалом, особисто для мене цінність статті — в останньому абзаці, за виключенням останнього речення:

А потім, коли настане психологічна зрілість, всі ці «ігри» просто перестануть вас чіпати. На перший план вийде реалізація власних цінностей і місії в рамках цього життя. Ви припините намагатися управляти людьми, і найважливішим стане ваше внутрішнє відчуття єдності зі світом.

Справді, намагання маніпулювати світом — це не найкраща стратегія, якщо чесно… Я по життю стикався вже не з одним «ляльководом» (і що найцікавіше, вони застосовували приблизно однакові інструменти маніпуляцій, хоча належали до різних поколінь). І всі вони зазнавали фіаско!..
_вибачаюсь
А от з чим я категорично не згоден — то це з останнім реченням:

Але найближчим часом це нікому з нас не загрожує.

_сміюсь «Загрожує», ще й неабияк!!! _сміюсь
21:57
Дякую, дуже сподобалась стаття

Випадкові Дописи