Музей Становлення Української Нації

Музей Становлення Української Нації
Джерело матеріалу:
  • Музей Становлення Української Нації (частина 1)
  • Музей Становлення Української Нації (частина 2)

Шановна громада ЛО!

Автор та Редакція надали мені право самостійно публікувати свої статті та дописи на сторінках ЛО. Це велика честь для меня. Це моя перша публікація.

З повагою та вдячністю,

Ваш Готельєр-бандерівець


Музей Становлення Української Нації

В сучасній війні, де 90% агресії становить саме інформаційне руйнування, «деморалізація супротивника», вже не потрібно витрачати зайві гроші на бомби, не потрібно бомбити міста, – досить розбомбити мізки.
Оксана Забужко

Зараз ні для кого не є таємниця (окрім 73% зубожілих українців, які живуть на пів вареника), що Московія вкрала нашу назву, нашу історію, усі наші здобуття. Сучасною юридичною мовою це зветься «інтелектуальна власність». Наприклад, назва «Русь», як бренд тогдашньої України, була вкрадена Петькою I, коли він обізвав свою Московію Росією.

Як цьому протистояти? Практично неможливо. Роберт Шеклі казав: «Найприкріше, що в інформаційній війні завжди програє той, хто говорить правду, тому що він обмежений правдою. Брехун же може нести все, що завгодно».

Здається, що ситуація безвихідна, що ми, Україна, програємо інформаційну війну з Московією. І доказом є те, що відбувається в інформаційному просторі нашої України з 2014 року і зараз.

Але в Україні, як і раніше, є люди, ні, не люди, є ЛЮДИ, які, незважаючи на програну зараз інформаційну війну, незважаючи на зе-вірус, незважаючи на євроімпотенцію, незважаючи на трамloveпутін, на #усепропалонасздалилютомуворогу, роблять свою справу, справу свого життя. Навіть у такій програшній ситуації ці ЛЮДИ живуть гаслом «Україна понад усе!». Не вигукують це гасло, а втілюють це гасло у життя.

Місяць тому в Україні сталася дуже видатна, я би сказав історична подія – 3 серпня в Києві відкрився Музей Становлення Української Нації. Тиждень тому я отримав запрошення відвідати музей від своїх давніх друзів, які поклали багато часу та сил на створення цього музею.

Дуже пишаюся тим, що був представлений автору та засновнику музею Валерію Галану. Небайдужість, патріотизм, величезна праця, ресурси, друзі та незламна воля пана Валерія перетворили за 5 років мрію створити музей на реальність.

Музей розташований у цокольному поверсі статуї Батьківщини-Мати, під музеєм Другої Світової Війни (мій комп не бажає друкувати «велика вітчизняна війна»). Я пам’ятаю цей цокольний поверх з квітня 1980 року. Тоді я був курсантом одного з київських військових училищ та брав участь у підготовці усього комплексу до святкування дня Перемоги та приїзду до Києва «дорогого Леоніда Ілліча Брежнєва». Ми, молоді курсанти, як дикі кабани носилися по сходах всередині Батьківщини-Мати та зносили увесь непотріб до цього цокольного поверху. І ось, через 34 роки, ці приміщення почали перетворюватися на справжнє диво.

Далі я буду цитувати офіційний сайт музею – www.museumsun.org/, та офіційну сторінку музею у Фейсбуці – www.facebook.com/pg/MuseumMakingofUkrainia...

Пан Валерій Галан, автор та засновник музею:

«Хто такі українці?

Є історія у літописах, в історичних виданнях, легендах, переказах наших бабусь, у фольклорі. Але багато чого втратилось, знищилось, забулось. Наші недруги неодноразово «допомагали» нам забувати нашу історію, а особливо ті сторінки подій, які є гордістю народу і на яких ми повинні були б виховувати наших дітей, онуків, наш народ український! Напевно, вже давно час створити національну ідею, навколо якої зможемо об’єднати усіх українців у світі.»

З сайту музею:

  • Мета музею
    Відродити національну гідність та повагу до української нації і України, як самих українців, так і усієї світової спільноти. Виховати патріотизм, свідому громадянську позицію та бережливе ставлення до традицій, культури та історії свого народу
  • Місія музею
    Через славні моменти української історії сприяти патріотичному піднесенню українців, які пишаються своєю країною, об’єднати їх навколо ідеї відродження нації і сприяти створенню позитивного іміджу України в світі

Музей

Понад 100 фігур видатних українців від Княгині Ольги до сучасних видатних постатей нашої України.

Всі історичні сюжети в нашому музеї відтворені за описами істориків і підтверджені науковими організаціями.

Зовнішній вигляд історичних постатей, їхній вік та одяг відповідають тому часу, коли відбувалась подія, показана в сюжеті, або тому періоду, коли вони були на піку своєї слави чи в період найбільшого піднесення. Тепер кожен на власні очі зможе побачити як виглядали козаки, Тарас Шевченко, Леся Українка, Богдан Хмельницький та інші відомі реформатори української нації.

25 сюжетних композицій, де кожну інсталяцію супроводжує інтерактивний аудіо та відео контент, запахи, пристрої віртуальної реальності, що дає відвідувачу відчути атмосферу епохи, в якій він перебуває.

Музей має велику територію, понад 1700 кв.м, а це майже 25 музеїв зібрані в одному просторі.

Ось вам персонаж музею, який невідомий 99% відсоткам жителів держави Україна:

Історія життя українця Івана Даценка більше схожа на сценарій пригодницького фільму, ніж на реальні події. Хоча, зрештою, саме вона надихнула режисера Михайла Іллєнка на створення фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь».

18 квітня 1944 року Український льотчик Іван Даценко, Герой Радянського Союзу, загинув… Так вважали всі. Проте його доля склалась інакше: після бою він вижив, потрапив в полон, а визволившись, став вождем племені ірокезів в Канаді й отримав ім’я Chief Poking Fire.

Про дивовижну зустріч з індіанським вождем, родом з України, розповів відомий танцівник Махмуд Есамбаєв, який 1967 року в складі радянської делегації відвідав Канаду. З того часу історія про українського вождя племені індіанців стала відомою широкому загалу.

Фігуру Івана Даценка та його вражаючу історію життя ви можете побачити та почути у Музії.

А тепер мої враження.

Музей мене збентежив. Це був якийсь культурний шок. Я залишив усіх друзів, узяв пристрій медіагіда, та на дві години занурився у дивовижну, повну пригод історію моєї країни. Непередавані відчуття – постояти разом з Княгинею Ольгою та Володимиром Великим, відчути поруч Степана Бандеру, подивитись в очі Ігору Сікорському, тримати український стяг разом з Вячеславом Чорноволом!

Неймовірно цікаво дивитися на спресовані тисячоріччя від становлення Київської Русі до битви кіборгів за ДАП.

Музей був народжений зараз та живе разом з нами, пише нашу українську історію.

На фото – легендарна Яна Зінкевич та її копія. Депутат нинішньої Ради від партії ЄС, засновник та командир легендарного медичного батальйону «Госпітальєри», яка особисто врятувала понад 200 наших поранених воїнів.

На фото Андрій Шараскін, позивний «Богема» та його копія. Актор, режисер та командир роти кіборгів, які захищали донецький аеропорт від орків.

Я не можу передати словами, скільки зусиль поклали творці музею для того, щоб передати цю неймовірну атмосферу любові до України, до нашої землі, до наших людей. Навіть експозиції, що показують совкові часи, не мають ворожнечого підтексту. Ці експозиції показують українців, які жили та працювали в ті часи.

Я не питав у пана Галана, чи приймала держава участь у створенні музею чи ні. Тоді навіть не замислився над цим. Та це і неважливо. Цей музей, це диво, підтверджує тезу – держава – це ми з вами, ми, українці.

Я раджу усім читачам ЛО відвідати Музей Становлення Української Нації. Киянам – це просто обов’язково і негайно!


  • Адреса: вул. Лаврська, 27 (вхід з вул. Запещерна, тильна сторона Меморіалу Батьківщина-Мати), Київ.
  • Часи роботи: з 09:00 до 20:00

Ваш Готельєр-бандерівець

+2
409
RSS
03:32
+2
На превеликий жаль, згідно до формату публікацій «Линии обороны», оригінальний матеріал розірваний навпіл і поданий у двох частинах. НМД — абсолютно штучно! Отже, я звів дві частини разом + заразом прибрав пару кричущих обдруківок суто літературного плану.
_соромлюсь
08:57
+2
Треба буде там побувати. Дякую, друже Тимуре.
З онуками побувай, з онуками!!! _чудово Їм це ще потрібніше, ніж нам!..

Випадкові Дописи