До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Чоловік оспівує жінку (3)

Чоловік оспівує жінку (3)

Анатолій Протопопов.
Трактат про кохання,
як його розуміє жахливий зануда

Про базис шлюбної стратегії

Лекція в зооветеринарному інституті:
Викладач:
Хороший бик-заплідник має здійснювати
до дванадцяти статевих актів на добу...
Жіночий голос з першого ряду:
Скільки, скільки???
Викладач: До дванадцяти.
Жіночий голос з першого ряду:
Повторіть це голосніше для останнього ряду!
Чоловічий голос з останнього ряду:
Даруйте, це з однією коровою
чи з дванадцятьма?
Викладач: Звісно з дванадцятьма!
Чоловічий голос з останнього ряду:
Повторіть це голосніше для першого ряду!

(Старий студентський анекдот)

Наявність численних і серйозних проблем у взаєминах статей відстороненому і поверхневому погляду може здатися парадоксальною — адже чоловіки і жінки, так само як самці й самиці тварин, хочуть одного — з'єднатися в парі, тобто — їхнє прагнення зблизитися, знайти одне одного — взаємно. Звідки ж тоді проблеми? Треба думати, від того, що цілі прагнень тих та інших чимось істотно відрізняються. У світлі сказаного вище про власників і споживачів ресурсів зрозуміло, що це прагнення одне до одного аж ніяк не безумовно безкорисливе, і подібно до поведінки людей на ринку. Продавець і покупець теж прагнуть один до одного, але обидва вони намагаються отримати з операції максимальну особисту вигоду, часто попри можливі збитки іншої сторони. Природі, на жаль, чужі сентименти… Ця особиста вигода, для обох учасників репродуктивного процесу в даному випадку, полягає в максимально надійному закріпленні своїх генів у нащадках, що власне і становить сенс розмноження.

Крім того, особисті інтереси учасників цього процесу не повинні надмірно суперечити інтересам всього виду, бо виживання особини поза видом з багатьох причин проблематично. Оскільки можливості й ролі самців і самиць в цьому процесі істотно різні, то і поведінка повинна відповідно відрізнятися.

В інтересах всього виду доцільно, щоб невелика частина самців запліднювала більшу частину самиць, змушуючи таким чином більшу частину самців гордо удавати переконаних холостяків. Така стратегія дозволяє швидко закріпити в потомстві корисні ознаки, що з'являються, позбавляючи самиць репродукції непотрібних генів. В особистих же інтересах самця — прагнення до максимально частій зміні самиць, чим неявно передбачається, що він є носієм унікально-корисних генів. Уявімо собі, що у якогось чоловіки з'явився певним чином ген стійкості, ну наприклад, до СНІДу. Вкрай важливо цей ген терміново поширити в популяції якомога ширше! А він от узяв та й вирішив бути вірним тільки одній жінці. Скільки вона може йому народити? Ну 10, максимум 20 дітей, і за законами генетики, цей ген отримає тільки половина їх. Це тхне злочином перед видом! А ось якщо поводитися подібно султану, то цілком можна народити 1000, і гранично, мабуть, до 2000 дітей. Це вже дещо… Так що громадська думка не на порожньому місці настільки поблажливо ставиться до чоловічої невірності — така інстинктивна програма, і з біологічних позицій дуже, треба сказати, здорова. Самець не повинен обмежувати свою статеву експансію — на це є самиці. Однак, забігаючи наперед зауважу, що «природність» або "інстинктивність" тієї чи іншої лінії поведінки — це зовсім не виправдання і не заклик до реалізації саме її; перш ніж пускатися у всі тяжкі, прочитайте хоча б цю книгу до кінця.

Таким чином, інстинктивна мета шлюбної поведінки чоловіків -

більше жіночих тіл, хороших і різних.

А якщо такий унікальний ген виявиться у жінки? Як вона повинна поводитися, щоб цей ген, так би мовити, не канув в Лету, а навпаки, закріпився і розмножився? В принципі, можна теж збільшити кількість дітей, але чи збільшиться вона від інтенсивної зміни чоловіків? Зрозуміло, що ні, але від цього може істотно постраждати їхня (дітей) якість! Не дарма та ж громадська думка з набагато більшим осудом ставиться до жіночої невірності — жінка, нерозбірлива в статевих партнерах, не дбає тим самим про якість своїх дітей! Чоловік, прилаштувавши свої гени до неякісної жінки, практично нічого не втрачає — якщо завтра підвернеться якісна, то він прилаштується і до неї; жінка ж, що зачала від неякісного чоловіки, може виправити свою помилку дуже нескоро (природа людини не передбачає абортів), і взагалі, кількість такого роду спроб найчастіше дуже обмежена. Щоб надійніше закріпити свої гени в нащадках, жінка повинна посилити суворість відбору претендентів, щоб не розбавляти свої, імовірно унікальні, гени чим доведеться. Але щоб було з кого обирати, вона мусить подобатися по можливості всім чоловікам. І чим більшій кількості чоловіків вона подобається, чим більше у неї симпатиків, тим ширший її вибір. Ідеал — закохати в себе всіх, але підпустити — одного, а можливо, навіть і нікого. Саме злягання при цьому може бути мало не прикрим побічним ефектом процесу спокушання.

Отже, мета інстинктивної шлюбної стратегії жінок -

більше чоловічих сердець, хороших і різних.

Заволодівши ж серцем чоловіка, жінка може втратити до нього активний інтерес, притримуючи його тільки для колекції. А тим часом спокушати наступних.

В цьому розділі змальований лише базис відмінностей шлюбної стратегії. Нижче ми розглянемо інстинктивні чинники, що заповнюють цей базис конкретним змістом.

Коротше кажучи:

  • Для реалізації переваг статевого відбору самці прагнуть до злягання з максимально можливою кількістю самиць — вони, так би мовити, борці за КІЛЬКІСТЬ потомства, бо кількісно їхня плодючість практично не обмежена;
  • З тією ж метою самиці, маючи кількісно обмежену плодючість, прагнуть до найвищої ЯКОСТІ народжуваного потомства. Через це саме вони є суб'єктом, який обирає, а отже зацікавлені в максимальному розширенні кількості потенційних партнерів, з яких легше обрати «найякіснішого», відкинувши інших.

(Далі буде)
+3
55
RSS
03:38
+2
Ну що ж, ось вам три розділи з «Трактату про кохання...», в яких Анатолій Протопопов описує, з точки зору етології, базисні шлюбні стратегії самців і самиць усіх тварин, які розмножуються статевим шляхом. Оскільки етологія розглядає людську поведінку з тваринної точки зору, сказане означає, що інстинктивні шлюбні стратегії чоловіків і жінок відрізняються так само діаметрально, як і шлюбні стратегії тварин…
_не_знаю
В принципі, вже звідси зрозуміло, чому саме чоловіки всіляко оспівують жінок, а не навпаки! Відповідь проста: у них різні стратегії поведінки…
_зупиняю
Але це лище загальне формулювання. Я й далі міг би перекладати нові розділи «Трактату про кохання...» — але це товстелезна книжка, і її докладний переклад займе багацько часу. Тому спираючись на три перекладені розділи, а також використовуючи свої більш ранні етологічні публікації, тепер я розставлю всі крапки над "і" в останньому розділі — у висновку
23:08
+2
Отже зафіксуємо висновок природознавця-людовіда: чоловік бореться за максимальну кількість дітей, а жінка за їхню максимальну якість.. А в собак же щось зовсім інше!
У собак те саме: самцеві бажано схреститися з якомога більшою кількістю самиць, а самиця якщо не захоче до себе кобеля підпускати — просто сідає на землю, і все! й нічого він не зробить… Сам таке бачив.
_вибачаюсь

Випадкові Дописи