7 цитат Елізабет Гілберт

7 цитат Елізабет Гілберт
Джерело матеріалу:

7 цитат Елізабет Гілберт, які допомагають ставитися до життя простіше


Ці цитати відгукнулися мені, коли я читала книгу Елізабет Гілберт «Велике диво» про шлях письменника.

З кожною цитатою, що запам'яталася, я відчувала, як тягар відповідальності, яку я не можу контролювати і на яку не можу впливати — відповідальності за успіх, досконалість, благополуччя інших, за уникнення відчаю і помилок, — стає легшим, а моє життя — простішим.

1. Природа ховає в кожному з нас незвичайні коштовності, а потім відходить вбік і дивиться, чи зуміємо ми їх знайти.

Приємно усвідомлювати, що всередині тебе коштовності. Почуваєшся унікальною, підвищується самооцінка і з'являється мотивація до розвитку. Якщо власне життя не приносить задоволення, або невдачі доводять до відчаю — як приємно згадати про внутрішні скарби. Може, вже пора почати пошуки або зробити ревізію внутрішніх цінностей. Що у вас виходить добре, що нахвалюють друзі та знайомі, за що цінують колеги на роботі? Це може бути ниточка, яка приведе до великих відкриттів.

2. Ви легко пізнаєте людей, які живуть для інших, по зацькованим обличчям цих інших.

Іноді, щоб почуватися значущими і виправдати своє існування, ми прагнемо бути дуже хорошими, безвідмовними, роздавати поради, пропонувати допомогу й ігнорувати власну зраду себе ж. Займаючись чиїмсь життям більше ніж власним, ми позбавляємо себе обов'язку займатися своїм: «У мене ж іще нічого життя, а ось у Наді»; або підгодовуємо і присипляємо почуття провини, часто нав'язане батьківськими маніпуляціями в дитинстві: «Ти гуляєш допізна і тобі все одно, що у мами серце хворе»; або тішимо почуття переваги, щоб не стикатися зі своєю незначущістю: «Що б ви без мене робили, адже ж не впораєтеся»; або хочемо контролювати інших, щоб не зіткнутися з несподіванкою.

Варто згадати, що в кожному з нас заховані незвичайні коштовності. Коли я про це згадую, одразу стає не так уже й важливо, що там у інших — своїми коштовностями займатися цікавіше.

3. Я роблю те, що роблю, тому що мені подобається це робити.

Не тому що треба, як ми звикли, не для того, щоб мама схвально погладила по голові, не тому що так буде краще для інших, а просто тому, що подобається. Як часто доводиться чути: «Я мушу, бо це приносить мені стабільність», «Це мій обов'язок...» і згаслий погляд. А як же незвичайні коштовності?

4. Можете вважати себе блискучим талантом або повним невдахою, тільки продовжуйте робити те, до чого відчуваєте схильність, і все.

Ох вже ці терзання і самокритика! Якщо не робиш щось чудово, одразу, з пелюшок, ну гаразд, з дитячого садка, отже, не маєш права на існування. А якщо довго не хвалять, від тривоги можна почати розсипатися просто на очах. І життя здається безглуздим і марним.

Майстерність приходить з досвідом. Але є страшна таємниця — іноді вона не приходить взагалі. У світі стільки звичайних людей. І кожен з них має право бути улюбленим і прийнятим. Ніхто не може гарантувати, що ми доможемося досконалості хоч у чомусь. Але якщо не забувати про незвичайні коштовності, то можна просто отримувати задоволення від того, чим ти займаєшся.

5. Вміти тримати удар і справлятися з розчаруванням та безвихіддю — це теж частина творчої професії.

Я помилялася, коли думала, що всі труднощі закінчаться, коли я виявлю своє призначення. Помилялася, коли думала, що справжнє життя — це дорога, наповнена щастям, удачею і натхненням, просто треба її відшукати. Труднощі неминучі. Й одна з ключових цінностей — це здатність справлятися з власними переживаннями і продовжувати рухатися вперед.

6. Заради того, щоб залишатися в грі, необхідно відмовитися від фантазій про досконалість.

Фантазії про досконалість такі привабливі, так нелегко з ними розлучатися. «Ось досягну успіху в професії, стану ідеальною матір'ю, викоріню всі недоліки, перетворюся на Богиню… ось тоді буду задоволена собою і своїм життям».

«Як позбутися (страху відкидання, залежності, думок про минулі відносини, злості, почуття провини, тривоги за майбутнє, депресії, незадовільних відносин, ревнощів)»? З такими питаннями часто звертаються до психолога. Часто за цим стоїть страх — якщо не бути досконалою, то нічого в житті не вийде. Але як правило, виходить в цьому житті щось не у досконалих, а у звичайних. У тих, хто пам'ятає про коштовності й бажає їх відшукати найсильніше від усього іншого.

7. Умовний успіх залежить від трьох чинників — таланту, везіння і дисципліни — дві з трьох цих умов неможливо проконтролювати.

Все вже сталося. При народженні ми отримали здібності й задатки. Неможливо виторгувати щось інше, або обмінятися. Це хороша новина. Вона дає можливість розслабитися. Везіння — занадто могутня енергія, щоб намагатися підпорядкувати її собі. Це було б дуже самовпевнено думати, що нею можна управляти. А ось дисципліна і наполегливість у досягненні своїх цілей — це те, що нам під силу. Під силу перестати намагатися контролювати те, що неможливо [контролювати] і не витрачати на це свої ресурси, день-у-день вдосконалюючи і розвиваючи свої здібності. Поставивши себе в центр свого життя. Відчуваючи зв'язок зі своєю унікальністю і внутрішніми коштовностями.


Від автора коментарів: Природа ховає в кожному з нас незвичайні коштовності, а потім відходить вбік і дивиться, чи зуміємо ми їх знайти.


Юлія Оліх — психолог, гештальт-терапевт


P.S. Раніше я опублікував на Світочі два матеріали, присвячені Елізабет Гілберт"Творець і його геній" та "Щось не те"

Тимур Литовченко

+3
618
RSS
23:18
+4
Можливо, поради стануть в нагоді…
18:53
+3
Якщо бачите зацьковане обличчя, значить ця людина живе для інших. Чому таке? Або:
— не так живе для інших;
— це така мінусова оцінка облагонадіяних;

Випадкові Дописи