Парад, процесія, хода, карнавал. Частина 3

Парад, процесія, хода, карнавал. Частина 3

Частина 1

Частина 2

А тепер власне про карнавал.

Відразу хочу вибачитися перед істинними християнами. Якщо ви вважаєте себе глибоко віруючою людиною, краще не читайте цю статтю. Вона може образити ваші почуття або змінити світогляд.

Світогляд

За більш ніж тисячу років, з моменту охрещення князя Володимира і всієї Русі, християнство так і не змогло витіснити зі свідомості українців наш природний магічно-містичний язичницький світогляд. Це найкраще ілюструє короткий діалог під картинкою з привітанням на Фейсбуці.

— Напевно Цукерберг придумав Фейсбук для того, щоб українці могли привітати один одного зі Спасом.

— Взагалі-то це не Спас, а Преображення Господнє.

— Не знаю, що то за Преображення, але яблучко свячене я з’їв.

Може це тому, що ми прийняли м’якшу, візантійську, версію християнства. Може тому, що прийняли його найпізніше з європейських країн, і воно все ще не вкорінилося остаточно. А може мають рацію брати Капранови, які стверджують, що у нас усі жінки відьми, бо їх топили, а не спалювали. Але українці використовують натільний хрестик, як оберіг від злих сил, а не як символ віри. І в церкву більшість ходить з чисто утилітарною метою, щоб освятити їжу на Великдень, чи Спаса, воду – на Йордан, або квіти у Вербну Неділю, на Маковія чи Божого Тіла. Їм потрібний жрець для здійснення магічного ритуалу, який самотужки, в домашніх умовах, провести не можна.

У нас кожна порядна господиня і нині має свій набір магічних ритуалів. А коли родинна магія не допомагає вирішити проблему, шукали бабку-шептуху, яка колись була в кожному селі. Якщо й бабка не давала ради з тою бідою, напитують діда-віщуна, коваля-чародія. І тільки коли дід чи коваль не допоміг йшли до священика. І щастило тим селам, в яких священик був висвячений на екзорциста. То вже була остання інстанція. Зараз ситуація змінилася не на багато, по крайній мірі, у нас, у Львові.

Коли в кінці 11 століття католицька церква дозволила у Венеції проводити  карнавали напередодні Великого Посту, це була її капітуляція перед магічним світоглядом італійців, які відмовлялися приймати суху філософію християнства, бо все ще відчували зв’язок з духами та енергіями рідної землі.

Це вже потім свята інквізиція, протестантизм, епоха Просвітництва і науковий світогляд Нового Часу перетворять більшу частину європейців на зневірених атеїстів. Але повністю викорінити магічно-містичний світогляд їм так і не вдалося, бо і сьогодні усі відьми Старого Світу проводять чотири шабаші на рік.

Ви спитаєте, яке відношення має венеційський карнавал до відьомських шабашів? А пряме. Його тому й дозволила Церква, щоб побороти магічні язичницькі ритуали та містерії, які вона обзивала «відьомськими шабашами».

Для початку трохи астрології.

Ви ніколи не задумувалися, чому в нашому вертепі різдвяна зірка найчастіше має вісім променів. Звичайно, зустрічаються «звізди» і на 12 променів і навіть на 16, але найчастіше вона має лише 8.

Навіть пан Тимур інтуїтивно обрав таку ж зірку для ілюстрації свого оповідання.

Хрест, як символ християнства, має 4 промені, в календарі – 12 місяців, а якщо брати місячний календар, то навіть 13, то звідки взялося оте 8? А ще восьмиконечна зірка часто зустрічається в українській вишивці, в кераміці, на дерев’яних виробах. Її зображають навіть на іконах в українському стилі. Збереглася вона і в скандинавських країнах, як символ Різдва, на їхніх теплих светрах.

То чому ми так любимо саме таку зірку?

За давніми слов’янськими віруваннями — це Алатир-камінь, центр Всесвіту, на якому росте Дерево Життя. А ще це символ річного сонячного кола, міні календар «Коло Свароже».

Ми всі знаємо, ще зі шкільних уроків, про річний цикл Сонця і його ключові або, як кажуть астрологи, кардинальні точки: весняне та осіннє рівнодення і зимове й літнє сонцестояння. В західній астрологічній традиції, яка використовує тропічний рік, на ці моменти припадає входження Сонця в перший градус кардинальних знаків Зодіаку:

1° Овна – весняне рівнодення

1° Рака – літнє сонцестояння

1° Терезів – осіннє рівнодення

1° Козерога – зимове сонцестояння.

Це перший або великий сонячний квадрат чи хрест, кому як подобається говорити. Маги й екстрасенси стверджують, що в ці моменти відбувається кристалізація нашого матеріального світу, він стає найміцнішим. Якщо хід подій правильний, то можна ще більше закріпити результат. А наявні в нашому світі енергія та інформація перетворюються на матерію, тому загадані в ці дні бажання збуваються, стають матеріальними.

Але є ще й малий сонячний квадрат. Його вершини попадають на перехід Сонця в 16° фіксованих знаків Зодіаку (Тільця, Лева, Скорпіона й Водолія). Це точки міжсезоння. Коли вже не зима, але ще й не весна. Вже не весна, але ще не літо, вже не літо, але ще не осінь, вже не осінь, але й не зима. І в ці моменти матеріальне полотно нашого світу стає найтоншим, а кристалічна структура переходить у рідинну тягучу форму, здатну до трансформації. І є можливість змінити небажаний хід подій, щось виправити.

Наші предки вважали, що в цей час відкриваються брами між світами, і можна зазирнути до померлих родичів у нижню Наву, чи побачити світлих богів з верхньої Прави. Можна було отримати пораду, підказку, чи додаткову порцію енергії та благословіння для втілення нових ідей. Але був ризик, що брама відкриється не у верхній чи нижній світ, а в паралельний, а в ньому не відомо хто живе.

Для магічних ритуалів найкраще підходять точки малого сонячного квадрату, коли матерія стає пластичною, і її можна змінювати зусиллям волі. І всі відьми та чародії про це знають. В ці дні вони збираються в місцях сили для проведення сезонних містерій. Наш пан Анатолій зі своїми друзями називає таке дійство ладування. А Церква називає відьомськими шабашами.

Тепер трохи науки

За версією офіційної науки наші предки хлібороби прийшли з Балкан і створили на теренах сучасної України трипільську цивілізацію. Завдяки багаторічним спостереженням за сонцем, з допомогою кілка, мотузки і кількох великих каменів вони змогли вирахувати кардинальні точки сонячного циклу. Наш пан Анатолій проводив схожі експерименти разом з онуками.

З проміжними точками малого квадрату було складніше, з кілком і мотузкою їх не виміряєш. Тому наші предки відраховували від кардинальної точки 40 днів. І святкували цілий тиждень, 7 днів. Приходили на могили померлих, палили вогнища й одягали маски, щоб відігнати непроханих гостей з паралельних світів. Яким чином люди дізналися, що такі ритуали треба проводити саме в цей час, офіційна наука пояснити не може.

Потім на основі тих же спостережень люди придумали календарі. Вони були кращі та гірші, неточності накопичувалися, поступово точки рівнодення і сонцестояння з’їжджали відносно тих дат, до яких вони були прикріплені, і доводилося придумувати новий календар або проводити реформу старого.

Така морока з календарями стається тому, що Земля робить повний оберт навколо Сонця за 365 днів з хвостиком. І раз на чотири роки набігає ще один день. А між кардинальними точками проходить приблизно 91-92 дні.

Зараз ми живемо за григоріанським календарем. І весняне рівнодення найчастіше припадає на 21 березня, хоча може бути і 20 і 22 березня. І саме в цей день має святкуватися Великдень, коли Білобог перемагає Чорнобога. Для України це початок весни.

Літнє сонцестояння – 21 червня. Це свято Купайла. А не Івана-Купала, яке з’їхало аж на 7 липня. І це початок літа.

Осіннє рівнодення відповідно – 23 вересня. Трохи сумне, бо сили темряви стають сильнішими, і Чорнобог перемагає Білобога. Початок осені.

Зимове сонцестояння – 22 грудня. Народження нового Сонця. Початок зими.

Це великий, чоловічий квадрат.

Весняні містерії, які в Європі отримали назву Вальпургієва ніч або Белтейн припадають на 30 квітня — 1 травня. Завдяки старанням американських відьом воно відродилося в багатьох країнах, як свято Праці.

Літні містерії, які починаються 1 серпня, в європейській традиції я не знайшла їхнього сучасного відповідника, а у нас це Перший Спас або Маковія, який за старим стилем якраз 1 серпня, але юліанський календар з’їхав, і за григоріанським він попадає аж на 14 число.

Осінні містерії – 1 листопада. У римо-католиків це поминальний День Всіх Святих, який легко прийняли на Галичині і греко-католики і місцеві православні. А напередодні вже в багатьох країнах відмічають Хеловін. Українці теж легко його прийняли, бо він співзвучний нашим природнім віруванням. Це єдина язичницька містерія, яка дожила до наших днів і має на меті спілкування з душами померлих.

І нарешті зимові містерії – 1-2 лютого. Тут нам, українцям, вдалося зберегти давню назву Стрітення, коли зима весну зустрічає, а не якийсь древній пророк немовля Ісуса, як нам втовкмачують. Але юліанський календар знову з’їхав. А в Європі й Америці в цей день відмічають День бабака. І ми знову з легкістю його прийняли, маємо двох своїх бабаків-пророків, у Львові й Харкові.

Я свідомо перескакую з українських традицій на скандинавські і навпаки. Бо хочу показати, що всі народи Європи були сонцепоклонниками, користувалися сонячним календарем, який дозволяв їм жити в гармонії з природою і черпати з неї сили. Християнство – штучно створена релігія, яка насаджувалася насильно і намагалася викорінити рідні природні вірування народів Європи, а потім і решти світу. Так, у неї є своя глибока філософія, але вона суха й відірвана від природи. Скільки б не намагалася Церква і сучасна наука, породжена нею, висміяти й знищити давні знання, у неї нічого не вийшло.

Так сталося і з карнавалом, який створювався з метою висміяти й знищити давні містерії. Люди навчилися розважатися і заробляти на карнавалі, а містерії стали проводити лише утаємничені. Природня віра й магія надто живучі, щоб їх можна було знищити якимись штучними заходами.

Повернемось до нашого Маршу Гідності

На День Незалежності я була вдома і за всіма подіями спостерігала в інтернеті. Я прочитала багато відгуків учасників і спостерігачів Маршу Гідності й відмітила певну особливість. Один відгук від очевидця маємо і на Світочі. Всі говорили й писали про особливу урочистість та енергетику цього дійства. І я зрозуміла, що парад на День Незалежності став справжнім ритуалом, природною містерією, ще одним символом нашої державності, як гімн, прапор і тризуб. Тепер це наша магія, яка допомагає корегувати історичний хід подій, наш ритуал ладування.

І на кінець трошки історії

Вже давно нема Радянського Союзу, але в його історії було дуже багато містичних подій. Він навіть почався з містики. Нагадаю, Жовтневий переворот стався в Петрограді 25 жовтня за старим стилем або 7 листопада за новим. Ось його гороскоп

Сонце тоді було в 15° Скорпіона. Момент найбільшої пластичності матеріального світу.

Мавзолей на Красній площі, збудований за проектом Олексія Щусєва, всі екстрасенси вважають штучно створеним місцем сили. І десятки років перед мавзолеєм 7 листопада проходили паради й демонстрації, подивитися на які приходили десятки тисяч людей. А які ритуали проводили в цей час в середині мавзолею ніхто не знає.

Першотравневі демонстрації та паради на 9 травня попадали на період весняних містерій і теж давали енергію для трансформації реальності.

Може тому таке штучне утворення, як СРСР проіснувало так довго, що хтось у його керівництві добре знався на природній магії?

Дзвінка Сопілкарка

+3
472
RSS
11:13 (відредаговано)
+4
Відразу хочу вибачитися перед істинними християнами. Якщо ви вважаєте себе глибоко віруючою людиною, краще не читайте цю статтю. Вона може образити ваші почуття або змінити світогляд.


Одразу виникає запитання: А кого Ви, подруго Дзвінко, вважаєте "істинними християнами"!?

Аріохрестиян, іудеохристиян, християн-мормонів, «Свідків Єгови» і т.д.?
Всі названі мною вважають себе істинними християнами.

Є ще такий напрямок, як «позитивне християнство».
От їх усіх, разом узятих. Всіх тих, хто вважає свою версію християнства єдиною правильною. З ними спілкуватися не можливо.
11:39 (відредаговано)
+4
Ви ніколи не задумувалися, чому в нашому вертепі різдвяна зірка найчастіше має вісім променів. Звичайно, зустрічаються «звізди» і на 12 променів і навіть на 16, але найчастіше вона має лише 8. Хрест, як символ християнства, має 4 промені, в календарі – 12 місяців, а якщо брати місячний календар, то навіть 13, то звідки взялося оте 8? А ще восьмиконечна зірка часто зустрічається в українській вишивці, в кераміці, на дерев’яних виробах. Її зображають навіть на іконах в українському стилі. То чому ми так любимо саме таку зірку? За давніми слов’янськими віруваннями — це Алатир-камінь, центр Всесвіту, на якому росте Дерево Життя. А ще це символ річного сонячного кола, міні календар «Коло Свароже».


Восьмиконечна зірка широко використовується у військовій і поліцейській символіці.
Мені попадалися дописи про алатир на військових і поліцейських відзнаках, але там було мало інформації, не вказано, хто був ініціатором і що означає символ. Тому цей момент я не вставляла у статтю, вона й так вийшла довгою.
В таких випадках я залишаю гіперпосилання на зовнішнє джерело:
Алатир (Латир-камінь)
До речі, згідно з джерелом: «В українських замовляннях сокіл і ворон часто сидять на Алатир-камені». Я тут виставив на Світочі ще одну картину Олега Шупляка:

Олег Шупляк - Козак

— отож за спиною Козака і є Алатир-камінь!
Українська поліція має алатир не тільки на уніформі, але й на нагородах. Наберіть в пошуковику «знаки української поліції» і отримаєте повну картину.
Одна з нагород:
Цікаво. А хто займався дизайном нагород?
На жаль, я не знаю. Але алатир досить поширений символ у військовій геральдиці…
12:21
+4
Може тому, що прийняли його найпізніше з європейських країн, і воно все ще не вкорінилося остаточно.

Мені завжди цікаво, звідки «ростуть ноги» у цієї інформації?! Адже першний угорський король-християнин — Іштван І був коронований на царство 25 грудня 1000 року на льоду Дунаю — себто, на перше Різдво тодішнього нового, ІІ тисячоліття після Різдва Христового?! Цей же король здійснив християнізацію Угорщини, за що був канонізований…
_соромлюсь
Якщо я тільки щось у чомусь розумію, то князь Володимир охрестив Давню Русь за 12 років до того — в 988 році… Отже, або останньою з європейських країн буда християнізована все ж таки Угорщина — або Угорщина не є Європою…
Значить це ще один міф в нашій історії, що князь Володимир прийняв християнство, бо всі сусіди вважали його варваром, а він хотів бути цивілізованим правителем. У нас ще багато таких міфів.
12:27
+3
А може мають рацію брати Капранови, які стверджують, що у нас усі жінки відьми, бо їх топили, а не спалювали.

Трохи раніше від братів Капранових це стверджував Микола Гоголь у повісті «Вій» (1835 рік):

Адже в нас у Києві всі баби, що сидять на базарі, усі — відьми.

_вибачаюсь
Отож при всій повазі, але брати Капранови лише наслідували світового класика жанру horror!
Тут не важливо, хто першим про це сказав. Важливий процес штучної селекції.
12:54
+3
Може тому таке штучне утворення, як СРСР проіснувало так довго, що хтось у його керівництві добре знався на природній магії?

Була така людина — Гліб Іванович Бокій, відомий співробітник ЧК/ОГПУ/НКВС (член колегії ВЧК та, зокрема, очільник шифрувального відділу), Комісар державної безпеки 3-го рангу, один із організаторів репресій в СРСР у 1920-1930-ті роки. Між іншим — етнічний українець…
_соромлюсь


Вікіпедія коротко відзначає отакий цікавий факт з його біографії:

Гліб Бокій був керівником однієї з груп, яка займалася розробкою та впровадженням нових ефективних методів навчання, з цією метою він досліджував містицизм, буддизм, шаманізм.

Звідти йде переадресація на "Занурення в пам'ять" Мальцева. Міг би розкрити тему докладніше, однак тепер у нас на Світочі присутній фаховий історик спецслужб, який, поза сумнівом, може розповісти на порядок більше, ніж я. Отож хай пан Володимир розповість про Гліба Бокія, якщо захоче…
13:12 (відредаговано)
+3
Отож хай пан Володимир розповість про Гліба Бокія, якщо захоче…


Трохи пізніше напишу. Хочу сказати, що Бокій вивіз з Тибету 6 чи 7 монахів, з яких тільки 1 погодився співпрацювати з радянськими чекістами. Інших розстріляли. Під Ленінградом був заснований спеціальний дослідницький центр — «Ленінград-15». Керівником інституту був призначений родич Дзержинського. До речі, один із відомих радянських екстрасенсів часів «перебудови» — Геннадій Руцко — з дитинства навчався в цьому центрі. У 1990 році в інтерв'ю прибалтійскому журналу він про це проговорився. З «Ленінград-15» ростуть «ноги» і руху кришнаїтів в Україні, і «Білого Братства». «Бгавагат Гіту» українською мовою перекладав в «Ленінград-15» один скандально відомий український літератор (сам мені про це розповідав).
Як цікаво. Пане Володимире, з нетерпінням чекаю на ваші статті.
До речі, пані Дзвінко, на матеріалах оперативної розробки і кримінальної справи по «Білому Братству» один мій знайомий захистив закриту дисертацію. Там було дещо про «Ленінград-15».
То розказуйте швидше, бо розпалили мою цікавість до краю. А ще опишіть паради Третього Рейху. Там ціла купа символіки й магії, а я про це мало знаю.
18:16 (відредаговано)
+3
А ще опишіть паради Третього Рейху. Там ціла купа символіки й магії, а я про це мало знаю.


Паради Третього Райху, починаючи з парадів штурмовиків, це унікальне явище! Це формування такого егрегора, якого світ раніше не знав і не знає дотепер!

Для початку, зверніть увагу: прапороносець СА — Гіммлер, і прапор тримає він, але приймаючи парад штурмовиків, Гітлер тримається за прапор! Він отримує енергію від свастики, і він віддає свою енергію штурмовикам. Він єдиний, хто без головного убору, хоча, як військовий командир, знає ритуал і повинен би був бути в кепі. Але його голова відкрита для енергії Космосу, яку він акумулює в собі і передає штурмовикам.

Приймаючи парад штурмовиків, Гітлер вітає їх традиційним римським вітанням і аж світиться від внутрішньої енергії. А його ліва рука лежить в районі важливих чакр. І знову ж таки, він без головного убору, що є порушенням військового ритуалу. А Гітлер був зразковим служакою.

Егрегор нації, який проявлявся постійно. Від часів Римської імперії такого не спостерігалося в жодній країні!

Більшовицькі вожді намагалися примусово, ганяючи людей на демонстрації 1 травня і 7 листопада, досягти чогось подібного.

Але величезна різниця в тому, що народ Німеччини вітав тільки живого Вождя, який був на їхніх очах, поруч (портретів керівників Райху ніколи ніхто не носив); а радянські люди вітали портрети керівників СРСР на демонстраціях по тисячам міст і містечок Радянського Союзу, керівників, яких вони ніколи не бачили.

Ритуали і паради Третього Райху ще не дочекалися свого дослідника, який би без дешевої лівої пропаганди і не менш дешевого політиканства, дослідив магію парадів, яка діє і до цього часу.
От би й нам так накачати наш егрегор.
По-перше, не варто. Перечитайте уважно закінчення матеріалу Коноваленка:

Еґреґор можна порівняти з полум’ям свічки, яке в глибокій темряві здається дуже яскравим, але в сонячний день його майже не видно. Тому еґреґори в наш час вже втратили свою актуальність, бо кожен може з’єднатися з Творцем і стати Ним! Та й реальність стала зовсім іншою, і енергій еґреґорів зараз недостатньо для суттєвого впливу на неї.

По-друге, свій еґреґор ми наповнюємо енергією іншої якості, а це трохи складніше. По-третє, з нас вистачить і того, що ми вже зробили.
Коли країна п'ятий рік воює, то будь-які способи її підсилення хороші й накачка егрегора теж.
00:12 (відредаговано)
+1
Тому еґреґори в наш час вже втратили свою актуальність, бо кожен може з’єднатися з Творцем і стати Ним!


Ідею про те, як стати БОГОЛЮДИНОЮ я вже чув… 3 роки… на одному ресурсі, про який всі знають _засмучений
73-й квартал! Ось реалія того, що ми зробили.
Цілком згідний, пані Дзвінко!
Все для Перемоги!
73-й квартал зробили не ми — це пороблено проти нас!!! А ми зробили "золотий четвертак".
13:18 (відредаговано)
+3
Гарний аналітичний допис. Вітаю, Дзвінко. Дякую, що й мене згадала, особливо про те, як ми міряли Землю.
То на карнавалах-містеріях маски одягали тому, щоб мешканці Нави або жителі паралельного Світу приймали землян за своїх?
А ви, пане Анатолію, маєте талант підштовхувати інших до роздумів.
То на карнавалах-містеріях маски одягали тому, щоб мешканці Нави або жителі паралельного Світу приймали землян за своїх?

А тут дослідники розділилися, одні вважають, що маски одягали, щоб бути схожими на жителів паралельних світів, а інші — щоб їх налякати й відігнати від себе.
14:27
+3
Це особисто моя думка, однак зверніть увагу, 99% венеціанських масок, без емоцій. Вони чудові, але не живі, немає посмішок, суму, радості. Це маски мертвих, тобто мешканців Нави
Точно.
13:51
+4
Ви ніколи не задумувалися, чому в нашому вертепі різдвяна зірка найчастіше має вісім променів. Звичайно, зустрічаються «звізди» і на 12 променів і навіть на 16, але найчастіше вона має лише 8.
Навіть пан Тимур інтуїтивно обрав таку ж зірку для ілюстрації свого оповідання.

Я давно й багато про те роздумував. І дійшов висновку, що восьмикутна зірка — це «довернутий» подвоєний квадрат. Такий самий, як магендовід (шестикутна зірка Давида) — це «довернутий» подвоєний трикутник:Окрім того, з точки зору нумерології, «8 — це подвоєне число 4», або «подвійна досконалість».

Що ж до ілюстрування мого оповідання, то я прекрасно бачив, що саме така зірка облямовує т.зв. «восьмиконечний хрест», отож і обрав цю ілюстрацію:


Отож це відбувалося… не зовсім інстинктивно, скажімо так. _сміюсь
Це вже пішло логічне поснення інтуїтивного рішення. Таким чином роблять усі наукові відкриття, спочатку в голову приходить ідея, а потім вже розум логічно все пояснює.
З тією лише різницею, що перші «нумероскопи» мені склали році ще десь в 1989-1991, коли я пішов працювати в лабораторію №32 високотемпературного паяння ІЕЗ ім.Є.О.Патона. Коли у нас в лабораторії з'явився болгарський персональний комп'ютер «Pravetz-16», наша головна інженерша Любов Петрівна одного разу притаранила звідкилясь спочатку програму, яка будувала «нумерологічний квадрат», базуючись на даті народження (з обрахуванням Числа життєвого шляху):Далі була інша програма, що будувала т.зв. «квадрат Лошу», базуючись на ПІБ російською:Як бачите, ні в першому нумерологічному квадраті, ані в другому у мене немає числа «8». Оскільки я завжди, насамперед, звертаю увагу на недоліки, то ще тоді (себто, на межі 1980-1990-х) спробував дізнатися все, що тільки можна, про це число 8. Отож на Ваше вихідне запитання:

Ви ніколи не задумувалися, чому в нашому вертепі різдвяна зірка найчастіше має вісім променів.

— я й відповів одразу ж: звісно, коли щоразу бачу різдвяний вертеп, то фіксую для себе 8-кутну зірку як традиційну! Бо про відсутність у мене в «квадраті Лошу» числа 8 знаю вже десь років 30…
06:44 (відредаговано)
+4
Тимуре, ти дивний чоловік. У тебе взагалі дивне, системне життя. Пам'ятати, та ще й з найменшими подробицями:
— перипетії боротьби з деканом за свій диплом в КПІ;
— накреслити пристрій оригінальної форми для зливу розправленого титану;
— зробити числове нумерологічне наповнення квадратів на болгарському компі і ще багато чого. Я не знаю ще людини, яка могла б похвалитися чимось схожим! А все почалося з того, що 2-річний Тимурчик, сидячи на підлозі, любовно накручував балеринкою тушшю (!) коло за колом на дощечці з ватманом.
07:11 (відредаговано)
+3
Пхе! Є такі феномени, котрі пам'ятають навіть, хто в який день і в які чоботи був взутий! _стежу Я порівняно з ними все ж багато що забуваю. Наприклад, я пам'ятаю, що нашу головну інженершу лабораторії звали Любов'ю Петрівною… а от прізвище все ж забув!
_шкодую
Тому моя пам'ять здається феноменальною, а знання — енциклопедичними лише тим, хто пам'ятає менше від мого. Я ж знаю, що люди можуть пам'ятати значно, значно більше!.. Щоправда, моя дружина розповідає про них, як про пацієнтів психіатричних клінік, в яких працювала її покійна матір… Вона з такими унікумами спілкувалася десь із 4-5-річного віку. Деякі епізоди з її спогадів ми вставили в «Книгу Застою. 1965-1976» нашої епопеї.
_сміюсь
Задля рівноваги, я зі свого боку вставив дещо зі спогадів свого «підшефного бомжа» Петра Амосовича Заруденського. Це той самий, який з дитинства полюбляв «колзики»

Випадкові Дописи