Два старця і Смерть

Два старця і Смерть
Джерело матеріалу:

Притча від Шербото Токомбаєва


Так сталося, що двоє подорожніх, йдучи на поклоніння святим місцям, зустріли на дорозі Смерть. Обидва були в похилих літах. Один з них впав на коліна і став благати відпустити його, плачучи і кажучи, що він ще й не пожив як слід, і у нього безліч незакінчених справ. Другий же зі спокійною посмішкою чекав.

Для Смерті не було новиною те, що говорив перший старий, проте її зацікавило, чому мовчить інший.

— Я вже прожив чотири життя, — відповів той на запитання Смерті. — У першому я був веселий і безтурботний: батьки піклувалися про мене. Єдиним моїм заняттям було пізнавати дива цього світу. Воно скінчилося, коли я виріс.

У другому життя я сам навчився дбати про інших, і побачив, що світ сповнений радістю і смутком. Коли мої діти стали самостійними і перестали відчувати потребу в мені, воно скінчилося.

У третьому життя я дізнався, що все взаємопов'язано: я сам є джерелом радості та смутку. Коли я зрозумів це, почалося зовсім нове.

Зараз закінчується моє четверте життя. Я провів його в радості, бо то був мій вибір.

Роби свою справу, Смерть, я свої вже завершив!


Про автора. Шербото Токомбаєв — сучасний киргизький письменник, психотерапевт, автор тренінгів і наукових статей, присвячених гештальт-підходу та терапії хімічної залежності.

+2
266
RSS
15:53
+2
Схід — справа тонка…
18:35
+2
Смерть — це початок Нового.
Зараз у психології набирає популярності напрямок «танатотерапії», коли клієнта різними способами проводять через момент уявної смерті.

Випадкові Дописи