Життя поза Землею за Маском

Життя поза Землею за Маском
Джерело матеріалу:

На вихідних ми писали про те, що SpaceX закінчує монтаж секцій своєї важкої міжпланетної ракети Starship, яку незабаром підніме новий прискорювач Super Heavy. Все сталося точно за графіком і закінчення монтажу «Зоряного корабля» ознаменувалося прес-конференцією самого Ілона Маска і провідних фахівців просто на тлі корабля, зібраного на майданчику Бока-Чіко, в Техасі.

Насправді, це був просто фантастичний захід. Те, про що говорив Маск, показує масштаб цієї фігури і того, як людина може взяти і самостійно, на своїй енергії, своїм інтелектом закинути все людство на найближчі планети. Не так, щоб політати, подивитися, пострибати на поверхні Місяця і розповісти про те, що це маленький крок людини, але великий крок людства, а влаштуватися там як на новому місці проживання.

Півстоліття тому красиві слова, сказані Армстронгом, так і лишилися красивими словами. За тими кроками по Місяцю нічого не було, але зараз все змінилося і слухаючи Маска, постає картина не просто польотів у космос, а перенесення життя і діяльності людини за межі атмосфери.

Справді, за його спиною націлилася в небо махина зоряного корабля, а в іншій частині США — будується другий корабель і одночасно йдуть роботи зі створення прискорювача для них. До речі, прискорювач, відомий зараз під ім'ям «Super Heavy», журналісти теж не обійшли увагою. Маск розповів про те, що це буде грандіозна машина, висотою в 68 метрів і масою 3300 тонн, разом з паливом.

Максимальна кількість двигунів — 37, але конструкція прискорювача передбачає різну кількість двигунів, відповідно до маси вантажів і мети місії. Їх може бути і набагато менше. Але Маск відповів, що для будь-якої місії прискорювач буде мати надмірну кількість двигунів з тим, щоб мати резервні потужності на випадок виходу з ладу якогось чи якихось двигунів. У середньому, кількість двигунів буде від 24 до 31. Виглядатиме це приблизно так:

За словами Маска, в ідеалі прискорювач повинен видавати 7500 тонн тяги або приблизно вдвічі більше, ніж видавала важка ракета Сатурн-5. Конструкція прискорювача безумовно передбачає повернення на Землю, після розгону «Зоряного корабля». Для цього будуть застосовані технології, що вже успішно зарекомендували себе в програмі «Falcon 9». Для управління процесом посадки використовуватимуться невеликі маневрові двигуни і ґратчасті стабілізатори, дизайн яких ще остаточно не розроблений, але в будь-якому разі, зовнішні «плавники» не використовуватимуться для траєкторії руху. Посадка проводитиметься на спеціальні майданчики, поруч з місцем старту.

Як говорить Ілон Маск, вже тривають роботи над технологіями, які врешті-решт, повинні дати можливість запуску прискорювача кілька разів на день, що має бути схоже на польоти комерційних авіалайнерів.

Якщо навіть не вдасться домогтися саме такого результату, а домогтися «скорострільності» раз на день, то й це буде феноменальним результатом, а знаючи Маска, можна бути впевненим, що він знайде шляхи досягнення своїх цілей. Але прискорювач і навіть «Зоряний корабель», в концепції Маска, є не метою, а лише засобом досягнення мети. А ця мета — постійні колонії землян на сусідні планетах.

Причому — комерційні поселення, які будуть пов'язані із Землею транспортним і пасажирським сполученням. І він уже знає, як це виглядатиме. Більш того, інженери вже просто зараз працюють саме в цьому напрямі. Поки будуть випробувані прискорювачі й зоряні кораблі, вже буде розроблене для них корисне навантаження, яке і стане основою місячних і марсіанських міст.

Саме ця частина прес-конференції відштовхнулася від запитання про те, чи бачить Маск автомобілі Тесла, що працюють на інших планетах, і той миттєво відповів, що про це навіть можна не говорити. Оскільки для його автомобілів не потрібен кисень, то вони обов'язково працюватимуть і на Місяці, і на Марсі. Після відповідних доопрацювань, звісно. Загалом, жартівливе запитання дістало цілком конкретну і чітку відповідь.

Тим часом, Маск вже залучив до планів колонізації сусідніх небесних тіл архітекторів, конструкторів та інших фахівців — будівельників, які вже працюють над інфраструктурами позаземних поселень, і судячи з того, що з кожним разом, коли Маск вважає за потрібне говорити на цю тему, концепція позаземного поселення стає дедалі більш і більш зрілою. А з урахуванням того, що транспортна система може реально доставити на поверхню сусідньої планети все, що необхідно для реалізації подібних проектів, то всі ці плани вже поступово перекочували з наукової фантастики в царину практичної реалізації проектів.

Оці картинки, який показував Маск на презентації «Зоряного корабля», який і перевозитиме одночасно десятки людей і величезну, за сучасними мірками, кількість корисного навантаження, кардинально відрізняються від мультиків хворого на голову карли, який пишається тим, що ліпить черговий ключ від Армагеддону. Як говорив Архімед: «Ламати — не будувати». Дурна справа не хитра. А ось тут було розказано настільки багато і обґрунтовано, що стає зрозуміло — все це реально можна здійснити, причому — в досить близькій перспективі.

За словами Маска, Місяць, в його уявленні, буде таким собі аванпостом поза земною атмосферою і перевалочною базою для більш далеких експедицій. Можливо, там проводитиметься великоблочна збірка космічних апаратів, але пріоритетом є саме Марс, де він бачить дійсно величезні перспективи.

Зараз всі питання, пов'язані з космосом, в США регулює Конгрес і НАСА, але щойно почнеться комерційне освоєння позаземного простору, ситуація кардинально зміниться і той, хто буде готовий до цих змін — виявиться попереду будь-яких можливих конкурентів і «SpaceX» дедалі сильніше йде у відрив.

Дійсно, частина цієї дивовижної транспортної системи, яка стояла за його спиною, саме і стане тим спусковим гачком, який приведе в дію величезну систему, яка змінює буквально все, від техніки і технологій до філософії, права й економіки. Оце і буде той самий маленький крок, який почне новий шлях в нескінченність.

Автор — Anti-Colorados

+2
405
RSS
18:11
+3
_чудово А Маск своє робить… _чудово
18:49
+3
Робить то він, робить, а яка ціна? Сам Маск сказав, що 1 турист на Марс має заплатити 10 мільярдів. А це, погодьтеся, не по кишені навіть мільярдерам. Отже друг Володимир має рацію, питаючи, чого варте виведення в космос тони вантажу.
$10 млрд — це станом на тепер (коли проект перебуває, по суті, на стадії пробних технологій) і на стадії польотів з Землі. Щоб подолати земну гравітацію потрібна одна кількість палива, щоб подолати місячну гравітацію — зовсім інша.
_не_знаю
До того ж, якщо 1 «марсіанський турист» має заплатити зараз $10 млрд, це не означає, що 10 туристів мають заплатити кожен по ті ж $10 млрд. Чим масовішими стануть перевезення — тим більше падатиме «ціна питання».
_стежу
Колись і залізниця, й автівки, і літаки проходили стадію «некомерційних розваг», доступних лише багатіям. Але з часом все змінювалося і все нові й нові перевезення виходили на комерційну стадію. Те саме буде і з польотами на Місяць та на Марс.
До того ж, якщо 1 «марсіанський турист» має заплатити зараз $10 млрд, це не означає, що 10 туристів мають заплатити кожен по ті ж $10 млрд. Чим масовішими стануть перевезення — тим більше падатиме «ціна питання».


Який річний бюджет пересічного громадянина Землі!? І хто зможе дозволити собі полетіти на Місяць або на Марс _підморгування
Ще рік тому Маск озвучив плани знизити ціну квитка на Марс до 200 тисяч доларів. Це ціна середнього особняка в США. І люди будуть відкладати гроші не на покупку нерухомості, а на переїзд на Марс.
10:36 (відредаговано)
+2
Маск геніальна людина! Він не тільки технічний геній, але і геніальний маніпулятор людською свідомістю!

На жаль я не маю технічної освіти і відповідних знань в космічних технологіях, щоб порахувати вартість «переїзду на Марс» і взагалі колонізації Марсу.

Всі ці розмови про «колонізацію Марсу» — просто гарна піар-компанія для Маска особисто, його кампанії і його проектів.
19:55
+3
Я з дитинства люблю фантастику. І Станіслав Лем був і залишається моїм улюбленим письменником.

Щодо ж до проектів Ілона Маска… Вони грандіозні, але я бачу за ними дещо інше… Місячна програма США мала на меті втягнути СРСР у гонку космічних озброєнь і, таким чином, зруйнувати його економіку. І це вдалося!

Враховуючи, що на Землі зараз вже реально створився Альянс ворогів США — Росія, Китай, КНДР, Іран… то вони будуть змушені відповісти на космічні програми Маска якимись своїми програмами, тобто втягнутися в гонку космічних озброєнь.
22:47 (відредаговано)
+3
— Для чого на Марс?
— Бо ЛЮДСТВО може загинути у війні!
— Для чого війни?
— Це боротьба за ресурси!
— Який головний ресурс на Землі?
— Енергія!
Головна заслуга Маска — це електромобілі і відновлювальні джерела енергії. Енергія в надлишку — це керований ядерний синтез. Буде вона і не стане воєн. Тепла ванна.
Але це з точки зору людей: щоб жилося заможніше і спокійніше. А в планах БІ:
ЩОБ ВИПРОБУВАННЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ НЕ ПРИПИНЯЛИСЯ, а зростали.
— Для чого на Марс? — Бо ЛЮДСТВО може загинути у війні!


То може краще подумати, як не допустити війни!?
А от «не допустити війни» — оце вже фантастика!
_дідько _бомба _дідько
Війна — це одне з основних занять людей в усі часи.
Помиляєшся. Керований термоядерний синтез — це ще «квіточки».
_сміюсь
Наше майбутнє — це сфера Дайсона! Для цього варто рватися в ближній Космос.
10:40
+3
Світ не може вирішити просту проблему — як зупинити війну в Європі! Як зупинити російських варварів, які вчинили агресію проти людської цивілізації в Європі!

А ми обговорюємо «марсіанські хроніки»…
Пане Володимире, ви, як генерал, повинні добре знати й іншим пояснювати, що війну не можна зупинити, її можна лише виграти або програти.
Головна заслуга Маска — це електромобілі і відновлювальні джерела енергії. Енергія в надлишку — це керований ядерний синтез. Буде вона і не стане воєн. Тепла ванна. Але це з точки зору людей: щоб жилося заможніше і спокійніше. А в планах БІ: ЩОБ ВИПРОБУВАННЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ НЕ ПРИПИНЯЛИСЯ, а зростали.


А от «не допустити війни» — оце вже фантастика!

Правильно. Як тільки люди перестануть воювати один з одним і людство об'єднається, на нас нападуть інопланетяни. Це ще Хайнлайн передбачив у "Зоряному десанті".

Передивилася презентацію нової ракети. Вражає.
Пані Дзвінко, будь ласка, викладіть це відео в розділі «ВІДЕО».
Додала. Щоб не загубилося.
Добре!
Я не скептик і не ретроград! _посмішка
Просто розглядаю подію з іншого ракурсу _підморгування
12:04 (відредаговано)
+3
Дійсно вражає! І можу сміливо передбачити, що Ілон Маск ніколи нічого не скаже про військовий аспект своєї програми _посмішка

Він буде говорити про колонізацію Місяця і Марса, про «космічні екскурсії» і т.п. Розповідати будь-які космічні казки… Тільки щодо військового аспекту буде мовчати, як риба!

Але професіонали чудово розуміють, що чудо-ракета може нести головну частину з десятками ядерних боєголовок та фальшивими цілями для омани систем протиракетної оборони Росії!

Презентація чудо-ракети — це відповідь на ракетно-ядерний блеф Росії (ракета з ядерним реактором)!
Війна та/або військові потреби завжди дуже добре просували науку, технології й техніку. В цьому немає нічого дивного.
_божевільний
До того ж, ще в старому доброму НФ-романі Володимира Савченка "Чорні зорі" підкреслювалося, що обстрілювати Землю з Місяця в 6 разів легше, ніж обстрілювати Місяць із Землі… Отож хто закріпиться на Місяці — матиме прекрасний майданчик для обстрілу Землі в глобальному масштабі…
_бомба _бомба _бомба
Отож хто закріпиться на Місяці — матиме прекрасний майданчик для обстрілу Землі в глобальному масштабі…


Про що я й кажу…

Згадайте минуле. Під розмови про «мирний космос», він же нашпиговувався розвідувальними супутниками; під розмови про «мирний космос» експериментували з орбітальними станціями… Тепер настав час для бойових модулів/станцій на Місяці.
Але потім неодмінно настане черга мирних позаземних колоній.
_соромлюсь
Прекрасно захищених від обстрілів з Землі…
13:23 (відредаговано)
+2
Але потім неодмінно настане черга мирних позаземних колоній.


Це все виглядає романтично… _підморгування
Але, по суті, позаземні колонії — це комфортабельні тюрми! Де життєвий простір дуже обмежений, а життя повністю регламентоване і контрольоване Адміністрацією!.. _браво
Ну, в Америку і Австралію теж спочатку арештантів висилали, а потім ці країни стали незалежними і розвиненими.
11:43 (відредаговано)
+3
Бвгато запитань задали Маску, але не задали головного: Чи передбачена зміна структури суспільства і суспільних відносин — того, що приводить до ВІЙН на Землі?
Бвгато запитань задали Маску, але не задали головного: Чи передбачена зміна структури суспільства і суспільних відносин — того, що приводить до ВІЙН на Землі?


Це від Маска не залежить!
Друже, чи виполюєш ти бур'яни на городі — або дозволяєш бур'янам «вільно конкурувати» з рослинами, корисними тобі й іншим членам твоєї родини?!
_стежу
Отож ти воюєш (!) з бур'янами, чи не так?..
Але ж хіба не простіше змінити структуру рослинного світу таким чином, щоб ніяких бур'янів… просто не було?! Спробуй-но зробити це… Хоч я тихо підозрюю, що у тебе нічого з цієї затії не вийде.
_соромлюсь
Тоді що ж ти хочеш від Ілона Маска?!

Випадкові Дописи