Перший пілотований

Перший пілотований
Джерело матеріалу:

В ході нещодавньої прес-конференції Ілона Маска в Бока-Чіко було піднято декілька важливих тем, кожна з яких заслуговує на окрему увагу. Минулого разу ми зупинилися на зв'язці нового, надважкого прискорювача і «Зоряного корабля», призначеного для міжпланетних подорожей. Але це хоч і не надто віддалена, однак перспектива, а просто зараз актуальним є питання пілотованих орбітальних польотів. Як відомо, на літо були заплановані перші пуски ракет, що складаються з прискорювача «Falcon 9» і населеної капсули «Crew Dragon» з екіпажем на борту.

У безпілотному режимі капсула вже подорожувала до МКС і назад, але пілотований політ зірвався тому, що навесні, під час проведення вогневих випробувань двигунів системи аварійного порятунку капсули, стався вибух, який вивів її з ладу. За цим фактом почалося розслідування НАСА і зараз воно вже практично завершено. Попередні результати розслідування свідчать про те, що вибух стався через неякісний титановий клапан в паливній системі. У зв'язку з цим просто цікаво, чий титан там був використаний, невже знову зі скрепостану?

Аварія призупинила усю програму і навіть складання нових капсул на заводі «SpaceX» в Хортоні. Поки не було зрозуміло, в чому причина аварії, було вирішено зупинити монтажні роботи, щоб мати доступ до будь-яких систем капсули, в разі необхідності заміни вузлів і агрегатів.

Ці запобіжні заходи цілком виправдані, оскільки йдеться про пілотований транспортний засіб. Власне кажучи, компанія вже поставила на конвеєр випуск та експлуатацію рідного брата пілотованого модуля — «Cargo Dragon (Dragon 1)» і має 19 вдалих місій. Але пілотований модуль «Crew Dragon (Dragon 2)» — більш складна машина, що має на борту системи, необхідні для транспортування екіпажу. Крім того, модуль має вісім ракетних двигунів «Super Draco», які повинні забезпечити безпечну посадку модуля в разі нештатної ситуації, на будь-якій стадії польоту. Ось з роботою системи живлення цих двигунів і виникла проблема.

Але ось ситуація стала прояснюватися і тепер приблизно зрозуміло, коли відбудуться перші орбітальні польоти «Crew Dragon (Dragon 2)». Пара «Драконів» прибуде в розпорядження НАСА вже найближчим часом. Перша капсула прибуде до місця випробувань уже в цьому місяці (жовтні), а друга — в листопаді. Станом на 23 листопада призначено повторне вогневе тестування модуля. Це саме той тест, який призвів до аварії попередній модуль.

У разі успішного завершення програми тестування, один модуль залишиться на землі в режимі «Демо», на випадок, якщо треба буде наживо відпрацьовувати якісь дії, для екіпажу, що перебуває на орбіті. Тобто, це буде не симулятор, а справжній, повномасштабний модуль, чиї системи повністю відповідаю «бойовим модулям».

Другий модуль почнуть готувати до польоту і водночас буде відновлено виробництво таких модулів, які знаходяться на заводі «SpaceX» в різному ступені готовності. В цьому разі, перший політ Дракона з екіпажем на борту, відбудеться в першому кварталі 2020 року. Тобто, відстрочка початку пілотованої програми, складе приблизно півроку. Але щойно процес піде вже за планом, випуск модулів піде в штатному режимі й у необхідній кількості.


  • Очікується, що в цей же час на НВО імені Хрунічева, в РФ, почнеться конвеєрний випуск спеціальних батутів класу «Рогозін-1» для одного батутиста і «Рогозін-2», відповідно — для двох, самого Рогозіна і Путіна, разом з його мультиками.

У будь-якому разі те, як ми собі сьогодні уявляємо космос, в плані присутності там людини, зміниться назавжди.

Автор — Anti-Colorados

+3
560
RSS
16:45
+2
Додам ще трішечки Ілона Маска в наше життя!
_сміюсь

P.S. Хто не зрозумів — то в передостанньому абзаці автор (Anti-Colorados) тролить «країну-бензоколонку» й особисто таварізча Рогозіна, який пророкував, що без російських «космічних візників» американці запускатимуть своїх астронавтів на МКС хіба що за допомогою батутів…

Самовпевненість Рогозіна зашкалює! _сміюсь
17:20
+2
Все добре, окрім назви корабля ДРАКОН.
Ну, чому ж… Дракон — істота, що вивергає полум'я! Все нормально. _не_знаю
11:36
+2
Змій — Дракон — Нечиста Сила.
Дракон — це чиста енергія вогню. А «нечистим» його християнські попи зробили.

Випадкові Дописи