Українці мої!..

Українці мої!..

Українці мої, дай вам, Боже, і щастя, і сил:
Можна жити й хохлом, і не згіркне від того хлібина!
Тільки хто потім небо нахилить до ваших могил,
Як не зраджена вами, зневажена вами Вкраїна?..

Віктор Баранов, «До „українців“»


Коли в першій половині «лихих 90-х» чудовий вірш Віктора Баранова «До „українців“», покладений на чудову музику Теодора Кукурузи, на повну потужність звучав по Українському радіо мало не щодня, я був від нього просто в захваті. Навіть хотів вставити цю пісню в інсценізацію одного зі своїх романів… Проте сталося це вже наприкінці «лихих 90-х», і один з зубрів драматургії по-батьківськи зауважив: мовляв, не варто, бо вірш чудовий — але свою роль в громадсько-політичному житті він вже відіграв та актуальність втратив.

Можливо, на той час ця дружня порада відповідала дійсності. 

Можливо...

Але тепер я не можу підібрати кращих слів для характеристики поточного моменту, ніж винесена в епіграф строфа вірша покійного вже поета, яку не полінуюся повторити:

Українці мої, дай вам, Боже, і щастя, і сил:
Можна жити хохлом, і не згіркне від того хлібина!
Тільки хто потім небо нахилить до ваших могил,
Як не зраджена вами, зневажена вами Вкраїна?..

То що, українці мої, як будемо жити далі, га?..

Схоже, за 28 років Незалежності України ви забули, що воно таке — «жити хохлом»!

Забули, так?! Ну, то вам нагадають!!!

Хто нагадає?! Народ Донбасу. А тепер, по-науковому кажучи — донбасяни.

Так-так, є такий нарід, виявляється!

Хто з вас наївно думає, нібито "Донбас" — це всього лише скорочення від словосполучення "ДОНецький [кам'яновугільний] БАСейн", той глибоко й жорстоко помиляється. Аж ніяк: ДОНБАС — це предвічне слово, від якого пішла розвиватися особлива донбасянська мова, а ширше — ціла донбасянська культура! І саме тому, що суворі предки сучасних донбасян споживали тверду, мов кам'яне вугілля, їжу, у них протягом тисячоліть у них викристалізувався твердий донбаський характер. 

А предки україн… Ой, вибачайте — хохлів полюбляли жувати сало, сало, м'якеньке ніжне сало… Тому й характер у них м'який, поступливий. І мізки м'які, немов манна каша...

А що іще можна сказати про людей, які вже перебуваючи на межі перемоги, добровільно піднесли донбасянам цю перемогу на блюдечку з блакитною облямівочкою?! Ну, як не на блюдечку, то на тарілочці без облямівочки. Але то вже не принципово.

Гадаєте, знущаюсь?! Аж ніяк! Я просто спираюся на заяву ватажків терористич… Ой, вибачаюсь — на лідерів двох братніх гілок донбаського народу Деніса Пушиліна і Леоніда Пасічника, фрагментарно опубліковану виданням Gordonua.COM. Судіть самі...


Фрагмент №1 (мовою оригіналу):

Украина вчера благодаря России, Германии и Франции подписала, наконец, «формулу Штайнмайера», гарантирующую Донбассу особый статус. Таким образом она признает особое право народа Донбасса на самостоятельное определение своей судьбы. Мы сами будем решать, на каком языке говорить, какой будет наша экономика, как будет формироваться наша судебная система, как будет защищать наших граждан наша народная милиция и как мы будем интегрироваться с Россией. Это наше дело, наша цель.

Фрагмент №2 (мовою оригіналу):

Когда он (Зеленский) говорит, что выборы на Донбассе пройдут только после того, как Украина получит контроль над границей, он не понимает, что не ему решать, когда у нас пройдут выборы, а нам. Никакого контроля над границей киевская власть не получит.

Фрагмент №3 (мовою оригіналу):

Хотим предостеречь господина Зеленского от опрометчивых действий. Если он хочет добиться мирного сосуществования с ДНР и ЛНР, пусть вступает в прямой диалог с нами, а не делает непродуманные и бессмысленные односторонние заявления.


Що, україн… Ой, вибачте — м'якотілі й м'якомозкі хохли, схавали?! Дістали копняків від суворих лідерів суворих донбасян?! Нарід Донбасу сам вирішуватиме свою долю в усіх аспектах — від економічних до інтеграційних. І так, інтегруватимуться донбасяни з Великою Росссією — це вже вирішено остточно й оскарженню не підлягає. А ви, м'якотілі й м'якомозкі, жуйте сало і дудліть горілку, доки...

А, власне, доки — ЩО?..

А доки є ваша так звана Українська територія!

Бо сьогодні нарід Донбасу самовизначився з курсом на повну інтеграцію з Великою Росссією, яка біла й пухнаста, яка нічого не має проти україн… ой, перепрошую — хохлів цих недолугих, які самі напали на мирних донбасян своєю хунтою! 

Так-так, Велика Росссія просто десь збоку стояла, а ви… хохли, напали на донбсян — отож самі тепер з ними і домовляйтеся про мир!!! І ніяких виборів на Донбасі за вашими хохляцькими законами вам ніколи не бачити. Як і контролю за кордоном Великого Донбасу з Великою Росссією… Не вам це вирішувати, м'якомозким салоїдам. Вирішувати це великим, грізним, могутнім і жахливим ліерам предвічного Донбасу — Денісу Пушиліну й Леоніду Пасічнику. А у них вже все вирішено. Й пальці, як водиться — віялом...

Тим паче, беручи за приклад великий і могутній нарід Донбасу, свої кавалки від вашої української території захочуть відкромсати й інші охочі:

  • Закарпаття забере Угорщина;
  • Буковину й Бесарабію — Румунія;
  • Галичину — Польща...

А ви як думали?! Якщо під донбасян прогнулися — така ваша м'якотіла хохляцька доля...

І нарізатимуть українську територію всім охочим, як ту хлібину.

«Федералізація» — так називається цей процес.

Отож мусите бути щасливі, якщо обрізки вашої української території забере під свій протекторат все та ж Велика Росссія! Будете її елітною житницею. А заразом і туристичним центром — бо всі великі росссіянці, поза сумнівом, із величезним задоволенням їздитимуть до вас на екскурсії. А ви, вирядившись в шаровари й вишиванки, самозабутньо танцюватимете перед ними гопака, тропака, повзунця і що ви ще там звикли витанцьовувати!.. На біс. А потім на колінах піднесете господарям ваш пухкий хлібець, який вам вже не гірчитиме, ваше ніжненьке сальце й вашу горілочку, прозору й чисту, немов сльоза за тими часами, коли й ви також були вільними козаками — та не склалося… Бо миру вам захотілося, коли ви вже майже досягли перемоги!..

Ну, миру — то й миру. Нате, жеріть, не обляпайтесь!..


То що, українці мої, чи достатньо гірчать вам мої слова?!
Чи хочете знов походити в хохлах і померти в моголах?!
Ну то давайте, давайте — ходіть...
Поки дозволяють ходити, а не плазувати на череві!..
Вам вже все пояснили відкритим текстом.

+2
895
RSS
19:19
+3
Перепрошую, якщо когось образив. Але мені гірко за Україну та українців. Отож мусив усе це сказати. _шкодую
19:59
+3
Друже Тимуре, ти все сказав майже правильно! Майже…

Але початок хохляцької зради почався не з підписання якихось папірців, написаних у Німеччині за чернетками з московщини, а із зради українця і націоналіста, Президента України Петра Порошенка на президентських виборах 2019 року!

Про початок я багато говорив в інших своїх дописах. Отож зосередився на поточному.
Що маємо, те й маємо!
20:01 (відредаговано)
+3
Дмитро Корчинський:

«Коли ви голосуєте за Зеленського, ви відповідаєте національній традиції. Коли в українців є вибір: підтримати українця або не українця, – він завжди підтримає не українця! Так завжди було в історії, так є на цих виборах, і так буде завжди.

В мене є багато друзів-християн. Коли у них стоїть питання підтримати християнина або не християнина, вони завжди підтримують не християнина!

Я не знаю, Зеленський – хто він? Але він – не християнин!

А Порошенко своїми помислами, зі своїми смішними поїздками по церквах, яким би він не був, він все-таки християнин! Саме тому жоден український християнин його не підтримує».

Джерело:
Корчинський: Я буду голосувати за Порошенка, а ви маєте голосувати за Зеленського // www.ar25.org/node/42390
20:10
+3
Лідер фракції "Європейська солідарність" у Верховній Раді України, 5-й Президент України Петро Порошенко жорстко розкритикував озвучені на брифінгу нинішнім Президентом України Володимиром Зеленським домовленостей про врегулювання ситуації на Донбасі.

(Про це йдеться на сторінці Фейсбук Петра Порошенка).

Порошенко підкреслив, що підписання формули російського походження — формули Путіна, де-факто, означає послаблення або навіть і зняття санкцій проти Росії. А також: легітимізацію окупованого РФ Донбасу, легітимізацію незаконного референдуму в Криму і незаконної анексії Криму.

«Ми не допустимо такого сценарію розвитку подій. Ми солідаризуємося з тими акціями і закликами, які сьогодні лунають серед ветеранів. Ми не дамо зруйнувати Українську державу!»
21:04
+3
Арестович учора на ПРЯМОМУ КАНАЛІ сказав, що теперішні протести — це організований фальшстарт
21:32 (відредаговано)
+2
Ну так, я ж це відео й повісив на Світоч!
_не_знаю
Що ж до слів Арестовича, то він говорив трішки не так: аваківські «Нацдружини» (клікуха — «нацжони») зараз намагаються розгойдати й очолити протести, щоб потім їх «злити»… І цього не можна допустити! Отож треба дивитися, хто, де й як протестує.
Але ти трохи не зрозумів мету написання цього матеріалу… _соромлюсь Між тим, мета полягає в тому, щоб зробити короткий хльосткий текст, кий міг би начитати Нудний Пенс і вивісити на своєму каналі! Пропозицію Пенсу я вже зробив…
Друже Тимуре, бажано, щоб була адресація відповіді… Бо досить часто незрозуміло до чого і кому відповідь…
Я просто не можу розголошувати всіх нюансів справи _вибачаюсь
Якщо Пенс начитає — зроблю UPD й вивішу відео в кінець матеріалу.
Раніше схема була інша: я писав матеріал, ВОРДівську доку надсилав Пенсу, він начитував робив відео — тоді вже я все вивішував сюди. Але тепер Пенс попросив спочатку вивішувати матеріал, щоб він його потім начитував… Отож і я змінив схему оприлюднення.
_вибачаюсь
21:47 (відредаговано)
+3
Поділяю Вашу стурбованість і біль, пане Тимуре, за стан речей в Україні, про що по своєму, але на мій погляд, вдало сказав у своїй гуморесці Євген Дудар.

Українці мої українці
Боже-боже-боже, які ми людолюби, які ми демократи, які ми гуманісти. Це який інший народ зміг би, тікаючи з палаючої тюрми, винести на своїй покатованій спині тих, хто його в цю тюрму заганяв. Тих, хто його в цій тюрмі неволив. Тих, хто його в цій тюрмі катував. Лише ми, українці, здатні на таку супер-філантропію. І ми не лише винесли, ми занесли всіх цих шубравців до своєї хати, пустили їх в найкращі світлиці, відвели їм найкращі місця, годуємо, поїмо, розважаємо, глаголимо з ними лише на общепонятном, бо в голові одна клепка, не дай боже не так поймуть. І в головах наших демократичних лише одна думка, і в серцях наших гуманних лише один трепет: хоча б не образити.
Ну плюне нам по-хамськи у вічі – обітремося. Чай же не вдарив. Ну вліпить знічев’я по шиї – почухаємося. Чай же ж не вбив. Ну придушать одного-другого у куточку – поспівчуваємо. Чай же ж не всіх.
Та не будемо ж ми їх, як вони нас, по тюрмах саджати, розстрілювати, не дикуни ми, щоб око за око, зуба за зуба. В європейській країні живемо, християнську мудрість сповідуємо, коли хтось у тебе каменем — ти в нього хлібом.
Уступаємося помаленьку зі своєї господи у сіни, щоб у своїх світлицях чужинецьким шубравцям не заважати, своєю мовою їх не дратувати. Сидимо в сінях, тішимося, що на свободі, що маємо власну хату, що жили в цій нашій хаті наші славні предки, а ми їх достойні нащадки, і тримаємо напоготові відра з водою, бо в наших світлицях чужинецькі шубравці із вогнем граються, на всі заставки репетують, що з нами їм наша хата не подобається, що ми «бандіти» і нас треба «под суд», що ми в вічному якомусь боргу перед ними.
Та будь-який інший народ вказав би цій шушвалі на двері і виставив би далеко-далеко. Але ми не такі, ми гуманісти, ми демократи, ми філантропи. Ми, якщо треба, то і сіни їм уступимо, переберемося у сарай чи під повітку, усе ж таки під рідним небом, на рідному подвір’ї, бо ми гуманісти, ми демократи, ми філантропи.
Боже-боже-боже… Я вдячний тобі, Господи, що ти сотворив мене християнином. Але інколи мені так хочеться стати мусульманином, ні-ні, не для того, щоб око за око чи зуба за зуба, а для того, щоб гідно і достойно дати по зубах будь-якому хамові, що в моїй хаті своїм хамством і наглістю витоптує мою душу.
На мій погляд, це не гумореску написав пан Євген Дудар, а аналітичну довідку про українське суспільство ХХ століття!

Згадую, як після 1991-го деякі колишні політв'язні клікушествували: Україна повинна бути такою, щоб росіянину… єврею… тощо… жилося в ній краще, ніж у своїй батьківщині! Радісно підтримували викинення графи «національність» з паспорту… Кажуть, що про покійників або гарно, або ніяк. Тому й не нагадую прізвища «гуманістів»-«демократів». Хоча покійний Ігор Бондар, націоналіст, якось публічно зауважив одному такому «філантропу»: Мабуть ви, пане N, недосиділи ще років з п'ять у таборі!"
Кажуть, що про покійників або гарно, або ніяк.

Це усічений вислів. В оригіналі:
«Про мертвих або добре — або нічого, ОКРІМ ПРАВДИ».
Сказав це Хілон Спартанський (625-552 рр. до Р.Х.), хоча оте закінчення «окрім правди» всіляко оспорюється.
22:37 (відредаговано)
+2
Згідний з Вами, пане Володимире, і з покійним Ігором Бондарем. Я, наприклад, не розумію як тепер буде проводитись перепис населення і як буде визначатись національність. Зі слів? А якщо половина населення України назве себе чукчами, а інша — росіянами? То українці зникнуть з лиця Землі? Викинення графи «національність» з паспорту вважаю шкідливим, і колись до цього питання неодмінно повернемось.
Так подібне явище вже має місце! Ось дещо про перепис населення 2001 року:

Кидається у вічі бажання підтримати поширений стереотип про надзвичайне етно-культурне розмаїття України („представники” 130 націй і народностей проживають у нашій країні!), який є звичайним пропагандистським штампом, що зберігся з радянських часів. Адже до цього переліку, який так і не був оприлюднений у всій повноті, увійшли поодинокі „представники” таких екзотичних або міфічних національностей як малайці, козаки, скіфи та інше.

Випадкові Дописи