Анатолій ВИСОТА: Про прес-марафон Президента (3, 10.19)

Анатолій ВИСОТА: Про прес-марафон Президента (3, 10.19)


Півроку Президент Зеленський уникав спілкування з пресою. І ми вже думали, а чи має він свою думку про управління державою чи здатен він без сторонньої підказки суфлера щось сказати? Він виграв вибори тому, що «молодий і новий», а ще тому, що пообіцяв припинити війну на Донбасі, мовляв, Порошенко – це партія війни.
Я пригадую, як ще до початку виборів, мабуть це було у лютому-19, у великому інтерв’ю Гордону він пообіцяв домовитися з Путіним про мир на Донбасі, домовитися десь посеред побажань сторін. Вже тоді я зрозумів, що Зеленський далекий від розуміння імперської суті москвинів.

       Потреба у прес-марафоні
Вже з місяць в Україні і поза нею обговорюється так звана «формула Штанмайєра». Суть її у послідовності дій: під наглядом ОБСЄ проводяться вибори в ОРДЛО (окремі райони Донецької, Луганської областей) і того ж дня о 20=00 вводиться там Закон України «Про особливості місцевого самоврядування». У суспільстві виникли запитання, чи вдасться провести там справедливі вибори без виведення окупаційних військ і техніки у РФ? Громадянське суспільство сумнівається в цьому і тому появився протестний рух «Ні капітуляції!». Точніше: «Рух опору капітуляції» (РОК). 6 жовтня на Хрещатик вийшло від 10 до 20 тисяч учасників цього руху. На тому Віче в Києві підтримали звернення до Президента, в якому окреслені ті «червоні лінії», які йому не можна переступати.
Зеленський зрозумів, 

що потрібно пояснити суспільству його позицію по деокупації Донбасу, а найкраще це зробити в багатогодинній прес-конференції. Тоді суспільство може зрозуміє, повірить Президенту і не буде підтримувати «Рух опору капітуляції».

       Червоні лінії

Ще 17 вересня 2019 р. громадськість звернулася до Президента із ЗВЕРНЕННЯМ. Ось витяг з нього:

»Прагнення України до справедливого миру є несумісним з капітуляцією на умовах агресора і має ґрунтуватися на загальновизнаних нормах міжнародного права. Виходячи з цього, основою національної позиції України у переговорах мають бути такі засади:

1. Росія розпочала і продовжує збройну агресію проти України, окупувала Крим і частини Донеччини та Луганщини. Унаслідок російської агресії загинули або були скалічені десятки тисяч українців, мільйони наших громадян були змушені покинути свої домівки або поневіряються в умовах окупаційного режиму. Україна потерпає не від «внутрішньоукраїнського конфлікту», а від здійснюваної Росією збройної агресії та її наслідків.

2. Звільнення окремих районів Донеччини та Луганщини невіддільне від деокупації Криму. І в Криму, і на Донбасі агресор – один, природа агресії – одна, порушення міжнародного права та людських прав і свобод – однакові. Всі окуповані Росією території мають бути повернуті Україні разом і одночасно.

3. Кремль повинен звільнити всіх українців, які незаконно утримуються в Росії та на окупованих нею територіях.

4. На окупованих територіях не можуть відбуватися вибори ні до органів місцевого самоврядування, ні до Верховної Ради України.

5. Всі російські окупаційні сили повинні залишити українську територію без будь-яких умов.

6. Україна має відновити повний контроль над усією лінією українсько-російського Державного кордону.

7. Звільнені Росією українські території не можуть мати жодних особливих статусів, які б ставили під сумнів унітарний устрій України.

8. Відповідальність за агресію проти України та окупацію українських територій несе Росія.

9. Україна повинна вимагати повного відшкодування збитків, завданих агресією та окупацією, і покарання винних за вчинення міжнародних кримінальних злочинів.

10. Мирні домовленості не можуть бути досягнуті ціною відмови України від вже зробленого нею і конституційно закріпленого євроатлантичного цивілізаційного вибору та курсу на повноправне членство в НАТО і Європейському Союзі.

Усі ці положення мають стати ключовими елементами позиції України під час переговорів у будь-якому форматі. Закликаємо Президента України дотримуватися саме такої позиції. Глава держави повинен усвідомлювати, що Український народ не погодиться з принизливим миром і чинитиме опір будь-яким спробам нав'язати капітуляцію перед Кремлем.

Київ, 17 вересня 2019 року"

       Київ-Фудмаркет
На Печерську у Києві коло метро АРСЕНАЛЬНА були капітально відремонтовані виробничі площі колишнього заводу АРСЕНАЛ й місяць тому там був відкритий заклад по харчуванню, де отримали представництво до 20 ресторанів Києва. 

Це не їдальня і не кафе, а ціни на їжу там трохи нижчі від ресторанних, але все ж таки цей фудмаркет для обраної публіки, в якої водяться грошики. Там на першому поверсі великий загальний зал, 

а на другому поверсі ніби на балконах теж обідні столи і разом це 550 посадочних місць для спраглих і голодних.

       Новизна у спілкуванні 
Ухвалили зробити великий обідній стіл із довжиною до 4 м і шириною до 2 м. По великих боках столу 5+5 крісел для журналістів, на чолі столу Президент, 

а навпроти цього через стіл телекамери. 

Вирішили розбити 300 запрошених журналістів на десятки і кожній десятці виділити 30 хвилин на питання-відповіді. Оголосили наперед, що прес-марафон почнеться о 10-00 і завершиться о 22=00.

       Деякі запитання і відповіді
Найперше я хочу відмітити, що Зеленський хотів прийти на марафон в тренувальному костюмі після ранкової пробіжки, але його відрадили. Однак був без галстука, хоч і в костюмі. З відповідей на запитання першої десятки я зрозумів, що Президент багато про що знає, а про дещо знає взагалі до дрібниць і це без суфлера у вусі. Багато було повторних запитань і Зеленський вправно шліфував свої відповіді на них і все це з усмішкою і доброзичливими жестами, 

які мали викликати реацію: Я – СВІЙ. Я подивився три години на початку марафону і годин дві-три в його кінці (спросоння). Загалом Президент відповів десь на 500 запитань.

       Ось що я собі відмітив
-з Коломойським він зустрічався, але говорили не про ПРИВАТБАНК, а багато про що, зокрема про «ЦентрЕНЕРГО»; вважає, що пора вгамувати Коломойського;
-в питанні про ПРИВАТБАНК буде обстоювати інтереси України;
-Віче і зібрання на Майдані ослаблюють позиції Президента на міжнародних переговорах, але ніяких силових дій і кровопролиття не буде;
-якщо на нормандському форматі я відчую, що ми не зможемо контролювати кордон і вибори, то ми відмовимося від реінтеграції ОРДЛО;
-Медведчук займає антиукраїнську позицію і є розуміння, що він управляє трьома каналами: Ньюсван, 112-Україна і ЗІК;
-вважає, що кожний із сотні опитаних на вулиці назве арештованого Пашинського бандитом;
-Роман Скрипін вимагає, щоб війну Росії проти України назвали війною, а не конфліктом чи АТО, чи ООС. Зеленський погоджується, але каже, що війну на Донбасі можна припинити тільки політико-дипломатичним способом, а не військовим станом;
-Чому відбулася відставка Олександра Данилюка з посади секретаря РНБО? – Бо Саша хотів стати прем’єром!
-Олена Курбанова з Прямого телеканалу запитала, чи оприлюднить він розмови з Путіним? – Ні! Бо є тактика і стратегія в переговорах, а це їм завадить.
-Я ніколи не брешу;
-Через рік, коли не вийде із Мінськом – буде інший сценарій;
-Трамп на мене не тиснув і я йому не підігравав. Позиція України – бути рівновіддаленими від учасників виборів президента у США;

— Порошенко й досі вважаж себе президентом і це є його проблемою;
-в Україні є 700 інтернатів, в яких живуть і навчаються обездолені діти; заможні іспанці хочуть їх всиновляти;

— статистика така: за 2 доби один загиблий наш воїн;

— багато разів казав ДНР та ЛНР без «так званих», що сприяє їх легалізації;

— за 14 годин ні разу не згадали за НАТО.

       Уникання від відповіді
Коли журналіст називав відразу кілька запитань, Зеленський «забував» відповісти на деякі з них:
-Чи буде контроль над кордоном до виборів?
-Чи буде відповідати РФ за те, що накоїла на Донбасі?
-Чи хоче, щоб Путін ставився до нього так поважно, як ставився Трамп?
-Чи розумієте ви, що введення РРО (касових апаратів) – це удар по підприємцях?

       Ближче до  Зеленського 
Вода і чай на столі, а потім і піца сприяли загальній розмові. Зеленський повідомив, що о восьмій ранку йому доповідає оперативну обстановку генерал Хомчак й іноді вони вирішують, чи послати трьох розвідників на окуповану територію, звідки вони можуть і не повернутися. Спить погано і о четвертій годині прокидається, а потім півтори години переглядає новини в інтернеті і що про нього пишуть і показують соцмережі. Ціну на молоко не знає, бо не п’є його, а хліб йому теж заборонений. Мусить купувати гречаний хліб по 20 гривень в магазині «Гуд-бай». До червоного вина купує собі улюблений сир по 157 гривень за кілограм. Дітей бачить лише коли вони сплять. Перша леді цим не задоволена. У нього є помічники Кіріл Тимошенко і Смірнов. Захищає свою прес-секретарку Юлічку Мендель.
У перерві Олена Курбанова запитала Зеленського, чи помилявся вже він? Відповів, що помилявся у кадрових призначеннях, але імен не назвав.

       Крик душі
Оскільки до фудмаркету був вільний доступ, то дехто прийшов до нього за допомогою від Президента. У перезмінці одної десятки журналістів на іншу знизу почувся голосний крик. Зеленський підійшов до балкону. Якась жінка просила допомоги, бо в неї відібрали махінаціями житло у Дніпрі. Вияснилося, що це Ніна Мещерякова, яка жила в Дніпрі за адресою Маяковського,105. Зеленський розпорядився, щоб до неї підійшов Кіріл і розпитався докладно що й до чого. Потім пізніше група людей щось скандували знизу. Мусив Зеленський ще підійти до балкону й крикнути: — Я вже вас почув! Потім ще після схожого випадку не втерпів і пожалівся: — Я вже і генпрокурор, і мер Філатов, і прем’єр, і суд! А собі, мабуть, подумав: ну от в що оце я вляпався

       Згодом

Приємно було чути, що Президент вже вільно володіє державною мовою. Іноді відповідав і російською. Я гадав, що він вільно володіє й англійскою, бо йому докучали журналісти із США та Європи. Але художник Сергій Поярков заперечив, що це не так: Зеленський вивчив лиш кілька стандартних фраз. Можна й повірити цьому, бо Поярков кілька років жив у Штатах.

       Які ж висновки

Прес-марафон розпочався о 10=00 10 жовтня, а завершився в 0=10 11 жовтня 2019 року і тривав більше 14 годин — це світовий рекорд. Кажуть, що Президенту протягом цього часу давали уколи, щоб не втратив голос. 
Прихильники Зеленського ще більше утвердилися, що Президент «свій хлопець». Противники Зеленського, мабуть,  зосталися при своїх сумнівах, що Президент може здати Україну Росії. А чи зменшиться число учасників руху «Ні капітуляції!» — це ми побачимо вже на Віче 14 жовтня 2019 р. в Києві.

Додаток від 16 жовтня 2019 р.

На зустрічі у Мінську Україна висунула такі безпекові умови:

Українська сторона наголосила, що виконання політичного блоку питань Мінських угод є можливим виключно за умови виконання наступних пунктів: 

1. Розпуск квазіугруповань «Л/ДНР»,

2.Повне припинення вогню; 

3. Забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України; 

4. Виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки; 

5. Розведення сил та засобів вздовж всієї лінії зіткнення; 

6. Забезпечення роботи Центральної Виборчої Комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів; 

7. Встановлення контролю за непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону. 

Та виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством та Мінськими угодами”, — додала Дарка Оліфер — прес-секретар української делегації у Мінську. 

+7
663
RSS
12:07
+5
Шановні світочани, а які ваші враження від Прес-марафону Президента Зеленського?
12:19
+4
-Чи буде контроль над кордоном до виборів? -Чи буде відповідати РФ за те, що накоїла на Донбасі?


Зеленський ухилився від відповіді на стратегічні запитання!
17:38 (відредаговано)
+5
Марафон не дивилися, але з прочитаного у статті зробила для себе висновки, що Президент не відповідав на деякі гострі питання, і взагалі хотів бути схожим на Президента РФ.
18:19
+4
У суспільстві виникли запитання, чи вдасться провести там вибори без виведення окупаційних військ і техніки у РФ?

Та вибори вдасться провести в будь-якому разі! Але кого вона понавибирають?! Теперішніх бандюків, які відтоді легалізуються у вигляді «народної міліції» + увійдуть до складу Верховної Ради?! Боронь Боже від таких виборів!!! Це буде кінець України.
18:31
+4
Вирішили розбити 300 запрошених журналістів на десятки і кожній десятці виділити 30 хвилин на питання-відповіді. Оголосили наперед, що прес-марафон почнеться о 10-00 і завершиться о 22=00.

В принципі, це формат так званого прес-сніданку.
Але розтягувати «прес-сніданок» на 12 годин?!
Перепрошую, але це дебілізм.
_божевільний
До того ж, якщо наїдки та напої на столах не були бутафорськими, тоді виникає просто й очевидне запитання:
за чий рахунок бенкетуємо?!

Прес-сніданок

Якщо державним коштом… То це не надто вірний напрям витрачання державних грошей: держава не мусить годувати журналістів з долоні!
Якщо ж це зроблено на бізнесові гроші…
Тоді хто й чим віддячив бізнесу, який отак оригінально витратився на потреби держави?!
19:41 (відредаговано)
+4
якщо наїдки та напої на столах не були бутафорськими, тоді виникає просто й очевидне запитання: за чий рахунок бенкетуємо?!


Цілком можливо, що «дійство» профінансував Коломойський… Для нього це копійки.
20:07
+5
Кажуть, що за все заплачено з держбюджету. Хоч міг заплатити і власник того Київ-Фудмаркету за таку шалену рекламу.
Скоріше всього їжу подавали ті ресторани, які мають у фуд-маркеті свої майданчики. Для них це супер реклама.
Підкуповувати журналістів піцою?.. Так, оригінальний хід! І для Коломойського справді дуже дешево.
Виходить, що спочатку ЗЕ-путатів звозили до Трускавця коштом неназваного бізнесу, а тепер журналістів на офіційному прес-заході погодували комерційні ресторани?!
_стежу
Отже, у нас будується не просто «держава в смартфоні», а ще й "комерційна держава в смартфоні"?!
18:38
+3
Прес-марафон розпочався о 10=00 10 жовтня, а завершився в 0=10 11 жовтня 2019 року і тривав більше 14 годин — це світовий рекорд. Кажуть, що Президенту протягом цього часу давали уколи, щоб не втратив голос.

Краще б він ставив рекорди в інший спосіб.
_божевільний

Прихильники Зеленського ще більше утвердилися, що Президент «свій хлопець». Противники Зеленського, мабуть, зосталися при своїх сумнівах, що Президент може здати Україну Росії. А чи зменшиться число учасників руху «Ні капітуляції!» — це ми побачимо вже на Віче 14 жовтня 2019 р. в Києві.

Особисто мене не вистачило більше, ніж на перегляд 10 хвилин цього «дійства». Я лишився при думці, що Зеленський — не президент. Більш того, тепер я впевнений, що він — п*ц в маминій кофтині, як називають таких суб'єктів. Просто він дуже хоче перевершити ВВХла, який є для нього взірцем державного управлінця.
_не_знаю
Ось і все, що можу сказати з цього приводу. Інших слів нема — самі лише матюки. Вибачай, друже!
Ну, хоча б українською його вже навчили говорити без надмірних помилок. Цікаво, які техніки для цього застосовують, бо часу для простого зазубрювання в Зеленського небагато.
Ну, хоча б українською його вже навчили говорити без надмірних помилок.


До цього часу мені не попався на очі жоден текст, в якому б визначалося ЗА ЯКІ ДІЛОВІ І ПОЗИТИВНІ ЯКОСТІ Володимир Зеленський був обраний Президентом _крутий
04:12
+4
Зеленський знає навіть таке питомо українське слово, як бентежити. Постаралась перша леді, це вона підібрала чоловіку вчительку української. Проте сили назвати свого помічника Тимошенка Кирилом вже не вистачило: тільки Кіріл.. Це означає, що Президент має навколо себе тотально російсько-мовне оточення.
Це означає, що Президент має навколо себе тотально російсько-мовне оточення.


Президент — єврей, і для нього українська мова чужа! Народився він у російськомовному місті, у російськомовних батьків, в російськомовному оточенні. Для нього рідна мова — російська. Він мислить на російській мові.
Проте сили назвати свого помічника Тимошенка Кирилом вже не вистачило: тільки Кіріл..

У мене є дві подруги, яких звуть Олександрами. Обидві українки. Але одну все життя кликали Лесею, а іншу Сашею. То ж і я так до них звертаюся.
07:41
+5
Сьогодні 14 жовтня 2019 р. вранці я вніс у текст допису розділ ЧЕРВОНІ ЛІНІЇ. В ньому описані 10 засад, на які має опиратися Президент в Україні і в міжнародних переговорах.
Друже Анатолію, на мій погляд, варто ще зробити окремий блог з текстом ЧЕРВОНІ ЛІНІЇ.
11:18
+3
Дякую, за пораду.
07:56
+4
Найперше я хочу відмітити, що Зеленський хотів прийти на марафон в тренувальному костюмі після ранкової пробіжки, але його відрадили.


Це можна розцінювати, як зневагу до всіх запрошених!
10:09 (відредаговано)
+5
Дякую за допис
Марафон не дивилася, але чула відгуки друзів та знайомих. Вони в шоці! ще більше запевнились, що Вова — хароший мальчік, а не президент.
А його прихильники певні, що він все говорить правильно, він же той же хлопець з народу.
Бачила меми в неті про його «мекання- кумекання»
Не надихає…
А його прихильники певні, що він все говорить правильно, він же той же хлопець з народу.


Кожен вибирає по собі: жінку, релігію, шлях!
11:21 (відредаговано)
+4
Ой, друже, оце: кожен собі обирає свідчить про фантастичну людську самовпевненість. Людина, будучи творінням Творця багато в чому залежна від Його БІ.
Людина, будучи творінням Творця багато в чому залежна від Його БІ.


Так можна і 73% списати на БІ…
10:59 (відредаговано)
+4
Тільки у 1942 році, у звільненому від більшовизму Києві, українці стали більшістю. Їхня кількість склала 80% від усього населення.

В 1874 році їх, наприклад, було 30%.
В 1919 р. — 25 %.
В 1926 р. — 41%.

У повоєнний період українці впевнено тримали пальму першості в столиці України. Статистика за 1989 р. свідчить, що в Києві їх проживало 72,5 %.

Але результати виборів-2019 наводять на сумніви щодо українства українців
13:02
+4
Доктор історії Кабачинський вважає людину біосоціальною істотою. Звідси він виводить розуміння поведінки сучасного українця. Сучасний українець маючи в основі біосоціальну структуру, вимагає задоволення функціонування біологічного організму по-перше. По-друге, має соціальні потреби, бо є соціальною істотою. Біосоціальна структура українця, тобто тіло і душа знаходяться постійно в ситуації, яка їм пропонується середовищем. І коли середовище стає далеким від основ українського націоналізму така біосоціальна істота стає на шлях існування за рахунок наявного середовища та його пропозицій.
А хто такий Кабачинський?
19:40 (відредаговано)
+4
А хто такий Кабачинський?


Кабачи́нський Микола Ілліч (10 січня 1964, с. Зіньків) — український історик, доктор історичних наук (2007), професор (2008).

Наберіть у Вікіпедії і отримаєте повну інформацію…
18:53
+3
Ясно, що людина є біосоціальною істотою. Ясно, що на поведінку людини впливає оточення. А інші складові людини: Тіло х Душа х Дух, як впливають на її поведінку? Чи це аналізує Кабачинський?
М. І. Кабачинський є дослідником історії кордонів, прикордонних формувань та систем охорони порубіжжя й кордонів України.
19:19
+4
Ну от і минули марші вулицями міст України 14 жовтня 2019 р. На свято Покрови і на Дегь захисників Вітчизни. Особливо багато було людей в Києві на Майдані: тисячі і тисячі. Кажуть що це були більше люди із Національного корпусу і Свободи. Отже проминулий прес-марафон не зменшив напруги і Президент не заспокоїв людей, стурбований долею України.
Отже проминулий прес-марафон не зменшив напруги і Президент не заспокоїв людей, стурбований долею України.


Людям потрібні реальні справи, а не піар перед журналістами!
Кажуть що це були більше люди із Національного корпусу і Свободи.

Ні. Вони йшли в першій хвилі — в «партійній». А друга хвиля демонстрантів (там зібралися всі інші) була навпаки потужнішою.


11:11
+2
Я не дивилася, ба навіть і не знала про цей захід, лише знайшла якийсь уривок в ютубі, та подивилася після прочитання Вашого допису, пане Анатолію. Намагаюся свого носа в політику не пхати, бо не дуже в цьому тямлю.
Однак, думаю, що Зеленський і сам не очікував, що його оберуть. Без досвіду в політиці, він вимушений був вчитися всьому і негайно, а це величезний труд. І якщо він вже знаний в багатьох питання, то йому хвала.
А Порошенко, також не очікував на поразку. Але так сталося і замість того щоб іти в опозицію, міг би допомогти молодому та зеленому президенту слушними порадами, а не чекати помилок. А помилки в такому випадку закономірні і очікувані, бо дійсно це трапляється у недосвідченої людини. Однак Порошенко очікує їх, а потім ще й ладен критикувати, збирати майдани. Якщо екс президент дійсно любить Україну, та хоче врятувати її, а не себе самого любимого, як ображеного на 73% українців, то краще б знаходив можливість допомогти, в рамках верховної ради, або особистих зустрічей з командою президента, заради процвітання України, а не мутну воду колотити, та людей піднімати.

В нових обставинах сила звички панікує, бо щось не звичне, не таке як ми звикли бачити раніше. Нове завжди лякає і часто-густо не сприймається.
З приводу теми допису: пресс-конференція-марафон організована “по простому” без пафосу. Намагалися щось утнути нове, замість нудної сцени та трибуни. Звичайно, стовідсотково, це занадто “по простому”, скидається на збірку “дружбаків за пивасиком” та піцою. Навкруги соваються туди-сюди якість люди, якийсь хаос, гамір. Все ж таки, огранізатори перегнули палицю, це не формат для президента. Можна було б, ну… я не знаю, хоча б чаєм, або кавою пригощати журналістів, все ж більш естетично та елітарно.
А Порошенко, також не очікував на поразку. Але так сталося і замість того щоб іти в опозицію, міг би допомогти молодому та зеленому президенту слушними порадами, а не чекати помилок. А помилки в такому випадку закономірні і очікувані, бо дійсно це трапляється у недосвідченої людини. Однак Порошенко очікує їх, а потім ще й ладен критикувати, збирати майдани. Якщо екс президент дійсно любить Україну, та хоче врятувати її, а не себе самого любимого, як ображеного на 73% українців, то краще б знаходив можливість допомогти, в рамках верховної ради, або особистих зустрічей з командою президента, заради процвітання України, а не мутну воду колотити, та людей піднімати.

А Ви певні, що Зеленський шукає допомоги Порошенка чи якогось іншого попередника?! Від нього самого та від усіх «слуг народу» на адресу попередників лише погрози лунають і заяви в дусі: «Всіх пересаджаємо».
_не_знаю
Хоча хтось із цих самих попередників і утворював своєрідний «клуб президентів» — не пам'ятаю тільки, хто саме… Але тут ініціатива має виходити від Зеленського. А якщо він тільки й може, що грозитись «всіх пересаджати» — тоді що ж… Хазяїн — барин! © Сам — отже, сам.
13:17
+3
Оленко, дякую за коментар. Майдани платними не бувають! Нудний Пенс твердить, що 14 жовтня 2019 р. на Майдані була сотня тисяч людей. Отже упереджувально прес-марафон
Таки не спрацював!
P.S. До речі… Подивіться ось на це фото української делегації, яки виїжджала на отримання Томосу до Константинополя:Ющенка бачите? Отже, висновок: якщо треба і коли треба — Порошенко йде на співпрацю з іншими президентами України!
_чудово
Не кажу про Кучму, якого ввели до контактної групи на Мінських перемовинах: Кучму туди ввели за наполяганням Москви, бо Леонід Данилович задіяний в газових схемах та в РосУкрЕнерго, тому він у «кремлінів» — свій. Більшою чи меншою мірою, ніж Медведчук — не знаю. Але свій.
_нудно
А от Томос — це безперечна заслуга Порошенка! І щоб Ющенко поїхав до Константинополя, була потрібна лише добра воля самого Порошенка. А якщо Ющенко таки поїхав на отримання Томосу — то це своєрідний комплімент: мовляв, Ви, Вікторе Андрійовичу тиснули питання, тиснули — але не дотиснули… та Ви були першим, тому ласкаво запрошую до складу делегації!..
_ангел
Отже, повертаючись до Вашого допису, повторюю: очевидно, тут все залежить від Зеленського, а не від Порошенка. Просто Зеленський та всі «слуги народу» занадто багато грозилися «всіх пересаджати», занадто багато дурниць намололи про «бізнес на крові» і про легкість припинення війни, щоб зараз піти на співпрацю з Порошенком!
Хоча…
На мій погляд, ідеальним варіантом було б запропонувати Пороху попрацювати міністром закордонних справ. Однак зробити таку пропозицію чоловікові, на якого він вилив цистерну лайна, Зеленський не здатен. Бо спочатку буде треба багато за що вибачитись і визнати, що ти не наймудріший цар Соломон, а просто Шльома…
_не_знаю
На мій погляд, ідеальним варіантом було б запропонувати Пороху попрацювати міністром закордонних справ. Однак зробити таку пропозицію чоловікові, на якого він вилив цистерну лайна, Зеленський не здатен. Бо спочатку буде треба багато за що вибачитись і визнати, що ти не наймудріший цар Соломон, а просто Шльома…


Ідея цікава, але Порошенко навряд чи погодився б на таку пропозицію. Навіщо йому бруднити себе співпрацею з ставлеником Коломойського і обранцем 73%!?
Коломойського поки що (!) успішно роздягають: "Активи Коломойського на $3 млрд залишаються заарештованими. ПриватБанк виграв апеляцію в Лондоні". Отож він ризикує піти слідом за Березовським. А тоді…
_не_знаю
Все може бути!
18:07 (відредаговано)
+3
А Порошенко, також не очікував на поразку.


Порошенко знав, що програє вибори!
І міг знайти пристойний привід, щоб не йти на другу каденцію!

Але Порошенко пішов на вибори, щоб показати, що в Україні можлива демократична зміна влади.
пресс-конференція-марафон організована “по простому” без пафосу. Намагалися щось утнути нове, замість нудної сцени та трибуни. Звичайно, стовідсотково, це занадто “по простому”, скидається на збірку “дружбаків за пивасиком” та піцою. Навкруги соваються туди-сюди якість люди, якийсь хаос, гамір. Все ж таки, огранізатори перегнули палицю, це не формат для президента. Можна було б, ну… я не знаю, хоча б чаєм, або кавою пригощати журналістів, все ж більш естетично та елітарно.


Зеленський не вийшов з формату КВНу і квартал-шоу!
Я теж вважаю, що Порошенко знав, що програє.
_соромлюсь
Але у мене трохи інші міркування…
1. Порох поводиться, як завзятий шахіст — що б там про нього не думали. Програш навесні на виборах надто схожа на шаховий гамбіт — свідоме принесення в жертву якихось фігур для отримання подальших переваг…
2. В Україні тепер нічого не робиться без участі «Вашингтонського обкому» — а американські політики теж полюбляють «політичні гамбіти»…
Єдине запитання лишається: а що ж український нарід?!
_не_знаю
А що — нарід!..
Ніхто не казав, що шлях до цивілізованого суспільства буде легким!
_вибачаюсь
Отож стежимо за розвитком подій.
І проявляємо себе, як свідоме громадянське суспільство!!!
18:07
+3
Сьогодні відбулася тристороння зустріч у Мінську. Українська делегація висунула 7 вимог до початку виборів в ОРДЛО. (Я їх додав до тексту допису). Серед них ось нова вимога: «Розпуск квазіугрупувань ДНР та ЛНР». У Москві люто відреагували на це, звинувативши Україну у зриві мінського процесу.
О!!! Це вже «перша ластівка». Якщо так піде й надалі, то «слуги народу», можливо, чогось-таки навчаться… _сміюсь
20:21 (відредаговано)
+3
Друже Анатолію, я виніс в окремий коментар твій додаток _посмішка

«Додаток від 16 жовтня 2019 р.

Українська сторона наголосила, що виконання політичного блоку питань Мінських угод є можливим виключно за умови виконання наступних пунктів:
  • розпуск квазіугруповань «Л/ДНР»;
  • повне припинення вогню;
  • забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України; виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки;
  • розведення сил та засобів вздовж всієї лінії зіткнення;
  • забезпечення роботи Центральної Виборчої Комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів;
  • встановлення контролю за непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону


та виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством та Мінськими угодами”, — додала Дарка Оліфер — прес-секретар української делегації у Мінську.
21:28 (відредаговано)
+2
Дякую, друже, Володимире, так чіткіше видно, чого хоче Україна перед місцевими виборами в ОРДЛО. Лиш підредагуй цей свій коментар: виведи слова «Виведення з території України. ..» в окремий пункт і тоді цих вимог разом буде 7.
Ці вимоги є неприйнятними для Московії. Отже висновок:
Чекаємо загострення протистояння аж до нових наступальних дій Московії з території ОРДЛО. Вони захочуть скористатися і скористаються недосвідченністю Зеленського в управлінні державою.

Випадкові Дописи