УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Як швидко нейтралізувати будь-яку критику

Як швидко нейтралізувати будь-яку критику
Джерело матеріалу:

Як швидко нейтралізувати будь-яку критику:
Запам'ятайте ці 3 слова!


Не всі вміють вірно реагувати на критику. Хтось взагалі сприймає навіть слабку критику як особисту образу. Ось три слова, які допоможуть розібратися в ситуації, не зіпсувавши при цьому відносин.


Ідеальних людей в природі не існує, тому завжди знайдуться ті, хто з великим задоволенням вас розкритикують. Уникнути критики з боку співробітників, адміністрації, родичів і просто знайомих часом досить складно. Але можна правильною реакцією розвернути чужу критику собі на благо. Ось як це робиться.

3 слова, що обеззброюють того, хто вас критикує

Говоріть «Так!»

Вислуховувати претензії на свою адресу не завжди приємно. І наш перший крок повинен бути таким: приборкати свої емоції. Визнайте за співрозмовником право на особисту думку.

Якщо суб'єкт сказав вам про те, що йому не до душі, отже, він налаштований на конструктивний діалог. У такій моделі поведінки набагато більше простої людської зацікавленості, ніж в двозначному мовчанні або похвалі.

Спробуйте стати на бік свого візаві й погодитися з ним. Це обеззброює супротивника. Чому? Коли людина висловлює претензію, вона готується отримати відсіч. Але коли замість бурхливої реакції або опору вона чує просте і ввічливе «дякую», то занурюється в стан так званої «позитивної розгубленості».

Відповівши на будь-який докір «Так!», ми вже далі готові до з'ясування того, що ж сталося, і вести конструктивний діалог.

«Але...»

Аж ніяк не завжди чужі претензії збігаються з нашим особистим поглядом на дану ситуацію. І тут важливо висловити особисту позицію. Але це не повинно виглядати виправданням. Надайте об'єктивні факти. В результаті ваш візаві побачить, що ви маєте бажання розібратися в ситуації. Люди, всупереч нашій думці про них, готові прийняти багато і з багатьом погодитися, якщо їм з повагою пояснити причини. В результаті інша людина зможе побачити ситуацію під іншим кутом зору.

Наше «але» підтримує нас і допомагає виявляти розумну твердість. Але, визнаючи право співрозмовника висловити претензію, ми не повинні дозволяти сідати собі на голову.

«Давайте...»

Ось ми чемно й уважно вислухали претензію на свою адресу і висловили власну позицію, підкріплену аргументами. Тепер настав час постаратися прийняти спільне рішення. Щоб переконати людину, що ви з нею маєте спільні інтереси, вносьте взаємовигідні й коректні пропозиції.

Якщо ми відповідаємо на претензію за логікою «Так — але — давайте...», то негативний зворотний зв'язок спрацьовує нам на користь і дає можливість не тільки дізнатися щось корисне і скорегувати певні моменти в своїй роботі, а й зміцнити відносини зі співрозмовником.

Право на помилку

Сприймати претензії нелегко, а ще важче — отримати для себе користь з ситуації. Є люди, які навіть легку критику сприймають болісно і не зовсім адекватно. Але чим більше людина розвинена морально й інтелектуально, тим більше вона допускає можливість найрізноманітніших думок про свою особистість і свою діяльність. Вона усвідомлює, що, як і всі, може помилятися. Визнавши за собою право на помилки, ми не витрачаємо енергію на те, щоб ховати їх від себе й оточуючих. І чим менше ми будемо боятися своїх помилок, тим менше будемо відчувати напругу. І тим більше у нас буде шансів на успіх. Коли ми відкриті до ймовірної критики, то розширюємо спектр корисної інформації та коло людей, які є її джерелами, а отже, й розширюємо можливості свого векторного зростання.

Не бійтеся критики і реагуйте на неї якомога спокійніше. Адже іноді стається так, що вас критикують тільки заради того, щоб вивести з себе. Втративши самоконтроль, ви стаєте вразливим не тільки для подальшої критики, а й для чужого негативу. Тому головне правило в будь-якому спілкуванні — спокій і доброзичливість.

+6
495
RSS
00:00
+2
Згодиться!
12:41
+4
Дякую Тимуре, як на мене дуже важливі поради
13:56
+3
Так це ж чарівні слова: Так-але-давайте. Доброзичлива поведінка творить дива!
20:40
+1
Чудова стаття, і слова прекрасні. Треба ці поради взяти на замітку.
22:33 (відредаговано)
+1
Дякую. Завжди припускати, що є інша точка зору і ти можеш бути неправий — це дуже корисне вміння _гордий

Випадкові Дописи