"Полуничний барон" Львівщини

"Полуничний барон" Львівщини
Джерело матеріалу:

МИКОЛА СТЕЦЬКІВ

Ветеран, який створив на Львівщині сімейну ягідну ферму

Микола Стецьків – колишній доброволець АТО, а віднедавна – успішний фермер, який знайшов себе у вирощуванні полуниці.

До нього на плантацію їдуть за емоціями – згадати солодкий смак дитинства. Друзі та й він сам жартома називають його «полуничним бароном».

Полунична ферма Миколи розташована за 20 кілометрів від Львова в селі Новосілка. Починати довелося майже з «нуля».

Повернувшись зі Сходу, він не захотів іти працювати на когось.Отримав належні йому як ветерану 10 соток неподалік Львова і заходився розвивати на цьому клаптику своє господарство.

Миколі вдалося захистити свій проєкт у Центрі зайнятості й так він отримав гроші для початку свого бізнесу. У всіх фермерських починаннях підтримувала і допомагала дружина Іванна.

Виходило не відразу: із куплених перших двох тисяч кущів більше, ніж половина, загинуло. Та це не стало приводом опускати руки.

Сьогодні на сімейній фермі кількадесят тисяч саджанців і з десяток різних сортів полуниці. Із десяти соток ягідні плантації розрослися до гектара, і продовжують збільшуватися – Микола орендує сусідні ділянки в побратимів-ветеранів.

Тепер у нього свій бренд – ФайнаBerry, а полуницю замовляють навіть наперед, уже з наступного врожаю.

Зупинятися на цьому Микола Стецьків не збирається: підприємливий фермер започаткував і активно розвиває агротуризм. Взявся застосовувати в Україні популярну на Заході модель реалізації агропродукції «Збери собі сам».

Щоб люди, які приїжджають з околиць і з міст, могли не лише купити ягоду, а й на місці зірвати її чи просто провести час на свіжому повітрі та влаштувати пікнік з того, що зібрали.

І головне – щоб вони отримали гарантію, що продукти, які вони споживають, – якісні та безпечні. Для Миколи, як дбайливого батька, це – питання принципу.

+2
388
RSS
Познайомилася з цим хлопцем на концерті до Дня захисника України, який проводила громадська організація «Відкриті горизонти». Я там трохи допомагала з організацією.
От на таких людях і тримається Україна.
16:59
+2
Прекрасний позитивний досвід. От зумів же чоловік на голому місці щось створити! Дякую, Дзвінко!

Випадкові Дописи