УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

ШВИДКІСНИЙ ІНТЕРНЕТ У КРАСНОМУ

ШВИДКІСНИЙ ІНТЕРНЕТ У КРАСНОМУ

Кілька речень спочатку

Село не місто і сюди все доходить пізніше. От і електрика стаціонарна появилася в Красному лише в 1959 р. Як і алюмінієвий дріт, який мені дали електромонтери, а баба Федора вішала потім на ньому випране. Інтернет донедавна можна було мати в селі, підключившись або через телефонну лінію, або через ІНТЕРТЕЛЕКОМ (Одеса). Можна було ще мати інтернет через смартфони через мобільний зв«язок: МТС, Київстар та ін. Ще донедавна я мав 1200 мегабайтів від Інтертелекому за 50 гривень за місяць. Але зв»язок час від часу пропадав. Текст і світлини були мені доступні, а відео — ні. Мука та й годі...

Весною-16 в Красному

Я помітив монтерів, які прокладають по стовпах якийсь чорний кабель. Оптоволоконний! Я роздивлявся його легенький шматочок, який мені відщипнули із бухти й намагався розгледіти оптоволокно, через яке з допомогою світла буде передаватися сигнал. В селі таке здавалося неймовірним. Мені пояснили, що підключення буде коштувати 1500 гривень. Тарифні плани обмежують лише швидкість передачі інформації. Тариф домашній — це 15 мб/с — за 150 гривень за місяць; комфортний — 50 мб/с за 200 гривень за місяць і преміальний — 100 мб/с вже за 250 гривень. В порівнянні з 30 кілобайтами за секунду від інтертелекому — це виглядало фантастикою. У травні-16 я був у Василькові, що на Київщині й помітив скрізь ті ж чорні кабелі на стовпах. 2 червня 2016 р. на Чернігівщині по стовпах прокладали ті ж оптоволоконні кабелі (ми там були на ЛАДУВАННІ у Соколиному Хуторі).

Появилися гроші за пай

23 червня 2016 р. мені подзвонили, що можна одержати річні гроші за пай. Того ж вечора в нас подвір«ям ходили монтери. Від стовпа лінію проклали й зачепили за гак на стіні хати, а потім я без жалю вийняв із отвору в стіні кабель від інтертелекомівської антени. Більш буде не треба. У хаті готувалися до операції зварювання оптоволокна. За 10 хвилин зварили. Роз»єм підєднали до мого компа. Найбільше мене вразили 165 телеканалів, які мерехтливою смугою полилися з монітора. Ми уклали договір із ТЕЛЕКОМПЛЕКСОМ. Я заплатив 1500 гривень за підєднання і 150+50 гривень за червень-липень місяці. Від монтерів залишилася потолочена трава у садку і швидкісний інтернет у хаті.

Через два дні

Приїхали діти й онуки з Лівану. Сам привіз їх ОМЕГОЮ з Борисполя. А в них в усіх, крім 5-річною Юлі, є смартфони. Довелося купувати роутер за 950 гривень. Тепер у нас є ще й вайфай. Тепер вже я зміг нарешті подивитися відео від друга Тимура Литовченка. Зміг почути чітку українську мову його дочки і роздивитися її шикарні нігті. В Красному є вже до сотні абонентів. А це нові можливості для пізнання себе й усього світу.

Хай же буде!

+6
1118
RSS
09:38
+2
Оце, товариство, опис знакової події для нашої родини. Прошу вас поділитися й своїми здобутками. Розкажіть про свій інтернет, про тарифи й операторів. Треба знати, що робиться і з цим в Україні.
15:19
+3
Я живу не просто в Києві, а в такій історичній місцевості столиці, як Старий Поділ. А він вирізнявся з-поміж усіх інших районів Києва тим, що тут чи не найдовше в нашому місті працювали АТС старого типу: «416-» і «417-». Ще значну частину «нульових» наш хатній телефон починався на «416-» — отже, про сучасний Інтернет годі було навіть мріяти. Саме тому я не потрапив працювати в Секретаріат РНБОУ. Адже після Мінвуглепрому туди пішов працювати Сергій Тулуб. Пам'ятаючи, як добре ми співпрацювали в міністерстві, він якось запросив мене в Радбез у гості. Похизувався тим, наскільки вдосконалив українську, яку почав по-справжньому вивчати з моєю допомогою в 1998 році. Перерахував обов'язки помічника, якого потребував. Сказав, що треба буде розбирати електронну пошту… Аж тут з'ясувалося, що треба працювати в Інтернеті! У нас в міністерстві Інтернет тоді був розкішшю (так-так!), вдома мережі загалом не було… Я, звісно, міг би опанувати цю премудрість за тиждень-другий, але Сергій Борисович перевів розмову на іншу тему. А потім я дізнався, що він взяв іншу людину.
Але тут настали вже 2001-2002 роки. І почалась велика гризота в київській єврейській общині, відома як «війна за Бабин Яр». Я врубався в неї, як той кавалерист. І якщо до мого втручання опоненти побудови ЄОКЦ-МПОЦ жорстоко програвали, то я однією лише хльосткою статтею в «ПіКу» вирівняв рахунки. Ну, і ще особисто передав комплект копій всіх проектів, який мав сам, двом людям: Лесю Танюку (всеукраїнський «Меморіал») і Роману Круцику (київський «Меморіал»)…
От вже в цій «війні» без Інтернету було не обійтись. Тому я купив ну дуууже дорогий, але дубово-надійний трафік у одного з найстаріших київських провайдерів — ЛакіНет. Зате через нього можна було виходити в мережу навіть через застарілу АТС «416-». Щоб максимально заощадити на «золотому» трафіку, я проплачував лише режим офф-лайн: а це виключно електронна пошта… зате хатня!!!
Потім я майже всі «нульові» просидів в офф-лайні, аж доки нашу аналогову АТС «416-» не замінили на сучасну цифрову «425-». Моя скриня tim-lit@ln.ua просто репалася від кореспонденції, тому її ми тримали ще кілька років, але купуючи картки, почали виходити в онлайн в режимі діал-ап вже і з дому… Хоча через старі — ще радянські «глушилки», які тепер займалися хтозна чим, виходити з дому в Інтернет за старою адресою (вул.Хорива, №2) було завжди проблемно… З роботи завжди було швидше й надійніше.
Ну, а тепер, на новій адресі у нас 3G-Інтернет від Укртелекому. Дешевенький (бо я тепер вдома заліг), а тому не дуже надійний. Як заїхали в це помешкання 1.01.2013 року — так невдовзі й купили трафік. Перший модем Укртелеком нам продав. На початку цього року він накрився, й теперішній модем ми вже орендуємо. Встановлювали по акції, але технік, який прийшов, сказав, що акційним лише встановлення на 1 ПК, а не «хатня мережа» — бо вона вже за гроші. Тому Інтернет він провів лише мені. Ну, а вже далі моя дружина, яка потихеньку теж розібралася в усією їхньою механікою, якось сама підключилася до мене і дочку підключила. Тому в нас вдома теж повний вай-фай.
В принципі, кіно можна дивитись також. Хоча іноді гальмує. Тому я собі качаю улюблені фільми й дивлюсь переважно зі свого лаптопа. Але у мене здебільшого бракує на те часу. Дружина ж і дочка частіше дивляться фільми з мережі.
Але десь рік тому Інтернет від Укртелекому пришвидшився. І тепер трафіку вистачає навіть на те, щоб самотужки майструвати відеокліпи й закачувати їх на Ютуб. Зокрема, майже всі буктрейлери на наші книжки зробив я власноруч )))
18:49
+4
Вітаю, пане Анатолій! :)
Хоча цінами вражений. У місті вони в 3 рази нижчі.

А це нові можливості для пізнання себе й усього світу.

Буду казати ці слова тим, хто вважає Інтернет всесвітнім злом
Хоча цінами вражений. У місті вони в 3 рази нижчі.

Можливо, розгадка в тому, що тут тягнеться окремий кабель на персональну хату. Бо в місті кабелі розводять по багатоквартирних будинках — отже, оплата послуг розкидається на багато сімей. У пана Анатолія в селі Красному послуги оплачує одна сім'я, що мешкає в приватному будинку.
19:00
+2
Як вказано в публікації, за підключення пан Анатолій заплатив окремо. Я ж мав на увазі абонентську плату. Швидше за все вона така висока тому що немає конкуренції.
Десь читав що на підході нові технології, які дозволять за допомогою дешевого обладнання передавати інтернет на багато кілометрів. Це би мало значно сприяти здешевленню і поширенню інтернету в сільській місцевості.
20:38
+3
Швидкісний інтернет дозволяє мати телефонні розмови із закордоном. Дочка розмовляє, скільки хоче з Ліваном по ВАТСАП. І все в межах 150 гривень (6 доларів!)за місяць.А по звичайному телефону треба платити до долара за хвилину. Учора підключилися до інету голова сільради і піп. Доброславе, а що тобі вартує і-нет за місяць? А тобі, Тимуре?
21:58
+1
Зараз плачу десь 80 грн за швидкість 100мбіт/сек. Але в нашому місті велика конкуренція між провайдерами, наскільки розумію.
20:43
+2
Так, кабель по стовпах 4 км з Обухова в Красне. А в селі розводять від однієї коробки до 10-15 хат. Я чув про якийсь космічний інтернет, який можна буде приймати кожному користувачу напряму — без операторів-паразитів.
14:29
+1
Це, Доброславе, у Франківську так дешево? А в тебеТимуре, як у Києві?
21:33
+3
Друже Доброславе, коли будеш десь мене цитувати, кажи, що це слова сільського філософа, який живе в часи письменника Тимура Литовченка.
Гарна стаття.
Я перший інтернет мала від Укртелекому на пару з сусідкою. Тобто, їй провели його офіційно, а мені від неї вже кинули кабель, а я їй половину абонплати повертала.
Коли переїхала на нову квартиру, то вже сама собі зробила «Ого» від того ж таки Укртелекому. Але він щораз то гірше став працювати. Минулого року я не витримала і перейшла на Астра.нет. Маю найдешевший «Базовий» тариф і 100мб\с, ще й знижку 20% по інвалідності.
09:06
+2
Дзвінко, і скільки ти платиш за місяць? А тобі, Тимуре, скільки доводиться платити? Яка швидкість на Подолі у Києві?
Всім цим заправляють дівчата, я в ці справи навіть не лізу, бо розумію: моєї персональної пенсії ні на що не вистачить. Швидкість від Укртелекому… терпима: відео підвішуються рідко. Проте, Інтернет нестабільний: 2-4 рази за тиждень зникає. І добре, якщо питання вирішується через «посмикування» або перезавантаження модема! Та приблизно чверть випадків зникнення Інтернету є більш проблемними.
У мене ОГО був тупо пропав аж на два тижні. Поки я по телефону не пригрозила, що відмовлюся від їхніх послуг, то вони і не рухалися. А потім мені пояснили, що треба на сайт зайти і перейти на новий тарифний план. У них клепки не вистачило на листочку з рахунком пояснення написати, щоб люди не нервували. Я не стала розбиратися з їхнім сайтом, а перейшла на Астру. Тепер от думаю, що й телефон домашній відключу, бо майже ним не користуюся. Хіба на поліклініку дзвоню, щоб лікаря викликати. А це на так часто буває, то можна й з мобілки виклик зробити. Дешевше буде.
13:03
+2
Укртелеком — це по телефонному кабелю? Дочка Ярослава в Києві (Біличі) платить 115 гр ЛАНЕТУ за і-нет і за теле. Швидкість величезна.
Так, по телефонному кабелю. Укртелеком є найгіршим з-поміж усіх — зате він найдешевший. Ми — три інваліди, змушені всіляко економити, на чому тільки можна.
А хіба у вашому районі нема Астра.нет?
Це не до мене. То дівчата оператора обрали й договір уклали.
21:52
+3
Не чув навіть. Мабуть, нема. По селах лиш мобільний і-нет: МТС, ЛАЙА, Київстар та через антену Інтертелеком — користувався ним кілька років. А в нашому райцентрі Обухові чого тільки нема. Є й ОГО іще щось. А тепер і в селі є ТЕЛЕКОМПЛЕКС, ПРАВДА, ДОРОГИЙ.
09:19
+2
Гадаю, що 50-80 гр місячно в містах — це 2-3 долари, такий мізер за і-нет + теле. Це вартість 1 твоєї книжки, Тимуре, наприклад, ФАТАЛЬНОЇ ПОМИЛКИ.
У нас немає телевізора, ми його мамі віддали через непотрібність.
12:57
+3
Приємно, хоч і з запізненням, але ця стаття появилася в газеті ОБУХІВСЬКІ ВІСТІ 42 (713) с.3. Це сталося 29.10.16 р.
17:55
+2
Зателефонував до компанії ТелеКомплекс. Думав, а раптом вдасться перейти на дешевший трафік, ніж надає Укртелеком?! Але виявилося, що той ТелеКомплекс працює лише по Київській області, а в сам Київ не лізе…
_шкодую _шкодую _шкодую
Розчарування…
18:50
+2
P.S. Друже Анатолію! У тебе вже 79 дописів — а це 6 сторінок гортати, бо на 1 сторінку припадає 15 дописів. І при цьому одна-єдина внутрішня тека — "Художні твори", де лежать аж 3 (!!!) матеріали:
ТАКИ Є НАДІЯ НА КРАЩЕ (2016)
МРІЙНИК Юрій Немирич (2016 р.)
ПОЛІТ МОЄЇ ДУШІ

Отже, всього лише 3 з 79 (!!!) матеріалів відшукати порівняно легко… А решта 76?! Треба гортати й гортати…
Таким чином, вкотре закликаю тебе запровадити ще й інші внутрішні теки дописів. А ще «Художні твори» перейменувати на «Мистецьке»… Наприклад:

+Домашнє
Анатолій ВИСОТА: Рослини-сироти (1, 09.18)
Анатолій ВИСОТА: Гостре випробування у березні-18 (2, 8.2018)
Анатолій ВИСОТА: ЗЕЛЕНИЙ ГОРОХ-18 (13)
Анатолій ВИСОТА: Садове РІЗНОТРАВ'Я-18, 1, 5.18
Анатолій ВИСОТА: Про КРУТЬОЛО та інше в Красному (1, 04.2018 р.)
Анатолій ВИСОТА: БУДЕМО ЖИТИ КРАЩЕ (2, 2.18)
Анатолій ВИСОТА: ГРУДНЕВА КАПУСТА, (2, 12.17 р.)
Анатолій ВИСОТА: Листопадний ЖОВТЕНЬ, (3, 10.17)
Анатолій ВИСОТА: ВЕРЕСНЕВІ ЛАСТІВКИ (1, 09.2017 р.)
Анатолій ВИСОТА: ЯК НА ВЕРБІ ГРУШІ (2, 08.17)
Анатолій ВИСОТА: ТЕПЛА ВОДА у Красному (06.17)
ЯК Я ПОЛАГОДИВ ДВЕРІ (01.2017)
ТЕПЛИЙ КРЕДИТ в Обухові (2016)
НОВА ГОЙДАЛКА У КРАСНОМУ (2016 р.)
ШВИДКІСНИЙ ІНТЕРНЕТ У КРАСНОМУ

+Духовність понад усе
Анатолій ВИСОТА: ЯЙЦЕСТАВ-18 (1, 8.18 р.)
Володимир КРИВОРУКА: Я й досі пишу листи (2018)
Анатолій ВИСОТА: Знову додому! (Про життя після життя), (2, 6.18)
Анатолій ВИСОТА: Гора Тотоха – місце сили (3, 05.18)
Анатолій ВИСОТА: Додому, додому! (Про життя після життя), 2, 4.18)
Анатолій ВИСОТА: РАДІСТЬ І ЗДОРОВ’Я (2017) (1, 01.2018 р.)
Анатолій ВИСОТА: ЗЕРНА ОБУХІВСЬКОГО КРАЮ (1, 12.2017 р.)
Анатолій ВИСОТА: УКРАЇНІЗАЦІЯ ЖИТТЯ (2, 10.17)
Анатолій ВИСОТА: ІНФОРМАЦІЙНІ НАПАДИ і як від них відбиватися (1, 10.17 р.)
Анатолій ВИСОТА: Липнева подорож у КИДАНІВКУ (3, 07.17)
Анатолій ВИСОТА: КОР'АН – перше враження (2, 07.17)
Анатолій ВИСОТА: СЛУХНЯНІ ЯЙЦЯ у Красному (1, 07.17)
Анатолій ВИСОТА: Дослід «ЕРАТОСФЕН-2» (06.17)
Анатолій ВИСОТА: А ДЛЯ ЧОГО ЛЮДИ? (4) – 06.17
Анатолій ВИСОТА: ПРОВОДИ – 04.17
Анатолій ВИСОТА: ВЕЛИКДЕНЬ – 04.17
Анатолій ВИСОТА: Як Ератосфен поміряв Землю – 3.17
Анатолій ВИСОТА: ЧИ СПРАВДІ Є БОГ? (3)-03.17 (За книгою Василя КРУТОВА «Возвращение к себе»)
Анатолій ВИСОТА: Про книгу Василя КРУТОВА «ВОЗВРАЩЕНИЕ К СЕБЕ» (2) — 02.17
Анатолій ВИСОТА: Василь КРУТОВ — ЗНАЙОМСТВО (1)-02.17
ДО ГАРМОНІЇ – РАЗОМ! — 01.17
У ЩО ВІРИТЬ МАТЕРІАЛІСТ? (коротко)-01.17
У ЩО ВІРИТЬ ХРИСТИЯНИН? (коротко)
ВИПРОБУВАННЯ СПОКУСОЮ
Агатолій ВИСОТА: ЛАДУВАННЯ на Соколиному Хуторі (11,06.16 р.)
Про конференцію БУТТЯ УКРАЇНЦІВ-2016
ЧОГО МИ СПІВАЄМО?
СВІТОГЛЯД УКРАЇНЦЯ
ДЕ ТИ, МОЯ ПОЛОВИНКО, ЗАРАЗ? (2016 р.)

+Минуле, теперішнє, майбутнє
Анатолій ВИСОТА: І розквітне та гілка; (1, 10.18)
Анатолій ВИСОТА: ТОМОС для України (4, 8.18 р.)
Анатолій ВИСОТА: МАРШ НОВОЇ АРМІЇ-18 (3, 8.18)
Анатолій ВИСОТА: Згадуючи ЕСЕСЕР (1, 07.18)
Анатолій ВИСОТА: Як Юрій БУДЯК врятував Вінстона ЧЕРЧИЛЯ (2, 3.2018 р.)
Анатолій ВИСОТА: ШЛЯХ ДО НАЦІОНАЛІЗМУ (1, 3.18 р.)
Анатолій ВИСОТА: Водо-вугільна суспензія ГОРИТЬ у Києві (1, 11.17)
Анатолій ВИСОТА: Післясвятні роздуми (2, 09.2017 р.)
Анатолій ВИСОТА: 26-й День Незалежності, (4, 08.2017)
Анатолій ВИСОТА: САМОВРЯДУВАННЯ і децентралізація в Красному (3, 08.2017)
Анатолій ВИСОТА: Зустрічі в ТРИПІЛЛІ (05.17)
Анатолій ВИСОТА: ВИБОРИ У ФРАНЦІЇ – Ле Пен чи Макрон? (05.17)
Анатолій ВИСОТА: ДОШКА ПАМ’ЯТІ в Красному (04.17)
Анатолій ВИСОТА: Українцям BezVIZ – 04.17
Анатолій ВИСОТА: ЩО БУДЕ В 2017 р.? – 02.17
ОТАМАНУ ЗЕЛЕНОМУ — 130 (1.17)
ДВІ ТИСЯЧІ ШІСТНАДЦЯТИЙ – високосний рік
ЯК ЦЕ БУЛО: свідчення очевидця
КЛІНТОН чи ТРАМП (2016)
ТАКИ Є НАДІЯ НА КРАЩЕ (2016)
ПРО ВСЯКУ ВСЯЧИНУ (2016)

+Спорт
Олександр УСИК переміг у Москві (21.07.18)
Анатолій ВИСОТА: ЛІГА ЧЕМПІОНІВ-18 у Києві, 2, 05.18
Анатолій ВИСОТА: ОЛІМПІАДА В КОРЕЇ (1, 2.18)
Анатолій ВИСОТА: Перемога Олександра УСИКА у Ризі (2, 01.18)
ОЛІМПІАДИ І ЗДОРОВ'Я НАЦІЇ (2016)

+Художні твори Мистецьке
Анатолій ВИСОТА: На КНИЖКОВОМУ АРСЕНАЛІ у Києві (1, 6.18 р.)
Анатолій ВИСОТА: Як поживаєте, СЕСТРИ МАРГО? (1, 08.17)
Анатолій ВИСОТА: Презентація БЕЙРУТСЬКИХ ОПОВІДАНЬ — 3.17
Анатолій ВИСОТА: Як я дивився ЄВРОБАЧЕННЯ-17 (05.17)
ПЕРЕДМОВА УКРАЇНЦЯ (2016 р.)
ТАКИ Є НАДІЯ НА КРАЩЕ (2016)
МРІЙНИК Юрій Немирич (2016 р.)
ПОЛІТ МОЄЇ ДУШІ
Про дуже цікаву книгу
_соромлюсь
Звісно, це лише пропозиція. Ти сам краще знаєш свої матеріали, отож тобі вирішувати, як їх розкладати. Проте погодься, шукати по рубриках зручніше, ніж без них!..
20:08
+3
Дякую, друже Тимуре! Ти фактично вже розподілив мої дописи за папками. З назвами я згоден.
07:24
+2
І ми нарешті маємо дома швидкісний інтернет. По світловому кабелю.

Випадкові Дописи