Сон з широко розплющеними очима

Сон з широко розплющеними очима

Щоб налаштуватися на творчу роботу, я вирішив переглянути якесь старе, добре знайому кіно. «Аватар» підходив для цієї мети, як жоден інший фільм...

… Лікар Грейс Огустін на ходу продемонструвала Джейку Саллі портативний прозорий планшет. Джейк, який бадьоро котився на інвалідному візку поруч з головою наукової програми «Аватар», відповів з грубим солдатським гумором:

— Мо'ат, баба з яйцями.

Грейс мовчки змінила зображення. Забарившись на мить, інвалід-морпіх відповів:

— Е-е-ейтукен.

— Ейтукан! — негайно виправила його науковиця. — Він вождь клану, а вона — духовний лідер Оматікайя на кшталт шамана.

Я позіхнув, на мить заплющив втомлені очі, потер скроні...


А коли розплющив, то замість старої доброї стрічки Джеймса Кемерона чомусь побачив на екрані… авторську програму Демида Бикуса «Бубло перемагає зло»!!! Чому?! Як?! Коли старе добре американське кіно перемкнулося на хітову телепередачу, що демонструється виключно в прайм-тайм?! Але зібравшись з'ясувати це, я так і не встиг здійснити свого наміру. Адже провідний український журналіст-«слідак» почав віщати скорбним тоном:

— Сталася диверсія, жахлива політична диверсія!!! Наш старий президент і за сумісництвом — «шоколадний заєць» вирішив замиритися з новим президентом. Для цього він нафарширував цілу коробку найкращих цукерок найкращим колумбійським кокаїном, а потім відіслав цей «троянський дарунок» в офіс на Банкову. Наївшись цукерок з колумбійським кокаїном, наш всенародний улюбленець наважився на нечуваний крок: обпаскудивши саму ідею модернізації ЗСУ, уособлених повітряним флотом — наш «зелений лапуля» провів переговори зі своїм бразильським колегою, що мали на меті закупки великої партії легких штурмовиків А29 «Супер Тукано», що випускаються бразильським авіабудівним конгломератом Embraer.

А тепер давайте задамося простим питанням: навіщо Україні цей, з дозволу сказати, авіамотлох?! Саме так, а не інакше — бо літаки з настільки гучною назвою інакше як мотлохом назвати важко. Судіть самі: літак гвинтовий, дозвуковий, протистояти сучасній ешелонованій протиповітряній обороні серйозного супротивника — безсилий абсолютно!!! Тоді чиї позиції можуть успішно штурмувати «Супер Тукано»?.. Хіба що позиції партизанів. Та й то за умови, які не мають на озброєнні ні переносних комплексів типу радянської «Оси» чи американського Stinger, ані навіть ручних гранатометів. Але уявити таких, з дозволу сказати, партизанів сьогодні важко, щоб не сказати — неможливо. Бо «Оси» та Stinger'и модна купити в будь-якому воєнторгу. Не кажучи вже про «Шилки», «Буки» і модерні С-400.

Тоді для чого Україні знадобилися бразильські штурмовики «Супер Тукано»?! Відповідь аж надто очевидна. Скориставшись недосвідченістю нашого «зеленого Сонечка», минулий президент обпоїв… точніше — обгодував його кокаїном в шоколаді. Розрахунок простий: коли хвиля всенародного гніву, інспірована спецслужбами США і Гей-ропи, знесе всенародного улюбленця під час грудневого розпивання пуншу, старий президент повернеться до влади. От йому і знадобляться «Супер Тукано», які хвиля за хвилею прасуватимуть вулиці українських міст і сіл, стираючи на порох (а слово яке огидне — бррр!) 73% патріотичного населення. В результаті держперевороту до влади прийде порохохунта! І весь цей бізнес на крові — за наші з вами гроші!!! Бізнес на крові!.. Не дамо!.. Не дозволимо!..

Вирішивши не дослуховувати, що там віщатиме далі Демид Бикус, я вимкнув комп'ютер, швиденько вдягнувся і вже за півгодини опинився у центрі столиці. А там вже вирував довгоочікуваний Третій Майдан!!! Оперативно споруджену під монументом Незалежності сцену охороняли Національні Патрулі під проводом героїчного незмінного міністра Берсена Вовакова. На сцені стояв навколішках якийсь пузатий генерал, який переляканим тоном пояснював натовпу революціонерів неназвані переваги штурмовика «Супер Тукано»:

— Ви не розумієте!!! Коли наприкінці Великої Вітчизня… Ой звиняйте — німецько-радянської війни радянські літаки зустрічалися в повітряних двобоях з німецькими реактивними винищувачами Ме-262 «Ластівка», то останні не могли заподіяти першим ніякої шкоди! Справді, фашистські «Ластівки» проносилися повз радянські літаки настільки швидко, що не мали змоги навіть прицілитися! А зменшити швидкість не могли — бо втрачали тягу й починали падати… Те саме буде і з «Супер Тукано»: коли оператори сучасних протиповітряних комплексів та льотчики ворожих винищувачів побачать їх в небі України — у них просто «поїде дах» і станеться розрив шаблону. Вони подумають, що провалилися в минуле — отож від переляку знищать самих себе!!! Повірте, так і станеться!..

Втім, революційний натовп не став слухати пузатого генерала, і вже за хвилину свіжий осінній вітерець розгойдував його мішкуватий труп, підвішений в удавці, спущеній від підніжжя статуї Незалежності.

Далі під гучні революційні вигуки «Ганьба, Моніко!!!» і «Зеляку на гілляку!!!» на сцену випхали поки що чинного Гаранта Конституції. Він заходився давати заплутані пояснення в стилі «Не винувата я, він сам прийшов!..» — та це лише розлютило Національних Патрулів. Щоб якось залагодити ситуацію, було негайно вирішено провести тест на детекторі брехні.

Гаранта поставили в колінно-ліктеву позу «ЗЮ». Ззаду увіпхнули один дріт поліграфа, спереду — другий. Куди пхати інші дроти — так і не вирішили, тому увімкнули прилад.

На запитанні: «Ти розумієш, що закупівля настільки відсталої військової техніки бюджетним коштом є злочином проти держави?» — детектор брехні заскавучав, як побите цуценя.

На запитанні: «Ти розумієш, що такі військові злочини не мають строку давності?» — детектор брехні завив не гірше від тривожної сирени.

На запитанні: «Ти розумієш, що мусиш відповідати головою за подібне рішення?» — детектор брехні не витримав і зламався.

Тоді революціонери засперечалися, як краще стратити цього йолопа: просто повісити поруч з пузатим генералом, посадити на палю, гільйотинувати, розстріляти чи забити в домовину і закопати живцем у землю? Я спробував прорватися до сцени, а коли це не вдалося — почав кричати з того місця, де стояв, про негуманність лінчування глави держави і про те, що нас не зрозуміє ні ОБСЄ, ні ООН, ні ЮНЕСКО, ані навіть "Ґрінпіс". Натовп загрозливо ревонув у відповідь:

— Ми цього «презика» висунули, ми його з засунемо!!! Чи засунемо йому?! Давайте вирішувати.

І тоді я...


І тоді я прокинувся. На екрані монітору мого комп'ютера і досі крутився старий добрий «Аватар».

— Все, годі! Дитсадок тут розвели — прикрикнула Грейс Огустін на Джейка Саллі та Норма Спеллмана, які почали сперечатися щодо Ейви. Потім замислено додала: — Нейтірі була найкращою в класі… Разом із сестрою Савані. Дівчата потрясні!..

Нічого не зрозумівши, я поставив фільм на паузу, потім прокрутив назад і звірився по хронометражу. Між моментом, як капрал Саллі назвав цахик Мо'ат «бабою з яйцями» і моментом, коли Грейс Огустін зупинила суперечку Джейка з Нормом, минуло якихось 40 секунд екранного часу.

Тоді що ж сталося?! Здається, я заплющив очі, потер скроні… й заснув на 40 секунд?! То невже за якусь неповну хвилину мені приверзлося усе це: телепередача неіснуючого Демида Бикуса про «гроші на крові»… новий — Третій Майдан… страта пузатого генерала… поліграфування чинного преЗЕдента...

Не може того бути!!!

Я вимкнув відеопрогравач і пройшовся стрічкою новин. За останній тиждень тільки лінивий не написав про перспективи закупівлі бразильських антипартизанських штурмовиків «Супер Тукано» — і тільки лінивий не облаяв цю безглуздь! Хоча… ніяких викривальних телепередач в прайм-тайм. Ніяких обвинувачень на адресу високих посадовців через очевидну дурість, проявлену на найвищому управлінському рівні. Вся суспільна увага була прикута до початку розведення військ у Золотому. І ніякого суспільного обурення, ніяких заяв про «бізнес на крові», жодних публічних протестів, найменших натяків хоча б на зародження Майдану!..

Україна мирно спала з широко розплющеними очима.

+2
1428
RSS
19:02
+2
_не_знаю Продовжуємо спати… _не_знаю
21:34 (відредаговано)
+2
Автор допису не розкрив тему покарання 73% за проявлену в квітні безвідповідальність, хоча ідея придбання легких штурмовиків А29 «Супер Тукано» є набагато менш шкідливою для України! Тим паче, що ця ідея прийшла в голову високопосадовцю, який не є фахівцем у військовій галузі, що може служити пом'якшуючою обставиною.

На мій погляд, відносно покарання 73% варто було б звернутися до римського права, яке передбачало децимацію.
Децимація ефективна, ле надто вже кривава! _дідько Десята частина від 73% — це аж 7,3%… _здивований Ні-ні-ні, так не годиться.
А хіба я сказав, що когось треба вбити!? _соромлюсь

В сучасному варіанті ДЕЦИМАЦІЯ може виглядати у вигляді довічного позбавлення громадянина виборчих прав!

Ну, а як же боротися з безвідповідальними, а то і злочинними громадянами в умовах охлократії!?

В царській російський імперії існувала так звана «громадянська страта». Громадянин позбавлявся прав і над ним символічно ламалася шпага!

Оскільки під децимацію підпадає велика кількість людей, і ритуал провести просто фізично і матеріально неможливо, то можна застосувати сучасну комп'ютерну технологію: складаються списки осіб, що підлягають децимації і комп'ютерна програма методом генерації випадкових чисел вибирає прізвища тих, хто підлягає децимації! Вибрані особи позначаються у загальному реєстрі виборців України, як "децимовані" і в наступних виборах різного рівня — від президентських до місцевих — участі не приймають!
В царській російський імперії існувала так звана «громадянська страта». Громадянин позбавлявся прав і над ним символічно ламалася шпага!

Знаю: Чернишевський.

Оскільки під децимацію підпадає велика кількість людей, і ритуал провести просто фізично і матеріально неможливо, то можна застосувати сучасну комп'ютерну технологію: складаються списки осіб, що підлягають децимації і комп'ютерна програма методом генерації випадкових чисел вибирає прізвища тих, хто підлягає децимації! Вибрані особи позначаються у загальному реєстрі виборців України, як «децимовані» і в наступних виборах різного рівня — від президентських до місцевих — участі не приймають!

В давньоримському війську при децимації страчували всіх наосліп — і винних, і безневинних. Отож Ви пропонуєте обмежити права 10% виборців наосліп?! Чи тільки 10% ЗЕ-фанів?.. Але хто ж з них зізнається?!
Друже Тимуре, на жаль, Ви неуважно прочитали мої коментарі!!!
1.
На мій погляд, відносно покарання 73% варто було б звернутися до римського права, яке передбачало децимацію.

2.
В сучасному варіанті ДЕЦИМАЦІЯ може виглядати у вигляді довічного позбавлення громадянина виборчих прав!

3.
Оскільки під децимацію підпадає велика кількість людей, і ритуал провести просто фізично і матеріально неможливо, то можна застосувати сучасну комп'ютерну технологію: складаються списки осіб, що підлягають децимації і комп'ютерна програма методом генерації випадкових чисел вибирає прізвища тих, хто підлягає децимації! Вибрані особи позначаються у загальному реєстрі виборців України, як «децимовані» і в наступних виборах різного рівня — від президентських до місцевих — участі не приймають!

Таким чином, під децимацію попадає 10% з числа виборців, що голосували за Зеленського (73%).
Тим паче, що ця ідея прийшла в голову високопосадовцю, який не є фахівцем у військовій галузі, що може служити пом'якшуючою обставиною.

Незнання матчастини не звільняє від відповідальності (1) за завдання шкоди Держбюджету в особливо великих розмірах і (2) за нав'язування архаїчної зброї армії країни, що перебуває у стані війни з потужним агресором!
_дідько
Цей дебіл ще б списи, луки й арбалети закуповувати по дешевці запропонував…
До речі, у деяких цивілізованих країнах некомпетентність вважається кримінальним злочином з відповідним покаранням!
08:16
+3
Друже Тимуре, це ти сам таке придумав? Це фейлетон чи сатира?
Це фейлетон чи сатира?


СОН! _соромлюсь
Браво!!! _браво Точняк!!! _добре
13:01 (відредаговано)
+1
Я придумав?!
_наляканий _наляканий _наляканий _наляканий _наляканий
Оговтайся, друже мій!!!
Я нічого не вигадував, перепрошую!!! Ось наприклад:

DS-News:
Зачем Зеленскому закупать противопартизанские штурмовики «Супер Тукано» из Бразилии

Супер Тукано

BBC-News — Україна:
Super Tucano: що за штурмовики Україна хоче купувати в Бразилії?

Супер Тукано

Армія-Inform:
Бразильські літаки Super Tucano, які може закупити Україна

Супер Тукано

То я «придумав»?..
_наляканий _наляканий _наляканий
От якби мій «сон» полягав у передачі на озброєння нашим «соколам» легких нічних бомбардувальників У-2/По-2 — оце була б вигадка! А бразильські поршневі штурмовики «Супер Тукано» — це жорстока реальність, друже мій… Отаке озброєння нам нав'язують люди нашого го(ло)внокомандувача…

P.S. До речі, на ВВС я читав про це ще в серпні — але тоді люди з ЗЕ-команди лише робили прикидки:

Замість радянських літаків – бразильські: чим може поповнитися бойова авіація України

Супер Тукано

До речі, архівний — серпневий матеріал ВВС цікавий тим, шо для порівняння тут наведена інформація про сучасний український штурмовик Су-25:

Су-25

А тепер подумай, який літак краще протистоятиме сучасній ешелонованій протиповітряній обороні: наявний у нас Су-25 чи нав'язуваний нам оточенням преЗЕдента «Супер Тукано»?! А штурмовики ж працюють в умовах жорсткої протидії ешелонованої ППО…
08:19
+1
Гарно написано!
09:45
+1
Актуальність піднятої теми підтверджується і статистикою переглядів: на сьогодні 545!
Вже 567 — кількість зростає…

Випадкові Дописи