За що не варто вибачатися

За що не варто вибачатися
Джерело матеріалу:

Ось 7 речей, за які ви ніколи не повинні вибачатися


Й досі вважаєте себе перед усіма винним? Вибачаєтеся за кожної зручної нагоди? Ось 7 ситуацій, коли вибачатися не потрібно зовсім. Візьміть на озброєння.


Люди, схильні до емпатії, з тонкою душевною організацією або просто інтелігентні мають схильність вибачатися перед іншими, навіть коли в цьому немає необхідності. У яких випадках ви не зобов'язані вибачатися перед оточуючими? Ось 7 моментів, про які ви повинні знати, щоб заспокоїти свою совість.

Коли не потрібно вибачатися

1. Турбота про себе

Нам з дитинства прищеплювали поняття, що «суспільне вище від особистого», що думати про себе — це прояв егоїзму тощо. У багатьох ці постулати так і вкоренилися у свідомості на все життя.

Чи вірно, що природна і логічна турбота про себе і про своє благо може бути чимось ганебним і недостойним? Тут можна до місця згадати елементарний інстинкт самозбереження. Якби людина не дбала і не турбувалася про себе, вона б не вижила в критичних умовах.

2. Природний вираз емоцій

Ми думаємо часто, що сльози або сміх — це щось непристойне. Але людина — не робот. І прояв емоцій не є якимось пороком. Адже у нас є нервова система, яка реагує на всі зовнішні впливи. Ми наділені психікою і свідомістю. Тому нічого соромно нема в тому, що живі емоції можуть виражатися у відповідних ситуаціях.

3. Прощення

Не всі наділені здатністю до прощення. Так, комусь може бути незрозуміло, що ви простягнули руку допомоги тим, хто бажав лихого або не помстилися принагідно комусь за завдану образу. Слухайте своє серце, а не оточуючих.

4. Переконання

Людина з твердими переконаннями викликає повагу. Тим паче, коли вона вміє безстрашно і твердо їх обстоювати. То чи варто вибачатися за свої принципи і життєві установки? У кожного вони свої. І можуть, природно, відрізнятися від чужих.

5. Несхожість

Хто сказав, що ми повинні бути однаковими, стандартними, причесаними? Дивна людина — це зовсім не погано. Ну і що, що вона комусь такою здається? Навпаки, наводить на підозру, коли група осіб виглядає і міркує однаково. Якщо ви не такий, як усі, це не означає, що ви гірший від інших. Можливо, навпаки, ви — кращі. І соромитися тут нема чого. А конформізму потрібно буде навчитися протистояти.

6. Те, як і з ким ви проводите вільний час

Час — це наше справжнє багатство. Його необхідно берегти, грамотно ним розпоряджатися і не гаяти. Чому ж ми зобов'язані витрачати цей ресурс, озираючись на думку сторонніх людей? Життя минає. І єдине, про що буде шкодувати в старості більшість із нас — це те, що ми мало подорожували, багато працювали і не присвячували достатню кількість часу друзям і близьким.

7. Невдачі

Це фобія-чемпіон. Чи знайомий вам страх того, що ви спробуєте щось зробити, у вас не вийде і всі навколишні стануть над вами насміхатися? Ця уявна ганьба і спогади про неї отруять вам життя і доставлять багато неприємних хвилин. А тепер уявіть: ви — людина, яка зробила, але зазнала невдачі. А інший взагалі побоявся навіть спробувати. І кому з вас варто вибачатися?

+2
533
RSS
17:23
+2
Візьміть на озброєння!
21:58
+2
Так, справді корисні поради. Реверанси в житті=постійним вибаченням, а як назвати протилежну поведінку?
Протилежна поведінка — побоювання втратити корону на голові.
02:53
+1
Так само як за сльози, або за сміх, не варто вибачатися коли чхаєш, кашляєш, або маєш нежить. Бо це не провина людини, це реакція організму яку неможливо стримати.

Випадкові Дописи