УВАГА!   З 1 лютого діяльність спільноти "Світоч" переноситься в Telegram.

Сайт буде доступним ще довгий час, проте без нових публікацій.
Підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями на нашому Telegram-каналі @svitoch_in_ua

Розібратися як користуватися Телеграмом або створити власний канал для подальшої участі в спільноті "Світоч" можете за ІНСТРУКЦІЄЮ. З правилами участі можете ознайомитися тут.

Якщо у Вас є якісь запитання, задавайте їх в групі підтримки в Телеграмі тут.

Про Червону Лінію

Про Червону Лінію

Якщо довго-довго-довго…

Якщо довго по дорозі…

Якщо довго по стежинці…

Якщо довго-довго йти…

…То рано чи пізно ти дійдеш до Червоної Лінії.

Червона вона тому, що підступитися до неї можна, натомість переступити — зась!


Ну що ж, українці мої, щиро вітаю усіх нас: ми саме зараз наблизилися упритул до отакої Червоної Лінії — саме до нашої Червоної Лінії, перетинати яку нам не можна в жодному разі. Хтось мені заперечить: мовляв, це не я наблизився, це ті, хто взулися в «ЗЕ-лені шузи» — це ж вони, вони!.. Але не я. А я є їх навпаки стримував… принаймні намагався стримати.

Так і я ж теж намагався!!! Намагався щосили!.. Проте оскільки в підсумку «маємо те, що маємо» — отже, виходить, недостатньою мірою намагалися… Бо далі нас не питатимуть, хто в яких «шузах». Далі всіх — під один гребінець! Адже стригтиме той самий Майстер, який звик здирати з «підстригуємих» вовну разом зі шкурою. Бо так і простіше, і швидше, й вигідніше для того, хто стриже.

Єдине, чим можу вас втішити, українці мої дорогі — це тим, що не ми перші дійшли до своєї Червоної Лінії. І дуже навіть ймовірно — не ми останні, якщо розглядати питання в історичному контексті.

А хто ж тоді був першим, спитаєте ви?.. Та, звісно ж, вони — перші люди, хто ж іще?! Адам і Єва — так їх нібито звали.


Ну так, так! Знаю, знаю: зараз почнуться заперечення, що Біблію шанують далеко не всі, що посилатися на цю книгу на початку ХХІ століття — це мракобісся й загалом не комільфо. Тим не менш, ризикну послатися, оскільки навіть якщо все це казка, міф, фантазія, то навіть в такому разі…

Сказка — ложь, да в ней намек!
Добрым молодцам урок. ©

А який «урок» міститься в історії про Адама і Єву?

А той самий, що і для нас — про Червону Лінію! Пам’ятаєте Буття 2:15-17?..

Якщо хтось не пам’ятає — тому нагадаю:

 • І взяв Господь Бог людину, і в еденському раї вмістив був її, щоб порала його та його доглядала.
  І наказав Господь Бог Адамові, кажучи: Із кожного дерева в Раю ти можеш їсти.
  Але з дерева знання добра й зла не їж від нього, бо в день їди твоєї від нього ти напевно помреш!

Ну, ось і вона — чітко означена Червона Лінія, за яку не можна було заступати. Але що ж сталося далі?! А далі Єву випробовував змій-спокусник, на запитання якого вона відповіла (Буття 3:2-3UPD1: зверніть увагу, це не цитата Господа, це трактування Його слів Євою!):

 • З плодів дерева раю ми можемо їсти,
  але з плодів дерева, що в середині раю, Бог сказав: Не їжте із нього, і не доторкайтесь до нього, щоб вам не померти.

Ну то як, бачите помилку?! Кричущу таку помилку — наглий перехід Червоної Лінії?! Бо наслідком переходу Євою чітко проведеної межі стали слова змія (Буття 3:4):

 • І сказав змій до жінки: Умерти не вмрете!

Власне, далі епічний змій міг говорити будь-що, оскільки справу було зроблено — себто, Червону Лінію перейдено. Не для всіх очевидно, як само це сталося — бо не всі можуть протерти очі та співставити два біблійні вірші з сусідніх глав. От саме для таких даю підказку:

Змій штовхнув Єву під колінки, вона похитнулася і щоб не впасти, схопилася рукою за заповітне дерево. І спитав змій насмішкувато: «Ну що, жінко, ти померла?..»

Справді, придивимось уважно до двох фрагментів Біблії:

 • Але з дерева знання добра й зла не їж від нього…
 • Не їжте із нього, і не доторкайтесь до нього...

Тепер нарешті побачили, що Єва понесла відсебеньки?! Бо торкатися заповітного дерева Бог не забороняв!!! Тому «не доторкайтесь до нього» — це її особиста фантазія. Змієві лишалося легенько штурхонути Єву, щоб вона таки торкнулася дерева, а далі — справа техніки: жінка не могла навіть припустити, що помилково трактувала Червону Лінію — простіше було припустити, що Бог нахабно обдурив її та Адама, отож нічого жахливого не станеться, якщо скуштувати заборонений плід. Все інше — наслідки, сумні наслідки… Аж до моменту, коли Бог почав допитувати пару, яка завинила, при цьому:

 • Адам переклав відповідальність непрямо на Бога, прямо — на Єву («Жінка, що дав Ти її, щоб зо мною була, вона подала мені з того дерева, і я їв»);
 • Єва переклала відповідальність на змія («Змій спокусив мене, і я їла»).

Отака вона — біблійна історія. Та сама казка, в якій міститься натяк для нас, українців, які мають щастя жити в Незалежній Україні на початку ХХІ століття.

Що ж за натяк такий?! Судіть самі…

Ми впритул дійшли до нашої Червоної Лінії, за якою починається торгівля територіальною цілісністю й самою Незалежністю України.

Ім’я цій Червоній Лінії — переговори в Нормандському форматі.

Й якщо хтось не відчуває напруги моменту — то нас вже до Червоної Лінії підвели й навіть зміїним хвостом під колінки вдарили! І сказали: нічого, не помрете!..

Чому?..

Бо отой символічний «удар під колінки», після якого ми схопилися за стовбур дерева знання добра і зла — це ніщо інше, як… розведення військ в Золотому. Справді:

 • воно завершилося;
 • при цьому завершилося всупереч протестам ветеранів та інших патріотів;
 • при цьому на території розведення військ окупанти не стріляють — принаймні поки що.

Ну, і чим тепер всі протестувальники можуть крити аргументи наших прибічників розведення військ?! Тепер же в руках у «ЗЕ-команди» з’явився залізобетонний аргумент: ось бачите, війська розведені, стрілянина припинилася — а ви боялися, а ви протестували… Отож дарма боялися! Даремно протестували.

При цьому не береться до уваги та обставина, що кремлівські маріонетки зроблять так, як їм скомандують з Кремля: якщо скажуть не стріляти — вони не стрілятимуть стільки часу, скільки буде треба. Але щойно Кремлю знадобиться знов підживити війну на Донбасі, як їхні маріонетки вчинять провокацію (наприклад, самі ж обстріляють свої позиції, як це вже бувало) — і пекло відновиться. А тоді знов повернутися на старі позиції нашим бійцям буде ой як нелегко!..

Втім, це ще не вся небезпека. І навіть не це головне. Бо головне полягає в тому, що:

 • з нашого боку постійно декларується намір «домовитися десь посередині»;
 • а росіяни ні на які поступки йти загалом не хочуть.

За таких умов «зійтися посередині» означає ніщо інше, як… поступитися інтересами України!!! Справді, поки що українська делегація в Мінську висунула настільки жорсткі умови, яких не висувала навіть за президентства Порошенка: розформування ДНР і ЛНР. Але якщо «ЗЕ-команда» на чолі з чинним президентом збирається «сходитися десь посередині» — це саме й означає пом’якшення початкових наджорстких вимог. То може, все спеціально робиться так, щоб українське суспільство, приспане відсутністю стрілянини в зоні розведення військ, все ж таки проковтнуло включення ДНР з ЛНР до складу України на умовах Кремля?!

Дуже схоже на те, що в цьому й полягає пекельний план, пов’язаний з майбутньою зустріччю в Нормандському форматі!!! Бо далі буде пізно перекладати відповідальність на інших. Пізно буде розбиратися, хто кого утримував від хибних кроків. Бо нашу Червону Лінію ми вже перетнули однією ногою, й нічого особливо жахливого не сталося… А коли станеться, коли заступимо за Червону Лінію обома ногами — буде занадто пізно все виправляти. Далі буде тільки гірше. Гірше з кожним кроком, українці мої дорогі!

Бо коли опинимося за Червоною Лінією обома ногами — нам нагадають, що таке бути «малоросом» біля ніг Старшого Брата, Великого Брата. Нагадають також, що нема ніякої України, а є лише «Окраїна імперії». А також — що українців придумав австрійський генштаб. А хто вважає інакше — нехай протверезіє в снігах Сибіру, на Колимі та в інших екзотичних місцях.

Тоді буде пізно, українці мої дорогі.

Невже ви хочете перевірити на собі те, що вже неодноразово ставалося в минулому?..


UPD2: А ось до уваги — цей текст у виконанні Нудного Пенса:

+4
656
RSS
07:54
+3
Хм-м-м!.. _шкодую Ніколи не думав, що мій 1000-й блог/допис на Світочі вийде саме таким!.. _шкодую Але що вийшло — те вийшло…
09:10
+4
А чого ж, допис хороший, нормально аргументований. І вітаю тебе, друже, із тисячним дописом! Головна біда Зе в тому, що він не бачить у Московії ворога. І вірить, що із московитами можна домовитися десь посередині.
10:21
+3
Символічно, друже Тимуре, що це 1000-й допис!

Все логічно і обгрунтовано. Тільки засліплені антипорошенківською пропагандою Кремля не хочуть бачити небезпеку, яка загрожує Україні!
14:59
+3
Тоді трохи статистики… В блогах/дописах зараз 1811 матеріалів. Отже:
(1000/1811)*100=55,2%
До появи тут друга Володимира було 56%. Що ж, тенденція непогана: 0,8% у мене відвоювали, темп нормальний! Сподіваюся, після переходу в Телеграм він збережеться.
_чудово
Шановний пане Модератор, пишіть інструкції — чекаю! Бо експериментальну коротку публікацію на моєму Телеграм-каналі я вже зробив, однак мене цікавить, як переносити туди довгі тексти!
17:09
+3
Додав відеоролик, зроблений за цим текстом Нудним Пенсом. _чудово
Чудово!
23:57
+3
Дякую

Випадкові Дописи