УВАГА!   З 1 лютого діяльність спільноти "Світоч" переноситься в Telegram.

Сайт буде доступним ще довгий час, проте без нових публікацій.
Підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями на нашому Telegram-каналі @svitoch_in_ua

Розібратися як користуватися Телеграмом або створити власний канал для подальшої участі в спільноті "Світоч" можете за ІНСТРУКЦІЄЮ. З правилами участі можете ознайомитися тут.

Якщо у Вас є якісь запитання, задавайте їх в групі підтримки в Телеграмі тут.

НОВА ГОЙДАЛКА У КРАСНОМУ (2016 р.)

НОВА ГОЙДАЛКА У КРАСНОМУ (2016 р.)

Несподівана похвала

Одна поважна пані, на якій тримається Народний Оглядач (НО), своєрідно похвалила мене, мовляв, був тут у нас один чоловік, який писав про все, що бачить, як акин, і публікував на НО. Справді на НО після мого вигнання з сайту залишилися із 40 публікацій, які мабуть уже знищені. Серед них є й ті, які колись комусь може й знадобилися б, наприклад, про вдосконалення шатківниці або про КРУТЬОЛО. Все це є дотиками до реального життя. Приємно було прочитати, що на НО вже гадають, що Вільну Українську Державу (ВУД) будуть будувати люди-творці, а не гравці – це те, на чому я не раз там наголошував. Я щиро бажаю тій пані з НО стати в цьому році разом і студенткою, і викладачем новостворюваного Інституту Міжмор’я, а разом і створити перший рій ВУД, у.

До Гармонії – Разом

Це гасло нашого сайту Світоч. Творимо ЛАД разом. Зможемо це створити, коли будемо занурюватися частіше в реальне життя. От гойдалка – це ніби така дрібниця, просто дитяча іграшка. Чого це діти так радіють, гойдаючись? А просто вони в момент прискорення ніби падають і мають прекрасне відчуття польоту. Колись Віктор Бабій – відомий лікар-цілитель, пояснював нам, що зцілення організму відбувається за рахунок створення СТОВБУРОВИХ КЛІТИН, які й ремонтують пошкодження у всьому тілі. А от ці стовбурові клітини створюються, коли людина уявляє себе в польоті, коли “під ложечкою” тебе щось ніби підіймає, і всього тебе при цьому проймає радість. Це ж є умовою успішного колективного ЛАДУВАННЯ, як от на Соколиному Хуторі.

Як ми з онуком робили гойдалку

Я задумав собі зробити велику гойдалку, де могли б гойдатися й дорослі. На початку липня 2016 р. я походив по садку й помітив на яблуні чималу гіляку, яка майже горизонтально відростала від стовбура на висоті десь 4 метри від землі. Витримає, але треба перевірити. Приставив я драбину і вчепився за гіляку. Не відломилася, а лиш прогнулася трішки. Треба сидіння для гойдалки. Подивилися ми з онуком (14 років) й знайшли підходящу дошку товщиною 45 мм, з якої вирізали сидіння шириною 30 см, а довжиною 60 см.

В кутку майстерні висіли різні вірьовки і ми вибрали найкращу з діаметром десь 20 мм. Тут же ми разом догадалися, що вірьовку нічого різати надвоє, а завести кінці її у чотири отвори на сидінні. Поки онук натхненно шліфував наждачним папером сидіння, я знайшов “перо” для свердління отвору діаметром 20 мм й закріпив його у дриль. Полетіли пахучі смолисті стружки і в чотирьох кутах сидіння появилися чотири дірки.

Потім до роботи підключилася 5-річна Юля, яка терпугом заокруглювала кути у двох прямокутниках із жесті (3см х 7см). Ми з онуком заправили в отвори сидіння кінці вірьовки, а потім на висоті 60 см від сидіння прикріпили їх до основи вірьовки. Не прив’язали, а прикріпили з допомогою водопровідних хомутів діаметром 25 мм. Щоб міцніше трималося, в хомут крім двох вірьовок я вставив відрізок дубця з ліщини діаметром десь 15 мм і довжиною 5 см. Мій онук вперше в житті свердлив отвори у прямокутниках жесті, а потім шурупокрутом кріпив їх знизу до сидіння – ці вигнуті жолобком жерстяні прямокутники притискали вірьовку знизу до сидіння і не давали їй зміститися сюди-туди.

Гойдалку прив”язали й випробували

Ми з онуком прилаштували драбину розсувну коло яблуні. Визначили висоту сидіння над землею десь 50 см. Онук контролював горизонтальність сидіння рівнем. Потім я накрутив залишок вірьовки на гіляку й закріпив цвяхом – хай вибачає мене живе дерево! Щоб гіляка при навантаженні не дуже прогиналася, я прив’язав її до стовбура. І ось перше онукове – «Ох!», коли він полетів-гойднувся. Погойдався, а тоді каже: “А тепер ви, дідусю!”. Здригнулася вся яблуня, я відійшов назад і – полетів вперед, а потім назад. Прекрасне відчуття!

Польоти і фотосесія

Учора ввечері я з дружиною і дочками Іриною та Ярославою гойдалися по черзі на новій гойдалці, фіксуючи ці наші моменти радості на двох смартфонах. Усміхалися дружина, наші дочки і я. Ще й дякували нам із онуком за цю радість погойдатися. Ці знімки із нами – такими щасливими, ми відправили і в Ліван, і в Київ.

Хочете оздоровитися?

Робіть гойдалку з великим розмахом і гойдайтеся щодня хоч по 5-10 хвилин. Ваша радість стане причиною утворення стовбурових клітин, які підремонтують ваші тіла у найнесподіваніших місцях.

Хай же буде!

<o:p> </o:p>

+3
278
RSS
12:12
+2
Ось вам, товариство, опис реального життя нашої родини в Красному у липні 2016 р. Тимуру буде важкувато влаштувати гойдалку у квартирі на Подолі в Києві, а може в когось є дача десь у селі?
Доброславе, допоможи повернути фото на 90 градусів, будь ласка!
13:48
Вам потрібно повернути фотографію на Вашому комп'ютері і після цього завантажувати. Це можна зробити в будь-якому редакторі зображень. Просто клікніть на комп'ютері по фотці, і в тій програмі, в якій відкриється, знайдіть як перевернути зображення, після того збережіть зміни.

Також потрібно текст пропустити через html-cleaner.com/ щоб почистити від неправильного форматування.
15:04
+1
Дякую вам, Доброславе й Тимуре, за пораду й допомогу. Тимуре, я вже читаю ваш роман ФАТАЛЬНА ПОМИЛКА. Цікаво!
Чудова стаття. Ще й корисна.
Гойдання справді має позитивний вплив на весь організм, особливо на головний мозок. Недарма ж малих дітей колишуть в люльках, щоб краще спали і росли швидше. А про нервовиих, істеричних людей кажуть, що їх мама в дитинстві не доколисала, не долюбила. А діти з аутизмом мають звичку розхитуватися, так само й здорові діти з сиротинців часто самі себе колишуть, коли їм страшно. Та й дорослі хитаються чи качаються по підлозі, щоб втамувати сильний біль. Вплив гойдання ще треба добре дослідити.
О! А мені раптом Валерій Лобановський згадався: як він під час сидів на тренерській лавці й весь час розгойдувався туди-сюди, немовби «накачуючи» енергією розгойдування свою команду! На початку цього відео (0:40-0:45) є характерні ч/б кадри кінохроніки:
17:57
+1
Це я робила світлини публікації, і гойдалась також, приємне почуття польоту. Хоча у дитинстві іноді укачувало. Дякую за цікаву статтю.
18:25
+1
Шановне товариство, користуйтеся можливістю щось дізнатися про Ліван, розпитуйте дочку Ірину. Їй є що розповісти… Дякую, Дзвінко, тобі за добре слово. Як там твій вояж по Карпатах? Ти вже вернулася живою-здоровою? Це пишу я — Анатолій Висота, із сторінки дочки Ірини.
18:28
+1
Друже Тимуре, дякую тобі за відео! Гарна пісня і згадка про Лобановського. А яка висота від підлоги до стелі у твоїй квартирі?
Спитай щось полегше! Здається, 2.45 м — але точно не пригадаю.

Для квартири краще пасуватиме крісло-гойдалка.
У нас таке було, коли ми жили ще на попередній квартирі. А де воно поділося при переїзді, точно не знаю. Мабуть, дівчата продали. Чи мамі на Троєщину відвезли.
З лікувальною метою треба терміново нове купити.
10:43
+2
У нас в Обухові будинок збудований у 1983 р. Висота кімнати 270 см. Гадаю, що і в твоїй нові й квартирі, Тимуре, така ж висота. Я поміряв висоту від землі до гіляки, на якій влаштована гойдалка, і вона теж десь із 270 см. А не 4 метри, як здавалося мені на око. А чи можна тобі, друже, гойдатися без милиць?
А навіщо???
10:06
+2
Щоб оздоровитися! Глибинна твоя радість запустить синтез СТОВБУРОВИХ КЛІТИН, які підремонтують твоє тіло.
Божечки, та я й без того максимально здоровий, наскільки це можливо в моєму стані!

Випадкові Дописи