До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Живемо так, як заслужили...

Живемо так, як заслужили...
Джерело матеріалу:

Чому у когось є вірна любляча людина, міцна сім'я і діти, якими можна пишатися, а інші проводять своє життя на самоті?

Чому в одних людей міцне здоров'я, а інші звалюються з хвороби в хворобу?

Чому одним дана прекрасна робота або, можливо, власний процвітаючий бізнес, що приносить не тільки задоволення, але й завидний прибуток, а іншим — нудна ненависна професія, де кожна копійка на рахунку?

Зупиніться на хвилинку, не ставте зайвих запитань будь-кому, а запитайте себе, чому ВИ зіткнулися саме з цими обставинами й умовами життя. Подивіться на все це збоку і спробуйте проаналізувати, як так вийшло, що ваше життя складається певним чином в даний момент. Замисліться, чому такий стан речей викликає невдоволення?

Відповідь тут доволі проста: ми живемо так, як того заслужили.


І не варто висловлювати претензій довколишнім, адже кожна людина сама керує своєю долею. У вас та сім'я, та робота і той достаток, яких ви заслужили. Усередині вас здійнялася потужна хвиля протесту на цю фразу? Отже, ви перебуваєте в «своїй правді», як і кожен з людей в більшій чи меншій мірі. І якщо з цим нічого не зробити, не зуміти пересилити себе і спробувати оцінити своє життя збоку, об'єктивно, то про будь-які зміни в житті годі й казати.

«Своя правда»

Всі люди в більшій чи меншій мірі перебувають у «своїй правді» незалежно від рівня розвитку. Що це таке? Це особисті погляди, думки, цінності, закостенілі до такої міри, що вже сформували глуху стіну перед людиною, заважаючи побачити справжній стан речей або щось нове в житті. Це шаблони думок і дій, яких людина сліпо дотримується незалежно від ситуації і часто не бажає визнавати можливість виходу за ці рамки.

Ми отримуємо все за особистою гідністю

Ви запитаєте, що це за абстрактні слова, і в який спосіб виміряти гідність?

Гідність людини — це, скажімо так, поступовий цілісний розвиток, що включає в себе напрацювання одночасно внутрішньої зрілості й чистоти, а також мудрості. 

Ми не визначаємо міру власної гідності, це робиться за нас. Тому лютитися: я заслуговую, чому мені цього не дали? Або намагатися отримати бажане, думаючи, що заслуговуєш — марні зусилля. Це те ж саме, що взяти в кредит дорогий автомобіль, а за годину розбити його. Автівки більше немає, а борг залишився.

Тут постає питання: чому так сталося? Тому що не заслужив мати авто. За якимись параметрами в житті людина дотягнула лише на трієчку, а треба хоча б на четвірку з плюсом, щоб автівку все ж дали. Або, уявіть судину, яку ви підставили Всесвіту (або Богу, якщо ви в нього вірите), для наповнення тим чи іншим благом. А у цієї судини дві стінки є, а однієї бракує. Або дві високі, а одна заледве [на] п'ять сантиметрів від дна піднялася. Отож і «наллють» по ці п'ять сантиметрів… Що робити? Напрацьовувати ті внутрішні якості, яких вам бракує для отримання бажаного. Як дізнатися, що це за якості? Тут краще звернутися зі своєю проблемою до Майстра, Наставника, психолога.

Ми народжені в цьому світі, щоб розвиватися і змінюватися. Якщо цього не відбувається, то Всесвіт витягує людину на «задвірки» життя і залишає її просто доживати свій вік. Щоб зрозуміти рівень свого розвитку, достатньо озирнутися довкола. Суспільство, в якому ми знаходимося і ситуації, які вказують нам на стан речей в нашому житті прямо або побічно — всі ці маячки постійно говорять нам про наші недоробки, промахи, помилки тощо.

Все в цьому світі перебуває в балансі

Це поняття здається занадто ефемерним і розмитим, однак його можна порівняти з шальками терезів. Одна з них знаходиться всередині вас, а інша ззовні. Чого і скільки умістили всередині, те і вплине на деякі зміни з певною силою вже в зовнішньому світі — такі закони системології.

Наприклад, дівчинці батько постійно говорив, що з хлоп'ятами спілкуватися небезпечно, намагаючись її захистити з кращих спонукань. В результаті ставши дорослою, дівчина боїться зав'язувати стосунки з чоловіками, не знаючи чому, вона почувається невпевнено у стосунках з ними, і швидко входить в роль жертви. Отримає вона, найшвидше, чоловіка, який буде нею користуватися. У будь-якому разі, через установки, якими її забезпечили в дитинстві, тепер в житті доведеться відчути деякі труднощі у відносинах з чоловіками.

Або, людина живе за принципом наступних установок: мало кому можна вірити, будь-хто може підставити і шукає власну вигоду, світ жорстокий, потрібно вижити. Отже, в житті їй траплятимуться саме ті люди, які схильні до лицемірства, брехні, жорстокості, користолюбства тощо. Вона просто не побачить крізь «свою правду», що є інше життя, де можна домовлятися, де є підтримка і дружелюбність.

Можна пояснити і так:

Вам відома теорія про голографічність світу? Більшість вчених беруть її суть за правило. Щоб пояснити зміст цієї теорії, можна скористатися словами Гермеса Трисмегиста: «Те, що нагорі, те ж і внизу».

Попри будь-які переконання, доведеться змиритися з тим фактом, що для зміни навколишнього світу необхідно починати з себе. Немає сенсу міняти професію, злитися на свою сім'ю, обурюватися через відсутність нормальної зарплатні та інше.

Спробуйте прийняти ті обставини, в яких ви опинилися. Саме вони свідчать про рівень вашого розвитку. Нинішні умови життя можна назвати відправною точкою в тривалому шляху розвитку, на початку якого ви перебуваєте. Спираючись на них, потрібно зрозуміти, в якому напрямку рухатися далі, щоб домогтися поставлених цілей, з чим працювати, на що звернути особливу увагу.

Гідна людина завжди вдячна за те, що має. Навчившись приймати і цінувати своє життя таким, яким воно є зараз, ви стаєте готовим до того, щоб отримати більше. І ніяк інакше.

Роблячи над собою зусилля в різних сферах життєдіяльності, ви завжди отримаєте відгук від світу. Кожен крок буде винагороджений результатом, пропорційним витраченим намаганням і силам. В цьому і полягає міра Гідності. Періодично може здаватися, що за тяжку працю ви отримуєте надто мало, але це не так. Пам'ятайте, що не людина визначає міру. Якщо результат не виправдовує очікувань, отже, вашій віддачі в роботі було недостатньо.

На шляху до кращого життя ви навчитеся усвідомлювати свої бажання і потреби, знаходити вірні рішення проблем, а також вірні способи досягнення мети. Згодом ви зрозумієте, чого варті насправді, і що ще потрібно зробити, щоб це роздобути. Об'єктивний аналіз власних дій — ключ до розуміння законів Всесвіту. Надалі ви відчуєте взаємозв'язок між докладеними зусиллями і тими благами, які Всесвіт відміряє для вас.

Лія Шатуш

+2
181
RSS
00:36
+3
Навіяно останніми коментарями…
06:44
+2
Так, Тимуре, дякую. Подобається вислів баланс життя. А ще приклад з машиною, взятою в кредит і тут же розбитою: не заслужив.
09:15 (відредаговано)
+3
Ще одна стаття з розділу «абстрактних»…
З одного боку, все нібито правильно.
З іншого — вона не пов'язана з нашим минулим і сучасним життям.
Наше посткомуністичне сьогодення створили діди і батьки — зробивши революцію у 1917-му, воювавши в Громадянську на стороні більшовиків, створивши ГУЛАГ… І як би я не намагався щось виправити,, мої зусилля натикаються на глуху стіну і опір тих, які живуть за правилами і принципами тих дідів і батьків, що вчинили Злочин!

І не я «заслужив» таке життя, а мене примусили жити в такому житті!
Пане генерале, Ви недооцінюєте, наскільки прекрасним є Ваше життя!!! _зупиняю
Пане генерале, Ви недооцінюєте, наскільки прекрасним є Ваше життя!!!


Моє життя є прекрасним для мене, оскільки я сам вибирав модель поведінки в житті, яке мене оточувало! І йшов по життю, дотримуючись певних принципів, які я теж сформулював для себе.
Все це було б чудово і правильно, якби я не бачила навко себе безліч бандитів, корупціонерів і просто покидьків, які насолоджуються життям, багатством, мають чудові люблячі сім'ї. То чим вони все це заслужили?
Кожен вибирає по собі:
— Жінку;
— Релігію;
— Шлях.
17:17
+3
Ой, Дзвінко, оце твоє: багатство, добробут і люблячі сім'ї — це на поверхні і тимчасово. Це спокуса. А відомо ж, що бандити довго не живуть. І разом з ними їхні нещасні родини. Вони зійдуть мов брудна піна, встигнувши, правда, налюбуватися блиском золота і травмувавши цим багатьох заздрісників.
Жінка — це спокуса!
Самореалізація — це спокуса!
І т.д…
22:17
+2
Ми отримуємо все за особистою гідністю Ви запитаєте, що це за абстрактні слова, і в який спосіб виміряти гідність? Гідність людини — це, скажімо так, поступовий цілісний розвиток, що включає в себе напрацювання одночасно внутрішньої зрілості й чистоти, а також мудрості.


Я поступово цілісно розвиваюся, напрацьовуючи одночасно внутрішню зрілість, чистоту, мудрість, а також знання і культуру. Я не краду, не зловживаю службовим становищем, не беру хабарів…

Згідно із чинним законодавством я маю однакові виборчі права із злодіями, повіями, сепаратистами, зрадниками та іншими асоціальними елементами, які обирають до влади злодіїв і негідників. В результаті їхньої діяльності ми і маємо сучасне життя!

А мені стверджують, що «Ми отримуємо все за особистою гідністю...», в тому числі і я.
Друже мій Володимире, ми наблизилися до тієї межі, за якою Ви перестаєте сприймати мої слова — бо так вже у нас бувало.
_шкодую
Тим не менш, спробую сказати коротко: вдосконалюйте світ в доступних Вам межах! Бо світ недосконалий, і в тім-то й полягає сенс людського життя, щоб зробити його хоч трохи кращим.
_шкодую
Бачите довкола себе несправедливість: Зробіть так, щоб після Вас і внаслідок Ваших зусиль несправедливості стало менше.
23:02 (відредаговано)
+3
Гідна людина завжди вдячна за те, що має. Навчившись приймати і цінувати своє життя таким, яким воно є зараз, ви стаєте готовим до того, щоб отримати більше. І ніяк інакше.

Золоті слова. Ми з покійною дружиною завжди дякували Богові за те що маємо. На підтвердження розкажу таку притчу. Іде будівництво. У одного із робітників питають: Що ти робиш? — Не бачиш? В грязі ковиряюся. Питають другого — він відповідає: Не бачиш? На хліб заробляю. Питають третього, а він відповідає: Палац будую…
09:05
+2
Згоден, друже Миколо.

Випадкові Дописи