​Наука каже, що тиша життєво важлива для нашого мозку

​Наука каже, що тиша життєво важлива для нашого мозку
Джерело матеріалу:

Тиша — порожній простір. Простір — це будинок пробудженого розуму. — Будда

Шум сприичиняє сильний фізичний вплив на наш мозок, викликаючи підвищення рівня гормонів стресу, повідомляє Enlightened Consciousnes.

У якийсь момент кожен з нас починає цінувати тишу. Вона втішно затишна і надзвичайно ефективна. Вона дарує нам натхнення і виховує розум, тіло і душу.

Тим часом безумство галасливого світу впливає на обмін речовин, пригнічує окислювальні процеси, викликає роздратування і агресію.

Наука стверджує, що мовчання може бути саме тим, що нам потрібно, щоб відновити наші виснажені мізки і тіла.

Дослідження показують, що шум справляє сильний фізичний вплив на наш мозок, підвищуючи рівень гормонів стресу. Звук переміщається в мозок як електричний сигнал через вуха.

Навіть коли ми спимо, ці звукові хвилі змушують організм реагувати і активувати мигдалевидне тіло — частину мозку, пов'язану з пам'яттю та емоціями, що призводить до вивільнення гормонів стресу. Таким чином, життя в постійно шумному середовищі — це завжди високий рівень цих шкідливих гормонів.

Шум пов'язують з високим кров'яним тиском, серцевими захворюваннями, дзвоном у вухах і втратою сну. Надмірний шум може стати серйозним подразником фізичних почуттів, і сьогодні все більше людей позиціонують себе як дуже чутливих і не здатних функціонувати в хаотичному та шумному середовищі.

Але тепер у науки є доказ не тільки того, що шум завдає болю, але і того, що тиша зцілює.

Ефект мовчання.

У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров'я зробила висновок, що 340 мільйонів жителів Західної Європи щорічно втрачають мільйон років здорового життя через шум. ВООЗ також сказала, що першопричина 3000 випадків смерті від серцево-судинних захворювань пов'язана з надмірним шумом.

Дослідження професора Гері У. Еванса з Корнельського університету, опубліковане в «Psychological Science», показало, що діти, чия школа розташована біля аеропорту, видають стресову реакцію, яка фактично змушувала їх ігнорувати шум. Він виявив, що діти ігнорують як шкідливий шум аеропорту, так і інші більш гучні звуки, такі як мова.

Це дослідження є переконливим доказом того, що шум — навіть на рівнях, які не створюють звуку, — викликає стрес і шкідливий для людини.

Вчені не вивчали тишу, і виявили її переваги випадково. Мовчання вперше з'явилося в наукових дослідженнях в якості базової лінії, з якої вчені порівнюють ефекти від шуму або музики.

Лікар Лучано Бернарді вивчав фізіологічні ефекти шуму і музики в 2006 році, зробивши приголомшливе відкриття. Коли суб'єкти його дослідження перебували в тиші між шумом і музикою, вони відчували потужний ефект. Двохвилинні паузи виявилися набагато більш розслаблюючими для мозку, ніж розслаблююча музика або більш тривала тиша, яка була на місці перед початком експерименту.

Фактично, випадкові паузи Бернарді стали найважливішим аспектом дослідження. Одним з його основних результатів було те, що мовчання посилюється контрастами.

Мозок розпізнає тишу і реагує на неї.

Багато вчителів і гуру медитації знають про це, і радять робити часті медитативні паузи протягом дня. Хоча ми можемо думати про тишу, як про нестачу інформації, наука говорить про зворотне. Мозок розпізнає тишу і реагує на неї дуже потужно.

Дослідження регенеративного біолога Університету Дьюка, Імке Кірстен, виявило, що дві години мовчання в день викликали розвиток клітин в гіпокампі — зоні мозку, яка пов'язана з формуванням пам'яті, за участю почуттів.

Коли ви перебуваєте в тиші, мозок може «відновити» деякі зі своїх когнітивних здібностей.

Ми постійно обробляємо величезну кількість інформації. Дослідження показали, що велике навантаження падає на нашу префронтальну кору — частину мозку, відповідальну за прийняття рішень, вирішення проблем і багато іншого.

Коли ми проводимо час на самоті в мовчанні, наші мізки здатні розслабитися і дати цій частині мозку відпочити.

Дослідники виявили, що тиша допомагає новим клітинам диференціюватися в нейрони і інтегруватися в систему, а коли ми потрапляємо в тишу, наші мізки краще обробляють інформацію. Ми можемо проаналізувати наше життя і побачити перспективу, що життєво важливо для психічного благополуччя.

Мовчання знімає стрес і напруження.

У той час як шум створює стрес, тиша знімає стрес і напруження як у мозку, так і в тілі. Мовчання поповнює і живить наші пізнавальні ресурси. Шум змушує нас втрачати концентрацію, когнітивні здібності і зменшує мотивацію і роботу мозку (що підтверджується дослідженнями).

Однак дослідження показують, що час, проведений в мовчанні може дивним чином відновити те, що було втрачено через надмірний шум. Стародавні духовні майстри знали це завжди; тиша загоює, тиша глибоко занурює нас в себе, а мовчання врівноважує тіло і розум. Тепер наука підтверджує це.

Цілющі переваги природи і тиші відомі давно, але тепер ми можемо додати до здоров'я і благополуччя харчування нашого мозку.

Простий, але древній досвід мовчання — це цілющий бальзам, який нам абсолютно необхідний!

+3
604
RSS
02:39 (відредаговано)
+3
Найтихіше місце на Землі знаходиться в головному управлінні Microsoft в Вашингтоні (США). Це звуковбирна камера, в якій тестують нові пристрої. Рівень шуму тут становить 20.6 дБ — майже максимальний, якого можна досягти без створення вакууму. Він зафіксований в Книзі рекордів Гіннеса. Для порівняння: людський шепіт має силу 30 дБ, рівне дихання — 10 дБ. Людина може сприймати звуки від 0 дБ, але якщо звуків не чути, це не означає, що їх немає…
_заспокоюю
Здається, що найтихіше місце на Землі має бути умиротвореним. Але тим, хто там хоч раз побував, так не здається. Під час екскурсій по аудіолабораторіям відвідувачі Microsoft заходять і в цю камеру. Співробітники відзначають, що побувати в цій кімнаті — це унікальний досвід. Якщо ви затамуєте подих, то почуєте, як стукотить ваше серце і кров тече венами. Але визнають, що це подобається не всім. Деякі люди хочуть вийти звідти вже за кілька секунд. Там чутно абсолютно все: як дихає людина на іншому кінці кімнати, як працюють суглоби при русі, не кажучи вже про буркотіння в череві. І лише дехто говорить, що почувається там комфортно. Поки що люди тут перебували за один раз не довше години.
_здивований _здивований _здивований

Цікава інформація. Ніколи не думала, що тиша може когось налякати.
01:34
+2
Обожнюю тишу. Вірю, що тища цілюща.
01:43
+2

Випадкові Дописи