Найдавніший храм в історії

Найдавніший храм в історії
Джерело матеріалу:

У Туреччині розкопали руїни найдавнішого храму в історії людства


На південному сході Туреччини виявили руїни храму, який може виявитися найдавнішим у всьому світі. Його вік оцінили в 12 тисяч років, повідомляють Діалоги з посиланням на Daily Sabah.

До останнього часу найдавнішою вважалося храмова споруда в Гебеклі-Тепе (Анатолія), але вона майже на тисячу років молодша.

Вчені не змогли визначити, який народ побудував цю споруду. У різні епохи на території сучасної Туреччини мешкали і шумери, і аккадці, і вавилоняни, і хетти, і ассірійці.

Важливу знахідку зробили в Даргечітському районі. Не виключено, що там знаходилося одне з перших поселень Євразії. Наявність храму показує, що племена, які жили там, були віруючими, а значить – мали досить високий рівень розвитку. Крім культового об’єкту, археологи виявили залишки житлових будинків і господарських споруд.

Авторка — Наташа Костюк


Водночас, УНІАН з посиланням на  haber7.com повідомляє наступне. Археологи оприлюднили сенсаційні результати розкопок неолітичного храму Бонкуклу-Тарла, розташованого у південно-східній провінції Мардін (Туреччина). Ці розкопки тривають від 2012 року.

Радіовуглецевий аналіз зразків, взятих в неолітичному храмі Бонкуклу-Тарла, довів, що його вік — близько 13 тисяч років, хоча раніше вчені вважали, що йому «лише» 11,3 тисячі років. В усякому разі, цей храм є найдавнішим в історії, й його можна вважати «точкою відліку цивілізації».

Раніше найдавнішим вважали 12-тисячолітній храмовий комплекс Гебеклі-Тепе (провінція Шанліурфа), який включено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як «перше у світі поселення». Теперішні археологічні знахідки в Гебеклі-Тепе зробили революцію в наукових уявленнях про період раннього неоліту Близького Сходу і всієї Євразії.

+2
520
RSS
17:26
+2
_ангел Цікаво, в яких богів вірили ті люди?.. _ангел
06:03
+2
На першій світлині стіна, викладена з каміння. А в ній прямокутний отвір, обрамлений затверділим бетоном. Вражає.
То не бетон, то рівно обтесані кам'яні блоки. _чудово Все одно вражає!

Випадкові Дописи