Paris vaut bien une messe

Paris vaut bien une messe
Джерело матеріалу:

Буде літер багато. Але це варто знати…


«До кінця тридцятих років французька армія вважалася найпотужнішою в Європі. Коли Гітлер домовився зі Сталіним і вторгся до Польщі, Франція, слідом за Англією, оголосила Німеччині війну.

За ідеєю, це подія сама по собі мала змусити Гітлера присісти і включити задню. Але щось пішло не так.

10 травня 1940 німці почали наступ в Арденнах, а 14 червня німецька армія увійшла в Париж. Через тиждень Франція капітулювала.

Особливо знущальний зигзаг історії полягає в тому, що вже напередодні поразки французький уряд закликав до влади героїв-переможців Першої світової – 84 -літнього маршала Філіпа Петена (перемога під Верденом в 1916 році) і 72-літнього генерала Максима Вейгана (під час підписання Компьенского перемир’я зачитував німцям його умови). Через тиждень після призначення герой-переможець Вейган запропонував припинити “безглузде кровопролиття” і укласти з німцями перемир’я. Ще через 2 тижні, напередодні вступу німців до Парижа, про перемир’я заговорив і маршал Петен. Вже після падіння Парижа, коли французький уряд втік в Бордо, не бажаючого здаватися прем’єр-міністра Поля Рейно відправили у відставку, а його місце зайняв Петен, який негайно закликав французів “просто перестати стріляти”. За цей місяць французи так втомилися від війни, ну так втомилися, що пропозиція Петена була сприйнята на ура. “Довгоочікуваний мир”, “наші хлопчики більше не гинуть”, ось це все. І тільки 50-літній Шарль де Голль з Лондона баламутив воду і закликав французів продовжувати чинити опір. У відповідь миротворці з уряду Петена заочно піддали де Голля військовому трибуналу і засудили до смерті, а заодно і до конфіскації майна, щоб два рази не вставати.

Отже, Франція окупована, але не повністю. Уряд Петена приніс нації довгоочікуваний мир (тобто, капітуляцію) і “домовився десь посередині”. Рейх забрав собі 60% території Франції, решта 40%, так і бути, залишилося за французьким урядом.

Сам уряд перебрався в містечко Віші, а залишений клаптик суверенної Франції гордо назвали “Вільної зоною”.

Епоха республіки закінчилася, почалася епоха колабораціонізму. Слово “колабораціонізм”, до речі, придумав рятівник нації маршал Петен.

Характерно, що дії уряду Віші представляли собою реванш махрової, ватної Франції над республікою.

Перше, що зробили “нові обличчя”, це змінили Конституцію. Вся влада переходила до “глави держави” Петена, а гасло французької революції “Свобода, рівність, братерство” було замінено на “Праця, сім’я, батьківщина”. Потім “нові обличчя” почали боротьбу з інакомислячими. Першими під роздачу потрапили комуністи і масони.

Потім дійшла черга до євреїв. Почали з перепису євреїв, продовжили забороною займати державні посади, і вже до кінця року перейшли до арештів усіх євреїв-іноземців. У грудні 1940-го в таборах “Вільної зони” сиділо більше 50 000 євреїв.

Далі більше. У 1941 уряд Віші зайнявся єврейською “деолігархізацією”. За новим законом їхні підприємства “аріанізовувались” і конфісковувались на користь “нових облич”. Братський Рейх теж не залишився у програші, тому що “нові обличчя” щедро постачали її робочими руками.

Будувати в Німеччині “новий світовий порядок” відправлялися пачками як євреї, так і французи. Причому апетити Рейху росли рік від року. В рамках колаборації уряд миротворців взяв участь і в гітлерівському “остаточному вирішенні єврейського питання”.

«Нові обличчя» відправили в німецькі концтабори 76 000 євреїв.

З відщепенцями з Опору, яких де Голль з Лондона всіляко підбивав розхитувати мир і новий порядок, теж особливо не церемонилися. У 1943 “нові обличчя” створили “Французьку Міліцію”. Нова Міліція покликана боротися з “тероризмом” (Опором) і “виразкою єврейства”. А що поробиш, такий ось був “запит суспільства”.

Дивно, але перемир’я з “братньою Німеччиною”, договорняки десь посередині і навіть боротьба з євреями не врятували колабораціоністів від повної окупації. Коли в 1942-му союзники висадилися в північній Африці, французькі колонії перейшли на сторону воюючої Франції. Гітлер зрозумів, що досить награвся в миротворця, і в 43-му окупував Францію повністю. До бенкету приєдналася Італія, відкусивши собі Корсику й південний схід “Вільної зони”. З цього моменту влада уряду Віші стала просто картонною.

6 червня 1944, день “Д”. Союзники висадилися в Нормандії і почали колупати Рейх із заходу. 19 серпня бабахнуло повстання Опору в Парижі. Через тиждень він був звільнений. Де Голль з тріумфом пройшов по Єлисейських Полях.

Тим часом у “нових облич” тривало веселе шоу. Вони встигли заарештуватися німцями, потім евакуюватися до Німеччини і навіть – будете сміятися – взяти участь у “французькому уряді у вигнанні”.

У травні 1945-го шоу різко змінило продюсерів. «Нові обличчя» були доставлені в Париж, де постали перед судом. Петен, Лаваль і ще ряд товаришів були визнані державними зрадниками. Фінальною дією шоу був розстріл. З конфіскацією, зрозуміло.

Мораль всієї історії проста і доступна: “борітеся – й поборете”.

Де Голль, тягнув націю боротися за свою незалежність, домігся свого. Петен, який закликав перестати стріляти заради якого завгодно миру, в кінці кінців отримав свій символічний контрольний постріл. З поваги до похилого віку обвинуваченого і його заслугам в роки Першої світової війни смертна кара для Анрі Філіпа Петена була замінена на тюремне ув’язнення. У 1951 році він був переведений з в’язниці в цивільну лікарню, де і помер.»

Автор — Максим Сердечний

+3
526
RSS
05:34
+2
Викладено значно стисліше, ніж це неодноразово робилося на «Лінії Оборони». До того ж, одразу українською мовою! _чудово
09:05
+2
Повчальний історичний приклад для українських ватників, які ну так втомилися від війни, що ладні просто перестати стріляти і домовлятися десь посередині.
10:57
+2
«Втомилася від війни» олігархія, якій заважають грабувати Україну!
11:08 (відредаговано)
+2
Чому Гітлер вирішив розгромити Францію влітку 1940-го?

Тому, що Франція разом з Англією планували влітку 1940-го розпочати бойові дії… але не проти Третього Райху, якому вони оголосили війну, а проти Радянського Союзу! Військові дії планувалося направити проти нафтових районів Кавказу — центрів добування, зберігання і вивозу нафти, зосереджених у трьох пунктах: Баку, Грозний — Майкоп, Батумі.

Документи щодо цього опубліковані у збірнику «Органи государственной безопасности СССР в Великой отечественной войне», том 1.

Планування бойових операцій проти СРСР французьке міністерство національної оборони розпочало вже в грудні 1939 року!
Військові дії планувалося направити проти нафтових районів Кавказу — центрів добування, зберігання і вивозу нафти, зосереджених у трьох пунктах: Баку, Грозний — Майкоп, Батумі.

Агааа!!! _здивований _здивований _здивований
Себто, і в даному разі генеральні битви ІІ Світової війни планувалися з розрахунку, «хто кому обріже нафту»?!
Цікаво, дуже цікаво…

Планування бойових операцій проти СРСР французьке міністерство національної оборони розпочало вже в грудні 1939 року!

Агааа!!! _здивований _здивований _здивований
Себто, після початку Фінської війни!..


Таким чином, ґранди тодішньої Європи все ж збиралися покарати СРСР за цю авантюру?! Ой, як цікаво!..
_чудово _чудово _чудово
До речі, зацінуйте, до чого цей фінський співак схожий на нашого Сергія Файфуру!!!12:12 (відредаговано)
+2
3 вересня 1939 року Великобританія і Франція відкинувши пропозиції Німеччини і Гітлера про врегулювання ситуації з Польщею оголосили Німеччині війну! Таким чином, військовий конфлікт між Німеччиною і Польщею перетворився у Другу світову війну.
Німеччина, згідно з підписаними раніше економічними угодами, отримувала від СРСР різну сировину, в тому числі і нафтопродукти.
Ставлячи за мету економічну блокаду Німеччини і, таким чином, удушення Третього Райху, Англія і Франція в грудні 1939 року почали розробку військової операції проти Радянського Союзу!
Документи цієї операції були захоплені під час бойових дій Вермахту проти французької армії! Гітлер направив ці документи Сталіну, а потім вони були передані на зберігання в архів російських спецслужб. Нині ці документи зберігаються в Центральному архіві Федеральної служби контррозвідки Російської Федерації.
У 1995 році частина цих документів була оприлюднена у збірнику:

Федеральная служба контрразведки Российской Федерации
Академия Федеральной службы контрразведки Российской Федерации
ОРГАНЫ ГОСУДАРСТВЕННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ СССР В ВЕЛИКОЙ ОТЕЧЕСТВЕННОЙ ВОЙНЕ
Сборник документов
Том 1
НАКАНУНЕ
Книга первая
(ноябрь 1938 г. – декабрь 1940 г.)
Москва 1995

Перелік документів про військову операцію:
Документ № 10 / с. 349-351
Документ № 12 / с. 361-362
Документ № 17 / с. 374-377
Документ № 18 / с. 377-379
Документ № 20 / с. 381-383
Грандіозно!!! _чудово Тепер ціла низка нібито «нестиковок» стає на місце!..
12:21
+2
До речі, у березні 1940-го Франція збиралася втрутитися у війну СРСР з Фінляндією на боці Фінляндії, про що свідчать документи у цьому ж збірнику:

Документ № 15 / с. 368-372
Документ № 19 / с. 380-381
12:26 (відредаговано)
+2
Що цікаво? У вищевказаному збірнику документів немає жодного (!) документа, повторюю — ЖОДНОГО — у якому б говорилося про бойові операції французької армії проти головного ворога, якому оголошена війна — проти Третього Райху!

Збірник документів охоплює період з листопада 1939-го по грудень 1940-го; обсяг збірника 452 сторінки!
немає жодного (!) документа, повторюю — ЖОДНОГО — у якому б говорилося про бойові операції французької армії проти головного ворога, якому оголошена війна — проти Третього Райху!

Отже ті, хто планував ці операції, розуміли, хто насправді є головним ворогом, а кого підштовхують в «корму», щоб він весело й бадьоро підкорював Європу…
Більше того, генерал Паласс, військовий аташе при французькому посольстві у Москві, у своїй доповідній записці від 24 грудня 1939 року прямо говорить про можливість радянської агресії:

«…Различными вариантами советского наступления на рассматриваемой территории, по моему мнению, являются следующие (расположены по степени важности):
— одновременное наступление на Турцию и Иран с целью прорыва к нефти в Иране в Персидском заливе;
— наступление в направлении Анкары и проливов совместно с Черноморским флотом, позволяющее оккупировать военно-морские базы на Южном берегу Черного моря.
— Наступление и оккупация провинций Иранского Азербайджана и Турецкой Армении с целью:
— Обеспечение безопасности района, жизненно важного для России, который включает центры нефтяной промышленности на Кавказе; оккупации и части Турецкой Армении и Иранского Азербайджана, включающих авиа- и гидроавиабазы, представляющие угрозу району Баку;
— Подчинение района Трабзон – Тиреболу по побережью Черного моря, что позволяет улучшить положение военно-морских сил в Восточном бассейне Черного моря…»

Цитується по:
Вищеназваний збірник документів, документ № 10, с. 349-350.
12:31
+2
Документи дуже цікаві і повчальні. Але вони надруковані російською мовою і перекладати їх українською у мене немає часу (і натхнення). Для бажаючих я дав точні посилання і на збірник, і на конкретні документи.
Арбайтен, камераден _підморгування
13:59
+2
Згідно французьких документів розробка військової операції проти СРСР була завершена 17 квітня 1940 року. Вермахт почав наступ на Францію 10 травня 1940 року.

Цікаво, а якби французи не планували знищення радянських нафтових промислів, то з цього очевидно, що Гітлер би не віддав наказ про вторгнення у Францію!?
Якщо кинути погляд на мапу Європи 1940 року, то складається враження, що основною метою Німеччини все ж таки було розібратися з Великою Британією:Тому попри підписані договори, в квітні 1940 року були окуповані Данія та Норвегія — це, вважайте, база для операції з десантування на Велику Британію. В тилу бази лишилася, типу такого, «нейтральна» Швеція і Фінляндія, як союзниця ІІІ Райху. Це не я говорю — це з усією очевидністю випливає з аналізу ситуації на мапі…
_вибачаюсь

А щодо Франції… Її було варто грохнути не тільки тому, щоб не зазіхала на радянські нафтові джерела (Кавказ + Іран, «м'яко» підконтрольний Радянському Союзу), але також тому, щоб французи раптом не вилізли з-за лінії Мажино і не вдерлися через сухопутний кордон в саму Німеччину.
_дідько
Все ж таки протяжний сухопутний кордон + кілька століть франко-німецьких воєн стратеги ІІІ Райху не могли скидати з рахунків…
_вибачаюсь
Хоча можна й припускати, що якби Франція не зазіхала на радянські нафтові джерела, а відсидівшись за лінією Мажино, дозволила б Німеччині десантуватися на Британські острови, то потім Франція «потоваришувала» би з Німеччиною, й вони б узялися за великий світовий переділ британських колоній! Вигідно продати свій нейтралітет — чом би й ні?!
_не_знаю

Випадкові Дописи