УВАГА!   З 1 лютого діяльність спільноти "Світоч" переноситься в Telegram.

Сайт буде доступним ще довгий час, проте без нових публікацій.
Підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями на нашому Telegram-каналі @svitoch_in_ua

Розібратися як користуватися Телеграмом або створити власний канал для подальшої участі в спільноті "Світоч" можете за ІНСТРУКЦІЄЮ. З правилами участі можете ознайомитися тут.

Якщо у Вас є якісь запитання, задавайте їх в групі підтримки в Телеграмі тут.

Штайнмаєріада

Штайнмаєріада

Щойно лідери країн «нормандської четвірки» (N4 — Франції, Німеччини, України та Росі) за підсумками Паризького саміту погодили спільну декларацію. Це настільки важливий… можна сміливо стверджувати — доленосний документ, що варто повністю процитувати його — принаймні в перекладі "Європейської правди":


Президент Французької Республіки, канцлер ФРН, президент Російської Федерації та президент України зустрілися сьогодні в Парижі.

Мінські угоди (Мінський протокол від 5 вересня 2014 р., Мінський меморандум від 19 вересня 2014 р. та Мінський пакет заходів від 12 лютого 2015 р.) продовжують залишатися основою роботи нормандського формату, країни-члени якого зобов'язані їх повноцінно виконувати.

Вони підкреслюють своє спільне прагнення до стійкої та всебічної архітектури довіри та безпеки в Європі, заснованої на принципах ОБСЄ, для якої вирішення конфлікту в Україні є одним із декількох важливих кроків.

Виходячи з цього, вони приймають рішення про наступне:

1. Негайні заходи щодо стабілізації ситуації в зоні конфлікту

Сторони беруть на себе зобов'язання щодо повного та всебічного впровадження режиму припинення вогню, посиленого впровадженням усіх необхідних заходів підтримки припинення вогню, до кінця 2019 року.

Вони підтримуватимуть розробку та реалізацію оновленого плану розмінування на основі рішення Тристоронньої контактної групи з питань розмінування від 3 березня 2016 року.

Вони підтримають угоду в рамках Тристоронньої контактної групи щодо трьох додаткових зон роз’єднання з метою відведення сил та техніки до кінця березня 2020 року.

Вони закликають Тристоронню контактну групу сприяти звільненню та обміну утримуваних осіб до кінця року на основі принципу «всі на всіх», починаючи з «усіх ідентифікованих на всіх ідентифікованих», розуміючи, що міжнародним організаціям, включаючи Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), надається повний і безумовний доступ до всіх затриманих осіб.

Вони підтримують угоду в рамках Тристоронньої контактної групи протягом 30 днів про нові пункти пропуску вздовж лінії контакту, що базуються, головним чином, на гуманітарних критеріях.

Вони нагадують, що Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі в Україні (СММ) повинна мати можливість використовувати всі можливості мандату 21 березня 2014 року та мати безпечний та безпечний доступ по всій Україні для повного виконання свого мандату.

2. Заходи щодо виконання політичних положень Мінських угод

Сторони висловлюють зацікавленість у домовленості у нормандському форматі (N4) та Тристоронній контактній групі щодо всіх правових аспектів Закону про особливий порядок місцевого самоврядування — особливого статусу — окремих районів Донецької та Луганської областей — як зазначено в Пакеті заходів щодо імплементації Мінських угод від 2015 року — з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

Вони вважають за необхідне включити «формулу Штайнмаєра» в законодавство України відповідно до версії, узгодженої в N4 та Тристоронній контактній групі.

3. Подальша робота

Вони просять своїх міністрів закордонних справ та політичних радників забезпечити виконання досягнутих домовленостей, і вони погоджуються провести ще одну зустріч у такому форматі протягом чотирьох місяців на політичних та безпекових умовах, зокрема, щодо організації місцевих виборів.

Париж,

Єлисейський палац,

9-10 грудня 2019


Поза сумнівом, центральним пунктом цього документу є те, що стоїть буквально по центру — п.2 «Заходи щодо виконання політичних положень Мінських угод», а саме:

— забезпечення функціонування на постійній основі Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування окремих районів Донецької та Луганської областей»;

— включення «формули Штайнмаєра» в законодавство України.

Що таке «формула Штайнмаєра»? Відомо, що Україна та Росія розуміють її по-різному. Не можна виключати, що на нинішньому Паризькому саміті N4 про це домовилися в новому формулюванні, нам же доведеться користуватись наявним — узгодженим на Мінському саміті 11-12 лютого 2015 року:

  • припинення вогню;
  • розведення військ;
  • ухвалення Верховною Радою України Закону про амністію бойовиків;
  • проведення місцевих виборів під егідою ОБСЄ.

Таким чином, «формула Штайнмаєра»: 

  • запроваджує на тимчасовій основі особливий статус для ОРДЛО одразу після проведення там місцевих виборів за українським законодавством; 
  • запроваджує на постійній основі особливий статус для ОРДЛО після визнання виборів законними (за оцінкою ОБСЄ).

Якщо ОБСЄ визнає вибори успішними, і для ОРДЛО запроваджується особливий статус, то Україна зобов'язується надати територіям ОРДЛО особливий режим місцевого самоврядування. З Парижу вже надійшло повідомлення, що на забезпечення умов для проведення місцевих виборів в ОРДЛО відведено… аж цілих 4 місяці!!! От тільки які питання можна вирішити за 4 місяці… після 5-ти років війни?!

Але по всьому виходить, що станом на 10 квітня 2020 року всі умови мають біти створені — і крапка. Добре хоч, що не станом на 1 квітня… Хоча хтозна, хтозна! Можливо, нулик і загублять по ходу… Що логічно.

І наостанок про те, чого я не бачу в спільній декларації:

  • жодного натяку на те, що Україна отримає контроль над східним кордоном з РФ;
  • жодних гарантій того, що законно обрана, з особливим статусом, легалізована місцева влада ОРДЛО не вдаватиметься до таких «художеств», як розповсюдження своєї юрисдикції на всю територію Донецької та/або Луганської областей, на сусідні області чи на всю територію України, оголошення «ворогами народу Донбасу» всіх учасників АТО/ООС і т.ін.

Ну, а в підсумку можна «привітати» всіх нас із тим, що процедура Штайнмаєріади (впихування «ракової пухлини» ОРДЛО в тіло України) успішно оформлена на найвищому міжнародному рівні й гарантована авторитетом Німеччини та Франції, не кажучи вже про Росію… Чинну на даний момент владу України про це попереджали — але вони не почули. 

Тепер справа за практичною реалізацією процедури впихування (Штайнмаєріади), на що відведено 4 місяці. Не дивно, що ВВХ лишився задоволений тим, як пройшла його зустріч із Зеленським.


UPD. Наведений вище текст писався глибоко вночі. Тепер же, що раз озирнувши написане свіжим оком, змушений констатувати, що в спільній декларації йдеться лише про «ВІДведення» військ від лінії розмежування, але не про «ВИведення» окупаційних військ з території ОРДЛО. Таким чином, всі "іхтамнєти" («бурятські шахтарі» і т.ін.) лишаються на місцях… і плавно перекочовують в місцеву владу ОРДЛО після проведення виборів?! От і друга кардинальна поступка з боку штайнмаєрізованої України.

+2
878
RSS
05:28
+3
Вітаю всіх з настанням нової реальності. _соромлюсь Дочекалися.
05:56
+3
До речі, питання (не)доступу до кордону сам Зеленський називає «найбільшим програшем». _шкодую
13:50
+2
Додав оновлення — теж приємного мало… _шкодую
15:14
+3
Що й казати: всього, чого хотів Пу, він досяг: починається процес легалізації ОРДЛО. Надіюся, що в Зеленського вистачить мудрості хоч досягти 21-го всеохопного припинення вогню, а далі вимагати виведення військ і розброєння незаконних збройних формувань .
Якщо ОРДЛО будуть легалізовані — це означатиме, що всі потрібні люди перекочують в місцеву владу, яка стане недоторканою. Кого після цього «роззброювати» і кого куди «виводити», коли всі потрібні люди сидітимуть на своїх місцях у високих кабінетах — включно із законодавчою і виконавчою гілками влади, а також силовиками, судами, прокуратурою і службою безпеки ОРДЛО?!
_дідько _дідько _дідько
Тоді «роззброювати» й «виводити» можна буде лише конкурентів та зальотних «гастролерів», які заважатимуть ОФІЦІЙНОМУ КРИМІНАЛІТЕТУ вести бізнес.
18:11
+2
Негайні заходи щодо стабілізації ситуації в зоні конфлікту — це вже щось. Марно було надіятись що Путін і вся четвірка погодиться з пропозиціями України. Будемо надіятись що на наступній зустрічі четвірки вдасться посилити позицію України.
23:36
+2
Друг Тимур написав чудовий матеріал!

Але коментувати чи щось писати від себе не хочу!
Для кого писати? Для 73%…
Чергова тупість… Чергова зрада… І так 101 рік!
А для 25% чому не хочете щось написати? Хоча вони й так усе розуміють. Тому й треба писати для тих 73%. Але їхньою мовою. Про ковбасу та інші смаколики, які не стануть дешевшими чи смачнішими, коли сюди прийде Расєя. Може від ваших слів ще 1% опритомніє?
08:15 (відредаговано)
+2
А для 25% чому не хочете щось написати? Хоча вони й так усе розуміють. Тому й треба писати для тих 73%.


Пані Дзвінко, ці слова були написані 4 травня 2019 року:

«Сьогодні я чітко розумію, що до 31 березня 2019 року знаходився в полоні романтичного уявлення про «народ України» в плані його бажання бути незалежним і будувати демократичну, правову, економічно успішну Державу. Хоча підстав для критичної оцінки такого прагнення було досить багато. Це і постійне (з 1991 року по сьогодення) небажання третини електорату брати участь у парламентських і президентських виборах; це і мізерна кількість учасників резонансних протестних акцій: «Україна без Кучми», Майдан-2004 («Помаранчева Революція»); Майдан-2013 («Революція Гідності»)… А підтримка (і пряма участь) проросійськи настроєним населенням анексії Криму та прямої агресії Росії проти України і окупації частини Донецької і Луганської областей серйозно свідчила про те, що половина населення (а можливо і більше половини) не сприймає незалежність України і не бажає незалежності України.

В той же час я сподівався, що агресія Росії проти України; жорстока війна, в якій ми втратили більше 13 тисяч військових, добровольців і мирного населення та понесли величезні економічні збитки, реальні державотворчі справи останніх п’яти років тощо – навернуть більшість населення на патріотичний лад, на підтримку реформ, на підтримку курсу України в Європу і в НАТО...»

Повністю мої роздуми тут:
www.ar25.org/article/padinnya-z-zirok-v-realiyi-suchasnoyi-ukrayiny-etnos-25-73-y-kvartal-siryy-sektor.html

Випадкові Дописи