Алкоголь… Перші досліди. // «Погляд у минуле…» Ч_б/н

Алкоголь… Перші досліди. // «Погляд у минуле…» Ч_б/н

Як я вже писав, до поганих звичок, які багато з моїх однолітків підчепили в дитинстві і зберегли на все життя, я відношу куріння, вживання матюків, азартні ігри на гроші, зловживання алкогольними напоями.

Перший мій досвід вживання спиртного був романтично-пригодницьким. Трапилося це, коли я студіював у технікумі…

На Київському міському фотоклубі я познайомився з гарним фотоаматором, хлопцем трохи старшим за мене. Звали його Володимир Б. Батько його був з німецьких євреїв – Вульф Моїсеєвич. Ну, а мій новий приятель був відповідно Володимир Вульфович. Правда пізніше він «перехрестився» у росіянина Володимира Володимировича, нібито названого так на честь поета В.В. Маяковського.

Ми подружилися, часто ходили разом фотографувати на пленері. Одного разу він звернувся до мене з незвичним проханням – піти разом з ним на побачення з дівчиною. Мотивація була проста – він до цього не зустрічався з дівчатами, не знає, як себе вести, а втрьох йому буде простіше.

Домовилися зустрітися біля станції метро «Хрещатик». З’являється! Ну і франт! Свіжа стрижка «полубокс» («під фріца»), світла сорочка з коротким рукавом, вузька краватка, брюки з напрасованою «стрілкою», черевики блищать, шия вимита, очі збуджено сяють!

Хвилин через десять підходить до нас дівчина… Симпатична, на вигляд трохи старша за нас. Вітаємося, Володимир представляє мене, вона називається – «Алла»… і майже одразу запитує: «Підемо в кіно чи побухаємо!? Гроші у вас є!?». Ми ствердно відповідаємо, заворожено ліземо в кишені… Алла веде нас в «Гастроном», по дорозі бере з автомату «газвода» чистий гранчак, ховає його в сумочку. В «Гастрономі» вона бере дві пляшки вина «Біле міцне» (1 руб. 22 коп. за пляшку 0,5 л) і діловито веде нас у під’їзд на вул. Карла Маркса, навпроти Консерваторії. Заходимо у під’їзд, Алла дістає стакан, дає його потримати Володимиру, а сама відкриває пляшку і наливає вино. В цей момент у під’їзд заходить міліціонер з двома кремезними комсомольцями-дружинниками. Міліціонер бере Аллу під руку, а дружинники нас, і через декілька хвилин ми вже в штабі ДНД!

За столиком сидить лейтенант міліції з червоною пов’язкою «Черговий», під стіною на стільцях декілька дружинників. Нас садять під іншу стінку, міліціонер ставить на стіл сумку Алли, пляшку, стакан з вином, дістає з сумки другу пляшку. Черговий пару хвилин дивиться на Аллу, потім голосно каже: «Ти коли, Б***Ь перестанеш молодь споювати!? А!?» і грюкає кулаком по столу!

Володимир миттєво піднімається і виголошує яскраву промову, суть якої: міліція поставлена охороняти життя і спокій, честь і гідність радянських громадян, а не ображати і принижувати людей, тим більше дівчат… і т.д. і т.п.

Лейтенант зацікавлено слухає і не перебиває. Володимир, нарешті, замовкає. Лейтенант розпоряджається: «Шлюху в камеру, потім її оформимо! Товариш сержант і дружинники пишіть рапорти про адміністративне правопорушення і затримання… Товариш помічник чергового, покажіть романтику книгу затриманих і скільки разів Алла побувала тут за останній місяць. Дружинник, візьміть ось цього юнака (показує на мене), відведіть в туалет, щоб він вилив вино в унітаз».

На нас оформляють документи про адміністративне правопорушення – розпивання спиртних напоїв у недозволеному місці, – ми їх підписуємо і нас випускають на вулицю. А на Аллу документи будуть оформляти окремо – як побачив Володимир по книзі реєстрації затриманих, то Алла за місяць встигла побувати в міліції більше дванадцяти разів! І всі затримання за «распіваніє спіртних напітков в нєположєнном мєстє»!

Пригнічені, ми виходимо на вулицю. Сяє сонце, але Володимир невтішний!

Далі буде…+3
388
RSS
23:41
+3
Ну, а мій новий приятель був відповідно Володимир Вульфович. Правда пізніше він «перехрестився» у росіянина Володимира Володимировича...

Ух ти!!! А це, часом, не Вервольфович???

Та нє… Хоча наприкінці 1990-х мій ВВБ лаяв націоналізм, демократію і ностальгував за СССР
00:16
+3
Мій досвід вживання алкоголю почався зі спирту. Точніше, зі спиртової настоянки перегородок волоського горіху…
_стежу
Я зростав в будинку, в якому не було гарячої води: за якимись дебільними радянськими нормами, проводити гарячий водогін можна було лише в 1-2-поверхові старі будинки — але не вище… Наш будинок мав 4 поверхи. Отож все милося виключно холодною водою або окропом з чайника. Або сумішшю холодної води з окропом — але не проточною, а в мисці… Все це не ідеальні (з точки зору гігієни) варіанти, отож мене час від часу «пробивало на пронос». Іноді на сильний…
_не_знаю
Було мені тоді років 5, і «пробило» мене настільки потужно, що цілий тиждень лилося без всяких покращень, які б ліки мама мені не давала. Тоді літня сусідка з другого поверху — тітка Наташа порадила мамі перевірений засіб: зробити спиртову настоянку перегородок волоського горіху! У мами була подруга-медсестра — тітка Руслана, яка іноді діставала всякі дефіцитні медпрепарати, в т.ч. медичний спирт. А горіхи росли у нас просто у дворі… Сталося все це якраз у серпні, отож назбирав я горіхів у дворі, ми з мамою їх натрощили, й за добу настоянка була готова. Далі мама відміряла столову ложку настоянки, перелила її в чарку, намастила великий кавалок чорного хлібу товстим шаром масла, проінструктувала мене, як дихати, як пити спирт і як закушувати. Отож я глибоко видихнув, одним ковтком тяпнув чарку спирту, з'їв хліб з маслом і ліг спати…
_пиячимо
Очевидне покращення настало вже після першої чарки. А ще дві (ввечері та наступного ранку) остаточно вилікували мене. Відтоді пляшка спиртової настоянки перегородок волоського горіху завжди зберігалася у нас вдома. І цей засіб завжди миттєво знімав найжорстокіший пронос, немов рукою… Ну, а маючи досвід вживання спиртової настоянки в 5-річному віці, пити все інше в будь-якому старшому віці було значно легше.
_пиячимо
Ну, а маючи досвід вживання спиртової настоянки в 5-річному віці, пити все інше в будь-якому старшому віці було значно легше.


То Ви, друже, алкачЪ з дошкільним стажем _сміюсь _сильно_сміюсь
_браво Отож бо! _браво
12:58
+3
А в нас дома є теж горілка, настояна на горіхових перетинках. Має кон'ячний колір і приємний смак. А тепер от буду знати, завдяки Тимуру, що вона ще й корисна при розладах шлунку. Дякую, Володимире, за допис.
Горілка — це 40°, а мама, за рекомендацією сусідки, настоювала чистий медичний спирт — 96°… _стежу Як говорилося в знаменитій рекламі, «відчуй різницю!» ©

Випадкові Дописи