Оплачено склянкою молока

Оплачено склянкою молока
Джерело матеріалу:

Історична притча


Будучи підлітком, Говард Келлі був дуже бідним. Щоб заробити собі на хліб і на навчання, він розносив різні дрібні товари по домівках. Одного разу у нього в кишені не залишилося жодного цента. Потерпаючи від голоду, він вирішив зайти в найближчий будинок і попросити їжі. Йому було страшенно незручно, але, коли він підійшов до будинку, ним опанувало почуття рішучості: відмовлять чи ні — хай буде, як буде. Він простягнув руку до дзвінка і кілька разів натиснув кнопку. Але, коли двері відчинила молода і дуже красива дівчина, Говард несподівано розгубився. Від нещодавньої впевненості не лишилося і сліду. Йому стало соромно просити у неї їжу. І тоді він, запинаючись від хвилювання, сказав:

— Можна… попросити у вас… склянку води?

Дівчина зрозуміла, що юнак голодний, і принесла йому велику склянку молока. Говард повільно випив його і запитав:

— Скільки я вам винен?

— Ви нічого мені не винні, — відповіла дівчина. — Моя мама вчила мене ніколи нічого не брати за добрі справи.

— В такому разі, сердечно вам дякую! — відповів він.

Коли Говард Келлі вийшов з дому дівчини, він почувався не тільки міцнішим фізично, а й морально. Тепер він був упевнений: поки на світі є такі щедрі й добрі люди, все буде гаразд!

Минуло багато років. І ось одного разу якась жінка серйозно захворіла. Місцеві лікарі не знали, що робити. Зрештою, вони вирішили послати її до великого міста на обстеження до досвідчених фахівців.

Серед запрошених на консультацію виявився і доктор Говард Келлі. Коли він почув назву містечка, з якого приїхала ця жінка, його обличчя пожвавішало. Він негайно піднявся і пішов до її палати. Жінка, втомившись із дороги, спала. Лікар тихо увійшов до палати й оразу ж упізнав її. Так, це була вона, — та сама дівчина, яка колись пригостила його склянкою молока.

Вивчивши історію її хвороби і дані результатів аналізів, лікаря спохмурнів: «Вона приречена!»

Лікар повернувся в свій кабінет і деякий час сидів мовчки, про щось розмірковуючи. Він думав про цю жінку, про своє безсилля допомогти їй, про несправедливість долі. Але чим більше він думав, тим твердішим ставав його погляд. Нарешті він підхопився з крісла і мовив:

— Ні, я зроблю все можливе і неможливе, щоб врятувати її!

З цього дня доктор Говард Келлі приділяв хворий пацієнтці особливу увагу. І після восьми місяців довгої й наполегливої боротьби доктор Келлі здобув перемогу над страшною хворобою. Життя молодої жінки тепер було поза небезпекою.

Доктор попросив бухгалтерію шпиталю підготувати йому рахунок за лікування. Коли йому принесли рахунок, сума, яку повинна була сплатити жінка, виявилася величезною. Лікар Келлі подивився на рахунок, взяв ручку, щось написав внизу рахунку і попросив віднести його в її палату.

Отримавши рахунок, жінка боялася його розгорнути. Вона була впевнена, що все життя їй доведеться не покладаючи рук працювати, щоб його оплатити. Зрештою, пересиливши себе, вона відкрила рахунок. І перше, що кинулося їй в очі, був напис, зроблений від руки і розташований просто під рядком «Оплатити». Сльози радості навернулися на її очі, а серце до країв заповнилося теплотою і вдячністю. Напис свідчив: «Повністю сплачено склянкою молока. Лікар Г.Келлі».


Довідка: Келлі Говард Етвуд (1858-1943) — відомий американський лікар-гінеколог.

+3
922
RSS
15:25
+3
В принципі, це чергова історія про «закон бумерангу». Її відмінність в тім, що це реальна історія, яка сталася з реальною людиною, а не азійський соціальний ролик.
19:49
+3
Та відомий же вислів: Раз добром зігріте серце — вік не прохолоне !
17:51
+2
Це ж треба було цій жінці потрапити саме в ту лікарню! Дійсно бумеранг спрацював,
і вона опинилася в потрібному місці.

Випадкові Дописи