Як працює карма

Як працює карма
Джерело матеріалу:

Коли людина здійснює крадіжку або завдає шкоди ні в чому невинним людям, ті, хто вірить в карму, вважають що її наздожене справедливе покарання. І навіть якщо її не спіймала поліція, ми думаємо, що рано чи пізно карма її наздожене. Наприклад, її машину вкрадуть або ж їй доведеться розплатитися за свої діяння власним здоров'ям, а може і життям. Таке розуміння карми є поширеним, однак докорінно невірним. У даній статті ми спробуємо розібратися в ній докладніше і зрозуміємо, що ж це насправді таке і як вона працює.

Будда говорив, що будь-яка вчинена нами дія матиме наслідки. Погані вчинки ведуть до поганих наслідків, а хороші нагороджують людину якимось чином. Однак наслідки, які наздоганяють людини, є скоріше внутрішніми, ніж зовнішніми.


Декілька фактів і думок про карму

У перекладі з санскриту «карма» означає «дія». Людина від народження до самої смерті вчиняє певні дії. Але що цікаво, наші дії стають причиною наших наступних дій. Тобто наслідки наших дій — теж дії.

Багато людей вважають карму якимось надприродним законом Всесвіту. Чи так це? Цілком можливо, що насправді ми маємо справу із законами психології. Якщо ви накричали без причини (і навіть якщо з певної причини) на іншу людину, то які наслідки має ця дія? Вірно, ваша дія спричинить за собою ваше погане самопочуття, а наступні ваші дії будуть настільки дурними через негативних емоцій, що постраждаєте ви самі. Тому якщо ви не вірите в надприродне, замисліться над законами психології, тому що у цього є дуже серйозні підстави. Все вищесказане не означає, що не існує законів Всесвіту, це лише привід замислитися над кармою з наукової точки зору.

На Сході слово «добро» означає скоріше «безкорисливість». Тобто якщо ви робите дію не через свій егоїзм, а без всякої для вас користі — це вважається добром. А ось «погане» означає «егоїстичне».


Карма віддається зсередини

Ми маємо розуміти, що навіть якщо людина справедливо сіла до в'язниці за вчинені дії, то її наздогнала карма не у вигляді в'язниці, а у вигляді наслідків для її душі або психіки.

Багато людей думають, що якщо людину не спіткало покарання у вигляді суворого закону, отже вона вийшла сухою з води. Мовляв, внутрішні муки, якщо вони взагалі є, не йдуть ні в яке порівняння з перебуванням у в'язниці. Однак так карма не працює, добре це чи погано. Закони та в'язниці були придумані людьми і не є природними витворами. У Всесвіті є свої закони, які втілюються так, як це було задумано спочатку.

Це важко приймати, бо не поєднується з нашими уявленнями про справедливе покарання. Крім того, нам складно змиритися з тим, що згідно із законом карми егоїстичний вчинок є злом. Найбільша складність полягає в тому, що дії, які ми не вважаємо злими, є насправді такими. Звісно, існує однозначне зло і ми розуміємо, про що йдеться. Однак у дій є сотні напівтонів, які вкрай складно трактувати як добро чи зло.


Карма наздоганяє людини відразу ж

Коли людина пограбував банк і втекла з награбованим, ми думаємо про те, що вона уникнула правосуддя і воно її невдовзі наздожене. Якщо б нам вдалося дізнатися про подальшу долю цієї людини і ми би з'ясували, що вона живе на прекрасному острові, можливо ми б подумали: «Ну гаразд, від поліції їй сховатися вдалося. Але через пару років карма її точно наздожене. Щось з нею станеться». Станеться або ні, ми цього знати не можемо. А те, що можемо знати точно (якщо вірити в карму), що карма наздогнала її в той момент, коли вона зробила цей егоїстичний вчинок. Вона пограбувала банк, сотні людей-вкладників, можливо, дуже від цього постраждали, але не в цьому суть. Постраждати люди можуть навіть від безкорисливого вчинку, тут же річ саме в егоїзмі цього вчинку.

Егоїстичний вчинок по кармі означає корисливу дію заради самого себе на шкоду оточуючим. Тобто якщо ви щиро хотіли допомогти людині, але зашкодили їй, погана карма вас не наздожене.

Людина, яка скоїла тяжкий злочин і не понесла покарання за законом, вважається такою, що уникла відповідальності. А кармічне покарання у вигляді внутрішніх страждань вважається висотаним з пальця. Ми впевнені в тому, що подібні люди не відчувають докорів сумління і ніщо не з'їдає їх зсередини. Та й взагалі вони виглядають достатньо щасливими. Але подумайте, хіба до кінця життя ця людина не буде відчувати страху за те, що її упіймають? Хіба вона не буде щоразу при підозрілому звуці нервово озиратися? Цілком можливо, що через якийсь час їй можна буде поставити діагноз параної.

Така людина може пригнічувати свої внутрішні страждання, проте вона їх тільки зажене всередину. А це може призвести до багатьох психічних розладів, оскільки когнітивний дисонанс така людина відчуватиме завжди — навіть якщо вона себе виправдовує, проте усвідомлює, що вчинила погано. Навіть якщо це усвідомлює тільки її підсвідомість.

Ми говорили про те, що дія породжує дію. Тому така людина не може зробити тяжкий злочин і зупинитись. Вона здійснюватиме егоїстичні вчинки знов і знов. Можливо, вона більше не грабуватиме і не крастиме, але її ego прагнутиме проявити себе в інших сферах життя. Наприклад, у відносинах. Така людина буде нещасною в своєму сімейному житті, тому що раз по раз її егоїстичні дії повторюватимуться.

А як щодо заздрості або внутрішньої злості на інших? Вона не приносить шкоди іншим людям. В цьому випадку ви метафорично кидаєте камінь у іншу людину, але він навіть не летить в її бік, а негайно ж поцілює в вас. Коли заздрите іншій людині, ви хочете зробити дію в її бік, але оскільки зробити цього не можете, звертаєте цю дію проти себе. Ви не змогли кинути бомбу в іншу людину і вона розірвалася у вас в руках.

Висновок з усього цього можна зробити лише один. Оскільки будь-яка погана дія породжує погану дію, кожній людині потрібно переривати цей ланцюжок. Ймовірно, ви в своєму житті робили безкорисливі добрі справи і напевно відчували дуже незвичайне внутрішнє відчуття. Таке відчуття неможливо отримати будь-яким іншим чином. Тому частіше робіть добрі й безкорисливі справи. І звісно не чекайте подяки, тому що більшість людей розчаровуються в інших людях через те, що ті були недостатньо вдячні. До того ж якщо ви чекаєте подяки, ваш вчинок не можна назвати безкорисливим.

Зичимо вам удачі!

+2
1792
RSS
13:08
+2
Отже карма- це дія? Всяка дія? Навіть невисловлені Заздрість і Злість розриваються гранатою? А так воно і є. Отже за ЧИСТОТУ ПОМИСЛІВ!

Випадкові Дописи