Як поглиналась галактика...

Як поглиналась галактика...
Джерело матеріалу:

Астрономи уточнили часові рамки найбільшого зіткнення в історії Чумацького Шляху


У минулому Чумацький Шлях зіткнувся з досить масивною галактикою Гайя-Енцелад, але коли саме це сталося? У своєму дослідженні вчені це з'ясували


Визначення віку і минулого яскравої зірки у сузір'ї Індіанець, видимої з Землі неозброєним оком, дозволило астрономам уточнити тимчасові рамки, в межах яких відбулося найбільше для Чумацького Шляху галактичне зіткнення. Висновки вчених представлені в журналі Nature Astronomy.

«Застосувавши новий підхід до визначення параметрів древньої яскравої зірки в сузір'ї Індіанець, відомої як Ind, ми змогли використати її як космічну «скам'янілість», що розкриває історію нашої Галактики», – пишуть автори дослідження.

У 2018 році, аналізуючи дані з супутника Європейського космічного агентства «Gaia» (Гея), астрономи прийшли до висновку, що в минулому Чумацький Шлях пережив злиття з великою галактикою, яка перевершує за розміром Малу Магелланову Хмару, яка отримала назвуя Гайя-Енцелад. Раніше вважалося, що ця подія відбулася майже 10 мільярдів років тому, але вік зірки Ind говорить про інше.

«Детальне вивчення історії і властивостей зірки показали, що вона є корінним жителем Чумацького Шляху, а на її рух в нашій Галактиці вплинуло зіткнення з Гайя-Енцелад. Відповідно, вона повинна була з'явитися раніше цієї події», – пояснили автори дослідження.

Використовуючи дані мисливця за екзопланетами NASA «Transiting Exoplanet Survey Satellite» (TESS), астрономам вдалося уточнити вік зірки Ind і показати, що злиття Чумацького Шляху з галактикою Гайя-Енцелад мало розпочатися в період між 11,6 і 13,2 мільярдами років тому, при цьому другий сценарій вважається найбільш вірогідним.

«З огляду на те, що величезна кількість зірок, які прийшли з галактики Гайя-Енцелад, мало великий вплив на еволюцію Чумацького Шляху, ця подія є дуже гарячою темою в астрономії, і наше дослідження стане важливим кроком на шляху до розкриття всіх його таємниць», – каже Тед Макерет, співавтор дослідження з Бірмінгемського університету (Великобританія).

Це відкриття проливає світло на одну з головних подій в історії нашої Галактики і допомагає вченим краще зрозуміти еволюцію Чумацького Шляху.

Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»

+2
886
RSS
18:31
+3
_чудово Потужна краса Космосу! _чудово
10:38
+3
У Всесвіті встановлений певний порядок. Всі космічні об'єкти мають свої шляхи-орбіти. І зіткнення галактик виглядає як аномалія, або реалізація плану БІ.
Скоріше, друге, ніж перше! _чудово

Випадкові Дописи