Дослідник NASA: Треба летіти на супутник Сатурна шукати життя

Дослідник NASA: Треба летіти на супутник Сатурна шукати життя
Джерело матеріалу:

У 2017 році апарат Cassini виявив на Енцеладі рідку воду і органічні речовини, але згорів в атмосфері Сатурна, залишивши питання відкритим

Дослідник NASA Едвард Стоун, один з творців програми Voyager, пропонує летіти на супутник Сатурна Енцелад і почати там пошуки позаземного життя. Про це повідомляє The Guardian.

«Нам дійсно потрібно повернутися і почати пошук життя на цьому супутнику. Ми знаємо, що водяний лід там випаровується — фонтанує — на південному полюсі. Увесь час іде сніг. Це означає, що під поверхнею льоду є рідка вода. Тут, на Землі, де є вода, є і мікроорганізми», — пояснює вчений.

Стоун відзначає, що вперше про наявність льоду на Енцеладі стало відомо в 1980-х роках завдяки апарату Voyager. У той же час фото було недостатньо чітким.

У 2017 році апарат NASA Cassini пройшов біля гейзерів супутника і підтвердив наявність рідкої води і орагнічних речовин, подібних до тих, з яких будуються живі організми на Землі. Однак незабаром Cassini увійшов в атмосферу Сатурна і згорів, залишивши питання про наявність життя на Енцеладі відкритим.

За словами Стоуна, Енцелад зараз є найперспективнішим місцем для пошуку життя в Сонячній системі.

+2
883
RSS
13:02
+3
Знайти життя можна там, де воно посіяне. Це означає, що не скрізь воно є там, де є теплофізичні умови його підтримання.
15:06 (відредаговано)
+3
А чи готові земляни до зустрічі з інопланетянами?

Особливо в аспекті, що інопланетяни можуть виявитися на більш високому рівні розвитку цивілізації!
15:53
+4
Людство, у переважній більшості, ще не навчилося адекватно спілкуватися між собою на Землі. То що вже говорити про контакти з іншими цивілізаціями.

Зверніть увагу, що у багатьох фільмах — зоряні війни або агресія землян щодо інших цивілізацій!
Зверніть увагу, що у багатьох фільмах — зоряні війни або агресія землян щодо інших цивілізацій!

Вся наша, земна, література, а вона є основою для театру й кіно, побудована на агресії. У кожному літературному творі поряд з героєм завжди є антигерой, з яким треба боротися. Це основа нашої культури. Спробуйте назвати хоч кілька романів чи фільмів, де нема жодного негативного героя.
І знадобиться дуже складний процес переосмислення, щоб письменники почали писати цікаві твори без агресії, антагонізму, ненависті й боротьби.
Це стосується літератури до першої половини ХІХ століття, далі все дуже ускладнилося… _соромлюсь
Але ж почалося 3 тисячі років тому. За якихось 150 років глобально змінити культурні стереотипи не вийде. Навіть зараз найпопулярніший жанр в літературі й кіно — детектив, в основі якого є злочин.
21:20 (відредаговано)
+2
Спробуйте назвати хоч кілька романів чи фільмів, де нема жодного негативного героя. І знадобиться дуже складний процес переосмислення, щоб письменники почали писати цікаві твори без агресії, антагонізму, ненависті й боротьби.


Пані Дзвінко, якщо письменники почнуть писати «писати цікаві твори без агресії, антагонізму, ненависті й боротьби», то їхні твори будуть брехливими і утопічними!

Боротьба присутня людині, стосується це подолання природних стихій чи боротьба за жінку (безкровна і інтелектуальна), або за кращу долю… і т.п.

Негативних героїв придумують не письменники! Негативні герої живуть поруч з нами! І якщо відмовитися від боротьби… хоча б з негативними героями, це значить здатися!
Навіть зараз найпопулярніший жанр в літературі й кіно — детектив, в основі якого є злочин.


В основі детективу лежить РЕАЛЬНИЙ ЗЛОЧИН, тобто не детектив є первинним, а злочин!
Нам з вами неймовірно пощастило жити на зламі епох і на порозі нової світоглядної парадигми. Про це говорить Римський клуб. Про це говорять конфігурації планет.
Можливо, зміниться й література. І головним у сюжеті буде внутрішній конфлікт героя, його вибір, як вчинити.
В принципі, така… з дозволу сказати, «література» існує. І з'явилася вона не сьогодні, зважаючи ось на цей фрагмент з «Йонича»:

Віра Йосипівна читала про те, як молода, красива графиня влаштовувала у себе в селі школи, лікарні, бібліотеки і як вона полюбила мандрівного художника, — читала про те, чого ніколи не буває в житті, і все-таки слухати було приємно, зручно, і в голову йшли всі такі гарні, покійні думки, — не хотілося вставати.
— Непогано… — тихо промовив Іван Петрович.
А один з гостей, слухаючи і несучись думками кудись дуже, дуже далеко, сказав ледь чутно:
— Так… справді…
Минула година, друга. У міському саду по сусідству грав оркестр і співав хор піснярів. Коли Віра Йосипівна закрила свій зошит, то хвилин п'ять мовчали і слухали «Лучинушку», яку співав хор, і ця пісня передавала те, чого не було в романі і що буває в житті.
— Ви друкуєте свої твори в журналах? — запитав у Віри Йосипівни Старцев.
— Ні, — відповіла вона, — я ніде не друкую. Напишу і сховаю у себе в шафі. Для чого друкувати? — пояснила вона. — Адже ми маємо кошти.
І всі чомусь зітхнули.

«Йонича» ми проходили в школі, отож я думав, що отакі «Віри Йосипівни» — ті, які писали «про те, чого ніколи не буває в житті, і все-таки слухати було приємно, зручно», лишилися десь там, за межею історичного 1917 року. Що їх усіх перебили в 1917-1922 роках…
_стежу
І яким же було моє здивування, коли я дізнався про існування т.зв. «християнської літератури»!!! Друг Анатолій писав на Світочі про свій досвід спілкування з "живовірцями". А от мені такі ж самі християни-харизмати (тільки в Києві) якось підкинули реальну книжку (!!!) — цілий «християнський роман» (!!!) про цілу "єгипетську принцесу" (?!) та інших подібних ходульних персонажів, які невтомно старалися, християнізували світ — і дуже успішно… Й ніхто не міг опиратися силі їхньої "євангелізації"! Й усі вони були дуже-дуже позитивні, наділені дарами Духа Святого звище…
_наляканий
Коли я спитав тих, хто дав мені книжечку, хто ж читає таку, з дозволу сказати, «літературу» (бо книжечка мала пристойний тираж) — вони відповіли, що отакі «романи» з задоволенням розкуповують члени отаких церков. Отож, як бачите, чеховська «Віра Йосипівна» складала зошити зі своїми писаннями до шафи, бо їхнє сімейство мало доходи. А в 1990-х роках (коли мені дали почитати оту книжечку) ця «література» видавалася друком і продавалася всередині церков харизматичної конфесії…
_наляканий
Насамкінець, ті люди запропонували й мені стати отаким «християнським письменником», який би творив такі самі «рожеві шмарклі» (тільки в християнському дусі) — й мої твори (якби я творив у «правильному християнському дусі») з часом, можливо, теж почали б видаватися й розповсюджуватися серед вірян-харизматів чималенькими накладами…
_наляканий
Не вдаючись у подробиці, я від цієї пропозиції відмовився. Між іншим, це було ще до моєї зустрічі з Вандою, на прикладі якої я переконався, що буває з митцями, котрі ламають себе з відмовляються від свого шляху. І приклад нещасної Ванди лише підтвердив, що я вірно зробив, відмовившись стати християнським письменником — хоча ні мою фантастику, ні авантюрно-історичні романи, ані епопею «101 рік України» жоден харизмат навіть в руки не візьме, бо ці мої книжки сповнені пристрастей!..
І головним у сюжеті буде внутрішній конфлікт героя, його вибір, як вчинити.


Творчість Достоєвського!
_сильно_сміюсь _ура _стежу
Всесвіт стежить за нашими дебатами і вчора підкинув мені новенький фільм.
Ну, мабуть, виконуючи директиву Римського клубу, Голівуд постарався схрестити єврейську Хануку і християнське Різдво.
Подвійне Свято
Дубляж російською, українці не такі спритні в перекладанні фільмів.
13:31
+2
Повністю погоджуюсь, з Вами. Теж саме можна спостерігати й у мультфільмах. Де постійно присутні якість герої з незвичайною, як на мене лякаючою зовнішністю, вони не тварини, вони не люди, вони невідомі створіння, які постійно в боротьбі з антигероями. Ну і звичайно ж, оті гидкі антигерої, мають ще більш бридку зовнішність та форму. Тобто діти (які не контрольовано дивляться телебачення) з раннього віку не бачать краси природи, краси людського тіла, краси землі, краси доброти та любові.
Тю! При чім тут Голівуд, якщо Сам Христос говорив про Себе, як про ханукію?! Вкотре звертаю увагу на слова з Нагірної проповіді (Матв. 5.15):

І не запалюють світильника, щоб поставити його під посудину, але на свічник, і світить воно всім у домі.

Таким чином, Христос фактично повторює одне з правил святкування Хануки:
Запалений ритуальний свічник — ханукію треба встановити так, щоб її світло було видно не тільки в домі, але й на вулиці.
_ангел
Саме святкове — ханукальне світло не ховають, а навпаки роблять так, щоб воно осяяло весь світ!!!
_ангел
Йдемо далі й читаємо Євангеліє від Івана (Ів. 8:12):

І знову Ісус промовляв до них, кажучи: Я Світло для світу. Хто йде вслід за Мною, не буде ходити у темряві той, але матиме світло життя

А ось ще (Ів. 9:5):

Доки Я в світі, Я Світло для світу.

Нє, ну нормально ваащє?!
_божевільний _божевільний _божевільний
Сам Христос спочатку повторює в Нагірній проповіді правило встановлення ханукії — ритуального свічника:Потім Він двічі (!!!) каже про Самого Себе, як про "Світло для світу" — себто, як саме про ханукальне світло, яке не ховають, а яким освітлюють світ! То яких ще вказівок потребує людство, щоб нарешті второпати: Христос таки народився під час Хануки?! А Ханука — це грудневе свято, й Різдво Христове — 25 грудня нерідко припадає на період Хануки…
_сміюсь
Так сталося і зараз: Ханука 5780 року від створення світу (25 кіслева — 2 тевета) припала на 23-30 грудня 2019 року…
_вибачаюсь
Якщо голівудські кінодіячі нарешті зняли про це кіно — то є добре…
Хоч я писав про все це на Світочі ще 24.12.2016 в матеріалі "Коли народився Христос?" — отож був упевнений, що для завсідників нашого сайту це ніяка не новина…
17:37 (відредаговано)
+2
Тю! При чім тут Голівуд, якщо Сам Христос говорив про Себе, як про ханукію?! Вкотре звертаю увагу на слова з Нагірної проповіді (Матв. 5.15): І не запалюють світильника, щоб поставити його під посудину, але на свічник, і світить воно всім у домі.


Ну, це вже «притягання за вуха» свічника до ханукії…

Звертаю увагу на слова з Нагірної проповіді (Матв. 5.15):
"14 Ви світло для світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верховині гори. 15 І не запалюють світильника, щоб поставити його під посудину, але на свічник, і світить воно всім у домі. 16 Отак ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого, що на небі".

Взагалі-то, тут аллегорія… Говориться про людину — як світло, а не про свічник-ханукію!
***

Так Ісус сказав: " 5 Доки Я в світі, Я Світло для світу".

Знову ж таки, це алегорія, яка не має відношення до свічника-ханукії!
Ісус говорив про Себе, як про свічник-ханукію, в алегоричній формі.
Гаразд. Аргумент приймається.
Тоді, відразу питання на засипку. В яких числах була Ханука в 46 і 47 роках до нашої ери за григоріанським календарем? Я розумію, що такого календаря ще не існувало, але в мене програма комп'ютерна сама календарі не перераховує. А з мене математик поганий.
_чудово ОК, цікаве запитання! _чудово
На сайті «Толдот» в розділі "Єврейський календар", яким я користуюся, є Конвертер дат, що переводить єврейське датування в григоріанське й навпаки. Там же є можливість показати відповідну дату в єврейському календарі на відповідний рік…
_чудово
Отже, цей конвертер дав наступні відомості про Хануку:
19-26 грудня 47 року до Р.Х. (з суботи по суботу)
8-15 грудня 46 року до Р.Х. (з середи по середу)
Нагадаю, що за єврейською традицією, день починається ввечері попередньої доби за 18 хвилин до заходу сонця («шкія»). Отже:
— в 47 році до Р.Х. Ханука почалася в п'ятницю, 18 грудня, о 15:57:47
— в 46 році до Р.Х. Ханука почалася у вівторок, 7 грудня, о 15:57:37
В цьому календарику діє опція "Ґалахічний час" — отже, є можливість встановити момент початку доби за єврейським календарем з точністю до секунди…
08:16 (відредаговано)
+3
Ісус говорив про Себе, як про свічник-ханукію, в алегоричній формі.


Ісус був Сином Божим і не має національності. Він говорив про себе, як про «божественне світло», без прив'язки до свічника-ханукії!
09:56 (відредаговано)
+1
Перепрошую, але…
_вибачаюсь

1. В ті часи ще не існувало такого поняття, як "національність".
_сміюсь
Сам по собі термін «націоналізм» був запропонований у XVIII столітті, терміни «нація» та «національність» з'явилися, мабуть, тоді ж. В Біблії використовуються інші терміни, наприклад:

(3-31) Цар Навуходоносор, до всіх народів, племен та язиків, що мешкають на всій землі: Нехай вам примножиться мир!

_соромлюсь
— Народи;
— племена;
— язики.

_вибачаюсь

2. Ісус прямо й відверто сказав у Нагірній проповіді:

Не подумайте, ніби Я руйнувати Закон чи Пророків прийшов, Я не руйнувати прийшов, але виконати.

Отже, Він прямо сказав, що прийшов виконати [єврейський] Закон і [передбачення] Пророків, а не якісь інші нормативно-правові акти (наприклад, римського права) чи пророцтва жерців інших релігій.
_вибачаюсь
Війни Макавеїв описані в Макавейських книгах, з яких 1-3 є Второканонічними (себто, внесені до Старого Заповіту католицькою церквою) й лише 4 Книга Макавеїв визнана апокрифічною. Однак сказане стосується християнства. Що ж до єврейського середовища, то там Макавейські книги ніколи не відкидалися, а на час народження й життя Христа Ханука святкувалася вже понад століття, ханукальні традиції обумовлювалися Усним Законом.

3. Більш того, Євангеліє від Івана (Ів. 10:22) свідчить:

Було тоді свято Відновлення в Єрусалимі. Стояла зима.

А зимове (!!!) свято Відновлення служіння в Єрусалимському храмі (яке було заборонене Антіохом Епіфаном, що і стало поштовхом до повстання Хашмонеїв, прозваних «Макабі» — себто, «Молотами») — це і є свято Хануки!!! А де тоді був Ісус?! Звісно ж — в Храмі (Ів. 10:23):

А Ісус у храмі ходив, у Соломоновім ґанку.

Отже, Він святкував Хануку в Храмі (конкретно — перебуваючи у Соломоновому ґанку) разом з народом, в середовище якого був посланий Отцем Небесним! Бо мусив стати живим прикладом «виконання Закону і Пророків»…
_вибачаюсь
Брррррррррррр
Я вже геть заплуталася.
Літочислення 47 рік до н.е. за Юліанським літочисленням відповідає -46-му астрономічному року. Історично Григоріанський календар використовується для всіх дат, починаючи з 15 Жовтня 1582 року. До цього дня використовувався Юліанський календар, який не включає «нульовий» рік. Таким чином, після 1 року до н.е. Одночасно слід 1 рік н.е. і це надзвичайно незручно в математичних обчисленнях. На нашому сайті в адресації і базі даних використовується т.зв. астрономічна нумерація років, вона включає нульовий рік. При проведенні історичних досліджень завжди слід пам'ятати, що між історичною і астрономічної нумерацією років до н.е. існує різниця в один рік. 0 астрономічний рік відповідає 1 року до н.е., -1 астрономічний рік відповідає 2 році до н.е. і так далі.

Мене цікавить ось це сонячне затемнення.
Воно попало на час святкування Хануки чи ні?
01:45 (відредаговано)
+2
Тепер я заплутався… _наляканий Спробую відповісти, як можу.

1. На сайті «Толдот» програма «Конвертер дат» працює З НУЛЕМ:Отже, 3761 рік від створення світу, за єврейським літочисленням — це 0 рік за григоріанським календарем… хоча григоріанського календаря тоді не існувало. А за юліанським календарем був -1 рік…
_стежу
Та юліанський календар зараз є чинним для РПЦ, УПЦ МП та тих православних християн, для яких Христос попервах був обрізаний, а вже потім народився, а потім був знов обрізаний «за старим стилем»…
_стежу
А оскільки притомна частина людства веде датування за григоріанським календарем, то й розробники сайту «Толдот» налаштували «Конвертер дат» на григоріанське літочислення і на наявність року №0. Зрозуміло?..

2. Далі, цитата з сайту "Затмение. Каталог солнечных затмений":

Летоисчисление 47 год до Н.Э. по Юлианскому летоисчислению соответствует -46-му астрономическому году. Исторически Григорианский календарь используется для всех дат, начиная с 15 Октября 1582 года. До этого дня использовался Юлианский календарь, который не включает «нулевой» год. Таким образом, после 1 года до Н.Э. сразу следует 1 год Н.Э. и это чрезвычайно неудобно в математических вычислениях. На нашем сайте в адресации и базе данных используется т.н. астрономическая нумерация лет, она включает нулевой год. При проведении исторических исследований всегда следует помнить, что между исторической и астрономической нумерацией лет до Н.Э. существует разница в один год. 0 астрономический год соответствует 1 году до Н.Э., -1 астрономический год соответствует 2 году до Н.Э. и так далее.

Таким чином, як і в «Конвертері дат» на сайті «Толдот», на Вашому сайті присутній рік №0 — як і має бути в григоріанському календарі… хоча його тоді ще не було!..
_вибачаюсь

3. Ключова цитата з Вашого сайту:

Кольцеобразное солнечное затмение 14 декабря 47 года до Н.Э.

Отже, треба розуміти, що йдеться про «григоріанський» 47 рік до Р.Х. що за базою даних Вашого сайту «Затмение. Каталог солнечных затмений», що за «Конвертером дат» сайту «Толдот». Адже тут ніде не сказано, що це — 47 рік за юліанським календарем! Отже, я розумію, що це дата за григоріанським календарем… Ви ж бо взяли цю дату з сайту, а не з давніх хронік!..

4. Підставимо дату «14 декабря -47 года» в «Конвертер дат» веб-сайту «Толдот» — і виходимо на дату 20 кіслева 3714 року від створення світу за єврейським літочисленням:Ханука починається 25 кіслева, а заходить ввечері 24 кіслева (за 18 хвилин до заходу сонця). Отже, сонячне затемнення, що цікавить Вас, сталося за 5 днів до Хануки 3714 року від створення світу!
_заспокоюю
Для перевірки натиснемо в «Конвертері дат» на клавішу «Показати цю дату в календарі»:Як бачите, на картинці все те саме:
— 47 рік до Р.Х. з бази даних Вашого сайту — це таки 3714 рік від створення світу, за єврейським літочисленням;
— затемнення 14 грудня 47 року до Р.Х. припало на 20 кіслева 3714 року від створення світу;
— Ханука в той рік розпочалася через 5 днів після затемнення, оскільки дата 25 кіслева припала на 19 грудня…
_не_знаю

Щось іще не зрозуміло?..
02:07 (відредаговано)
+1
P.S. А втім…

Летоисчисление 47 год до Н.Э. по Юлианскому летоисчислению соответствует -46-му астрономическому году.

От якби 47 рік до Р.Х був за юліанським численням (про що я не бачу натяків) — тоді картинка була б іншою… Бо якщо йдеться про 14 грудня 46 року до Р.Х. — тоді виходить:
Отже, 14 грудня 46 року до Р.Х. припало на 1 тевета 3715 року від створення світу за єврейським літочисленням. А це був передостанній день Хануки!!! До того ж, 1 тевета сонце входить у знак Козерога — знов-таки за єврейським календарем!!!
_наляканий _наляканий _наляканий

Але веб-сайт "Затмение. Каталог солнечных затмений" я бачу вперше в житті, я не розбирався, що там і до чого…
_соромлюсь
Все ж таки Ви з ним працюєте довше, ніж я… Перепрошую…

P.P.S. А може, варто проконсультуватися у Вашій асоціації астрологів «Геліос»?! Що вони скажуть?..
А може, варто проконсультуватися у Вашій асоціації астрологів «Геліос»?! Що вони скажуть?..

Я так і зроблю. Але спершу хочу назбирати різних фактів.
16:46 (відредаговано)
+1
Здається, розібралася.
У мене є дві комп'ютерні програми: Zet 9 lite i Stellarium 0.19.2, обидві безкоштовні, тож кожен може їх собі скачати й поставити на комп.
Зетка має функцію пошуку астрономічних подій, але вона рахує без нульового року, тому всі дати подій до н.е.мають на 1 рік більше.
Стелларіум показує, як виглядають астрономічні явища на небі в реальності. І вона рахує з нульогвим роком.
Потрібне мені затемнення сонця належить до 70 циклу Сароса і має № 44.
Я знайшла його на сайті NASA, в таблиці, яка містить усі затемнення за 5 тисяч років, з -1999 до 3000 року. Тут точно рахують з нульовим роком.
Отже, 14 грудня 46 року до Р.Х. припало на 1 тевета 3715 року від створення світу за єврейським літочисленням. А це був передостанній день Хануки!!! До того ж, 1 тевета сонце входить у знак Козерога — знов-таки за єврейським календарем!!!

Значить це був день зимового сонцестояння!!!
Моя Зетка цього теж не показує, бо по її розрахунках, Сонце стоїть в 21 градусі Стрільця і до Козерога йому ще 10 днів рухатися.
19:32 (відредаговано)
+1
В такому разі, зупиняємося на тому, що це було сонячне затемнення, що мало місце 14 грудня 47 року до Р.Х. за юліанським календарем і 14 грудня 46 року до Р.Х. за календарем григоріанським:Це відповідає даті 1 тевета 3715 року від створення світу за єврейським календарем, коли був 7-й (передостанній) день тогорічної Хануки:І на завершення — трохи про єврейський місяць Тевет:

Місяць Тевет — десятий місяць в році, починаючи з Нісана. Його назва, як і назви інших місяців, привезена з Вавилонії вигнанцями, які повернулися звідти.
У другому розділі Книги Естер ми читаємо: «… в десятому місяці, місяці Тевет...»
Рош Ходеш [новомісяччя] місяця Тевет відзначається два дні або один день, в залежності від того, повним або неповним був попередній місяць Кіслев. Сам же Тевет ніколи не буває повним; він завжди триває двадцять дев'ять днів, і новомісяччя наступного за ним місяця Шват завжди святкується тільки один день.
Сузір'я місяці Тевет — Гді, Козеріг. Якраз в цьому місяці стада кіз повертаються на зимові пасовища.
Річ у тім, що якщо дощі випали в місцях Мархешван і Кіслев і не випадали в Теветі, — це ознака благословення. У такі роки луки вкриваються густою травою і стада знаходять собі на них рясний корм.

Можливо, ці відомості допоможуть Вашим шуканням.
_чудово _чудово _чудово

P.S. 3715 вік від створення світу — це той самий випадок, коли Рош Ходеш (новомісяччя) місяця Тевет відзначалося 2 дні: 1 день новомісяччя — 30 кіслева 3715 року (6-й день Хануки), 2-й день — 1 тевета 3715 року (7-й день Хануки).
_соромлюсь
Ви збираєте цікаву інформацію про ці дні?.. То ось Вам цікава інформація!
21:09
+4
Копайте глибше, друзі. Якщо Сіяч десь посіяв життя, то він не допустить, щоб хтось чинив вплив на його досліди. Це схоже на те, як дикі свині риють на картоплищі. Що з ними робить картопляр? Отож-то!
Отже:
Якщо земляни хочуть контакту із позаземним життям, то найперше треба законтактувати із Творцем!
А Творець скаже: «Перш ніж йти в Космос — наведіть лад на Землі!»
_вибачаюсь
14:42
+2
Та юліанський календар зараз є чинним для РПЦ, УПЦ МП та тих православних християн, для яких Христос попервах був обрізаний, а вже потім народився, а потім був знов обрізаний «за старим стилем»…


Ісус Христос не був обрізаний!

«1. Он Сам свидетельствует об этом. «Ученики Его сказали Ему: Обрезание полезно или нет? Он сказал им: Если бы оно было полезно, их отец зачал бы их в матери обрезанными. Но истинное обрезание в духе обнаружило полную пользу» (Евангелие от Фомы, стих 58).

Какая сосредоточенная энергия мысли. В немногих словах:

Размежевание от иудеев, обрезывающихся. «Они»: другие, не мы (не Мои ученики), чужие. (При жизни Христа евреи, со своей стороны, называли Его «га-ноцри»: чужеземец, инородец. Галилеянин говорил им: потому не слушаете слово Мое, что вы не от Бога. Иудеи же отвечали: потому не слушаем, что ты не принадлежишь к нам по крови. – Ин 8:47,48.)

Некоторые скажут: но ведь это всего лишь апокриф. Евангелие от Фомы не является каноническим.

Формально – да, не является. Фактически же его неоднократно цитирует св. Климент Александрийский (II в.), основоположник Александрийской богословской школы. Причем опирается на Евангелие от Фомы как, именно, на христианский священный текст

Впрочем, и канонические книги Нового завета пестрят указаниями: Христос не был обрезан. Апостольская проповедь: «Если вы обрезываетесь, не будет вам никакой пользы от Христа» (Гал 5:2)! Если бы лишен был Христос крайней плоти, то на такое исповедание немедленно следовало бы в ответ: как это не будет обрезывающимся пользы от Христа, если Он – сам обрезан?!

Если бы Он был сам обрезан, в апостольской проповеди либо не было бы столь категоричного заявления, либо она содержала бы, после него, также и ответ на это возражение-вопрос. Однако вместо последнего видим только призыв обрезываться лишь «обрезанием нерукотворным – совлечением тела грехов [с] плоти – обрезанием Христовым» (Кол 2:11).

Итак, «обрезание Христово» было «обрезанием нерукотворным», то есть рукотворно, по плоти, Христос не был обрезан. И поэтому не должны обрезываться последователи Христа.

Обрезание упомянуто в книгах Нового завета 49 раз. Семижды семь. Причем каждый раз обрезание по плоти либо вменяется ни во что в деле спасения души, либо даже и осуждается как вредное для этого дела. Семь, надо сказать, есть в русской Северной Традиции число догмата, канона, основополагающего установления, аксиомы.

Имеющие привычку читать св. Писание невнимательно возразят: и все-таки в Евангелии от Луки говорится насчет обрезания Христа. Посмотрим, что на самом деле там сказано: «По прошествии восьми дней, когда надлежало обрезать [Младенца], дали Ему имя Иисус, нареченное Ангелом прежде зачатия Его во чреве» (Лк 2:21).

Не сказано, что обрезали. Сказано только лишь: надлежало!
***

Стаття велика, тому я дав тільки основні тези і, щоб не помилитися при перекладі цитувань із священних книг, я не став перекладати.

Джерело:
cont.ws/@leha-volk/171843
_сміюсь _сміюсь _сміюсь
Друже мій, пане Володимире! Якщо вірите цьому @leha-volk — ОК, без проблем! Читайте разом з них апокрифи, тлумачте Євангеліє від Луки разом з ним і т.ін. Зрештою, не він перший, хто виставляє Ісуса брехуном, не він і останній.
_вибачаюсь
Тільки де вони всі — ті, хто намагався виставити Ісуса брехуном?.. Такі люди зазвичай здобувають славу в межах свого покоління. Але час спливає, покоління змінюються — і про цих людей забувають. А пам'ять про Ісуса живе вже 2000 років. Це значно більше від свого покоління!.. Забудуть колись і про наклепника @leha-volk, я Вас запевняю.
_вибачаюсь
У мене просто нема зараз часу на богословський диспут, бо сьогодні мав не дуже приємну розмову з видавництвом про книги 9-10, які ми їм заборгували… Отож Дзвінкій Сопілкарці є сенс допомагати — бо вона хоче докопатися до істини. А дискутувати з @leha-volk за 10 днів до закриття Світоча?! Та ніякого…
_ні _втомлений _ні _втомлений _ні
Друже мій, пане Тимуре!

Ніхто не виставляє Ісуса «брехуном»!

У Євангелії досить багато фарисейських вставок! Треба уважно читати тексти, порівнювати і аналізувати!
Помиляєтесь: виставляє. Вище я вже цитував Матв. 5:17:

Не подумайте, ніби Я руйнувати Закон чи Пророків прийшов, Я не руйнувати прийшов, але виконати.

Отже, Сам Ісус стверджує, що прийшов виконати Закон і Пророків. А що записано (цього разу таки записано!!!) в Законі?!

То Мій заповіт, що його ви виконувать будете, поміж Мною й поміж вами, і поміж потомством твоїм по тобі: нехай кожен чоловічої статі буде обрізаний у вас. І будете ви обрізані на тілі крайньої плоті вашої, і стане це знаком заповіту поміж Мною й поміж вами. А кожен чоловічої статі восьмиденний у вас буде обрізаний у всіх ваших поколіннях, як народжений дому, так і куплений за срібло з-поміж чужоплемінних, що він не з потомства твого. Щодо обрізання, нехай буде обрізаний уроджений дому твого й куплений за срібло твоє, і буде Мій заповіт на вашім тілі заповітом вічним. А необрізаний чоловічої статі, що не буде обрізаний на тілі своєї крайньої плоті, то стята буде душа та з народу свого, він зірвав заповіта Мого!

Отже, «необрізаний Христос» — це пряме порушення єврейського Закону в частині Бут. 17:10-14. Таким чином, @leha-volk, на якого Ви посилаєтесь, виставляє Ісуса прямим брехуном. Якщо Ви йому вірите — то є справа Ваша. Вірте й надалі!
_не_знаю

У Євангелії досить багато фарисейських вставок!

О-о-о, почалося: «Пшениця без куколю», — аякже! ОК, читайте «очищені» Євангелія. Тільки без мене, прошу пана!
О, почалося!
Отже, «необрізаний Христос» — це пряме порушення єврейського Закону в частині Бут.


А до чого тут "єврейські закони"!?
Ісус не був євреєм.
Друже мій, пане Володимире! З певних причин, я обмежений в публічних дискусіях. Ви ж не розповідаєте публічно, в якому навчальному закладі отримали вищу освіту? Не розповідаєте.
_вибачаюсь
Отож прошу зрозуміти мене: щоб аргументовано відповісти Вам, я мушу публічно озвучити свої… скажімо так — уточнені принципи віросповідання. Публічно — в т.ч. в мережі, в т.ч. на Світочі. А в мережі мене, між іншим, пильнують одразу з двох напрямів. І Ви просто не уявляєте, які неприємності чекають не тільки на мене, але й на мою сім'ю в разі публічного озвучування цієї моєї позиції!..
_вибачаюсь
Ні-ні, про капелюшки з фольги не йдеться. Про «заколот світової жидо-масонської закуліси» не йдеться також. І навіть про «рептилоїдів» не йдеться!.. Але я — персона публічна й мушу думати, що кажу. Або, як кажуть в певних колах — «фільтрувати базар». Бо є не вигадані, а цілком реальні небезпеки. То навіщо ж мені шукати зайві пригоди на власний тухес?! Нехай краще кадухес скочить їм на живіт від розчарування, а мій тухес залишиться цілим.
_соромлюсь
Отож я можу захищати християн та/або юдеїв від нападок войовничих атеїстів, агностиків, мусульман, сатаністів і т.ін. Але християнський ревізіонізм — це не моя парафія. Займайтеся цим без мене, будь ласка. Успіхів!..
Друже мій, пане Володимире! З певних причин, я обмежений в публічних дискусіях. Ви ж не розповідаєте публічно, в якому навчальному закладі отримали вищу освіту? Не розповідаєте.


Коли мене запитують, який університет я закінчував: Кембрідж чи Гарвард!? — я скромно опускаю очі і відповідаю: «Обидва!»

Випадкові Дописи