160 днів на «Світочі»: Підсумки і перспективи…// «Погляд у минуле…»

160 днів на «Світочі»: Підсумки і перспективи…// «Погляд у минуле…»

Сьогоднішній день – сумний! Сьогоднішній день – це прощання із «Світочем» в тому форматі, яким він був, коли я на нього прийшов! Яким буде новий формат я сьогодні ще не знаю! Це залежить і від можливостей редактора в Телеграм чи на іншій платформі; це залежить і від того, наскільки платформа Телеграм підійде мені для реалізації планів, які я намітив; це залежить і від того, хто з друзів перейде на нову платформу; це залежить і від того, чи захоче мене бачити Модератор на новій платформі.

Сьогодні ж коротко підведу підсумки зробленого і чого я не встиг зробити в силу об’єктивних чи суб’єктивних причин.

Спочатку статистика:

  • Друзів — 5
  • Рейтинг — 3714
  • Репутація +5
  • Дописів — 109
  • Міні-дописів — 47
  • Коментарів — 1316

На прохання друга Анатолія Висоти відповісти «Як і коли я став свідомим українцем?», почав працювати над спогадами. Написав і опублікував 57 блогів! З одного боку, нібито й багато. З іншого – ще не написав про службу в армії, навчання, роботу, самоосвіту, дві поїздки в НАТО, інформаційно-видавничі проекти, релігію, участь в проекті «Народного Оглядача» — запису у більше ніж 20 фільмах і ще багато-багато про що…

Написання спогадів зовсім не означає підведення підсумків життя. Це черговий етап аналізу прожитого і планування подальшого життя…

Мої спогади, які я викладаю публічно, і залишаю для дослідників, – це, перш за все, самоаналіз життєвого шляху, спроба подивитися на себе з погляду прожитих років, спроба розібратися в самому собі… розібратися чесно і відверто. В той же час, оскільки я брав участь у багатьох політичних подіях і, досить часто, мав вплив на розвиток цих політичних подій; контактував з людьми, що планували політичні події і маю про них певну уяву і інформацію, то мої спогади є доповненням до свідчень інших людей про історичну епоху, в якій нам довелося жити.

До нових зустрічей, Друзі!


+2
975
RSS
19:48 (відредаговано)
+2
А це мій прощальний коментар. На СВІТОЧІ я 4 роки. Написав 131 допис і маю рейтинг понад 13 т. Дякую Доброславу за приязну атмосферу, а друзям за добре слово. Як Я СТАВ УКРАЇНЦЕМ, про це написав у своєму останньому дописі: svitoch.in.ua/1962-anatoliy-vysota-pro-22-travnya-1967-roku-1-01-2020.html
На новій платформі у СВІТОЧА за січень-20 лише два підписники. Добре буде, коли на Телеграмі буде хоч 5 авторів і 10 коментаторів до кінця 2020-го року. В мене відчуття, що перехід на Телеграм — це помилка. Маю відчуття, що ми, СВІТОЧАНИ, сюди ще повернемося. Отже,
до зустрічі знову!
Маю відчуття, що ми, СВІТОЧАНИ, сюди ще повернемося. Отже, до зустрічі знову!

Двічі увійти в одну річку хочеш?!
_здивований
Ну, ти даєш!..
Кожен проект несе в собі особистість автора і його задуми. Колись ми всі були на НО, але з часом наші позиції і позиції автора проекту «НО» розійшлися, і ми поодинці покинули той проект і прийшли в новий — на «Світоч».

Тепер автор проекту «Світоч» задумав щось інше. Це його право, так само, як і ми маємо право брати участь в новому проекті чи не брати.
20:42
+2
Сьогоднішній день – це прощання із «Світочем» в тому форматі, яким він був, коли я на нього прийшов! Яким буде новий формат я сьогодні ще не знаю! Це залежить і від можливостей редактора в Телеграм чи на іншій платформі; це залежить і від того, наскільки платформа Телеграм підійде мені для реалізації планів, які я намітив; це залежить і від того, хто з друзів перейде на нову платформу; це залежить і від того, чи захоче мене бачити Модератор на новій платформі.

У мене враження трохи інше: той «Світоч», що сьогодні закривається, і той «Світоч», що утворюється нині на Телеграмі — це просто два різні проекти.
_не_знаю
На жаль, зайнятися зараз Телеграмом я не маю найменшої можливості. До кінця травня (і це щонайменше!) я зайнятий по маківку. Про причини писав неодноразово, отож просто не хочу повторюватися.
_зупиняю
Отож рухайте новий проект поки що без мене.
Друже Тимуре, Ваше головне завдання перед громадою — завершити епопею. А потім будете займатися всім іншим! _підморгування
_чудово _чудово _чудово
Золоті слова, друже Володимире!
Красно дякую за них!..
_чудово _чудово _чудово
20:57 (відредаговано)
+2
Щоб не тулити свій окремий матеріал — моя статистика за неповних 4 роки, проведених на Світочі:

Друзів — 28
Рейтинг — 16'188
Репутація +9

Дописів — 1048
Міні-дописів — 170
Книг — 28
Фільмів — 12
Відеозаписів — 265
Цитат — 18
Обговорень — 3

Коментарів — 9150
22:42
+1
На превеликий жаль, шановний Модератор так жодного разу і не навів нам своєї статистики стану справ на Світочі. Отож, як завжди — трохи моєї, обмеженої в контексті дописів:

Загальна кількість блогів (дописів)1939 (100%)
З них:
Тимур Литовченко — 1048 (54,1%)
Дзвінка Сопілкарка — 420 (21,6%)
Анатолій Висота — 131 (6,8%)
Володимир Федько — 109 (5,6%)
Доброслав — 64 (3,3%)
Микола [Гушул] — 53 (2,7%)
Olena Kiliachus — 15 (0,8%)
Інші99 (5,1%)

Висновки:
1. як і раніше, мій внесок в блогсферу Світоча на момент закриття проекту перевищує 50% — що мене аж ніяк не задовольняє… бо виходить, що я написав і виставив блогів більше, ніж всі інші, взяті разом;
2. з іншого боку, я задоволений, що мій внесок в блогсферу Світоча все ж таки знизився з пікових 56% до наявних 54%, і ці 2% спромігся «відгризти» у мене друг Володимир Федько — чия блогсфера розвивалася найбільш динамічно;
3. якби ще рік такого ж розвитку — і моя частка в блогсфері Світоча гарантовано стала б меншою 50%… шкода, що так не сталося!
4. своїми публікаціями я намагався створити максимально приємну атмосферу на сайті (необхідність чого постійно підкреслював шановний Модератор), якщо ж я завів проект не туди… ох, друзі, вибачайте!
5. водночас, я завжди прагнув, щоб публікації ці були корисними іншим.

В будь-якому разі, дякую всім, у компанії з ким провів ці майже 4 роки.
Особлива подяка — шановному Модераторові!..
21:57
+1
Продовження обміну коментарями з приводу закриття сайту «Світоч»...
(Перенесено з коментарів до блогу Анатолія Висоти «Анатолій ВИСОТА: Про 22 травня 1967 року+ (2, 01.2020))

Хочу наголосити: мені дуже подобається «Світоч» і я вдячний пану Доброславу, що він його створив і підтримував!

В той же час, шлях «модернізації», який пропонує пан Доброслав, на мій погляд, не забезпечить подальшого розвитку сайту. Телеграм — це добротний месенджер, який розроблявся для обміну короткими повідомленнями між особами або для групового чату! Він чудово підходить для оперативної журналістики — коротка новина + фото або короткий відеосюжет.

Ще одне зауваження… При всій повазі до титанічної праці друга Тимура, який перекладав з російських сайтів різні статті про «духовне зростання», я вважаю, що для подальшого розвитку нашого сайту цю ділянку треба значно скоротити! У нас є достатньо своїх мислителів і видатних осіб, чиї філософські та суспільно-корисні твори необхідно донести до загалу.

Чому ми не звертаємося до думок гетьмана Павла Скоропадського чи до публіцистичної творчості митрополита Андрія Шептицького? Чому не шукаємо духовного начала в матеріалах Ігоря Сікорського чи Андрія Мельника? Пориємося в роздумах Миколи Амосова… Або зануримося у філософію Миколи Гоголя…

Нам потрібна духовність! А Україна за своєю суттю завжди була, є і буде справжньою Європою: духовно, географічно і расово. Тому їй не треба кудись „інтегруватись“, а позбавитися внутрішнього рабства, звільнитися від паразитів і стати самою собою. Теза про „інтеграцію України в Європу“ має означати тільки одне — відродження Європи у собі, відновлення пам'яті про наші духовні витоки і національні святині, реалізацію вимріяного поколіннями українців ідеалу гармонійного суспільства, застосування кращих світових досягнень.
22:04 (відредаговано)
+2
Друг Тимур Литовченко написав цілу дисертацію у відповідь на висловлені мною думки… Оскільки до теми «22 травня…» наша дискусія не має стосунку, то я вирішив перенести дискусію на свою територію, в підсумковий блог, яким я завершив свою публіцистику…

Доведеться де з чим погодитися, але дещо і заперечити!

1. Сайт «Світоч» — закривається!!! 2. Проект (!!!) «Світоч» переходить в іншу форму!!! НМД, треба розрізняти «сайт» і «проект»…


Так сайт «Світоч» у віддаленому майбутньому закривається. Правда Модератор не назвав остаточну дату поховання. Очевидно, шановному Доброславу так само як і нам жаль розставатися із своїм дітищем. Розумію.

На мій погляд, наші коментарі, які переросли в обговорення, є спробою переконати пана Доброслава в необхідності знайти якийсь компромісний варіант, який би задовольнив і нас, і його.

Тепер щодо реплік друга Тимура на мій коментар…

Щодо Сікорського — то при всьому пієтеті до його генія, я б рекомендував поводитися з його спадщиною обережно. Адже Сікорський — відомий імперець.


У Сікорського є універсальні речі, які належать всьому людству і не мають ніякого відношення до його поглядів на Росію початку століття. В якості прикладу можу навести його лекцію «Еволюція душі».

Поруч із Сікорським я можу назвати таких видатних філософів, як Іван Ільїн, Пітірим Сорокін і Микола Бердяєв.

Щодо Скоропадського, Шептицького й Мельника… Вони досліджували трохи не ту проблематику, яка мене цікавила насамперед. Повторюю: я — письменник, "інженер душ людських"; тому мене дуже цікавлять відносини людей в різноманітних (здебільшого конфліктних) ситуаціях побутового плану — що необхідно для створення достовірних текстів. Разом з тим, це відносини більшості людей з рівнем вібрації 20-99 та 100-199 — це база будь-якого суспільства, і саме звідси людська душа прямує до просвітлення… Саме звідти людство в цілому зараз переходить на рівень 200-499. І це має безпосереднє відношення до оголошеної тематики Світоча!!!


При всій моїй глибокій повазі до Вас, мій друже Тимуре, хочу зауважити, що не треба все міряти своїм аршином. Вас цікавлять одні аспекти людських відносин, мене – інші, а друга Анатолія Висоту чи Миколу Гушула іще інші. А що цікавить людей, що приходять на читати дописи на «Світочі», ми можемо дізнатися проаналізувавши кількість переглядів певних сторінок.

Тоді як спадщина Скоропадського, Шептицького й Мельника — це державотворчість! Я не бачу особливої відповідності між цим напрямом і заявленою тематикою Світоча: Основною тематикою сайту є саморозвиток, філософія, релігії, проте ми раді і авторським публікаціям користувачів по інших темах, якщо вони містять корисну інформацію, яка допомагає людям знаходити гармонію з навколишнім середовищем.


Людина розвивається і само розвивається в суспільстві, серед собі подібних! І якщо людина байдужа до своєї Вітчизни, до своєї культури, до своєї історії, то чи розвивається вона гармонійно з навколишнім середовищем!? НІ! Ні! І ще раз ні!

Хіба що Шептицький — це релігія, звісно… Але релігія християнська! Ні-ні, я міг би при бажанні зробити серію публікацій на тему релігійних поглядів Шептицького… Там є про що сказати. Однак погодьтесь, виглядало б дещо дивно, якби ґалахічний єврей за походженням та юдей за віросповіданням розповідав би християнській аудиторії про Андрея Шептицького! З активних авторів це краще було б робити другові astronom1987, наприклад — бо він у нас точно правовірний християнин! Отож, друже Володимире, в цій царині адресуйтеся, насамперед, до нього, а не до мене!


Дійсно, якщо Ви, друже Тимуре – галахічний єврей за походженням і юдей за віросповіданням, – почнете розповідати про християнство та Андрія Шептицького, то це буде виглядати дивно. Так само дивно буде виглядати, якщо я – українець за походженням і позитивний православний за віросповіданням, – буду розповідати про юдаїзм.

У мене ж в теці «Релігійне» і без того лежить 80 матеріалів, серед них є як перекладні, так і авторські. У випадку перекладів, я намагався подавати такі матеріали, до яких «середньостатистичний юзер» навряд чи добереться самостійно. Причому я свідомо зробив акцент на юдаїзмі: бо у 99% людей геть невірне, навіть місцями дике уявлення про те, що ця релігія собою являє! А хто б світочанам ще кваліфіковано розповів про 7 законів Ноя, про приховані особливості єврейського алфавіту, про співвідношення юдаїзму і християнства тощо?! Чи це непотрібно й нецікаво?..


Кожному — своє, друже Тимуре! Нашим відвідувачам-юдеям цікаво буде прочитати Ваші матеріали, а нашим відвідувачам-українцям – мої.

Хочу звернути увагу, наприклад, на релігійно-філософські погляди радянського дисидента і політв'язня Йосипа Терелі. Хто зараз знає про них!?

І насамкінець, праці Павла Скоропадського та Мельника — це прямий «завал» Світоча в державотворчо-політичну площину. Знов-таки, такого аспекту в основних завданнях сайту я не бачу. Якщо це цікаво світочанам — поправте мене… Або краще б хтось іще про це написав, а не лише Ви, друже Володимире!


Знову ж таки, і у Скоропадського, і у Мельника є світоглядні речі.

Бо на мою думку, краще написати цикл статей про Сковороду, наприклад! Це більш відповідає тематиці Світоча.


Згоден. Філософські погляди Сковороди дуже цікаві!

Треба ширше дивитися на світ. Не орієнтуватися на політичні клейма і пропагандистські ярлики, що навішали комуністичні пропагандисти на видатних діячів минулого.

У Беніто Муссоліні та Йозефа Геббельса теж є багато світоглядних речей. І якщо взяти цитату, наприклад, Геббельса, і підписати її «Вінстон Черчилль», то 99,9% сприймуть її схвально.
***

Окремо хочу сказати про цінність автобіографічних матеріалів, у яких конкретно розповідається про життєвий шлях, духовне і культурне зростання в реальних умовах нашого життя.
Наш шановний Модератор постійно наголошував — вже не посилаючись на розділ «Про нас»! — на тому, що Світоч призначений для приємного, з користю проведення часу. Я задоволений тим, що зробив за роки перебування тут. Модератор теж задоволений тим, що я зробив — якщо судити за його відгуками…
_не_знаю
А тепер, коли проект майже закрився, виявляється, що не задоволені Ви, мій друже Володимире! Ну, то треба було просто робити — ото й усе!.. Ви так і не зрозуміли сенсу мого допису. І що Ви тепер пропонуєте — Вам відповідати?! Ну, гаразд, давайте…

У Сікорського є універсальні речі, які належать всьому людству і не мають ніякого відношення до його поглядів на Росію початку століття. В якості прикладу можу навести його лекцію «Еволюція душі».

Чесно кажучи, великого враження ця лекція на мене не справила. Більш того, на мій погляд, там висловлюються певні суперечливі положення — про що я написав в одному з коментарів до тієї Вашої публікації. До того ж, це всього одна лекція… а не система поглядів.

Поруч із Сікорським я можу назвати таких видатних філософів, як Іван Ільїн, Пітірим Сорокін і Микола Бердяєв.

Де хоч одна Ваша публікація, присвячена їхнім поглядам?!

Вас цікавлять одні аспекти людських відносин, мене – інші, а друга Анатолія Висоту чи Миколу Гушула іще інші. А що цікавить людей, що приходять на читати дописи на «Світочі», ми можемо дізнатися проаналізувавши кількість переглядів певних сторінок.

А де я заперечую, що кожного цікавить своє?! Навіщо цей пасаж???
Якщо ж орієнтуватися на кількість переглядів конкретних сторінок…
Мій матеріал "Зелен… ий карнавал" має понад 2000 переглядів. Але погодьтесь, я не можу всі свої дописи витримувати в стилістиці цього матеріалу — бо це не відповідатиме загальній тематиці «Світоча». Отож зазвичай якщо кількість переглядів моїх матеріалів лежить в діапазоні 100-200 — це вже непогано, якщо це 300-500 — загалом добре, а 600-1000 — просто чудово! Десь на таку шкалу я орієнтувався.

Людина розвивається і само розвивається в суспільстві, серед собі подібних! І якщо людина байдужа до своєї Вітчизни, до своєї культури, до своєї історії, то чи розвивається вона гармонійно з навколишнім середовищем!? НІ! Ні! І ще раз ні!

Знов-таки, я не заперечую. Для того й поставив на Світоч матеріал "4 проекти для України", обговорення під яким підсумував промовистим коментарем з відсиланням на міні-допис. Тоді проти чого Ви заперечуєте?! До чого Ваші слова: «НІ! Ні! І ще раз ні!» — коли я теж «за»???
_стежу

Кожному — своє, друже Тимуре! Нашим відвідувачам-юдеям цікаво буде прочитати Ваші матеріали, а нашим відвідувачам-українцям – мої.

А отут В помиляєтесь. Бо мені також цікаво читати більшість Ваших матеріалів, як і Вашим однодумцям.
Більш того, в обговоренні серії матеріалів про єврейський алфавіт брав жваву участь друг Анатолій — хоча його релігійні погляди далекі від юдаїзму…
Більш того, я б сам із задоволенням глибше познайомився з ісламом як таким, а також з системою поглядів шиїтів і сунітів — бо тут мої знання дещо обмежені… Себто, я не кажу, що треба неодмінно пропагувати те, що нині називають «вахабізмом» — в жодному разі!!! Але розширити знання в не екстремістській релігійній царині завжди корисно. Але таких фахівців на Світочі я просто не бачу.

Хочу звернути увагу, наприклад, на релігійно-філософські погляди радянського дисидента і політв'язня Йосипа Терелі. Хто зараз знає про них!?

Я знаю. І що далі?! Якщо я презентуватиму їх — це виглядатиме так само неприродно, як і моя презентація поглядів Шептицького… У нас є штатний астролог — Дзвінка Сопілкарка. От її презентація поглядів Терелі виглядала б органічно! І що ж далі?..
_здивований

У Беніто Муссоліні та Йозефа Геббельса теж є багато світоглядних речей. І якщо взяти цитату, наприклад, Геббельса, і підписати її «Вінстон Черчилль», то 99,9% сприймуть її схвально.

Знаєте… не все там цікаве! Наприклад, оприлюднений Вами матеріал "Герінг: «націоналізм» і «соціалізм», як дві складові німецької Націонал-соціалістичної революції" я ледь-ледь дочитав до кінця. І дійшов висновку, що Герінг був льотчиком значно кращим, ніж оратором — бо говорив він набором суцільних штампів. Єдиний цінний момент, винесений з того матеріалу, полягав у наступному. Читаючи «Бурю» Іллі Еренбурга, я часто натикався на ідеологічний штамп, який видають герої роману — німці: «Марксисти поєдналися з плутократами»… Мені було цікаво, звідки це взяв Еренбург?! Ну, отож саме в промові Герінга і згадується боротьба німецьких націонал-соціалістів проти «боягузливих марксистів»! А в післямові Ви згадуєте про використання німцями такого ідеологічного штампу, як «англійська/американська плутократія»!!! Отже, все нарешті встало на місце: обидва ідеологічні штампи справді використовувалися одночасно — отож Еренбург їх і запозичив! І в головах його героїв-німців «союз марксистів і плутократів» слід розуміти як коаліцію СРСР, Великої Британії та США, з якою Німеччина воювала, починаючи з 1941 року… Ось який момент я прояснив, виходячи з цієї публікації.
22:56
+2
Друже Володимире, з багатьма тезами твоїми я погоджуюся. А практичне життя людини хіба не пов'язане із життям духовним? Хочби питанням вільного часу. А чи знаєте ви, що колгоспниці-мучениці, наробившись, йшли увечері з поля і співали? Це їх і рятувало!
А чи знаєте ви, що колгоспниці-мучениці, наробившись, йшли увечері з поля і співали? Це їх і рятувало!


Знаю!
Так про ці сторони життя і треба писати та обговорювати!
09:23
+1
Друже Тимуре, перш за все хочу наголосити: давайте без образ! При всіх незаперечних Ваших заслугах (!), тим не менше у Вас теж є певні недоліки, як і у кожної людини…

Наш шановний Модератор постійно наголошував — вже не посилаючись на розділ «Про нас»! — на тому, що Світоч призначений для приємного, з користю проведення часу. Я задоволений тим, що зробив за роки перебування тут. Модератор теж задоволений тим, що я зробив — якщо судити за його відгуками… А тепер, коли проект майже закрився, виявляється, що не задоволені Ви, мій друже Володимире! Ну, то треба було просто робити — ото й усе!.. Ви так і не зрозуміли сенсу мого допису. І що Ви тепер пропонуєте — Вам відповідати?! Ну, гаразд, давайте…


Ви зробили на сайті «Світоч» левову частку публікацій, яка перевищує творчий доробок усіх нас разом узятих! В той же час я маю повне право висловитися щодо певного сектору публікацій, незалежно від того, хто їх викладав. Що я і зробив. Я дійсно вважаю, що потрібно різко зменшити переклади статей з російських сайтів і приділити більше уваги вітчизняним мислителям і політичним та громадським діячам.
Я не розумію, з чого Ви взяли, що я «незадоволений»!? Кожен автор має повне право висловлюватися, як вважає необхідним і писати на теми, які його хвилюють і які він вважає потрібними для «Світоча». Висловлювати незадоволення має право тільки Модератор, якщо він вважає якусь публікацію відхиленням від тематики сайту. Не буду далеко ходити, а використаю два приклади з власної практики стосунків з шановним Модератором.
1. З приводу моєї публікації звернення Гітлера до армії, яка йшла в контексті опублікованих матеріалів про Третій Райх, Модератор зробив мені закид, що я «пропагую фашизм». На цю тему я відповів і інцидент було вичерпано.
2. З приводу деяких цитат, які я опублікував, Модератор висловив критику і незадоволення. Щоб не дратувати Модератора – я просто стер весь свій розділ «Цитати».

Чесно кажучи, великого враження ця лекція [«Еволюція душі»] на мене не справила. Більш того, на мій погляд, там висловлюються певні суперечливі положення — про що я написав в одному з коментарів до тієї Вашої публікації. До того ж, це всього одна лекція… а не система поглядів. Поруч із Сікорським я можу назвати таких видатних філософів, як Іван Ільїн, Пітірим Сорокін і Микола Бердяєв. Де хоч одна Ваша публікація, присвячена їхнім поглядам?!


Щодо поглядів Ільїна і Бердяєва, то я публікував деякі їхні роботи на «Народному Оглядачі» і планував дещо опублікувати на «Світочі». Але після зауваги Модератора про «пропаганду фашизму» я не захотів його зайвий раз дратувати і тому роботу Ільїна про націонал-соціалізм публікувати не став.
Крім того, окрім публікації матеріалів на «Світочі» у мене ще є багато інших завдань, наприклад, робота в архіві… волонтерство… і ще дещо.

За 160 днів перебування на «Світочі» я досить непогано попрацював:
• Дописів — 109
• Міні-дописів — 47
• Коментарів — 1316
І планував розширити коло публікацій!

А де я заперечую, що кожного цікавить своє?! Навіщо цей пасаж??? Якщо ж орієнтуватися на кількість переглядів конкретних сторінок… Мій матеріал «Зелен… ий карнавал» має понад 2000 переглядів. Але погодьтесь, я не можу всі свої дописи витримувати в стилістиці цього матеріалу — бо це не відповідатиме загальній тематиці «Світоча». Отож зазвичай якщо кількість переглядів моїх матеріалів лежить в діапазоні 100-200 — це вже непогано, якщо це 300-500 — загалом добре, а 600-1000 — просто чудово! Десь на таку шкалу я орієнтувався.


Я теж орієнтуюся на такі показники.

Хочу звернути увагу, наприклад, на релігійно-філософські погляди радянського дисидента і політв'язня Йосипа Терелі. Хто зараз знає про них!? Я знаю. І що далі?! Якщо я презентуватиму їх — це виглядатиме так само неприродно, як і моя презентація поглядів Шептицького… У нас є штатний астролог — Дзвінка Сопілкарка. От її презентація поглядів Терелі виглядала б органічно! І що ж далі?..


Я не розумію такого «тематичного розподілу»… Будь-який автор має право поділитися своїми думками щодо поглядів Йосипа Терелі або Олеся Бердника. До речі. Я якраз і планував поділитися інформацією щодо поглядів цих мислителів.
Олеся Бердника я пам’ятаю з юності, коли зачитувався його творами і благоговійно дивився на нього в кафе… З Терелею я підтримував зв’язок телефаксом по темі монархії в Україні…

У Беніто Муссоліні та Йозефа Геббельса теж є багато світоглядних речей. І якщо взяти цитату, наприклад, Геббельса, і підписати її «Вінстон Черчилль», то 99,9% сприймуть її схвально. Знаєте… не все там цікаве! Наприклад, оприлюднений Вами матеріал «Герінг: «націоналізм» і «соціалізм», як дві складові німецької Націонал-соціалістичної революції» я ледь-ледь дочитав до кінця. І дійшов висновку, що Герінг був льотчиком значно кращим, ніж оратором — бо говорив він набором суцільних штампів. Єдиний цінний момент, винесений з того матеріалу, полягав у наступному. Читаючи «Бурю» Іллі Еренбурга, я часто натикався на ідеологічний штамп, який видають герої роману — німці: «Марксисти поєдналися з плутократами»… Мені було цікаво, звідки це взяв Еренбург?! Ну, отож саме в промові Герінга і згадується боротьба німецьких націонал-соціалістів проти «боягузливих марксистів»! А в післямові Ви згадуєте про використання німцями такого ідеологічного штампу, як «англійська/американська плутократія»!!! Отже, все нарешті встало на місце: обидва ідеологічні штампи справді використовувалися одночасно — отож Еренбург їх і запозичив! І в головах його героїв-німців «союз марксистів і плутократів» слід розуміти як коаліцію СРСР, Великої Британії та США, з якою Німеччина воювала, починаючи з 1941 року… Ось який момент я прояснив, виходячи з цієї публікації.


Якщо дивитися сучасними очима, то можна сприймати вислови Герінга і Геббельса… ідеологічними штампами. Так само, як і вислови Сталіна, Хрущова, Бреєнєва тощо.
Якщо ж дивитися очима людини 1930-х, то все виглядає трохи інакше.
***
В чому наша суперечка!?

Ми обидва зацікавлені в розвитку проекту «Світоча», але майбутнє від нас – Вас і мене — не залежить.

В чому наша суперечка!?

Ну, в чому наша суперечка — саме це доволі зрозуміло: напередодні закриття сайту «Світоч» і перенесення проекту «Світоч» на месенджер Телеграм, ми відзначаємо для себе, що вдалося зробити на тій стадії, що зараз закривається, а що не вдалося.
_вибачаюсь
Значно цікавіше зрозуміти дві речі.
_вибачаюсь

Перше: чому ця суперечка виникла саме зараз?!
На мій погляд, зараз вирішено в загальних рисах, що робити з матеріалами Світоча. Нам запропоновано перенести матеріали (!!!) на месенджер Телеграм. Це зрозуміло.
Але матеріали — це пару тисяч блогів, дві з половиною сотні міні-дописів, купа відео, кіно, книжок, цитат, обговорень… І головне — понад 23 тисячі (!!!) коментарів, системою яких оплутані всі ці матеріали й які загинуть безповоротно.
_дідько
Образно кажучи, ми виростили на певній земельній ділянці «садочок». Зараз нам пропонується позрізати з цього «садочка» стовбури, хто які хоче, в довільній кількості, та натикати ці стовбури на іншій земельній ділянці, щоб подивитися, що з цього вийде: вкоріняться ці стовбури на новій ділянці чи не вкоріняться?! Яку кореневу систему вони матимуть?! Що виросте поруч з ними?..
_дідько
Інстинктом садівника (який є в душі кожного — бо всі мають предків-землеробів) ми відчуваємо, що (1) з цієї затії не вийде нічого доброго — з різних причин (при бажанні можу їх розібрати, але, гадаю, причини ці всім зрозумілі) та (2) що стара «коренева система» коментарів і відносин лишиться на «закинутій» ділянці, а оскільки вона є ефемерною і перенесенню не підлягає — нам шкода її втрачати… Неповоротно, назавжди…
Отож зараз — вже на межі остаточного закриття сайту «Світоч» ми й намагаємося не втратити ні цю систему коментарів і пов'язану з цим систему відносин!!!
Раніше Ви ж, здається, і натякнули на господаря, який не одним махом відрубав собаці хвіст, а рубав поступово — по одному хребцю, керуючись співчуттям?.. А шановний Модератор саме і пролонгував ще на 2 тижні можливість продовжити розвивати систему коментарів і пов'язаних з нею нематеріальних відносин, яка перенесенню на Телеграм не підлягає… От саме це ми й робимо!!! Зараз собака все ще махає цурпалком хвоста — хоча й знає, що через тиждень господар відрубає і його…

Друге: те, що не було зроблено, чого ми не встигли (чи не схотіли?..) зробити — чи варто було це зробити?!
Не думаю, що робити це було варто. У нас вже зараз виник головний біль з тим, як і куди подіти ті матеріали, які ми можемо перенести. А тепер уявіть, що головний біль був би удвічі-утричі більшим! Мали б ми цикли авторських матеріалів (а це вже мали б бути не передруки й не переклади, а саме авторські матеріали!!!) про Сковороду, про Шептицького, про Мельника, про Терелю та ін., і все — з супутніми коментарями… — куди б ми їх зараз поткнули?!
_дідько
Отже, те чого ми не зробили — робити було не варто! Так, я кажу це, вже зазирнувши на останню сторінку підручника, де замість відповідей на завдання написано: «Ти закінчиш школу й забудеш всю цю чухню!» — тим не менш, ця відповідь є, й нею можна і варто керуватися…
Я не розумію такого «тематичного розподілу»… Будь-який автор має право поділитися своїми думками...

Шкода, що не розумієте! Між тим, моя думка проста: не існує «універсальних експертів»! Ви самі ж написали:

При всіх незаперечних Ваших заслугах (!), тим не менше у Вас теж є певні недоліки, як і у кожної людини…

Тому я й не рвався висловлюватись на певні теми, чекаючи, доки це зроблять інші! Бо якщо подивитись на наші мас-медіа, то там повно випадків, коли експерта з певного напряму запрошують висловитися з іншого напряму. Добре, коли він розуміє свою обмеженість в чужій царині й хоча б зазначає це… Бо коли він починає «гнати пургу» без жодних сумнівів — це, здебільшого, виглядає жалюгідно.
_шкодую
Але то мас-медіа. Там є журналіст, який запитує експерта. Або є редактор, який ставить експерту завдання — що лишається поза сферою видимості… А тут, на Світочі лише ми самі можемо утримати себе від того, щоб полізти в «не нашу» царину!
_не_знаю
Ось звідси й походить мій «тематичний розподіл»! Наприклад, я вже надивився на НО на спроби К. «очистити пшеницю від куколю». І що?.. Та нічого нового! Будь-яка «очищена», «ректифікована» Біблія — це… "Біблія для рабів"!!! Я зовсім недарма виставив на Світочі цей матеріал — адже любителів «викинути з християнства все погане й залишити все хороше» закінчуються стабільно тим самим — «релігією для рабів»…
_дідько

Отож я й намагаюсь розділити експертів не тому, що інші не мають права висловитися на цю ж тему. Зовсім ні! Право вони мають. Питання в іншому: що з цього вийде і як це виглядатиме?! Я переймався тим, щоб це не виглядало неорганічно, смішно, жалюгідно, по-дурному… Ото й усе.
_вибачаюсь
14:34
+1
Друже Тимуре, Ви озвучили цікаву точку зору на нашу суперечку!

Перше: чому ця суперечка виникла саме зараз?! На мій погляд, зараз вирішено в загальних рисах, що робити з матеріалами Світоча. Нам запропоновано перенести матеріали (!!!) на месенджер Телеграм. Це зрозуміло. Але матеріали — це пару тисяч блогів, дві з половиною сотні міні-дописів, купа відео, кіно, книжок, цитат, обговорень… І головне — понад 23 тисячі (!!!) коментарів, системою яких оплутані всі ці матеріали й які загинуть безповоротно. Образно кажучи, ми виростили на певній земельній ділянці «садочок». Зараз нам пропонується позрізати з цього «садочка» стовбури, хто які хоче, в довільній кількості, та натикати ці стовбури на іншій земельній ділянці, щоб подивитися, що з цього вийде: вкоріняться ці стовбури на новій ділянці чи не вкоріняться?! Яку кореневу систему вони матимуть?! Що виросте поруч з ними?..


Дійсно, чому ця суперечка виникла саме зараз?!
Ніцше якось сказав, що про речі високодуховні потрібно говорити цинічно і просто! Ось так і я, цинічно і просто, продовжу Вашу думку…

Зусиллями багатьох авторів «Світочу», але в першу чергу завдяки Вашим старанням, «Світоч» перетворився в унікальний український ресурс, на якому зібрані тисячі дописів, цитат, інформації про книжки і кіно, відео. Весь цей інформаційний масив пронизаний і обплутаний більше ніж 23 тисячами коментарів, які самі по собі теж несуть потужний інформаційний потенціал.
Але на сьогодні із старих авторів, які подають голос, залишилося всього декілька осіб. Серед яких і нас троє – Тимур Литовченко, Анатолій Висота, Володимир Федько, яким небайдужа доля сайту.

Особисто я вбачаю «за реорганізацією», суть якої промовисто озвучив шановний Модератор:
«Ну і найголовніше. Ми повинні відійти від варіанту «всі і все на одному сайті» до «в кожного свій блог або сайт».»

— знищення «Світоча» як спільноти!

В руслі подій останнього часу я не вбачаю в цьому нічого дивного!
Іде наступ на все українське!


Друге: те, що не було зроблено, чого ми не встигли (чи не схотіли?..) зробити — чи варто було це зробити?! Не думаю, що робити це було варто. У нас вже зараз виник головний біль з тим, як і куди подіти ті матеріали, які ми можемо перенести. А тепер уявіть, що головний біль був би удвічі-утричі більшим! Мали б ми цикли авторських матеріалів (а це вже мали б бути не передруки й не переклади, а саме авторські матеріали!!!) про Сковороду, про Шептицького, про Мельника, про Терелю та ін., і все — з супутніми коментарями… — куди б ми їх зараз поткнули?! Отже, те чого ми не зробили — робити було не варто! Так, я кажу це, вже зазирнувши на останню сторінку підручника, де замість відповідей на завдання написано: «Ти закінчиш школу й забудеш всю цю чухню!» — тим не менш, ця відповідь є, й нею можна і варто керуватися…


Я впевнений, друже Тимуре, що ми це зробимо!

14:43 (відредаговано)
+1
Щодо ж переносу опублікованих матеріалів із «Світоча» в Телеграм, то вважаю це нереальним, оскільки для цієї роботи потрібно витратити величезний ресурс часу і інтелектуальних зусіль!

Я усі опубліковані на «Світочі» матеріали копіював одразу після публікації!

Можу сказати, що практично з 2000 року я веду повний електронний архів усіх своїх опублікованих матеріалів на всіх інтернет-ресурсах!
для цієї роботи потрібно витратити величезний ресурс часу і інтелектуальних зусіль!

Для цього є неповний рік: від початку планувалося, що Світоч пасивно існуватиме до 31.12.2020, тепер же, наскільки я розумію, дату відтерміновано — 31.01.2021. А може й ні… В будь-якому разі, часу вдосталь. Поступово зробимо…
_вибачаюсь
Інша річ, що коментарі загинуть безповоротно, а відносини збережуться дуже обмежено. Але то вже зовсім інший аспект.
Для цього є неповний рік: від початку планувалося, що Світоч пасивно існуватиме до 31.12.2020, тепер же, наскільки я розумію, дату відтерміновано — 31.01.2021. А може й ні…


А де це точно озвучено?
Доброслав | 26.10.2019 22:56 | # ↑ | +3

Світоч (сайт) ще буде працювати не менше року, так що поки що можете посилатись, а далі буде видно _цікаво

«Не менше року» — себто, не менш як до 26.10.2020… Але відтоді до кінця 2020 року лишається пару місяців, а хостинг зазвичай проплачується на календарний рік. Отож я гадаю, що сайт «Світоч» висітиме в пасивному режимі до кінця 2020 року…
_вибачаюсь
20:48
+1
Фактично розмову про збереження сайту ми ведемо втрьох…

Невже тільки нам хочеться зберегти «Світоч»?
Схоже на те… _не_знаю
21:12 (відредаговано)
+1
Шановний Модератор оголосив нові правила… Я не вважаю доцільним обговорювати те, чого я не знаю!

Я не знаю можливостей редактора каналу на Телеграм… Що в ньому можна робити у порівнянні з редакторами у «Світочі», в «Народному Оглядачі, у Фейсбуці, а що неможливо.

Ось днями створю канал, створю пару публікацій, максимально використовуючи редактор каналу, спробую перенаправити на канал деякі свої публікації з інших ресурсів… Тоді зможу висловитися по суті!
10:53 (відредаговано)
+1
На початку грудня 2019 друг Тимур Литовченко звернув увагу на чергове повідомлення з сайту «НО»:
«Перетворюємо Народний Оглядач на провідний правий ресурс. Прошу підтримати щедрими дарами!»
Співставивши дату публікації на Світочі матеріалу «Світоч. Майбутнє. Рухаємося вперед! (Частина 3)» — 26.10.2019 і дату публікації на «НО» матеріалу «Перетворюємо Народний Оглядач на провідний правий ресурс. Прошу підтримати щедрими дарами!» — 10.11.2019 (приблизно на 2 тижні — на 15 діб пізніше), друг Тимур зробив Висновок: побачивши, що шановний Модератор і засновник Світоча вирішив за деякий час закрити ресурс і перевести всіх світочан на персональні Телеграм-канали (з одночасним збереженням Телеграм-каналу Світоч), на «НО» почистили пір'ячка і взяли курс на те, (цитую) «щоб перетворити Народний Оглядач на головний правий ресурс в Україні».

1. Із наведеного вище співставлення дат двох публікацій, у мене склалося враження, що наш сайт Світоч (хоча й оголошений від початку «ресурсом для приємного проведення часу» та «невимушеного спілкування однодумців») заважав сайту «НО» проголосити стратегічний курс на те, щоб очолити українську правицю в Інтернеті. А тому рішення шановного Модератора перевести нас усіх на персональні Телеграм-канали розв'язало руки тим, хто стоїть за сайтом «НО». Підсумок: прошу зрозуміти вірно — я ні до чого не закликаю! Тим паче, не закликаю шановного Модератора переглядати його рішення про закриття Світоча. З іншого боку, звертаю увагу на те, що нам усім доведеться жити з цим: шановному Модератору — з тим, що своїм рішенням він де-факто відкрив шлях тотальним брехунам; усім нам — з тим, що ми або підтримали Модератора, або принаймні не змогли його переконати не закривати Світоч…


Оскільки з лютого 2016-го до липня 2019-го я був одним із редакторів НО і трохи знаю плани пана К. і плани розвитку НО, то скажу одразу, що я не зовсім згодний з висловленою тезою друга Тимура. Намагання НО стати провідним правим інформаційним ресурсом проявлялося набагато раніше. Ми докладали до цього серйозні зусилля, розміщуючи матеріали з правої ідеології, націоналізму і націонал-соціалізму. Також велику роботу ми проводили в галузі відео-пропаганди, де нами було створено більше двох десятків великих відеофільмів.

В той же час, пан Тимур вірно підмітив, що закриття сайту «Світоч» дає можливість НО очолити українську правицю в Інтернеті!

Хочу наголосити, що протягом довгого часу НО згуртував навколо себе інтелектуалів, які об’єдналися у спільноту «Гартленд», створили телеканал «ГАРТЛЕНД» на YouTube і паперовий журнал «Гартленд». На жаль, захоплення практикою нейро-лінгвістичного програмування – так званим «Живим Словом» – заводить притомних людей на манівці.

Альтернативою НО був «Світоч», який зусиллями багатьох авторів перетворився на унікальний український ресурс, на якому зібрані тисячі дописів, цитат, інформації про книжки і кіно, відео. Весь цей інформаційний масив пронизаний і обплутаний більше ніж 23 тисячами коментарів, які самі по собі теж несуть потужний інформаційний потенціал.

В той же час, на «Світочі» практично відсутні матеріали досить сумнівного характеру на кшалт «одноразового харчування», «праноїдства» і «фізичного безсмертя»… В цьому «Світоч» вигідно відрізняється від НО.

Припинення діяльності сайту «Світоч» – це фактично знищення спільноти!

Шановний Модератор висловився чітко:
Світоч створений саме для обміну досвідом між людьми, які стали на шлях свідомого духовного розвитку, і ніякого відношення до «порятунку України», «політичних ідеологій» чи якоїсь іншої маячні ми не маємо. Мета проекту Світоч — індивідуальний розвиток кожної людини.


На мій погляд, концепція: «Ми повинні відійти від варіанту «всі і все на одному сайті» до «в кожного свій блог або сайт» – це концепція крайнього індивідуалізму!
19:20
+1
На мій погляд, концепція: «Ми повинні відійти від варіанту «всі і все на одному сайті» до «в кожного свій блог або сайт» – це концепція крайнього індивідуалізму!


Це зараз єдиний правильний підхід. Ось, наприклад, якщо Світоч би зараз припинив своє існування повністю, Ви би втратили всі свої матеріали. А якби у Вас був окремий сайт/блог/канал Ви не залежали би ні від кого і нічого би не втратили. Просто покинули б одну спільноту і приєдналися до іншої.

Тому я за таку мобільність. В кожного свій власний інформаційний ресурс, який взаємодіє з певним агрегатором. Цей агрегатор є точкою, яка об'єднує ці окремі інформаційні ресурси. Якщо комусь захотілось може в будь-який момент вийти з цієї «спільноти» і приєднатись до іншої. Повна мобільність і незалежність.

До речі, відомі сайти новин, так і працюють. Основна їхня аудиторія з агрегаторів новин (типу ukr.net). При чому одночасно транслюють свої новини в кілька агрегаторів.
19:54 (відредаговано)
+1
Я довгий час був пов'язаний із спільнотою НО. І пішов з неї тільки із-за принципових розходжень з паном К. по світоглядним проблемам. Але всі мої блоги продовжують бути доступними для читачів. Пан К. не прибрав навіть мій блог, в якому я конкретно пояснив наші розбіжності. Також доступні всі фільми, які ми створили разом.

Все що я написав і опублікував на «Світочі» у мене закопійовано. І якщо «Світоч» завтра закриється, то я нічого не загублю.

Проблема в іншому. На «Світочі» ми були, і поки що є, українською духовною спільнотою. Так, ми різні, і погляди на багато речей у нас різні. Але в основному наші погляди єдині.

А на Телеграм спільноти немає. А є купа індивідуумів, які тиняються між групами і спільнотами. В цьому Телеграм нічим не відрізняються від Фейсбуку.

При певних недоліках пана К. він якраз і намагається не тільки зберегти спільноту НО, але і розширити її вплив на духовне життя країни. Новий дизайн сайту, спеціально розроблений мобільний додаток до смартфонів…
19:08
+1
Скільки нас, що хочуть зберегти спільноту «Світоч»?
10:54 (відредаговано)
+1
Вчора, в розмові із давнім приятелем почув: "… треба визнати, що змагання з Народним Оглядачем цей сайт програв. Треба віддати належне… сайт вдався дійсно унікальний і зручний..."

Гіркота поразки, хоча я в ній і не винен, трохи пом'якшується думкою, що і до розвитку «НО» я приклав чималі зусилля (більше 600 блогів і участь у більше ніж 20 відеофільмах, не враховуючи тисяч написаних мною коментарів за три роки); і до розвитку «Світоча» за короткий строк я теж доклав чималі зусилля і інтелект (загалом більше 150 дописів і більше 1300-х коментарів).

Приходить думка, що мені з товаришами настав час (належало) вийти на більш вищий рівень, тобто створити інший інформаційний і інтелектуальний ресурс. А оскільки ми вагалися, то Всесвіт натиснув на нас!
13:02
+2
Я Вас прошу, не смішіть мене _розгублений _сміх
Які змагання? Світоч ніколи ні з ким не змагався і ніколи не стояло такої мети. Маячня якась. Світоч і НО зовсім різні сайти, по всьому. І за контентом, і за користувачами. І ще — Світоч (і сайт і канал) точно ніколи не був і не буде правим чи націоналістичним проектом. Ніколи не чіпляйте на Світоч такі ярлики. Світоч — це всього навсього сайт з цікавими публікаціями, а ніяка не секта чи щось подібне. І тут дуже різні люди.

P.S. Навіщо в кожному пості і майже в кожному коментарі публікувати своє фото? _розгублений Світоч це ж не якась галерея фотографій. Зображення тільки забирають місце на сервері. Достатньо і фотографії у Вашому профілі щоб ми Вас побачили _цікаво
Цікаво!

І ще — Світоч (і сайт і канал) точно ніколи не був і не буде правим чи націоналістичним проектом. Ніколи не чіпляйте на Світоч такі ярлики. Світоч — це всього навсього сайт з цікавими публікаціями, а ніяка не секта чи щось подібне.
Щось ніколи не чув про «змагання» НО та Світоча!
_не_знаю
Єдине, що таки мало місце бути — це рекомендація (!) всім, кого виганяли з НО, спробувати вкорінитися на Світочі. Але ж це не означає, що добродій К., як головний на НО, сам собі вирощував конкурента?!
_стежу _здивований _стежу
Нєєє… Нууу… Звісно ж, можна припустити, що нашого шановного Модератора навмисно витіснили з НО… а може й не витіснили… А може, він пішов з НО за домовленістю з паном К., щоб створити Світоч, як неконкурентний майданчик для української правиці в Інтернеті???
_здивований _стежу _здивований
Хммм…
Втім, це вже тааака люта конспірологія, що навіть в моїй голові насилу вкладається — а фантазія у мене бурхлива, самі знаєте!..
_сміюсь _сильно_сміюсь _сміюсь
Нууу… Ви дайотє, друже Тимуре! _божевільний _сміюсь _сильно_сміюсь

Навіть я, що постійно риюся у сейфах спецслужб та таємних товариств, не додумався до такої крутої конспірології.
_божевільний Так, бува, я й сам жахаюся власних фантазій! _божевільний
13:34
+1
Є ще один гарний майданчик для українських патріотів —
Національний портал АРАТТА :: Вікно в Україну
Україна вчора, сьогодні, завтра. Історія, культура, традиції, обряди. Згадай себе! Новини з України, публікації, статті, аналітика, книжки, реферати, лекції…
Знаю про такий канал, навіть дещо передрукував звідти на Світоч. Наприклад, оце:
6 ознак того, що ви є емпатом
Що ж, у разі потреби Ви з другом Анатолієм можете там отаборитися.
Але не я! _не_знаю Мене звідти виженуть так само швидко, як і з НО…
Без образ! Це просто констатація факту…
А я за Вас, друже Тимуре, слівце замовлю. _підморгування
Я з Валерієм Колосюком і Сергієм Дмитриченко дружу ще з 1990-х
13:40
+1
Оскільки намагання шановного Модератора витиснути нас на канал Телеграм нестримне і невідворотне, то закликаю друзів Тимура Литовченко і Анатолія Висоту створювати свої особисті канали на Телеграм. Я теж завтра планую створити свій канал і облаштовувати його. _посмішка
15:01 (відредаговано)
+1
Цілком можливо, що перехід на Телеграм дійсно зробить нас майже повністю незалежними, оскільки на ньому немає адміністраторів і цензури. Таким чином, на авторів не буде тиску щодо опублікованого контенту і банів за публікацію.

До речі, сьогодні стикнувся з черговим «наїздом» Адміністрації Фейсбук за опублікований мною…
Увага: опублікований 30 листопада 2015 року!.. коментар у якому було використано літературне слово «кацап»!
Мене на ФБ якось відправили в бан на 2 доби за оцю картинку:Причому зображення було опубліковане теж десь за 4 роки до бану!!!
_сильно_сміюсь _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь
15:21
+2
Хто сказав що немає модераторів там?
Вони, звичайно є, правда поки що, наскільки знаю, реагують тільки на пропаганду тероризму, порно і матеріали, в яких є образа дітей.

Повна вседозволеність не може бути ніде.
15:22
+1
І вседозволеність до незалежності немає ніякого відношення.
Ми достатньо інтелектуальні і цивілізовані, щоб розпізнати політичну цензуру!
15:25 (відредаговано)
+1
Наприкінці 1980-х тероризмом вважали заклики до незалежності України!
***
На НО я зіткнувся з «цензурою» з боку пана К. тільки щодо критики «Живого Слова». В усьому іншому у нас була свобода.
13:01 (відредаговано)
+1
Ознайомлювальний перегляд каналів у Телеграм утвердив мене в думці, що потрібно відкинути ностальгію і традиційні подачі матеріалів, як це практикувалося на старому «Світочі». Копіпостіння рецептів «шляхів підвищення духовності» з інших сайтів аж ніяк не впливає на духовність індивідуума, а лише популяризує ресурс, з якого запозичений рецепт.

Ми маємо багато українських історичних постатей, які можуть і повинні бути взірцем і дороговказом для нас. Ми маємо серед авторів «Світоча» багато прикладів, як люди йшли по життю. переборюючи спокуси і досягаючи вагомих результатів у духовному розвитку, подружньому житті та в робочій чи науковій кар'єрі. Цей досвід набагато цінніший. ніж теоретично вибудовані і літературно оброблені «рецепти», за якими ми не бачимо реальних досягнень автора.

Кожен з нас повинен творчо глянути навколо себе і повідати друзям і однодумцям про бачення навколишнього світу; про красу нашої природи і наших людей; про нашу історію і наше мистецтво; поділитися прочитаним в книгах і побаченим на вернісажах.

В новому форматі своїх каналів ми повинні широко використовувати короткі відеосюжети і фотографії. Технічні можливості смартфонів, які практично є майже у кожного, це дозволяють!
«Краще один раз побачити. ніж сто раз почути!»

Нам кинули виклик і ми повинні достойно на нього відреагувати!
Маю сумнів, що мій «домашній» вигляд є аж надто привабливим!
А оскільки через проблеми з ногами я веду буквально лежачий спосіб життя, то я переважно маю «домашній» вигляд, непридатний для селфі.
_сміюсь
До речі, пам'ятаєте "Фараонів"?!


— Ми із собою жінок до комунізму не візьмемо! ©
_сильно_сміюсь _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь
Отож відкрию маленьку таємницю: коли я тусувався на НО, то відомий всім К. не обіцяв мені «світле майбутнє», зокрема, і через проблеми зі здоров'ям! Бо арії мають бути духовно досконалими, що забезпечується досконалістю тілесною… А мені це вже не світить.
_сміюсь _сміюсь _сміюсь
Так само Олексій Арестович, доки навічно не забанив мене, делікатно мовчав з цього приводу — бо у нього є аналогічна теорія щодо його «п'ятого проекту» і людей, які можуть брати в ньому участь…
Друже Тимуре, я щось не побачив _соромлюсь у своєму тексті запрошення до «селфі»… _соромлюсь
В новому форматі своїх каналів ми повинні широко використовувати короткі відеосюжети і фотографії. Технічні можливості смартфонів, які практично є майже у кожного, це дозволяють!

Я майже постійно сиджу вдома — отож в адаптації до моїх умов (!) це мають бути суцільні селфі мене в ліжку…
_шкодую
16:47 (відредаговано)
+1
Я розумію, що письменники, особливо «золоті» _соромлюсь і початківці, полюбляють замиловуватися собою під світлом «юпітерів»… Але я вважаю, що прийшовши, наприклад, на вернісаж, можна записати короткий сюжет з картин, які сподобалися і поділитися з друзями.

Або, взявши в руки свіжу Вашу книгу, сказати декілька слів про неї…
17:27 (відредаговано)
+2
Можна. Але на книжкові заходи я вибираюсь максимум 2-4 рази на рік:
— Книжковий Арсенал — кінець травня;
— «Коронація слова» — початок червня;
— ЛКЯ — 20-ті числа вересня;
— «Просто на Покрову» — середина жовтня.
Все!!!
_не_знаю
На виставці картин я був востаннє у вересні 2017 року.
В театрі ми з дружиною були востаннє… році десь в 2009 чи 2010.
_не_знаю
В кіно мене дочка витягає 2-3 рази на рік — це співставимо з кількістю книжкових заходів…
Іноді буває, що вона мене виводить в якийсь «кабак» — наприклад, минулого літа зводила на концерт групи «Супергуд» — це київський трибуті-гурт російського «Ленинграда». Ось приклад відео з їхнього виступу:


Але це знов-таки раз на пару років…
_вибачаюсь
Ну, і книжки у мене виходять друком раз на рік приблизно — під ЛКЯ!
Тому повірте: коли буде нагода — за мною не заіржавіє!
Інша річ, що нагоди в моєму житті тепер трапляються не часто…
_не_знаю
Але я щось-таки вигадаю, ОК!
О! Це вже нормальна реакція! _підморгування

А якщо ми зустрінемося втрьох — Ви, друг Анатолій і я — буде вже крута тусовка!
20:12
+2
Треба вже зараз готуватися до зустрічі у травні 2020 року.
Анатолій Висота Треба вже зараз готуватися до зустрічі у травні 2020 року.


Дуже гарна ідея, друже Анатолію!

Я вперше був біля пам'ятника Шевченко в травні 1965-го, студентом технікуму. Кругла дата — 55 років!
16:10
+1
Запросимо ще Олену Кілячус, а також Сергія Гончаренка із Сум. Давай зустрінемося 22 травня 2020 року у парку коло Шевченка. А на коли, й у які дні КИЇВСЬКИЙ АРСЕНАЛ-20 буде?
Книжковий Арсенал, Фестиваль-2020:

Десятий Книжковий Арсенал відбудеться 20–24 травня 2020 року. У фокусі ювілейного фестивалю —ОПТИМІСТИ СКЕПТИКИ. Куратором фокусної теми став літературознавець, кандидат філологічних наук Ростислав Семків.
Це буде подія!
18:53
+2
Із парку Шеченка Києвом до Лаври. Заглянемо в Арсенал до Тимура. Потім посидимо десь у траві на кручі.
_чудово Отже, коли піде мова про автограф-сесію, я знатиму, що її треба підлаштувати під п'ятницю, 22 травня… _чудово
Автограф + селфі!
21:30
+1
Так, друзі! Оскільки ми продовжимо спілкування в новому форматі (хоча я вже підписався на канал МАЙОРАН), то будемо планувати наші культурні і духовні заходи!
21:34 (відредаговано)
+1
Духовність і культура взаємопов'язані. Цікаво, що навіть у бойових умовах в американській армії підтримується висока культура під час їжі.
Це фото мені надіслала приятелька по Фейсбуку, яка була на місії в Іраку.
22:18 (відредаговано)
+2
Поки ще пару днів є можливість писати коментарі, то скористаюся і завтра викладу приблизний план створення свого каналу на Телеграм.
Тобто, які теми я планую розвинути на власному каналі.
14:44
+1
Можу в Телеграмі створити окремий чат для учасників проекту Світоч в якому можна розмовляти про все, що захочеться.
Було б непогано… _чудово
19:24
+2
Приєднуйтесь t.me/joinchat/P7tNJ1Y2niJ6liEohvWCzA
Приєднався!
11:19
+2
На ТЕЛЕГРАМІ кожен з нас має (матиме) канал. І кожен підпишеться на канал іншого. А далі будемо виносити на розсуд товариства цікаві дописи. І обговорювати їх. Для мене цифра у 1000 відвідувань допису нічого не значить, коли нема хоч одного коментаря .
Для мене цифра у 1000 відвідувань допису нічого не значить, коли нема хоч одного коментаря


Я вважаю, що нам не потрібно ставити за мету погоню за кількістю підписників та кількістю відвідувань! Інтелект натовпу дорівнює інтелекту найтупішого з нього! Нам потрібно зробити цікавий український інтелектуальний ресурс, який перетворити в духовну спільноту!
22:11 (відредаговано)
+1
На чому я планую зосередитися на своєму каналі в Телеграм?!

Перш за все на темах історії України, які раніше були табуйовані:

— період національно-визвольних змагань 1917 – 1920-х та 1941 – 1944 років;
— дисидентський і правозахисний рух в СРСР 1960–1970-х.
— організована праця українських робітників у Третьому Райху в період 1942-1945 років.

По цим темам у мене зібраний великий масив історичних документів, які до цього часу невідомі широкому колу читачів!

Духовні пошуки української релігійної інтелігенції, серед яких я виокремлюю митрополита Андрія Шептицького і Його Святість Філарета.

А також написати та опублікувати власний життєпис на фоні історичної епохи в якій я жив і живу: від Йосипа Сталіна до Володимира Зеленського.
22:18 (відредаговано)
+2
Коли Анатолій Висота мені написав:
«А тебе я хочу запитати про інше: Як ти, Володимире, став національно-свідомим українцем?.. Це може бути цілим дописом. Може й інші світочани стануть відвертішими».
то його слова впали на підготовлений грунт. Справа в тому, що на основі подарованих мною у період 2014-2016 рр. архіву документів, у ДАКО був створений мій особовий фонд. Для цього фонду потрібно було написати автобіографію, підкріплену документами; спогади про видатних і цікавих людей, з якими я зустрічався, працював і дружив протягом життя; сформувати фотоархів…

Я потихеньку писав чернетки, намічав про що потрібно згадати… Після пропозиції Анатолія я подумав-подумав і вирішив, що мені майже нічого не треба приховувати, я відкритий на 98%, і погодився на пропозицію Анатолія потроху розказати про своє життя.

Але це виявилося не так просто зробити. Спочатку я хотів зробити для «Світоча» стислу конспективно-сконструйовану розповідь, наголосивши на основних моментах життя. А потім, вже на її основі, написати життєпис для архіву.

Після написання перших дописів я поїхав на відпочинок у Жукин, де пробув на ранчо у давнього приятеля десять днів. Там, у довгих бесідах про життя, а ми знайомі сорок п’ять років і наші дружини вчилися разом в інституті, викристалізувалося певне бачення автобіографічної розповіді. Повернувшись додому я з натхненням приступив до роботи.

Але людська пам’ять досить цікаво влаштована. Крім того, я з дитинства маю творчий склад характеру. Поєднання цих двох чинників давало несподіваний результат – я не міг заставити себе згадувати строго послідовно і хронологічно!

Раптово і яскраво спливали певні події і епізоди, перемішані у хронології. Довелося підкоритися і пливти по хвилям пам’яті, довіряючись вітрам, що надували вітрила в той чи інший момент.

Опис події для читачів сайту і для читачів та дослідників архівних матеріалів теж має відмінності. Якщо для читачів сайту більш важлива літературна форма автобіографічної розповіді, динаміка дій моїх та інших учасників події, то для архівного варіанту важлива точність дати і обставин події, її учасники і характер дій кожного, документальна основа спогадів…

Таким чином, в результаті вийшов досить сумбурний автобіографічний експромт, який вилився у 56 опублікованих дописів. Закриття сайту «Світоч» застало мене в момент упорядкування життєпису, коли я вже накидав у чернетках невистачаючі частини – навчання, службу в армії (особливо на Кубі), студіювання юриспруденції і практична робота, шлюб і подружнє життя, політична діяльність, поїздки в НАТО і ще багато чого цікавого.

Закриття сайту «Світоч» і перенесення діяльності в Телеграм, диктує необхідність створення нової концепції і нового формату життєпису.
Якраз цим я зараз і займаюся!
15:12
+2
Гарні й насичені плани. Вітаю, друже!
19:47 (відредаговано)
+1
Жити не по брехні

Роздумуючи з чого почати публікації на своєму каналі в Телеграм, я прийшов до висновку – виходячи з того, що наповненням каналу буде Історія, Духовність, Віра і Традиція – необхідно оголосити декларацію намірів. Це необхідно зробити і з тої причини, що у зв’язку із закриттям сайту «Світоч» для авторизації і публікації нових матеріалів – фактично припинила своє існування духовна спільнота, яка зросла за чотири роки і створила потужний інформаційний масив.

Я думаю, що знайдуться зацікавлені люди, які проаналізують місце і значення «Світоча» в українському інформаційному і інтелектуальному просторі.

Нам же, кожному з авторів «Світоча», необхідно визначитися з майбутнім, знайти свій шлях і вибрати з ким іти далі. Це суто індивідуальний вибір і новий формат блогосфери дає можливість залишитися в гордій самоті або взяти участь у творенні нової духовної спільноти.
***

У часи юності і пост-армійського життя, коли я вже чітко визначився із своїми моральними і політичними орієнтирами, для мене імперативом стало есе Олександра Солженіцина «Жити не по брехні» («Жить не по лжи», 1974).

В ньому письменник пропонує: публіцистам, літераторам, митцям, артистам не писати, не підписувати, не зображати і не знімати у фільмах нічого, що викривляє правду; всім чесним людям – не ходити на демонстрації і мітинги, організовані проти їх бажання і волі; не голосувати за пропозицію, яку не поділяєш і не співчуваєш щиро; залишати збори, лекції, вистави, кіносеанси, де проповідується брехня або ідеологічна дурниця; не купувати газети та журнали, що приховують або спотворюють справжню інформацію. До цього я вже від себе додав: не слухати радянські пропагандистські радіопередачі і не дивитися пропагандистські телепередачі і інформаційні програми на кшталт програми «Час».

Десятиліття, прожите мною після прийняття такого імперативу, показало правильність прийнятого рішення і його користь для духовного здоров’я і духовного зростання.

Розпад Радянського Союзу і розпад комуністичної партії — КПСС — не привели до оздоровлення пострадянського імперського суспільства, оскільки керівництво країною очолили колишні компартійні функціонери, а замість однієї партії, що жила брехнею і насильством, розплодилося більше трьох сотень партій, переважна більшість яких живе брехнею і популізмом.

Брехні не стало менше! Навпаки, її стало в рази більше, вона стала більш витонченою по змісту і по формі! Я не буду наводити приклади, оскільки ви всі можете це бачити, озирнувшись навколо та глянувши на екран зомбовізора!
***

Протягом 1987 – 2020 років я переслав на Захід і опублікував дуже багато інформаційних матеріалів і статей в журналах, на інет-ресурсах і в соціальній мережі «Фейсбук», в тому числі плідно попрацював на «Народному Оглядачі» і «Світочі», але завжди сповідував і сповідую принцип «ЖИТИ НЕ ПО БРЕХНІ».

Таким чином, першими публікаціями на моєму каналі будуть:

— Есе Олександра Солженіцина «Жити не по брехні» в українському варіанті;
— Маніфест «Рух за Нову Історію» 2000 року.
19:53
+1
Сьогодні, 16 лютого 2020 року, я створив канал на Телеграм і приступив до його наповнення матеріалами!

Назва каналу:
СПАДЩИНА (скринька Володимира Федька)
Опис каналу:
Історія, Духовність, Віра і Традиція
Посилання:
t.me/VolodymyrFedko2020

21:54
+1
Зареєструвався в Телетайп. Спробував перенести один матеріал з Word в Телетайп… Проблем не виникло. З монтажем ілюстрацій буду розбиратися вже завтра.
21:58
+1
Відносно «подобатись»… скажу словами Кості Кінчева (лідера рок-групи «Аліса»):

Знайди свій шлях,
Або вибери з ким.
А я не червонець,
Щоб подобатися всім!

Випадкові Дописи