Українці створили мобільний та повністю енергонезалежний будинок

Українці створили мобільний та повністю енергонезалежний будинок

PassivDom — український технологічний стартап, який створює автономні самонавчальні модульні будинки за допомогою 3D-принтера.

Ці будинки використовують тільки екологічно чисту енергію сонця для всіх потреб його мешканців: клімат-контролю (опалення та охолодження), генерації води, контролю якості повітря і вмісту кисню.

Автор ідеї та керівник компанії PassivDom є Максим Гербут.

Як зазначають розробники, для будівництва були використані передові матеріали (карбону, фібергласу), а також інноваційні технології утеплення вакуумом. Стіна PassivDom така ж тепла, як цегляна товщиною 7,33 м.

Також, згідно повідомлень, у команді є фахівець, який розробив унікальну технологію виробництва енергоефективних вікон. Вікна PassivDom рекордно теплі, зараз технологія їх створення реєструється в книзі рекордів Гіннесса. На практиці це означає, що засклити будинок можна буде хоч від підлоги до стелі — і це зі збереженням теплових характеристик.

8.jpg

Екологічний будинок

PassivDom потребує вкрай мало енергії для опалення і забезпечення всіх потреб мешканців (в тому числі для роботи побутових приладів, системи вентиляції, роботи пристроїв мережі Internet of Things). На даху модуля розташовані сонячні панелі — їх з лишком вистачає. Будинки абсолютно енергонезалежні і не потребують будь-якого палива, а, значить, — немає викидів продуктів горіння в атмосферу.

Вдень у дощову погоду сонячні панелі все одно виробляють енергію: менше, ніж на сонці, але все одно більше, ніж потрібно для роботи всіх систем. Запасу акумуляторів будинку вистачить на автономну роботу до двох тижнів (навіть в умовах полярної ночі, якщо сонця на небі не буде 14 днів).

Свобода жити там, де хочеться

Крім незалежного енергопостачання PassivDom має автономне опалення, водопостачання та каналізацію. Це означає повну свободу від побутових комунікацій та душного міста.

Каркас модуля виготовляється з матеріалів, які міцніше сталі в 6 разів та в 9 разів легше. PassivDom до того ж мобільний — розмір модуля moduleOne всього 36 кв.м. За допомогою автоплатформи можна перевезти модуль на нове місце за лічені години.

7.jpg

PassivDom не потребує фундаменту, тому нема необхідності купувати ділянку «під забудову» досить вибрати шматочок землі в місті або серед природи для оренди. Будинок дарує можливість екологічної життя на березі моря або озера, в горах або в лісі.

Дізнатися про проект більше можна буде на презентації 16-го серпня.

+1
891
RSS
16:45
+1
Дякую, Дзвінко. Це краще ніж намет. І згодиться для пастухів та геологів. А як з водою та каналізацією? 36 м кв. Це 3мх12м або 4м х 9м. Останнє привабливіше, та от чи влізе на автомобільну платформу?
Я навмисно знайшов в Інтернеті 2 креслення залізничної платформи для перевезення контейнерів:

Її габарити — 19620х2500 мм. В метрах — 19,62х2,5 м.
Ясна річ, що довжину можна використовувати не всю: там частину довжини займають виноски, кронштейни тощо. Гаразд, є ще один розмір — відстань між центрами кріплення колісних пар: 14720 мм, або 14,72 м.
Таким чином, точно на платформу влізе «будиночок» розмірами 14,7х2,5 м. Візьми калькулятор і порахуй його площу: 36,75 кв.м!!!
Ти мусиш розуміти, що розміри залізничної та автомобільної платформ мають якось узгоджуватися між собою. Бо можуть бути операції з перевантажування з автоплатформи на залізничну…

Чи маєш ще якісь запитання???
Автомобільні контейнери
В світі вже давно проектують будинки зі старих списаних контейнерів.
http://poglyad.com/Content/stories/8360/%D0%B1%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BE.jpg
07:31
+1
Для кімнати ширина 2,5м ще підходить, от для будинку…

Це пересувний будинок, не забувай.

Випадкові Дописи