Блиск і неміч астрології

Блиск і неміч астрології

Анатолій Висота має справжній талант ставити руба вірні запитання. В свіжому «астрологічному» диспуті, зокрема, він запитав мене:

Чи стоїмо на тому, що космограма+ є разом і ДЗЕРКАЛОМ і програматором життя людини?

На мою думку, тут не можна дати ні ствердної, ані заперечної відповіді. Адже все залежить від людини, від її характеру та окремих рис особистості. Для прикладу… напишу про себе, білого й пухнастого. Ні, не заради самореклами. Просто себе я знаю найкраще, авжеж )))

Отже, з з дитинства я відчував, що вигадувати фантастичні історії — це для мене (саме для мене!) найвища в світі радість. І знав, що займатимусь саме цим, коли виросту. Й досягну в цьому успіху. Хоча абсолютно ніхто (!) з дорослих цього мого переконання не підтримував. Ба навіть більше — відкрито протидіяв маленькому радянському хлопчику, якому заманулося стати письменником. Хіба що одна-єдина вчителька в школі раз на рік (у 8 і 9 класах) давала на рівні шкільної самодіяльності віддушину — крихітну можливість бодай якось проявити себе в цій царині. Не кажу вже, шо навіть у дорослому житті далеко не всі вітали і сприяли мені в літературних вправах…

Але я знав своє й робив те, до чого інстинктивно відчував потяг.

Отак прожив до 45-річного віку. В 2008 році вже мав 15 авторських і колективних книг і збірок фантастики, «Золотого Бабая», Міжнародну літпремію ім.Гончара та заохочувальний диплом «Коронації слова» (і це не враховуючи менш помітних нагород, кожну з яких інші письменники із задоволенням випучували), був головредом «УФО»… Плюс свої досягнення в журналістиці…

І от саме в 45 років я замовив собі перший натальний гороскоп, де прочитав наступне:

 • Сприятливі показники для публічної діяльності — письменник, журналіст, актор.
 • Може дати новий напрям в медицині, літературі, нові методи дослідження.
 • Це везучі фантасти, вчені в сучасних галузях.

Для зрозумілості підкреслюю набір:

 • письменник;
 • може дати новий напрям в… літературі;
 • фантаст.

Все саме так, як я й уявляв у дитинстві! Якщо тепер порівняти пророковане в моєму гороскопі з моєю реальною біографією, який висновок можна зробити:

 • це гороскоп мене так «запрограмував»?!
 • чи мене «запрограмував» хтось із дорослих?!

Якщо говорити про зовнішнє «програмування», то все з точністю до навпаки:

 • тато «програмував» мене бути спортсменом;
 • мама «програмувала» на заняття «технікою й залізяччям»;
 • в інституті й на роботі мене «програмували» робити кар’єру науковця;
 • ніякого натального гороскопу я на руках на той час не мав.

Отже, я сам себе «запрограмував» — бо просто мав силу й мужність ще дитиною зазирнути вглиб власної душі, чесно сказати собі, який потенціал нам відшукав, після чого тверезо вирішив, що за будь-яких умов не зраджу себе і займатимусь улюбленою справою! А отримавши аж в 45 років натальний гороскоп — лише переконався, що всі ці роки просувався вірним шляхом… Отже, у моєму випадку натальний гороскоп зіграв роль не «програматора», але «дзеркала» моєї власної душі.

Але так сталося тому, що в душі я сильний. А був би я внутрішньо слабким… Навіть маючи дитиною на руках натальний гороскоп, який би прописував мені схильність до професії письменника, змальовував як вдалого фантаста й обіцяв, що я зможу навіть задати новий напрям в літературі — що би я зробив?! Показав би його дорослим: батькам, родичам і вчителям. А вони би обсміяли мене як без гороскопу (що мало місце в реальності), так і з ним на руках!!! Якби я був слабким, то неодмінно здався би. Повівся на умовляння дорослих і викинув би свої «проби пера» на смітник. Заради власного майбутнього і щастя моєї сім’ї!.. Внутрішньо перегорів би. І зараз би тільки й розповідав дочці: «Знаєш, твій тато теж свого часу міг би утнути щось таке!.. але заради тебе викинув всі свої дитячі писання на смітник. Приніс себе тобі в жертву, донечко моя».

Тому прошу зрозуміти: натальний гороскоп по-різному впливає на людей!!! Сильному він допоможе в житті — бо в руках сильного стане доброю «дорожньою картою» до успіху. Слабкому ж навпаки зашкодить — бо стане зайвим аргументом для бездіяльності.

А тепер друге запитання від Анатолія Висоти:

Мої всі 6 запитань, Тимуре, зводяться до одного: чи можна створити НАУКОВУ АСТРОЛОГІЮ з користю для людства?

На мою думку — на жаль, не можна! Щоб зрозуміти це, пошлюся на… Біблію. Точніше, на Євангеліє від Матвія:

Бо кожному, хто має, дасться йому та й додасться, хто ж не має, забереться від нього й те, що він має.

(Від Матвія 25:29)

Традиційно цей вірш тлумачать в аспекті: «Багатії-експлуататори стануть ще заможнішими, а жебраки з народу збідніють ще більше. І такий порядок освятив Сам Христос! Ганьба!!! Релігія — опіум для народу».

При цьому якось забувається, що Біблія — вона здебільшого про духовне, а не про матеріальне. І процитований мною вірш є «силою» до притчі про таланти. Це в давнину талантом називали міру ваги. Тепер же талантом називають високий рівень обдарованості, природний хист людини до певного виду діяльності.

Таким чином, в сучасному контексті «сила» до притчі про таланти читається наступним чином:

Кожному, хто має високий рівень обдарованості, непересічний природний хист до певного виду діяльності — йому дасться і ще додасться! У безталанного ж забереться і той маленький хист, яким він наділений від народження. І житиме він пересічною людиною.

Отже, після всього сказаного зрозуміло: якщо людина обдарована як талантом, так і внутрішньою силою для його реалізації — натальний гороскоп стане для неї доброю «дорожньою картою». Такі особистості не зариють свій талант у землю, але розвинуть його і примножать на користь суспільству й людству в цілому. З натальним гороскопом в руках чи без нього…

Але скільки таких людей?! Статистика стверджує, що від 5-10% до максимум 20%.

А що ж можна сказати про решту 80-95%? Їхні хирляві здібності будуть дбайливо закопані в землю і пропадуть нереалізованими. Знов-таки, це станеться як з натальним гороскопом на руках, так і без нього. Чому?! Бо навіть в точному натальному гороскопі неодмінно (!) прописуються різні сценарії розвитку: це або «високий/низький тип особистості», або «сприятливий/несприятливий розвиток подій», або «решта сприятливих/несприятливих факторів гороскопу» тощо. Звісно ж, переважна більшість слабеньких безталанних невдах (а їх таки переважна більшість!) реалізовуватиме невдалий сценарій розвитку. А маючи на руках точний натальний гороскоп, ще й нарікатиме: «От бачте, самі зірки запрограмували мене на невдачу…»

Саме тому, на мою думку, в Біблії прописані заборони на ворожіння, магію, астрологію тощо, наприклад:

Не звертайтесь до духів померлих та до ворожбитів, і не доводьте себе до опоганення ними. Я Господь, Бог ваш!

(Левит 19:31)

…ці народи, що ти посядеш їх, слухають тих, хто ворожить по хмарах та ворожбитів, а ти не таке дав тобі Господь, Бог твій.

(Повторення Закону 18:14)

Бо люди використовують ці речі не для визначення свого потенціалу, а для пошуків готових сценаріїв. Як правило, таких сценаріїв навіть не два, а більше (два — це мінімум), з них успішним є лише один, решта ж сценаріїв не призводять до успіху. А відшукати успішний сценарій розвитку замало, треба також, щоб реалізатором сценарію була сильна, з внутрішнім стрижнем людина. Бо слабка людина здатна занапастити навіть добру справу й виграшний сценарій.

Отже, внутрішньо слабким, безталанним людям натальні гороскопи не допоможуть, а навпаки зашкодять. І провина за це впаде, зокрема, на астролога. Сильні ж люди, які мають внутрішній стрижень і потенціал для реалізації талантів, в разі чого обійдуться і без натального гороскопу. Хоча з ним, звісно, надійніше і спокійніше.

Отака ця астрологія неоднозначна… Втім, як і всі інші предмети нашого світу, які можна використати не тільки на благо, але й на шкоду людям. Тож перш ніж вдаватися до її методів, подумайте добре, чи варта шкурка вичинки?!

Можливо, колись у майбутньому людство і досягне того стану, що 5-10% перетворяться на стабільні 20-30%, ще 20-30% складатимуть безнадійні слабаки, тоді як решта 40-60% становитиме своєрідний «середній клас», якому натальний гороскоп принаймні не зашкодить. Але до такого стану людству ще рости й рости, тому… ще не час.

+1
607
RSS
Друже Анатолію! Ця стаття є відповіддю на твої запитання!
Є народна приказка: «Якби знав, де впадеш, то соломки підстелив би».
Астрологія, як раз і показує, ДЕ варто солому стелити. І сильним духом вона не потрібна, бо вони не бояться падати. А от слабким може допомогти не розбитися на смерть.
Це як з медициною. Людям з сильним імунітетом вона теж не потрібна, але без медичного догляду я б померла через 20 хвилин після народження, і ми не вели б цю дискусію. Мій знайомий кардіолог навів такий приклад: в одного чоловіка в роду всі помирали від інфаркту ще до сорока років. Але той чоловік, знаючи про свою погану спадковість, виконував усі рекомендації лікарів і дожив до 72-х років. Тобто, медичні знання продовжили його життя аж на 32 роки.
Я думаю, що так буде і з астрологією. Ми зараз як раз на переломі стоїмо, коли офіційній науці доведеться серйозно зайнятися і астрологією з хіромантією в купі, і екстрасенсорикою з усіма паранормальними явищами. Бо квантова фізика це все дуже гарно описує. Може років через десять дійсно буде астролог в кожному пологовому будинку. І він не тільки видаватиме молодим батькам гороскоп їхнього малюка, але зможе підказати лікарям, які часові періоди є ризикованими для народження, і кому варто пришвидшити чи затримати пологи.
Мій знайомий кардіолог навів такий приклад: в одного чоловіка в роду всі помирали від інфаркту ще до сорока років. Але той чоловік, знаючи про свою погану спадковість, виконував усі рекомендації лікарів і дожив до 72-х років. Тобто, медичні знання продовжили його життя аж на 32 роки.

Фішка в тому, що цей чоловік, перепрошую, мав клепку в голові + мужність скористатися порадами лікарів! Бо людина менш рішуча могла би подумати: «Та які там у нас лікарі?! Коновали ще ті… Ні-ні, мені на роду написано померти від інфаркту максимум в 40 років, то навіщо опиратися кармі?!» — і не дожив би до 72-річчя.
Повторюю: все залежить від людини, від її внутрішнього настрою! Якщо вона націлена на перемогу — то найшвидше за все переможе. Натомість якщо затятий лузер матиме на руках натальний гороскоп… Знаєте таке прислів'я: «Загадай дурневі Богу молитися, він і лоба розіб'є»? То я написав саме про це: дай немічному безхребетному боягузу натальний гороскоп — він неодмінно реалізує негативний сценарій власної долі за низьким типом!..


Може років через десять дійсно буде астролог в кожному пологовому будинку. І він не тільки видаватиме молодим батькам гороскоп їхнього малюка, але зможе підказати лікарям, які часові періоди є ризикованими для народження, і кому варто пришвидшити чи затримати пологи.

Можливо.
Дай-то Боже!..
01:28
+2
І це я прочитав. Дякую, друже. Вже добре, друже Тимуре, що визнаєш космограму+ хоч ДЗЕРКАЛОМ людського життя. Спасибі й за оцінку. Але й знову вибачаюсь, що відволікаю тебе від творення роману. Перечитай ще раз мої 6 запитань. Я далекий від того, що користь суспільству буде від того, що людина матиме гороскоп і буде жити за його програмою! Ні! Гадаю, що наукова астрологія ще має бути створена. Зокрема НАУКОВЕ ОПИСАННЯ всіляких аспектів і екзальтацій планет в космограмі+. І це зроблять разом соціологи й астрологи, досліджуючи реальне життя великих груп людей і СПІВСТАВЛЯЮЧИ отримані результати з персональними космограмами. Такою групою можуть бути, для початку, наприклад, злочинці.
Гарна ідея! От якби ж іще реалізувати її вдалося…
01:34
+1
Мабуть варто опублікувати на Світочі свою статтю ПОСЛАННЯ НАД ГОЛОВОЮ. Там висловлена гіпотеза, що ПРОГРАМАТОРОМ ЖИТТЯ є Місяць
07:15
+2
Дійшло й до мене. Космограма+ ніякий не програматор! Під космограмою+ я розумію і натальну карту і її описання. ТВОРЕЦЬ саме і є програматором всього на світі. Дивним програматором, бо допускаючи СВОБОДУ ВОЛІ, вирощує собі Со-Творців. Отже висновок: космограма+ ВІДДЗЕРКАЛЮЄ разом і життя людини і кілька програм-сценаріїв Творця для реалізації цього життя. Ну як, товариство?
Браво!!!

Саме тому «християнська» теза традиційних церков (католицької та православної) про Церкву як посередника між людиною і Богом є хибною. Люди просто не бажають самостійно мислити й самостійно спілкуватися з Богом (як це робили, наприклад, прабатьки Абрахам, Іцхак і Яков-Ізраїль), от і шукають посередників у спілкуванні… Але це хибний шлях!
І ти абсолютно точно зазначив, що варіантів майбутнього декілька, що й відображає Піраміда Універсуму:

Це абсолютно узгоджується з концепцією свободи волі, свободи вибору.
07:34
+1
Щодо наявності в майбутньому астролога в кожному пологовому будинку. Якщо до творення наукової астрології підключиться велика наука, тобто будуть досліджені великі фокус-групи людей і співставлено їхнє життя з їхніми космограмами+, то з великою вірогідністю буде наближено описання космограми до задуму Творця. Далі все це буде закладено в КОМП. Тоді й час народження можна буде коригувати з найбільшою користю для майбутньої людини і користю для суспільства. Нинішній астролог це швидше письменник-провидець. А нині ти, Дзвінко, ним і є. Отже і в майбутньому тобі буде робота.
Тоді й час народження можна буде коригувати з найбільшою користю для майбутньої людини і користю для суспільства.

А от до цього я би поставився вкрай обережно! Ти мусиш знати, на яке жахіття перетворилася євгеніка. А затримувати чи наближувати пологи… Не знаю, не знаю. На мою думку, це ризиковано. Доцільніше визначати майбутні методи роботи з особистістю й майбутній напрям соціального виховання через визначення слабких і сильних рис народженої людини.
14:49
+1
А я з тобою згоден. Корекція часу народження — це порушення планів Творця. Людині й так дається право УСВІДОМЛЕННОГО ВИБОРУ ШЛЯХУ ДОБРА АБО ЗЛА.
Отак і дійшли до компромісу.
07:55
+2
Щодо притчі про закопані таланти (золото): в кого є, тому додасться, а в кого нема, в того відніметься. Хто ковзає верхами, той дивується, як це можна відняти в когось те, чого в нього нема? А віднімається ж ІНШЕ! Приклад: є глина, вода і гончарний круг+. Хтось має талант і з радістю творить гончарні вироби. А хтось має це ж саме у дворі, а таланту до творення нема. То глину+ в нього й заберуть та передадуть гончару! Оце і є вища справедливість!
14:57
+1
Для себе я роблю таке визначення: космограма+ є інструментом, який сповіщає про плани Творця по формуванню собі з людей Со-Творців.

Випадкові Дописи