Покоління антисекс

Покоління антисекс
Джерело матеріалу:

«Вина мені, вина», — кажеш ти і відразу розумієш, що хочеш цілуватися з цим чоловіком, і щоб він притискав тебе до себе, і ви можете піти хоч в туалет, хоч у двір, хоч поїхати до нього на край землі куди-небудь в Черьомушки, і в таксі не соромно, що поруч водій, і ти не можеш зрозуміти, де і коли ви зняли одяг. А потім ти виходиш від нього на світанку і абсолютно щаслива, і тобі не хочеться в машину, а хочеться гуляти, і ще десь випити просекко, самій, нехай в «Жан-Жаку» на Покровці, тому що там відкрито з сьомої ранку, тобі хочеться радіти світу, де люди йдуть невідомо куди, а в тебе поки що сяє, хоча вже і тьмяно, ця нічна закоханість, і все в житті наповнене сенсом і красою.


Давним-давно в Коктебелі в моїй компанії був один молодий чоловік, з яким я з жахливою силою посварилася, а через кілька днів він підійшов до мене вночі і сказав, що дуже любить робити жінкам куні. Не те щоб це були потрібні слова, але мені все здалося смішним, а потім ми випили, і ще випили, і опинилися в його кімнаті, а потім вийшли назад на набережну, де закривалося останнє кафе, і там працював його знайомий, і ми поставили Sweet Dreams Менсона, і це був дикий танець, з підтримкою, з тулупами, ще з якоюсь акробатикою, і знову коньяк, а потім ми лежали на пляжі і дивилися, як встає сонце.

Я не те що не пам'ятаю, як його звуть — я не знаю, як він виглядає. Але ці враження — і раптова пристрасть, і танець, і світанок, і відчуття щастя і спокою, і нестримне захоплення життям — вони яскраві, теплі і ароматні, як ніби тільки що випечені.

Романтика 90-х — алкоголь, трава, пристрасть, секс, життя як література, життя в сувенірних магнітах спогадів. Ми були такі чудові в цьому своєму новому романтизмі — чуттєвому, грубуватому, навіть трохи цинічному, егоїстичному, іноді не дуже пристойному і часто образливому для інших.

Перше покоління, яке виросло без венеричних захворювань та абортів. Не знало страху перед сексом. СНІД — жах 80-х — тоді вже здавався чимось, що трапляється точно не з тобою і не з твоїми друзями (він і не траплявся в близькому колі).

Ми могли дозволити собі ці шалені закоханості на одну ніч. Ми приймали розчарування, образи, скандали, зради, страждання і сльози як частину життя, ми захоплювалися і скаржилися, ми розмовляли ночами про секс, любов і свободу. Ми не шкодували себе, не економили почуття, ми були авантюристами, які дихають заради того, щоб життя тріскалося від пригод.


І ось подруга питає мене:

— Чому вони не займаються сексом ?!

Це вона про своїх дітей. Про тих, кому від 20 до 25.

— Як це у нас було — прокидаєшся і не знаєш імені того, хто поруч з тобою! — Вигукує вона.

— Ну, — киваю я. — Не те що імені, а часто навіть статі точно не знаєш.

— А ось вони п'ють, танцюють, падають спати о сьомій ранку по десять чоловік на ліжку — і нічого, — скаржиться подруга.

— Такі дівки гарні, — говорить один мій друг про знайомих свого сина. — Я б на його місці всіх би вже ..., а він — дружить.

Друг обурений. Він не розуміє, як так: гарний молодий чоловік 23 років не цікавиться сексом.

Одного разу в тій родині сталося щастя: син вчився в іншому місті, і сусіди поскаржилися квартирній господині, що всю ніч з вікна падали використані презервативи. З квартири довелося з'їхати — але які щасливі були батько з матір'ю! Нехай вигнали, нехай кинув університет, зате є доказ, що живий, що дихає, захоплюється, презервативи використовує.

— Вони якось відразу в відносини, — говорить подруга. — Ніякої романтики, ніяких злетів, відразу щось таке сімейне, рутинне, нудне, готують разом, ведуть себе так, немов 25 років прожили разом.

У мене є такі знайомі — вони, правда, не встигнувши познайомитися, починають серйозне життя. Місяців зо два-три зустрічаються — і все це тихо, пристойно. Потім з'їжджаються. Ходять всюди разом, ведуть себе нудно.

Інші, навпаки, обходяться взагалі без особистого життя — роками їх не бачать з дівчиною чи хлопцем. При цьому вони кудись ходять, з кимось дружать, випивають, відпочивають, музику слухають, пироги печуть.

Нам, романтикам 90-х, вони трохи нагадують сирі дрова: мляво тліють по краях, але ніяк не займуться.

Ось син одного друга знайшов в кінці кінців дівчину, але вже через три місяці вона зажадала вирішити, будуть вони жити удвох чи ні. І не тому навіть, що вона без нього і миті існувати не може, і не тому, що їй не вистачає грошей, щоб платити за квартиру. Просто так треба, так розумно, адже це ціла історія — то туди їздити, то сюди, багато часу забирає.

Молодий чоловік не був готовий, він ніколи ні з ким не жив, і поки він роздумував, вони розлучилися. Причому так рівно і непомітно, ніби й не було почуттів зовсім.

— Чому так? — Питаю я друга 29 років.

— Просто не хочеться витрачати час на неправильних людей, — пояснює він. — Я одного разу спробував таке вільне життя, возив додому дівчат з клубів, але навіть не завжди хотілося з ними сексу. Поки доїдеш, вже пізнаєш людину — і ось вона тобі вже не дуже симпатична. І здається, що нерозумно так себе витрачати. Все одно задоволення буде сумнівне.

Якщо ми ризикували заради відчуттів — робили дурниці, нехтували навчанням, завалювали іспити, втрачали роботу, — то новому поколінню таке незрозуміле.

Вони не вступають до інституту, бо їх туди заштовхали батьки. Вони серйозно обирають професію, рік не піднімають очей від книг, на відмінно здають іспити, щоб вступити на бюджетне, а не на платне, а потім відповідально ставляться до навчання.

Для цього нового покоління життя — це вже не кіно і література, де для героя все може вирішитися найкращим чином завдяки милосердю автора. Вони практичні і цілеспрямовані, і відносини в їх житті — на третьому або четвертому місці, а романтика — на сьомому чи десятому. І секс — це лише частина, необхідність, але не перша, і вже точно не мета, не сенс, чи не рушійна сила.

Їм не потрібні авантюри, їм потрібен комфорт, вони хочуть усвідомленості.

Може, вони менш пристрасні, але точно більш відповідальні. Нульові і ось зараз, десяті, — це час, може, і трохи нудних, але точно більш глибоких людей, які не ковзають по поверхні, а заглядають в суть речей. Тому вони вегани, і для них важливий роздільний збір сміття, і на якому виробництві зроблено плаття, їм треба розуміти, чи є мізоґінія в рекламі і в музиці, чи присутні шкідливі речовини в косметиці, і взагалі, чи потрібна вона в сучасному світі, чи потрібно покращувати себе, чи є сенс в красі і марнославстві.

Ми, неоромантики, виросли на книгах і фільмах про любов і пристрасті. Вони ростуть на проблемному кіно, на літературі і документальних фільмах про несправедливість, їх культові серіали — про пошук себе, а не про пошук партнера.

Ті, кому немає зараз 25, — абсолютно нові люди. Їх світ взагалі інший, і у них інші переконання, інша піраміда цінностей. І секс в ній — десь зверху, маленька поділка на маківці.

Секс для них більше не заборонений плід, не виклик, не засіб оживити і розфарбувати своє існування. І знаєте, цьому можна навіть позаздрити — в тому сенсі, що життя може бути для них таким цікавим, таким насиченим і без культу чуттєвих задоволень. Нехай це і незрозумілий нам, але все ж дивовижний новий світ, який вони створять там, де ми руйнували.

Аріна Холіна

Коментар перекладача:

Про зниження сексуальної активності молодих людей почали говорити дослідники США та Японії ще кілька років тому. І справа тут зовсім не в тому, що молодь не хоче заводити дітей, як переконують нас соціологи. Зараз секс і зачаття стали все менш пов'язаними речами. Це колись одне передбачало й інше. А тепер можна легко запобігти зачаттю, а щоб реально завагітніти дуже часто одного сексу замало. Сучасну молодь дійсно перестали цікавити плотські утіхи. В мене знайома зізналася, що з законним чоловіком вже майже рік не спить, а щоб когось на стороні шукати, часу не має.Та й потреби такої не відчуває, а їй лише тридцять.

На мою думку, маємо найяскравішу ознаку переходу людства в нову епоху Водолія. Люди ставатимуть все більш самодостатніми, незалежними. Пристрасті зникнуть, залишаться тільки спокійні дружні, приятельські стосунки.

+2
739
RSS
Ой, ну хоча би прізвище авторки виправте:
Аріна Холіна
Це одна з небагатьох її статей, яку я зміг прочитати (читав буквально пару тижнів тому в одній розсилці), бо зазвичай вона «жене фігню».
Дякую за підказку. Вже виправила.
Та й потреби такої не відчуває

Саме так! Але причина, на мою думку, трохи інша: в попередні десятиліття людей просто «перегодували» сексом! «Жовта» преса рясніє брудними статейками, хто, з ким, куди, як довго і як часто. На телебаченні процвітають реаліті-шоу штибу «Дом-2». І таке інше. Тому обивателі почали тотально перейматися не тільки довжиною прутнів у чоловіків, але й пошуком «точки G» у жінок, кількістю оргазмів та іншими подібними речами. «Жовта» преса і ТБ всіляко роздували тему, піднімали численні «планки», додатково фотошопилися тіла і без того ідеальних моделей, аудиторію залякували такими жахливими «хворобами», як целюліт і лупа… І не дай Боже не відповідати бодай одному параметру: в такому разі ти неповноцінний…
От і маємо результат! За сучасними стандартами, жінка, яка слугувала скульптору моделлю для цієї статуї Венери, вважалась би «жирною коровою» — бо у неї ж целюліт на боках!!!
Венера уклінна
Східне прислів'я стверджує: скільки не повторюй «халва», в роті не посолодшає!
Але від нав'язливого повторення «секс!.. секс!.. секс!..» люди насамкінець відчули в роті присмак… лайна. Людство переситилося сексом — отож і пішов відкат від теми…
04:40
+2
Тут правильно сказано про пристрасті. А це вже пов'язано із свідомістю. Свідомість людини взаємодіє з божественною свідомістю. Менше пристрастей — ближче до божественної ієрархії.
Але не треба плутати пристрасть з коханням! Пристрасть — це «гостра фаза» ідеалізації об'єкту кохання, споріднена чи то із хворобою, чи з божевіллям. Пристрасть спалахує яскраво і швидко, при цьому обпікає, але так само швидко вщухає і йде попелом. Кохання ж може горіти все життя і зігрівати, не спопеляючи…
Ну, лікарі й психологи розрізняють пристасть, кохання і прив'язаність. Власне пристрасть це виключно тваринне інстинктивне почуття, яке спровоковане гормонами, і гасне, як тільки вдалося оволодіти бажаним об'єктом. Пристрасть дійсно можна вважати гострим психотичним розладом. Кохання теж виникає через викид у кров гормонів, але трохи інших. Воно теж схоже на хворобу, особливо на початку, але не закінчується так швидкко, може тривати до трьох років. Після цього кохання або закінчується, і люди розходяться, або переходить у спокійну прив'язаність, яка може тривати до кінця життя, бо не залежить від гормонів.
Мене ця тема зацікавила з точки зору астрології. В епоху Риб, яка тривала 2000 років і вже закінчилася, провідну роль мали Венера і Нептун, а вони як раз і керують пристастями і гормонами. Зараз почалася епоха Водолія, а ним керує Уран. З гормонів Уран відповідає лише з гістамін. Ось чому зараз у людей майже на все алергія.
Оооо, то є таблиця відповідності планет і гормонів?!

Наскільки я зрозумів, гістамін позитивно впливає на шлункову секрецію. То що, настає ера кулінарів?! Ото я думаю, чого це я приготуванням їжі зайнявся…


то є таблиця відповідності планет і гормонів?!

Не зовсім. Є таблиця відповідності частин та органів тіла певним планетам.
http://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/6/124/293/124293918_152_Makro_i_mikrokosm.PNG
А про кулінарію цікавий здогад. Я про таке ще не чула від астрологів, але це логічно, бо й на телебаченні засилля кулінарних шоу і в пресі рецепти друкують. Раніше вишукані страви могли собі дозволити лише багаті, тепер їжа стала доступнішою.
А про кулінарію цікавий здогад. Я про таке ще не чула від астрологів, але це логічно, бо й на телебаченні засилля кулінарних шоу і в пресі рецепти друкують. Раніше вишукані страви могли собі дозволити лише багаті, тепер їжа стала доступнішою.

Дякую на доброму слові!
21:14
+1
Ого-го! Друже, то ти справжній кулінар! І любиш смажене та тушковане. А якби ж ще тобі милиці не заважали. Ми з онукою Настею недавно зготували страву із помідорів, перцю, цибулі, олії, яєць, сметани, ложки борошна і соли до смаку. Це екслюзив. Назва блюда НАЗАРЛІ. Все поїли і вилизали — таке смачне. Ще забув за тертий сир.
Ну, то ось тобі страва з помідорів, перцю болгарського і перцю гіркого, цибулі, олії, яєць, солі + базилік, зелень, кабачки. Без борошна і сметани. Але з моїми особистими доповненнями: з грибами й морквою. Шакшука називається:Твої онуки мають її теж знати, бо таку «яєчню на овочах» (це вже наша — українська інтерпретація) готують в країнах Магрибу і в Туреччині. А вже там шакшуку запозичили євреї й привезли до Ізраїлю. І тепер це тамтешній популярний сніданок.

Ну, а милиці мені не дуже вже заважають: з часу нашої першої зустрічі мої ноги вже достатньо зміцніли, тож по квартирі я тепер без милиць ходжу. Тільки коли погода змінюється й ноги викручує… Хіба що тоді.
А от що я полюбляю готувати по-справжньому — то це м'ясо і страви в горщиках:
А ще піцу-«хвилинку», але ми зараз на дієті, тож піца — це на зиму!


P.S. А от що мені заважає — то це я тижні три тому палець ножем порізав. Координація рухів підкачала трохи: я ж свою кісту вже 3 роки не лікую… Тож палець досі загоюється, й мене відсторонили як від приготування їжі, так і від миття посуду.

Випадкові Дописи