Як виростити нові нейронні зв'язки: нейропластічність мозку

Як виростити нові нейронні зв'язки: нейропластічність мозку

Раніше вчені заявляли, що нервові клітини не відновлюються. Тепер ескулапи додають: дійсно, навіщо їм відновлюватися, якщо на їх місці народжуються нові? Як виявилося, людина може самостійно «нарощувати» свій мозок і для цього потрібно всього лише бажання. Як повідомляють вчені, це можливо завдяки нейропластичності, особливій властивості нашого мозку. Що таке нейропластічність і як вона впливає на тіло людини? Як тренувати нейропластічність і для чого це потрібно?


Нейропластічність або інкубатор шматочків мозку

Стара медична школа була переконана, що кількість нейронів мозку не змінюється після того, як тіло людини остаточно сформувалося. Не так давно з'ясувалося, що така гіпотеза виявилася черговою помилкою.

Насправді, мозок може сам генерувати нові клітини і ланцюжки зв'язків між ними. Таким чином, нейрони мозку можуть рости і змінюватися протягом усього життя людини.
Невичерпним ресурсом для генерування є стовбурові клітини. Яку вигоду і користь це відкриття приносить людському організму?

Як клітини стають долею?

Бажання отримати нові навички та інформацію змінює схеми з'єднань нейронів мозку. Це свідчить про те, що кожна людина здатна повністю контролювати своє життя і всі його події. Хід думок впливає на звички і змінює ланцюжки зв'язків нейронів мозку. Завдяки цьому, тіло також змінюється. Постійне накопичення додаткових навичок і обробка нової інформації в значній мірі впливають на мозок, а разом з тим і на хід подій. Цей феномен отримав назву нейропластічність.

Таким чином, ще раз доведено той факт, що думка має силу матеріаліазуватися. Тому, не пускайте в свої нейронні ланцюжки кепські думки і погані настрої. Наповнюйте своє життя тільки позитивними переживаннями, оптимістичними думками і добрими словами.

Як можна тренувати нейропластічність?

Потенціал наших новостворених нейронних зв'язків невичерпний, тому ми самі можемо вибудовувати ті ланцюжки, які будуть відповідати за нашу поведінку і настрій. Ми можемо тренувати свої когнітивні здібності, тим самим впливаючи на ситуацію. Тому на мозок, як і на інші м'язи нашого тіла, потрібно постійно впливати. Для успішної реалізації наших можливостей підійдуть такі вправи:

 • Грати в ігри,
 • Обов'язково багато читати і записувати (краще висновки),
 • Мати улюблене хобі,
 • Постійно вчитися,
 • Розвиватися в невідомих для себе сферах і подорожувати.


Вплив ігор на нейропластічності


Існує маса ігор, призначених спеціально для дорослих, які якнайкраще впливають на розвиток когнітивних здібностей, наприклад:

 • монополія,
 • шахи,
 • карточні ігри,
 • гра в слова і т.д.
Змушуючи свій мозок думати в незвичайному для нього напрямку, Ви розвиваєте його діяльність:

 • пам'ять,
 • концентрацію,
 • зорово-просторові асоціації,
 • логіку,
 • організованість,
 • швидкість прийняття рішень.

Що дає читання і письмо для розвитку мозку?

Кожен день, читаючи і записуючи, Ви розвиваєте гіпокамп. Це частина мозку, яка відповідає за пам'ять.

Чим більше думок ви переносите на папір, тим ризик отримати деменцію в ранньому віці зменшується. Заучуйте вірші і прозу напам'ять, це теж добре стимулює діяльність мозку.
Крім того, щоб ускладнити процес, тренуйтеся читати слова навпаки або спелте (вимовляти по буквах).(to spell — читати чи говорити по буквах)

Як хобі може просунути Вас в розвитку?

Мати захоплення, яке Вам подобається, це вже саме по собі — мати допитливий розум. Чим складніше Вам буде його освоювати, тим краще для тренування мозкової активності. Краще мати кілька захоплень, але різноспрямованих, щоб задіяти всі сфери діяльності:

 • малювання для розвитку уяви,
 • ролики для поліпшення координації рухів.
 • шиття та в'язання для стимуляції дрібної моторики рук і т.д.

Постійне навчання — шлях до підвищення нейропластичності мозку

Постійне навчання (бажано протягом усього життя), не дивлячись на вік, викликає:

 • структурні,
 • хімічні,
 • функціональні
зміни в мозковій активності. Багато вчених вважають, що постійне навчання сприяє створенню нових нейронних сполучень, які запобігають появі хвороби Альцгеймера.

Також вивчення мов, особливо на схилі літ, здатне відсунути старіння вашого мозку на тривалий термін.

Подорож — це шлях до себе

Постійно міняючи місце дислокації, перебуваючи в незнайомих для себе умовах, ми розвиваємо здатність нашого організму адаптуватися до різних нестандартних ситуацій.

Будь-яка зміна звичного способу життя позитивно позначається на діяльності мозку, вибудовуючи нові нейронні зв'язки в ньому. І не має значення, куди Ви подорожуєте і яким чином, головне не перетворювати своє життя на дорогу: дім-робота-дім. Міняйте звичні устої, більше експериментуйте.

Таким чином, застосовуючи всі ці вправи, Ви зможете довго залишатися емоційно і розумово активними. А ви згодні з висновками вчених про нейропластичність мозку, поділіться своїми міркуваннями.
+2
6916
RSS
20:15
+1
Ще я читав, що варто вивчати нові мови — це теж «тренує» мозок!
21:07
+1
А от я десь читав, що зберегти молодість можна, ігноруючи дзеркало.
23:18
+1
Святий Дух думок — озброєний словом Душі — вчинений Тіла плодом
— вивчений матеріал (думки) має бути перепущений через себе — збагачений та викладений вголос своїм Словом — від Душі — потім вчинений-втілений належним чином Тобою та через послідовників — тобто віднайти образ-втілення думкам-словам-вчинкам — інакше серія реінкарнацій в просторі-часі продовжуватиметься.
Ой, щось так складно. А можна детальніше пояснити. Спеціально для блондинок.
23:19
+1
Дулі показує
Цікаве тренування.

Випадкові Дописи