Меч Слова

Меч Слова

Найважливішим для нашого творчого подружжя на цьогорічному Львівському форумі видавців була церемонія «Осінні скарби „Коронації“: адже від Міжнародного літературного конкурсу „Коронація слова“ ми отримали Меч Слова за внесок нашого творчого подружжя у відродження історичного жанру в сучасній українській літературі.

Шкода, що у дружини нестерпно розболілася нога, і вона була змушена залишити церемонію, так і не дочекавшись, коли її викличуть на сцену. Тому Меч Слова з рук Тетяни Логуш отримував я сам...

Цей Меч Слова, власне — ніщо інше, як мачете типу „латино“ довжиною 24''. На вигляд серйозна штука, хоча насправді — всього лише туристичний інвентар:

Клинок нам мали вручити не в червні на щорічній церемонії нагородження лауреатів „Коронації слова“ — разом із врученням мені диплому „Золотий письменник України“. Але оскільки на церемонію була запрошена перша леді Марина Порошенко, президентська охорона вперлася рогом: ніяких клинків — навіть не заточених!!! Ой, як же наші можновладці бояться подібних речей!.. Отже, довелось відкласти справу на осінь.

Пані Тетяна Логуш навіть провела щось на кшталт посвяти в Лицарі Слова:

Отже, відтепер наше подружжя має справжній Меч Слова! Спробуємо зробити все можливе, щоб виправдати цю високу нагороду.

+1
345
RSS
Хай ваш Меч завжди буде гострим! Вітаю.
Від нашого з дружиною імені красно дякую!!!
12:55
+2
І я вітаю вас з такою оригінальною відзнакою! Більше як півметра — це серйозна зброя. От питає дружина, чи вільним був вхід на ярмарок? Як вам ночувалося в монастирі?
Дякую за привітання!!!


Більше як півметра — це серйозна зброя.

Ні-і-і! У тім-то й річ, що це не зброя! Згідно з українським законодавством, в Законі «Про зброю» є декілька критеріїв визначення холодної зброї, й якщо бодай один (!!!) з цих критеріїв не дотримується — це вже не зброя. В даному разі, товщина клинка цього мачете 24'' біля обуху — 2 мм, тоді як зброя починається з товщини клинка 2,6 мм.

Отже, хоча клинок має довжину 61 см (а ще ж руків'я є!..), це мачете кваліфікується як туристичний та/або розважально-спортивний, та/або господарський інвентар (наприклад, вирубати бур'яни на дачі або гілки на деревах ба навіть тоненькі деревця). Це всього лише довгий не складаний ніж, але не зброя!!! Тому його можна легально придбати у відкритому продажу й не боятися, що у тебе виникнуть проблеми із Законом.
От питає дружина, чи вільним був вхід на ярмарок?

Ні. Для простих смертних вхідний квиток коштував 30 грн. Звісно, це дещо обмежило кількість людей, які потрапили на Львівський форум. Тим не менш, народу все одно було дуже багато! Люди є спеціально їдуть до Львова по книжки з року в рік…

Як вам ночувалося в монастирі?

В хостелі.

Нормально. Ми там вже не перший рік зупиняємось. Оце наша «келія монахів» — вузенька кімнатка з двома «двоповерховими» ліжками:
Келія монахів
Ми вже котрий рік просимо окремий «королівський» покій, проте працівники хостелу стверджують, що він зайнятий. Хоча ми бачимо, що номер порожній — а там лише двомісне «одноповерхове» ліжко! Саме на подружжя…
Просто я жахливо хроплю. Дружина більш-менш звикла, натомість горопашні «монахи», що мають нещастя ночувати на верхніх ліжках, мучаються безсонням. Мені їх щиро шкода… проте я нічого не можу вдіяти! Якби працівники хостелу виділяли нам «королівський» номер, не було би проблем…
23:25
+1
Ви з Оленою дивні люди. Талановиті, працелюбні ще й швидко рухаєтеся. Треба було вас призупинити. Пригадай, як ти зірвався з кручі, по якій дерся за, здається, бузком. Часом чи не був ти перед цим на вершині щастя? В Олени був цей стан піднесення, коли вона скалічила ногу. Хтось же це все організував, щоб вас призупинити?
Безперечно.

Випадкові Дописи