УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

ТЕПЛИЙ КРЕДИТ в Обухові (2016)

ТЕПЛИЙ КРЕДИТ в Обухові (2016)

Де ми живемо

Нині в місті живуть і працюють молодші, а в селі живуть люди переважно поважного віку. Так і в нас: діти й онуки живуть окремо, а ми з дружиною, давно пенсіонери, живемо в хаті, яка нам дісталася у спадок. Вже три роки ми переробляємо хату. Поставили нову стелю і новий дах, утеплені шаром мінеральної вати товщиною 20 см, і стало відчутно тепліше взимку. Після російської агресії пішов поголос, що будуть перебої з газом, а ми обігріваємо хату конвекторами. Для підстраховки мусили потратитися й купити пічку-камін Мілано-2. Поставили пічку в коридорі, топили її дровима й подивлялися на лічильник газу. Виявилося, що коли в зимові місяці раніше згорало за місяць десь 300 кубометрів, то гаряча пічка зменшила цю цифру до 200 кубометрів за зимовий місяць.

На чому б ще зекономити?

Як його не герметизуй старі вікна, а тепло вилітає назовні. Ухвалили поставити сучасні склопакети. Я розпитав у краснян за такі вікна. Більшість казала, що варто їх ставити: стане в хаті тепліше та й фарбувати склопакети не треба. Інші лаяли євровікна, бо в хаті, мовляв, стає як у підводному човні та ще й скло потіє. Я прикидав, скільки нові вікна можуть коштувати. Виходило, що так тисяч із 20. Добре, що влітку в нас гостювали діти й онуки й вони назбирали нам половину з цієї суми. У вересні-16 я був готовий іти замовляти нові вікна.

Підприємство «Вікна-Віконда»

В Обухові на Піщаній на будівлі Палацу культури є дивна вивіска: «Вікна – Віконда». Виходило так, що це ніби «вікна в квадраті», заглянемо, може їхні вікна будуть кращими за інші? Симпатична жінка Леся коло комп’ютера стала нас розпитувати, що й до чого. Виходило так, що за четверо вікон загальною площею близько 10 м кв. треба викласти 21 тисячу гривень. Але є умова: 70% суми треба викласти авансом, а залишок додати після встановлення вікон. А чи можна робити якусь розстрочку? Ні! – каже п. Леся, але додає, що ще можна поговорити з господарями підприємства.

Маючи якісь розрахунки, ми стали шукати в Обухові кращий варіант. Зайшли в «Наш дім», що коло нижнього озера. Там нам нарахували за вікна вже 22 тисячі й порадували, що можна взяти кредит у банку, але цей банк у Києві.

Є вихід!

Наступного дня ми з дружиною приїхали в Обухів, щоб поговорити з господарем підприємства «Вікна – Віконда». Інна – власниця підприємства, була невблаганна: ніякого кредиту, бо це було б виключно з кишені власників. Які ми хочемо вікна? Теплі! Отже нам треба не 3-камерні, а 6-камерні, тобто вікно буде товще на кілька сантиметрів. Та й скло треба ставити не двома, а трьома шибами. І скло має бути не просте, а енергозберігаюче. Це вчені придумали наносити на його поверхню тоненьку плівку, яка не випускає тепло з приміщення. І підоконник має бути стійким до дряпання. Є такі підоконники марки «Данко» або «Кристаліт», але вони утричі дорожчі за звичайні білі. Якщо вікна не білі, а мають колір «Золотий дуб», як ми хочемо, то це буде теж дорожче. Дружина додала, що хоче ще на вікна й сітку від комарів. І скільки все це буде коштувати? Пані Леся швиденько порахувала: 29 тисяч. Я аж здригнувся, почувши недоступну для нас суму.

Здавалося виходу не було. Пані Інна дорікнула нам, що треба було раніше приходити, наприклад, з квітня по липень-16, коли діяв «теплий кредит» і держава компенсувала громадянам 35% від вартості енергоощадних технологій. – Ану ж я зараз подзвоню в Ощадбанк! Може що змінилося? – сказала п. Леся. Є! — і ми радо стрепенулися. Зараз діє «теплий кредит» з бюджету Київської області і компенсується 15% від вартості енергоощадного замовлення. Замовнику треба сплатити 10% від суми замовлення, а всю іншу суму перераховує Ощадбанк. Звісно, що за обслуговування кредиту доведеться платити %, але саму оплату тіла кредиту можна розтягнути аж на 3 роки.

В Ощадбанку

Із паперами від «Вікна-Віконда» ми поїхали в Обухівське відділення Ощадбанку. Там в к.3 нас привітно зустріла Оксана Анатоліївна. Поглянула на суму кредиту, порівняла з пенсією дружини і сказала, що можуть не дати кредит і треба поручитель. Я, як поручитель, кинувся у відділ соцзабезпечення і взяв довідку ще й про свою пенсію. Тепер є якась надія, що кредит дадуть і це ухвалять за кілька днів – порадувала нас Оксана Анатоліївна й вона сама нам передзвонить.

Минуло кілька днів, здавалося, що нам ухвалює кредит сам управляючий Ощадбанку Андрій Пишний. Аж через тиждень Оксана Анатоліївна повідомила, що кредит нам дадуть, коли вступний внесок від нас буде 10 тисяч. Чи згодні? Та згодні! І наступного дня ми знову були в к.3, де з годину Оксана Анатоліївна оформляла різні папери, а ми їх підписували. Співробітниця Алла Олексіївна замовляла нам картки Ощадбанку. Таких гарних банківських карток з українським орнаментом я ще не бачив. Це ж через них ми будемо обслуговувати кредит. Я цікавлюся подробицями. Банківський % = 24,5. За три роки ми маємо віддати кредит у 19 тисяч та ще й 7 тисяч самому банку. Це виглядало, як здирництво. Але хіба ж ми будемо виплачувати кредит три роки? З Божою поміччю впораємося й за рік або й раніше. Тоді ті 15% з обласного бюджету й підуть нам на оплату банківських процентів і «теплий кредит» буде для нас майже безпроцентним.

Далі як по рейках

Через пару днів Ощадбанк перерахував гроші на рахунок «Віконди». Того ж дня п. Леся по інтернету замовила наші вікна аж у Кривому Розі. Там невідомі майстри за тиждень їх і виготовили. Можна було б вже й ставити, але п. Леся підгадувала, щоб за один рейс виконати в нашому селі два замовлення.

22 вересня-16 захмареного ранку приїхала машина і бригада швиденько розвантажила наші вікна. Троє на чолі з бригадиром Миколою поїхали до церкви, де в 2-поверховому будинку священника мали поставити 13 вікон. Двоє молоденьких монтажників до обіду надійно й поставили нам усі вікна. Вони легенько відкриваються і закриваються; є навіть режим провітрювання.

Я виходжу надвір і любуюся новими євровікнами кольору «золотий дуб» і тим, як виблискують новенькі шибки.

На завершення

Обмірковуючи написане, я подумки дякую нашій державі, коли в час хитрої війни з Росією рахують кожну гривню, все ж знайшли кошти на допомогу громадянам, які займаються енергоощадженням. На початку жовтня ми зробили перший внесок на погашення тіла кредиту. А в середині жовтня держава відновила «теплий кредит» у повному обсязі, що дорівнює 35% компенсації витрат на енергоощадження.

Прийде час і Україна буде по-справжньому підтримувати зменшення витрат енергії, особливо тепла. Поставить скрізь лічильники і займеться обліком витрат газу, тепла й води. І все буде мов на долоні: скільки добули, стільки й спожили і ніде не вкрадено. А ще я мрію, що з часом держава буде допомагати тим, хто буде ставити теплові насоси, сонячні батареї, вітряки та інше і наші українські домогосподарства із марнотратних стануть «розумними».

Хай же буде!

+6
642
RSS
09:08
+3
Оце, товариство, знайте, як і чим живе родина вашого товариша. Це реальне життя. Може комусь і буде корисним знати щось про ТЕПЛИЙ КРЕДИТ.
15:30
+1
А хто ця дівчина на «картинці для привернення уваги»?
20:44
+2
Це наша підстарша ліванська онука Ліліана. Вона цього року гостювала у Красному разом з родиною.Їй 20 літ і вона вчиться на 2 курсі бейрутського університету на інженера. Розумниця. Обухівські парубки її вподобали.
Гарнюня
14:55
+2
Вчора, 3 грудня 2016 р. ця стаття була опублікована в трохи ширшому вигляді в місцевій газеті ОБУХІВСЬКІ ВІСТІ (#47/718, с.3).
20:41
+2
Гарна штука цей теплий кредит. Візьму собі на замітку.
00:57
+2
Ну от, пане Анатолію, вже тричі ви перезимували з цими вікнами. І як, варті вони тих грошей? Тепло було?
01:25
+2
Так, Оленко. І тепло, і затишно. Ще й фарбувати щороку не треба. Тепер у нас такі вікна ще й на мансардному поверсі.

Випадкові Дописи