Що станеться при четвертій промисловій революції

Що станеться при четвертій промисловій революції

Свого часу я знайомив читача з елементами 4-й промислової революції. Це те, що очікує нас в найближчі 10 років. І ось нова інформація, з якою поділилися мої колеги. У 2009 році групою великих вчених, інженерів і технологів під егідою NASA і Google був створений Singularity University (Університет Сингулярності). Його мета, мабуть, не потребує перекладу, швидше вона позначена як університет людей, які дивляться вперед.

Для вищенаведеної місії використовується термін exponential technologies. Маються на увазі технології, швидкість розвитку яких постійно і швидко росте. Ось як описує свої враження відомий німецький інженер Удо Голлуб (в перекладі з англійської).

«Я щойно відвідав саміт Університету Сингулярності (Singular University) і ось що почерпнув.

У 1998 році в фірмі Kodak було 170,000 співробітників і фірма продавала 85% всього фотопаперу в світі. Протягом всього декількох років, їх бізнес-модель зникла, і вони збанкрутували. Те, що трапилося з Kodak відбудеться в багатьох галузях промисловості в найближчі 10 років — більшість людей не бачить такого повороту подій.

Чи думали ви в 1998 році, що через 3 роки ви не захочете друкувати фотографії на папері? Цифрові камери були винайдені в 1975 році. Перші з них мали роздільну здатність тільки в 10 000 пікселів, але слідували закону Мура.

(Закон Мура — спостереження, зроблене в 1965 році Гордоном Муром, одним із засновників корпорації Intel, що кількість транзисторів на квадратний дюйм в інтегральних схемах збільшується дворазово щороку, починаючи з винаходу інтегральних схем. Мур передбачив, що ця тенденція збережеться і в найближчому майбутньому. ГГ.)

Осмислення експоненційних технологій потребувало деякого часу, перш ніж вони отримали повне визнання всього за коротких кілька років. Така тенденція буде у найрізноманітніших областях, таких як, наприклад, штучний інтелект, охорона здоров'я, автомобілі, освіта, тривимірне друкування, сільське господарство і робочі місця.

Ласкаво просимо в 4-ту промислову революцію. Ласкаво просимо в Експоненціальне Століття.

Програмне забезпечення комп'ютерів (софт) докорінно змінить традиційні галузі промисловості в найближчі 5-10 років.

Наприклад, фірма Uber є всього лише програмним засобом, фірма не володіє автомобілями, але вона тепер найбільша таксі-компанія в світі. Фірма AirBnB стала по суті найбільшим готелем світу, хоча фірма і не має конкретних приміщень.

«Розуміння» світу комп'ютерами росте за експоненціальним законом. Комп'ютер вже виграв гру Го у кращого гравця світу, на 10 років раніше, ніж припускали. (Гра Го набагато складніша за шахи.) У США, молодим правознавцям стало дуже важко знайти роботу. Ви можете отримати юридичну консультацію в багатьох областях з IBM Watson протягом декількох секунд, причому точну на 90% в порівнянні з точною на 70%, яку може надати людина юрист. Так що, якщо ви зараз вивчаєте право, негайно припиніть. В недалекому майбутньому знадобиться на 90% менше юристів, залишаться тільки вузькі судові фахівці.

IBM Watson вже допомагає лікарям діагностувати рак в 4 рази точніше, ніж це роблять люди. Facebook вже вміє розпізнавати фізіономії краще, ніж людина. Можна впевнено припустити, що до 2030 року, «інтелект» комп'ютерів перевершить людський.

Автономні автомобілі: У 2018 року перші самокеровані автомобілі стануть доступними широкому загалу. Близько 2020 року нинішня автомобільна промисловість почне зникати. Автомобіль вам більше не буде потрібен. Ви викличете машину по телефону, вона прибуде до вас самостійно і відвезе вас за призначенням. Вам більше не потрібно буде шукати парковку, ви тільки заплатите за відстань, причому зможете працювати в дорозі. Наступні покоління не стануть отримувати водійські права і не стануть купувати машин. Це повністю змінить міста, оскільки для пересування знадобиться на 90-95% менше автомобілів. Автомобільні стоянки можна буде перетворити в парки.

Сьогодні в усьому світі 1,2 мільйона людей щорічно гине в автомобільних аваріях. Аварії трапляються кожні 100 тисяч кілометрів. З самокерованими автомобілями ця цифра впаде до однієї аварії на 10 мільйонів кілометрів. Це збереже мільйон життів на рік. Більшість автомобільних фірм збанкрутує. Традиційні автомобільні компанії намагаються вдосконалити автомобілі, в той час як технологічні компанії (Tesla, Apple, Google) застосовують революційні підходи і створюють комп'ютери на колесах. Я розмовляв з багатьма інженерами Фолксвагена і Ауді — вони всерйоз бояться фірми Tesla.

Незавидне майбутнє очікує страхові компанії. Без автомобільних аварій страховка буде коштувати в 100 разів дешевше. Автомобільне страхування практично зникне.

Бізнес нерухомості серйозно зміниться. Оскільки можна працювати в машині по дорозі на роботу, люди будуть вибирати більш далекі, але кращі райони для життя. Більшість автомобілів стануть електричними до 2020 року. У містах стане тихіше, повітря стане чистішим.

Використання сонячної енергії росло за останні 30 років, але ефект ми бачимо тільки зараз. У минулому році у всьому світі було побудовано більше сонячних електростанцій, ніж на горючих матеріалах. Вартість сонячної енергії впаде настільки, що всі вугільні компанії закриються до 2025 року.

З дешевою електрикою прийде достаток дешевої води. Опріснення зараз вимагає дві кіловат-години на кубічний метр. Вода є майже всюди, але не вистачає питної води. Уявіть, що стане можливим, коли можна буде мати будь-яку кількість чистої води майже безкоштовно.

Охорона здоров'я: Переможці конкурсу на створення Tricorder X будуть оголошені на початку 2017 року. Фармацевтичні фірми створять пристрій Tricorder, поєднаний з телефоном. Він буде сканувати сітчасту оболонку ваших очей, аналізувати склад крові і аналізувати, що видихається. В результаті сформуються 54 біологічних показника, що визначають практично будь-яке захворювання. Пристрій буде дешевим, що дозволить через кілька років будь-кому на цій планеті мати доступ до медицини високого класу майже даром ».

+3
471
RSS
11:00
+1
Одне можу сказати точно: машинний ще не дуже скоро навчиться грамотно перекладати російські тексти українською мовою!
11:04
+1
Якщо більш серйозно: якщо електрика, вода, авто та ін. стануть «майже» безкоштовними — люди думатимуть, як злупити якнайбільше грошей за всі ці «майже» безкоштовні радості життя.

Сервіс максимально зросте в ціні, я так думаю!
12:29
+2
Дякую, Доброславе. Цікаво, якого року ця стаття? Добробут людей напряму залежить від енергоспоживання. Море дешевої енергії від генератора Россі. Автор про це мовчить. Ходячи цього року по установах, я говорив із секретарками. Всі вони вже так років з 10-15, як забули про друкарські машинки. Тимуре, коли ти востаннє друкував по-старому?
В 1994 чи 1995 році: саме тоді завлаб заборонив мені сідати за друкарську машинку… 7 березня 1995 року (напередоді Міжнародного жіночого дня) я зробив останню ходку за алкоголем для кіоску, куди постачав товар. Потім ледь не загинув…
Це був край тим моїм підробіткам. Після того на частину зароблених грошей (за вирахуванням того, що пішло дружині на першу шубу) я перекупив у покійного нині Бориса Штерна його майже вбитий персональний комп'ютер IBM-PC, якого ми прозвали «Лапотусиком» і який сяк-так протягнув до осені…
Отже, з весни 1995 року я друкував вже на своїй першій «персоналці». А домашній ПК в 1995 році у інженера, якого звільнили за скороченням штатів у травні місяці — це було неймовірно круто!!! Уяви: приходжу я до районного центру зайнятості та приношу їм усі заяви не написані від руки, а надруковані на домашньому ПК!!! Мене запитують: «А де Ви все це надрукували?» — я відповідаю: «На домашньому комп'ютері. У мене є свій IBM PC». У горопашних тіточок з центру зайнятості був шок! Їхня реакція: «О-о-ой, оце так безробітні пішли! І де ж ми Вас такого розумаку працевлаштуємо?! Бо можемо хіба що на соціальні роботи послати… Поїдете в колгосп на польові роботи? Або вулиці мести?..»
17:44
+2
Отже ти на 3 роки мене випередив. Я купив новий «пентіум» з прибамбасами десь за тисячу доларів у 1998 році. Так приємно було друкувати накладні у власному павільйоні на тисячний асортимент товарів. Ато писали вручну під копірку. А що ж це таке сталося, що ти, друже, мало не загинув?
Чарку горілки з клофелінчиком піднесли. У мене всю свідомість і відрубало… А там ліфт на ремонті був, і я мало в шахту ліфта не гепнувся…

Там відкривався один бізнесовий варіант, розглядали дві кандидатури. Я тоді програв конкурентові… Й лише за деякий час дізнався, що дуже добре сталося, що програв. Бо той, хто у мене виграв… м'яко кажучи, ногами вперед відправився на цвинтар.А я вижив. То ж були «лихі 90-ті»!..

Після того, як мені клофелінчику підсипали, зарікся горілку пити — виключно моє улюблене червоне вино! І після того 10 років горілки не пив — це точно. А вже в 2005 році, коли у мене почалися проблеми з ногами, то лікар-ортопед сказав: «Від червоного вина в суглобах солі відкладаються», — і наполегливо порекомендував перейти з червоного вина на щось інше, що не б'є по суглобах. Відтоді я й повернувся до горілки з перцем.

Відтоді я й повернувся до горілки з перцем.

Її краще ВТИРАТИ в суглоби ніж пити.
Одне іншому не завадить
18:31
+1
Це із персонального блогу Н. Китаєва (Київ) жовтень-16. Цікаві там статті.
Автономні автомобілі: У 2018 року перші самокеровані автомобілі стануть доступними широкому загалу.

Не можу дочекатися, коли ті автономні електромобільчики з'являться в Україні. Мені, на жаль, комісія МСЕК заборонила водити машину через погану моторику.
А це уже реальність. Так сучасні татусі дітей вигулюють.
Гляньте сюди:
У відео говориться, що на таку машину прав не треба. То ж аварій буде ще більше.
07:26
+2
Електромобілі ще довго будуть недоступні для більшості українців, як і звичайні авто. А от мати електровозик для тебе, Дзвінко, саме раз. Якось в неділю я йшов з базару в Обухові. А назустріч по пішоході їде жінка на такому акуратному возику. Мене вражає, що за рік в автоаваріях гине більше мільйона людей. Це більше, ніж у всіх війнах людства за рік. Це плата за комфорт?
Я вже маю такий, але в ньому акумулятори здохли. А нові коштують дорого. Та й взимку холодно на ньому кататися. А от електромобільчик має дах і пічку всередині.
22:04
+2
Ох же й «кенгуру»! Я звернув увагу, що там лівосторонній рух. Де це було? Є проблема: хтось же має посадити дівчину на візок і потім зняти з нього. Мабуть, це ще не технологізовано, Двінко? Бажаю тобі доброго вечора й спокійної ночі.
Ще в 2013 такі машинки почали виробляти десь у нас в Криму. А потім все змінилося. Крим відпав. А їхній сайт більше не оновлюється.
"Іжиця" від Сіг моторс
Ціна у них теж кусається, але менша ніж за «Кенгуру»
Є проблема: хтось же має посадити дівчину на візок і потім зняти з нього.

Люди з обмеженими можливостями самі примудряються робити це. Ось поглянь на початок цього відео:

А ось тобі цілий відеоінструктаж щодо різноманітних технік пересування на візку:
21:41
+1
О, та тут цілі правила руху й безпека його. Дякую, Тимуре! Тепер знаю хоч трохи, з чим стикаються люди з обмеженими можливостями.
Я писав статті про інвалідів з 1998 року. До речі, мої статті до певної міри (як і статті інших журналістів) посприяли тому, що у нас таки почався перехід від медичної до соціальної моделі інвалідності та появі в українському законодавстві статей, які дають інвалідам можливість реалізувати право на працю. Це було свого часу визнано експертами Міжнародної організації праці в Україні.

Тому я давно в темі…
А сам я зіткнувся з необхідністю сісти на інвалідського візочка одразу ж після операції. Й я кілька місяців їздив на візочку по нашій квартирі.

Випадкові Дописи