Як працює ваша підсвідомість

Як працює ваша підсвідомість

Існує давня байка про дурного селянина, якого послали з візитом в будинок свого господаря.

Господар провів його до кабінету і запропонував суп, але тільки-но селянин взявся за ложку, як помітив в своїй тарілці маленьку змію.

Щоб не образити господаря, він все-таки з'їв суп. За кілька днів чоловік настільки важко захворів, що змушений був знов повернутися до будинку господаря.

Той знов провів його до кабінету і приготував ліки в маленькій чашці, яку потім і передав селянинові. Зібравшись зробити перший ковток, селянин знов помітив у своїй чашці маленьку змію. Цього разу він вирішив не мовчати і голосно повідомив, що саме з цієї причини він і захворів минулого разу.

Зареготавши, господар вказав на стелю, де висів великий лук. «У своїй чашці ти бачиш не змію, а віддзеркалення лука, — мовив він. — Ніякої змії немає». Селянин знову глянув на свою чашку і, звісно ж, там була не змія, а просте віддзеркалення.

Він полишив будинок свого господаря, так і не випивши ліки, і одужав вже через день.

Сприймаючи обмежені погляди і переконання про себе або навколишній світ, ми ковтаємо уявну змію. І вона завжди реальна… доти, аж поки ми не переконаємося в зворотному.

Варто лише підсвідомості сприйняти якесь переконання або ідею, незалежно від того, є вона вірною чи ні, як підсвідомість почне методично виробляти думки, що підтверджують це переконання.

Припустимо, ви неусвідомлено вважаєте, що встановити стосунки з особою протилежної статі дуже непросто. Вкорінившись, це переконання живитиме ваш мозок думками на кшталт: «Я ніколи не зустріну людину, яка б мені сподобався», «Не можу знайти хорошого партнера», «Відносини завжди нестабільні» тощо.

Варто вам зустріти цікаву людину, як ваш мозок починає: «Вона, напевно, зовсім не така вже й хороша», «Не варто навіть і намагатися. Все одно нічого не вийде» або «Вона ніколи мною не зацікавиться».

Більше того, ваш мозок, в якому вкорінилося переконання, «що дуже складно встановити міцні стосунки», буде як магнітом притягувати ситуації, що підтверджують це твердження, і ігнорувати ба навіть відштовхувати ситуації, що доводять зворотне.

Мозок здатен спотворювати сприйняття дійсності, щоб привести його у відповідність з вашими поглядами.

Ви вважаєте себе нікчемним? Або погано заробляєте? Ви вірите, що притягуєте хвороби? Ваш мозок знайде беззаперечні докази цих переконань, і вся його діяльність буде спрямована на те, щоб іще раз підтвердити це.

З іншого боку, варто повірити, що ви переможець чи що з усього можна зробити гроші, що ви володієте відмінним здоров'ям, і відразу довкола виявляться реальні докази цих переконань.

Автор — Микола Булгаков

+2
837
RSS
Притча шикарна!
20:33
+2
Аж не віриться, що це написав Булгаков. Настільки сучасними є висловлені в публікації думки. Мозок знайде виправдання й підтвердження всьому, у що ми віримо. Отже ВІРА є основою життя людини?
Це написав Микола Булгаков. А «той самий» Булгаков звався Михайлом Афанасійовичем.

Михайло Булгаков
Я би не сказав, що віра є основою життя людини. З іншого боку, віра має колосальну силу, здатну кардинально трансформувати світ. Саме про це розповідає відео, щойно розміщене мною на Світочі.
20:38
+1
Виправ: «ОСОБОЮ протилежної статі».

Випадкові Дописи