Храм Долі

Храм Долі

Давним-давно, коли ще піраміди були зовсім юні, а грізний сфінкс немов щеня гарчав на сонце, на березі Нілу стояв величний Храм. І день, і ніч ішли до нього люди: і багатий купець, і бідний селянин, і бундючний чиновник, і безправний раб, і, навіть, сам богорівний фараон – усі хотіли бачити найбільший скарб Єгипту – Книгу Долі, що зберігалася в глибоких підземеллях храму. Ніхто не знав, як з’явилася ця книга, але легенди кажуть, що це боги принесли з неба подарунок першому фараону. Кожен хто заглянув у неї міг прочитати свою долю: і ту, що була, і ту, що буде. Але не кожному жерці дозволяли дізнатися правду, бо не кожен міг з нею змиритися. Саме завдяки цій Книзі Єгипет став наймогутнішою країною тогочасного світу. Жерці завжди вчасно попереджали фараона про будь-яку небезпеку, що чигала на державу.

Але настав такий час, коли навіть Книга Долі не могла врятувати Єгипет від захоплення ворогами. Жерці прочитали у Книзі, що сусідні володарі об’єдналися, щоб захопити священний скарб Єгипту. І знали жерці, що не встоїть їхня держава перед навалою цього війська. Тому зібралися вони у підземеллях Храму, що би врятувати для майбутніх поколінь велике знання, заховане у Книзі. Дванадцять лисих старців сиділи в глибокій зажурі, і відблиски смолоскипів робили ще глибшими зморшки на їхніх обличчях. Раптом схопився на ноги наймолодший з них, якому було тільки дев’яносто:

— Давайте зберемо загін з найсильніших і найдоброчесніших воїнів нашої країни і доручимо їм захищати й оберігати Книгу.

Але тут закашлявся найстарший жрець, а потім встав і заговорив:

— На будь-яку силу знайдеться ще більша сила, а доброчесність можна спокусити.

— Тоді нехай піски пустелі навіки сховають Книгу від ворожих рук, — сказав інший жрець.

— Не можна. Вона повинна служити людям навіть якщо ні Єгипет, ні наш Храм більше ніколи не відродяться, — знову не погодився найстарший.

— Ну, що ж, нехай тоді її оберігають людська слабкість і гріховність.

Ця думка сподобалася всім жерцям і вони перетворили Книгу Долі на колоду гадальних карт.

Минули століття, незліченну кількість разів прокочувалися Єгиптом навали ворогів. Від його колишньої величі залишилися тільки сиві піраміди та щербатий сфінкс. Час і пустельний вітер перетворили Храм на порох. І ніхто тепер уже не пам’ятає у чому полягав найбільший скарб Єгипту. Але стара циганка, як і століття тому, розстелює свою хустину на брудних плитах тротуару і пропонує погадати на картах, обіцяючи розповісти усю правду про те, що було і що буде. Їй ніхто не вірить, але вона знає, що настане день, коли люди знову прийдуть на берег Нілу до Храму Долі.


Автор: Дзвінка Сопілкарка


Від автора: Це моя рання проба пера. Зайшла її сьогодні, коли робила запасну копію документів з комп'ютера. Був час, коли я цікавилася картами Таро, потім перейшла на астрологію, бо вона значно логічніша для мене. А зовсім недавно дізналася, що карти тепер дуже успішно використовують у психології. Кожен проективний психогог (це такий напрямок у психології) прагне придумати власну колоду карт, з власною символікою. Це стало модним. Може моя коротенька казочка у чомусь пророча?

+4
545
RSS
01:00
+1
Оооо! Як для проби пера, то дуже навіть мило!!!
Можна сказати — добра проба пера!
Ось Вам тортик…
04:51
+2
Дзвінко, ти мене вразила. Дякую. А коли це було написано? В юності? Той письменник, хто вміє словом передати рух. От Тимур уміє. От ти пишеш, що при світлі смолоскипів зморшки глибшали. Ти Уявила нараду 12 жерців у непевному світлі смолоскипів і ПОМІТИЛА, що зморшки глибшають. Молодець! Трансформація книги долі у колоду карт теж гарний хід. Як взагалі появилися карти на землі?
Взагалі карти появилися саме в Давньому Єгипті як засіб роботи з підсвідомістю — Доброслав все вірно сказав. Зараз наваяю невеличкий матеріальчик — бо я трохи в темі…


UPD. Навіяв!
06:36
+2
Гарна проба пера Думаю, що гадальні карти — це дуже хороший спосіб працювати зі своєю підсвідомістю.
Так, від початку карти й були розраховані саме на роботу з підсвідомістю.
Картярські ігри з'явилися згодом. Вони символізують, таким чином, "ігри з долею" в контексті певних усталених правил.
Просто чудово!

Випадкові Дописи