Таро чи гральні крати

Таро чи гральні крати

Ох і велику ж тему ми зачепили на Світочі. Спробую розкласти все по поличках, хоч в цьому всьому я ще до кінця не розібралася. Але кажуть, що осягнути магічний світ Таро за одне життя неможливо. Тож викладу те, що вдалося зрозуміти і виловити з павутини інтернету.

З самого початку треба пояснити, що існують окремо карти Таро і звичайна гральна колода. Гральні карти – це спрощена версія повної колоди карт Таро. В ній залишилось тільки 56 карт, чотири масті по 13 карт: від двійки до десятки, валет, дама, король і туз. Це Малий Аркан колоди Таро, з якого викинули один придворний ранг – рицаря або принцеси, в залежності від модифікації колоди. В колоді Таро 78 карт, крім Малого Аркану з чотирьох мастей, по 14 карт в кожній, є ще й Великий Аркан з 22-ох іменних карт, які йдуть в певному символічному порядку. При чому поділ колод на суто гральні та магічні був майже відразу. Лише у Франції збереглася до нині гра, в якій використовують повну колоду Таро на 78 карт.

За офіційною версію в Європі карти з’явилися в епоху Відродження, приблизно в середині 15-го століття, спершу в Італії, згодом у Франції. Хоча є версія, що для французького короля Карла VI ще в 1392 році було виготовлено таку колоду. Ці карти були маленькими шедеврами ручної роботи, намальовані темперою і тушшю з використанням позолоти.

В Європу карти з Близького Сходу привезли хрестоносці. В хроніках є згадка про карти єгипетських мамлюків, які мали чотири масті і 22 козирі. Як ця колода карт потрапила до самих мамлюків історія мовчить. Саме ці мамлюкські карти і стали основою магічного європейського Таро, яке довгий час було таємним знанням масонських орденів та різних магів-алхіміків. І тільки в 1910 році Артур Едвард Вайт (англ. Arthur Edward Waite) після розпаду ордену Золотої Зорі, членом якого він був, видає свою колоду Таро. Ця колода на сьогодні найвідоміша. Є багато інших, які її наслідують чи переспівують. Одну з них навіть приписують авторству графа Сен-Жермена, хоча він жив набагато раніше за Вайта, і його колода теж є значно старшою за колоду Вайта. Ще одна знаменита колода англійського окультиста Алістера Кроулі (англ. Aleister Crowley) вийшла в світ в 40-х роках 20-го століття.

Так само є багато шкіл дослідження Таро, основні з них – англійська і французька. Вони по сьогоднішній день сперечаються, яка з них правильніша, хоча уся різниця між ними полягає в тому, яким номером ставити карту Блазня, першим чи двадцять другим.

Поступово таємні знання, зашифровані в картах Таро, виходять на денне світло. З кінця 18-го століття почали видавати книжки для широкого загалу, які роз’яснюють символіку кожної карти та й всю світоглядну систему колоди. В 19 столітті французький окультист Еліфас Леві вперше припустив (чи може просто озвучив те, що так довго було таємницею) зв’язок Старших Арканів з буквами єврейського алфавіту та шляхами на Дереві Життя між десятьма сіфірами. До речі, є версія, що виводячи свій народ з Єгипту, Мойсей прихопив ще й книгу таємних знань з єгипетського храму, яка згодом стала основою кабали. І саме тому фараон з усім військом погнався з бідними євреями.

Тепер щодо назв та значення мастей.

В картах Таро так само як і в звичайній гральній колоді є чотири масті:

 • Жезли, списи або палиці
 • Мечі або кинджали
 • Чаші або кубки
 • Диски, монети або пентаклі

Їх прийнято пов’язувати з астрологічними стихіями і надавати їм того ж значення:

 • Жезли – вогонь: воля, імпульс, боротьба, агресія, кар’єра
 • Мечі – повітря: інформація, спілкування, думки, інтелект, вирішення проблем
 • Чаші – вода: творчість, уява, емоції, почуття, інтуїція, турбота
 • Диски – земля: гроші, матеріальні речі, насолода, краса, здоров’я

Але дехто з тарологів міняє місцями Жезли і Мечі.

Знайшла ще зв’язок мастей з соціальним статусом людини, але він мені видається не логічним:

 • Жезли — найнижчий стан, селяни, кріпаки, які були майже рабами, вони мали мало шансів поліпшити своє життя, тому ця масть говорила про успіх, через неймовірні зусилля. Розвиток, зростання, збільшення, посилення. Вогонь прагне розширитися, захопити все великі простори, горіти вище і далі, він постійно нарощує інтенсивність. Часи змінюються, а люди і звичаї залишаються.
 • Мечі були уособленням родової знаті, світської влади, аристократії, здатність і бажання розпоряджатися життям і смертю людей з інших станів, вести війну. У ворожінні мечі символізують владу, силу, насильство, скандали, агресію. Вони описують ворогів, не залежно від того чи є вони окремими особистостями, угрупованням, або якимись силами, які нам протидіють.
 • Кубки — це духовенство, другий за впливом клас в середньовічному суспільстві. В першу чергу — це місцеві священики, які намагалися в міру своїх сил і можливостей полегшити життя селянам з своєї пастви. Кубки уособлюють владу любові, вірності і віри. При прогнозі ця масть вказує на особу, суспільство або якісь безликі сили, які дбають про вас.
 • Пентаклі — купці і торговий стан. Ці люди купували, продавали, прокладали торгові шляхи, фінансували ризиковані підприємства, платили податки, давали робочі місця іншим людям. Їх влада — влада грошей, Пентаклі вказують на вплив (хороший чи поганий) матеріального достатку на ваше життя.

В такому трактуванні Жезли будуть найслабшою мастю. А це неправильно. Вона традиційно найсильніша. Над цим питанням ще треба подумати.

В гральній колоді це виглядає так:

 • Чирва – ця масть символізує масть кубків карт Таро. Всі карти, що несуть символ серця (масть черви), пов'язані з любов'ю, емоційною сферою, зрілістю, співчуттям і щастям.
 • Трефи – жезли Таро в гральних картах. Карти трефової масті розкривають інформацію, творчу сферу, ініціативні та практичні прагнення.
 • Бубни – цій масті відповідає в Таро масть пентаклів. Бубни відповідають за результативність, плідність, реалізацію і процвітання.
 • Піки — відповідають мечам в Таро, пікова масть розкриває мудрість похилого віку, життєві перешкоди, попередження, нещастя, смерть і особисті втрати.

Це співвідношення я знайшла в неті. Наскільки воно правильне мені ще важко сказати.


Автор: Дзвінка Сопілкарка

+2
989
RSS
20:11
+1
Дякую за розкриття теми карт Таро! З ними я точно не розбирався — бо на час написання неопублікованого роману «Наздогнати чорну кішку» (межа 80-90-х років) інформації по Таро загалом не було. Натомість що знайшов без Інтернета (а про Інтернет ми тоді навіть не чули), те знайшов…

Це Малий Аркан колоди Таро, з якого викинули один придворний ранг – рицаря або принцеси, в залежності від модифікації колоди.

Логічно.

В картах Таро так само як і в звичайній гральній колоді є чотири масті...

Отже, в Таро знов-таки ті самі чотири масті, що відповідають чотирьом стихіям і чотирьом соціальним станам… В принципі, все логічно. А вже яким є конкретний набір стихій і яка стихія відповідає якій масті… На то й існують різні школи! Чим би вони ще займалися, якби все було аж настільки однозначним?!


Знайшла ще зв’язок мастей з соціальним статусом людини, але він мені видається не логічним...

Мені здається так само. Тож цю інформацію не варто брати до уваги. Або навпаки — варто переосмислити самостійно. Можу навіть припустити, що її навмисно викривили, скидаючи «в загальний доступ»: бо повна вірна інформація є надто небезпечною… Чом би й ні?!
20:18
+1
До речі, є версія, що виводячи свій народ з Єгипту, Мойсей прихопив ще й книгу таємних знань з єгипетського храму, яка згодом стала основою кабали. І саме тому фараон з усім військом погнався з бідними євреями.

Можливо й таке…
До речі, тут проглядається ще одна втаємничена тема — Книга мертвих. Яка існує в двох варіантах:

Знайшла на Ютубі цікаве відео про символіку Таро


Ого! Майже 4 години… Але неодмінно треба переглянути, дякую!
21:28
+2
Дзвінко, ти провела гарне дослідження. Що ж виходить? Карти — це технологія зазирання в майбутнє. Вони відображають разом і структуру суспільства і пануючий світогляд, на якому все й тримається. Тасування колоди і її розгортання- це намагання поєднати випадковість і багатоваріантність життя із основною закономірною лінією. Щось схоже роблять й астрологи?
Що ж виходить? Карти — це технологія зазирання в майбутнє.

Ага…
От тільки одне запитання: в яке саме з майбутніх?! Адже їх багато… Минуле у нас одне, воно визначене. Теперішнє — це вибір одного з двох варіантів. Майбутнє є багатоваріантним.

Отже, невідомо, в який саме з варіантів майбутнього ми зазираємо. А якщо налаштуємося саме на цей варіант — хтозна, які втрачаємо…
Саме тому зазирати в майбутнє хоч за допомогою астрологічних знань, хоч за допомогою карт Таро… просто небезпечно! Бо вищі сили (як би їх не називати) нерідко дозволяють нам побачити негативі варіанти — але саме з метою уникнути їх! Та якщо людина схильна до фаталізму — є великий ризик приректи себе саме на поганий варіант замість того, щоб відшукати т.зв. «квантову точку переходу» і вчасно уникнути небезпеки, перестрибнувши в краще майбутнє.
Отже, з цими речами треба поводитись обережніше.
P.S. Та й загалом, друже, я ж зовсім недарма оприлюднив на Світочі останнім часом оці три матеріали:


Про що вони, за великим рахунком? Перший про те, щоб замість «жорстких» лінійних планів вчитися вибудовувати широке "ґроно" можливих варіантів розвитку подій. От скажи, хіба оцей малюнок з цієї статті:
Турбулентний план
— не нагадує тобі піраміду Універсуму, тільки повернуту на 90°?..Другий матеріал про те, що Бог зі Своєї — Божої позиції бачить такі варіанти розвитку подій, які людина ну ніяк не може врахувати! А тому треба дати Богові свободу реалізувати Його плани — бо вони кращі, корисніші, глибші від планів людських.

Третій матеріал про молитву, як засіб зв'язку з Богом. Про той самий засіб, який дозволяє вимолити найнеможливіший, але водночас найкращий варіант розвитку подій. Бо за умови встановлення щирого, довірчого особистого контакту з Богом саме так і станеться: які б жахи не провіщували карти Таро, гороскоп, видіння тощо — завжди є шанс уникнути цього, якщо на те є Божа воля… От чому треба навчитися, а не «вбивати» самого себе в лещата фатально нещасливої долі!..

Як бачиш, ці три мої публікації утворюють певну систему. Хіба ж ні?..
Перший про те, щоб замість «жорстких» лінійних планів вчитися вибудовувати широке "ґроно" можливих варіантів розвитку подій.


Був у мене один знайомий, який мав гарну жінку і розумну донечку, але він почувався ДУЖЕ нещасним, бо все життя мріяв про сина футболіста. Так нещасним і помер.

Якщо вже серйозно займатися прорахунком варіантів у цій царині, то все мало би виглядати приблизно отаким чином:

Ясна річ, цей Ваш знайомий намітив собі лінійний план (червоні плями), який в епоху турбулентності закономірно не реалізувався.
Натомість життя пішло «чорними плюсами» — тому він помер нещасним. Хоча мав би знати, що робитиме в такому разі…
Ну, й там є ще чимало пунктів «під запитанням», які не реалізувалися й відповідей на які він не планував…
06:14
+2
Так, Тимуре, мабуть і є. Виправ: за годинниковою стрілкою. Справжня система: 1. Людина планує собі краще життя (переважно лінійне); 2. Великий Узгоджувач оцінює людські плани й УЗГОДЖУЄ їх, щоб вони мали ВИПРОБУВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ; 3. Людина вимолює в Бога якесь полегшення, а розумна людина просить, щоб випробування було не затяжким — мудра ж людина згоджується, щоб чинилася Божа воля, бо вона є НАЙОПТИМАЛЬНІШОЮ.
Як виявилося карти Таро — це поєднання астрології, кабали та алхімії. Вірніше поєднання їхніх символічних систем. Астрологію я вже трохи знаю, доведеться розібратися ще з кабалою та алхімією. Все те, чим займалися в середньовіччі або й ще значно давніше, і що так завзято заперечували прихильники матеріалізму і сучасної науки, виявилося цілком реальною справою. Тепер ці системи символів почали використовувати психологи, і досить успішно.
Тасування колоди дозволяє людині відсторонитися від зовнішніх подразників, зануритися у власну підсвідомість. Розум перестає контролювати рухи рук, і руки мають шанс вловити тонкі поштовхи інтуїції, під- чи надсвідомості. Чим глибше людина може зануритися в цей стан, тим легше отримати відповідь на питання, почути тихий «шепіт ангела-охоронця». Рука сама потягнеться до потрібної карти. Це не зазирання в майбутнє, це — зазирання в середину себе.

Випадкові Дописи